Rok 1989 :: Start serii "Dragon Ball Z" (35 lat temu)

» Dlaczego Gohanowi nie zwiększył się poziom mocy??

Strony:   1, 2
kuba_98 Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
kuba_98
Wiek: 33
Dni na forum: 6.617
Posty: 10
Skąd: ZG
to chodzi o to przed śmiertne wzmocnienie ??
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.638
Plusy: 2
Posty: 1.408
Jest pytanie:
to chodzi o to przed śmiertne wzmocnienie ??
Jest odpowiedź
Tak,o ile przyjmiemy dla niego taką właśnie nazwę. Wystarczy przeanalizować przebieg dyskusji. Ba, wystarczy zapoznać się z postem ją rozpoczynającym:

Gohan to Sayianin, tak? Tak. Walczy z Super Buu (ten z Gotenksem), tak? Tak. Dostawał wpierdoł, tak? Tak. Został uleczony przez Dendiego podczas walki, tak? Tak. To dlaczego po regeneracji zdrowie, gdy był w bardzo złym stanie nie podniusł mu się poziom mocy?? Nawet Buu stwierdzł że nie jest silnieszy. Ale przecież [ ort! ] w tym momencie powinna zadziałać Sayiańska umiejętność zwiększania siły. Ale tak się nie stało.
To powinno rozwiać twoje wątpliwości.
Ja już się wypowiedziałem w tym temacie i moje zdanie w większej mierze nie uległo zmianie. Zatem nie będę się niepotrzebnie powtarzać.
pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.624
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
Po prostu niedopatrzenie pana Akiry i tyle. Mial takze duzo innych bledow tz. przeczytajcie na dbnao w sprawach niewyjasnionych

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
Freeman Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Freeman
Dni na forum: 6.285
Posty: 114
mnie to tam co innego dziwi dlaczego Gohan jak bu wchłonmoł Gotenksa to nie zmienił się w ssj przecież w tedy posłał by bu do piachu
Old Cyceron Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Old Cyceron
Wiek: 35
Dni na forum: 6.544
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 6
Posty: 1.499
Skąd: z Polic
Osiągnął maxymalny poziom i więcej jego siła wzrosnąć nie mogła-moje zdanie.

mnie to tam co innego dziwi dlaczego Gohan jak bu wchłonmoł Gotenksa to nie zmienił się w ssj przecież w tedy posłał by bu do piachu
On był przemieniony w SSJ...
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 74
Dni na forum: 6.400
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
Jak wiemy, Saiyanie po każdej walce jak i po każdej mocniejszej ranie, zyskiwali dodatkową moc.
Jednak Gohan osiągnął specjalny poziom, poziom Mistic, który nie był typowym poziomem Saiyan, więc anulował wszelkie "niezwykłe" umiejętności Saiyan.
Przecież Gohan nie mógł, przejść do formy normal jak podczas przebywania w SSJ, przez to skłonny jestem stwierdzić, że poziom ten nie był przystosowany dla Saiyan .
Freeman Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Freeman
Dni na forum: 6.285
Posty: 114
to znaczy mam rozumieć że poziom mistic saiyan jest silniejszy od ssj2 to dla czego w serii gt gohan walczy na poziomie ssj2 a nie mistic skoro ten jest mocniejszy
On był przemieniony w SSJ...
jak by był przemieniony w ssj to by chyba troche inaczej wyglądał nie
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 74
Dni na forum: 6.400
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
Freeman napisał(a):
to znaczy mam rozumieć że poziom mistic saiyan jest silniejszy od ssj2 to dla czego w serii gt gohan walczy na poziomie ssj2 a nie mistic skoro ten jest mocniejszy
On był przemieniony w SSJ...
jak by był przemieniony w ssj to by chyba troche inaczej wyglądał nie
Gwoli ścisłości:
A więc, w GT ani razu nie wystąpił poziom SSJ2. Nikt nie wie dlaczego Gohan nie ma w GT poziomu Mistic, jest to najprawdopodobniej błąd stwórców GT.

Gohan przygotowany już na przyjęcie mocy, zamienił się w SSJ, co dało efekt mistic. Proste ?
BioBrolly Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
BioBrolly
Wiek: 36
Dni na forum: 6.294
Posty: 202
Skąd: Warszawa
Gdyby Gohan miał mistic w GT to bebi by wzią gohana ciało a nie Vegety.
To z tego co wiem jedyny powód, że w GT nie było Mistic lvl.
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.638
Plusy: 2
Posty: 1.408
mnie to tam co innego dziwi dlaczego Gohan jak bu wchłonmoł Gotenksa to nie zmienił się w ssj przecież w tedy posłał by bu do piachu
Jak juz zauważył Cyceron Gohan walczył z Buu na poziomie SSj/SSJ2(ta sprawa nie jest do końca jasna)

jak by był przemieniony w ssj to by chyba troche inaczej wyglądał nie
Problem Mistic Gohana i jego poziomu mocyu był poruszany juz nie raz na naszym Forum i do tematów jemu poświęconych Cię odsyłam.
A żeby rozwiac choć częśc watpliwości, zacytuje mangę:

Rou Dai Kaioshin: Zmieniasz się w ego sueprcoś tam. Zwiększasz KI do tego poziomu i finał.
Gohan:Do poziomu Super Saiya-jina? Spróbuję...!
(Gohan dokonuje pzremiany)
(...)
Goku: Jak to kurcze mozliwe... Nawet zbytnio zmiany nie widać jak przy Super Saiya-jinie.A mimo to przekracza wszelkie granice...
Rou Dai Kaioshin: W tym wcale nie chodzi o dokonywanie przemian. Supercośtam to niezbyt dobra metoda.
<DB, t.41, s.146,149>

No to jeden problem mniej:P

I jeszcze jedna sprawa.
Poziom Mistic, o ile to rzeczywiście jest poziom mocy a nie rytuał Rou Dai kaioshina, nie jest zarezerwowany dla Siayan, więc nie można mówić o poziomie Mistic Saiya-jin.
tak k woli ścisłości:)

pozdrawiam

ps. Koniec offtopowania:P

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
SSJ-ddkiller Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
SSJ-ddkiller
Wiek: 29
Dni na forum: 6.162
Posty: 222
Skąd: Leszno
uwazam to za poziom mistic
przez niego gohan nie mogl juz uzyc regeneracji i zwiekszenia punktow KI
mysle ze poziom mistic to szczyt mozliwosci u gohana i juz wiecej nie moze miec punktow KI ale nie jestem pewien

walcz by zyskać Honor.
walcz by Awansować.
walcz by zostać wodziem.

@@@@@@@@@@
Dragon Ball
@@@@@@@@@@
Ania Kobieta
Saiyanin
Saiyanin

Wiek: 38
Dni na forum: 6.613
Posty: 181
Skąd: Olsztyn
Dlaczego Gohanowi nie zwiększył się poziom mocy??

To bardzo trudne pytanie, długo zastanawiałam się nad nim i stwierdziłam, że to najprawdopodobniej dlatego, że niedawno przeszedł rytuał zwiększający siłę ponad aktualne możliwości organizmu.

powiedzmy że Gohan przed rytuałem wykorzystywał: 60%
po rytuale doszedł do: 120%
po wyleczeniu ta granica przesunęła się i doszedł do: 110%

ps. te wartości procentowe to są moje domysły, ale do tego wniosku, że moc Gohana dzięki temu rytuałowi przekroczyła te granice można wysnuć czytając mangę, gdyż jest o tym jasno powiedziane.
Cubix6
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 5.977
Posty: 1
ha a ja wiem ponieważ gohan np w walce z cell ...potrafił się zdenerwować dopiero po utracie kogoś bliskiego ( tak jakby siła drzemała w jego uczuciach nie ciele ) tyle
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.975
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Variu napisał(a):
No to i ja dorzuce swoje kilka groszy.

A więc starzec, który sprawił, iż Gohan został Mystic gohanem, posiadał pewną moc, o której w mandze bylo powiezien tyle, iż pobudza TOTALNĄ energię, jaką może osiągnąć dany organizm.
Skoro doprowadził organizm Gohana do granic ego możliwości, to znaczy to tyle, iż już silniejszy byc nie mógł.

A ta nawiasem mówiąc, to autor w dalszych seriach(cell saga, buu saga) zapomniał jakoś o zdolnościach do zwiększania sił przez Saiyan, i tak ajk da sie wytłumaczyć przypadek mystic Gohana, tak nei da się wytłumaczyć wielu innych podobnych przypadków.

Variu ma rację ten gostek, który pobudził siłę Gohana mówił że pobudzi ją do maksimum możliwości. A więc, więcej już się nie dało i Gohan mógłby stać się tylko gorszy, a nie (jeszcze) silniejszy dlatego też według mnie jest w GT tam ma poziom SSJ bo nie trenował prawie w ogóle i jego możliwości spadły.
To jedyne wyjaśnienie według mnie

Obraz
klaudas1288 Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
klaudas1288
Wiek: 117
Dni na forum: 5.963
Ostrzeżenia: 1
Posty: 62
bo stara kazala mu sie uczyc i nie pozwalala cwiczyc

Kto się sparzył mlekiem ten dmucha na twaróg.

Kyo – no imoto – ri tonami kaezu.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2

Forum DB Nao » » » Dlaczego Gohanowi nie zwiększył się poziom mocy??
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook