Forum Dragon Ball Nao

» [Problem] Kim był Turles?

Strony: 1, 2, 3  
radziu22-15
Wojownik
Wojownik

Dni na forum: 5.977
Posty: 43
Kim był Turles? Bratem czy kim dla Goku?
Filippo Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kaeshi ]
Filippo
Wiek: 28
Dni na forum: 6.154
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 1
Posty: 1.003
Skąd: Zduńska Wola
Z tego co wiem to Tales był jakimś krewnym [ Edit ] Goku . To wszystko.

Dawno ogladałem ten film kinowy , ale masz racje Joe , coś takiego było

"...jestem śmieszny czort, więc śmieję się..."
" Die With a Beer in Your Hand " - Tankard

THRASH ' EM ALL !!!

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Filippo: 19.11.2007, 17:58
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Był jego krewnym, na to przynajmniej wskazuje jego wygląd, sam stopień pokrewieństwa nie został nigdy określony.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
VegettoSSJ
Super Nameczanin
Super Nameczanin
VegettoSSJ
Dni na forum: 6.033
Posty: 119
Słyszałem , że był jakimś mlecznym bratem??? Nie wiem, ale tak jak było mówione chyba krewniakiem
ZameR Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
ZameR
Wiek: 33
Dni na forum: 6.024
Posty: 283
VegettoSSJ napisał(a):
Słyszałem , że był jakimś mlecznym bratem???
To Brolly był mlecznym bratem Goku, chodzi o to że leżeli obok w kołyskach, w przenośni, że pili z jednej butelki.

Co do Talesa, to jest łudząco podobny do Goku, ja obstawiam, że to jego brat.
Dziecko_Ślimaka Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Dziecko_Ślimaka
Dni na forum: 5.987
Posty: 8
Mi sie zdaje że to jednak jakiś krewny Goku może wujek ??
Old Cyceron Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Old Cyceron
Wiek: 35
Dni na forum: 6.516
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 6
Posty: 1.499
Skąd: z Polic
Może kuzyn? Może wujek? Może dziadek? Litości...
Pewnym jest, iż jakieś pokrewieństwo między nimi występuje, stąd podobny wygląd. Może być również jakimś daaaalekim krewnym, w rodzinie Goku rodziły się osobniki jakby sklonowane z krewnych. Dotyczy to zapewne wszystkich Saiyan.
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.025
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Jest to jego daleki krewny występujący tylko w filmie kinowym. Z mangą nie ma on nic wspólnego.
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.741
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
Niestety, bez argumentu "nie wprost" niczego nie udowodnimy. Nadal będziemy opierać sie wyłącznie na prawdopodobieństwie, nie faktach. Podam kilka przykładów, jako zabawę w marzyciela: Tales może być klonem Goku, jego sobowtórem, czarnym odbiciem, przybyszem z innego wymiaru. Każda opcja jest prawdopodobna. Sam wygląd nie może być jednoznacznym punktem odniesienia. Dlaczego? Bo gdybyśmy nie znając fabuły DB, zobaczyli zestawionych obok siebie Nail'a i Piccolo w Freeza saga, powiedzielibyśmy ,że to bracia. Dlatego nie traktujcie Teorii pokrewieństwa, jako informacji niezaprzeczalnej (choć sam stwierdzę ,że bardzo możliwej).
Polecam postować w danym temacie dalej tylko osobom, które mają ochotę wnieść coś do tematu. Może refleksje, może poszlaki bądź inne teorie. Paszoł won z nabijaniem i czczym gadaniem.
Możecie coś wspomnieć o scouter'ach, zbroi, może samym zachowaniu Talesa, które wskazuje na jego bezpośrednie pochodzenie. W każdym razie, do końca tej zagadki nie rozwiążemy.
Pozdrawiam serdecznie.

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Mistrzu napisał(a):
Sam wygląd nie może być jednoznacznym punktem odniesienia. Dlaczego? Bo gdybyśmy nie znając fabuły DB, zobaczyli zestawionych obok siebie Nail'a i Piccolo w Freeza saga, powiedzielibyśmy
, że to bracia. Dlatego nie traktujcie Teorii pokrewieństwa, jako informacji niezaprzeczalnej (choć sam stwierdzę ,że bardzo możliwej).
To prawda co napisałeś, zgadzam się, ale warto zauważyć, że nameczanie wykazują znacznie większe podobieństwo wśród członków swojej rasy, o ile oczywiście znajdują się w zbliżonej grupie wiekowej. U saiyan zaś różnice fizyczne są bardzo łatwo zauważalne(Goku, Vegeta, Raditz, Nappa, Toma, Paragas etc. wykazują większe fizyczne różnice między sobą aniżeli Nail i Piccolo), więc wysoce prawdopodobne jest pokrewieństwo Goku i Talesa, na co wskazywałoby fizyczne podobieństwo. Raditz i Goku są braćmi, a takiego podobieństwamiezy nimi nie zauważamy. Jednakże kwestia ta nie jest w żaden sposób poruszona w DB, więc pokrewieństwo tych dwóch osób nie jest stuprocentowym faktem.

A teraz coś z innej beczki. Znamy historię planety Namek. Jedyny ocalały Saichoro wydał na świat wiele dzieci, w tym także Naila. Nie dysponuję mangą, więc nie jestem w stanie przytoczyć solidnego argumentu, ale ojcem Piccolo był bodajże Saichoro. Opieram się jedynie na fotograficznej pamięci z kompendium DB Kawaii, więc mogę się mylić. Jeśli jednak mógłbyś rozwiać moje wątpliwości byłbym bardzo wdzięczny. A wracając do spawy, ewentualne bliskie pokrewieństwo Naila i Piccolo odzwierciedla ich zewnętrzne podobieństwo, toteż bardzo możliwym może być pokrewieństwo Goku i Talesa. Prawdopodobnie dość bliskie.(kuzynostwo, wujostwo, może nawet rodzeństwo) Jednakże problem nie jest w ogóle poruszony, więc możliwości jest wiele.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Joe Weider napisał(a):
ojcem Piccolo był bodajże Saichoro
Nie.
Jak już to wujkiem.
Przecież o jego rodzicach(?) była mowa, że go wysłali na Ziemię, a sami nie przeżyli zmiany klimatycznej. A Saichoro nawet mówił, że przyjaźnił się z jego ojcem.

Joe Weider napisał(a):
Jednakże kwestia ta nie jest w żaden sposób poruszona w DB
Poza tym tytułowy koleś nie występuje w mandze, więc jeszcze gorzej.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Pan Admin napisał(a):
Nie.
Jak już to wujkiem.
Przecież o jego rodzicach(?) była mowa, że go wysłali na Ziemię, a sami nie przeżyli zmiany klimatycznej. A Saichoro nawet mówił, że przyjaźnił się z jego ojcem.
No cóz, zakładałem, że mogę się mylić. Ale dość bliskie pokrewieństwo Naila i Piccolo jest nadal możliwe.

Pan Admin napisał(a):
Poza tym tytułowy koleś nie występuje w mandze, więc jeszcze gorzej.
Miałem na myśli kinówkę. ;p

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Więc tak: Nameczanie nie byli ssakami , więc podobieństwo możemy odbierać na zasadzie podobieństwa 2 żab na nameck. Były rysowane w sposób identyczny niemalże , więc argument że picolo niekoniecznie jest spokrewniony z Naliem a są podobni traci na znaczeniu. Można zatem powiedzieć że Turles jest spokrewniony z Goku. Po zbrojach widać również że ma sporo wspólnego z armią Friezzy. Zadziwiające jest że ani Vegeta ani Nappa ani Raditz o nim prawdopodobnie nie wiedzą ( wiem że to kinuwka , ale trzeba przyjąć jeden punkt widzenia. Zatem są tylko dwie możliwości - albo udało mu się jakoś uciec od Friezzy , albo tyran ukrywał jego istnienie. Druga teoria raczej jest mało prawdopodobna ze względu na siłę Turlesa. Zatem musiał zniknąć z vegety przed jej wybuchem , a po podbiciu jej przez Friezę. Teraz z koleji należało by ustalić wiek Bardocka. Jest to dość problematyczne z racji tego że sayanie dość długo zachowują młodzieńczy wygląd , jednakże z jego siły ciosu wnioskuję że prawdopodobnie nie przekroczył 30. Inaczej zdechnąłby w boju , albo był silniejszy. Oczywiście to tylko przypuszczenie , ale co zrobić. Tak sobię myślę dalej że byle nastolatek nie byłby w stanie wykiwać Frezera , zatem Turles odlatując z Vegety musiał mieć te 20 lat najmniej. Jeśli mam rację , to właśnie wykluczyłem możliwość braterstwa między Goku i Turlesem. Jako że podobieństwo jest uderzające , pokrewieństwo musi być również dużego stopnia. Wg. mnie Turles może być wójem bądź kuzynem Goku. I tu moje poszlaki się chyba kończą. Jeśli macie pomysły na rozwinięcie bądź podważenie tej i tak wątpliwej tezy - dawajcie.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.741
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
Joe Weider napisał(a):
nameczanie wykazują znacznie większe podobieństwo wśród członków swojej rasy, o ile oczywiście znajdują się w zbliżonej grupie wiekowej
Dla większości białych ludzi "jednostki pochodzące z dalekiego wschodu" także wyglądają niezwykle podobnie. Biały tendencyjnie nie rozróżni z taką swobodą kilkudziesięciu mężczyzn żółtych. To, że my tego nie potrafimy, nie oznacza ,że "ziomki mieszkające tam od urodzenia" tego nie robią. Do czego biję?
Zapraszam do obejrzenia strony 152 z tomu ostatniego. Mamy tam piękny portret nameczan. Cóż idzie zauważyć? Otóż to, że nameczanie (tak, również w tej samej grupie wiekowej) potrafią się różnić dość poważnie. Widzimy tam jednostki z szczękami podłużnymi, wąskimi, szerokimi, różnym wzrostem, inną budową ciała, różną masą cielska, innymi kształtami czaszek. Rozróżniam ich ja, człowiek. Biorąc pod uwagę, że nameczanie mogą dostrzegać to co my nie widzimy, gdyż przywykli do swojego wyglądu i typu urody... Konkluzja: być może My, ludzie - widzimy ich jako jednostki niezwykle do siebie podobne - ale w oczach rodowitego nameczanina różnice mogą rzucać się w oczy.
Joe Weider napisał(a):
pokrewieństwo tych dwóch osób nie jest stuprocentowym faktem
Nie myl. Sam uważam (jak już to stwierdziłem w poście powyżej), że teoria pokrewieństwa jest bardzo prawdopodobna i jestem jej zwolennikiem. ALE - to nadal teoria. "Fakt" to zaistniały stan rzeczy, fragment rzeczywistości. Te dwie definicje 'gryzą' się nawzajem. Wolałbym określenie właściwe, np. "prawdopodobieństwo".
Joe Weider napisał(a):
ale ojcem Piccolo był bodajże Saichoro
A co tam, niech będzie ^^
<tom23 str.9>
Wódz Nameczan: "S... Słucham?! Smocze kule na Ziemi...?! Czy tam mieszka a raczej mieszkał, nameczanin..?!
Kuririn: "Tak... (...)"
WN: "To dziecko ŚLIMKA! Niesłychane... Nikt by nie przypuszczał ,że taki malec szczęśliwie gdzieś wyląduje..."

Co do Twojego gdybania franqey. Ciekawie prawisz, mniej więcej na taki odzew liczyłem. Choć o ból głowy przyprawiło mnie zdanie: "ustalić wiek Bardocka.(...) jednakże z jego siły ciosu wnioskuję że prawdopodobnie nie przekroczył 30." Takie założenia skazane są na klęskę. Sam wiek spróbujmy elegancko wyminąć. Każdy organizm posiada odmienne właściwości bojowe. Dużo starszy Nappa nigdy bowiem nie osiągnął tego co dużo młodszy książę Vegeta. Moc bojowa nie jest więc wyznacznikiem wieku. Co prawda Raditz opowiadał Goku : "Twoja moc bojowa nie rozwinęła się jeszcze całkowicie, więc nie myśl ,że mógłbyś pokonać swojego starszego brata" - ale to nie zmienia faktu ,że każdy Saiya-jin posiada inne możliwości.
Pozdrawiam serdecznie.

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.868
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Hmmm, taka ciekawostka... Raditz nie był raczej podobny do Bardrocka, a Goku to wykapany ojciec. Gohan też raczej nie przypominał ojca, a Goten to mniejsza kopia Goku... Może u nich to tak jest, że podobieństwo do ojca ujawnia się u drugiego syna?
Gdyby podążyć tą myślą, można by powiedzieć że Turles był dziadkiem Goku..

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Mart: 18.04.2008, 15:19
Turles SSJ Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Turles SSJ
Wiek: 31
Dni na forum: 5.830
Posty: 8
Każdy kto oglądał z subbowaną japońską wersję to mógł zauważyć zauważyć, że Turles wyjaśnia koligację. Otóż jest on wujem Bardocka starszym bodaj tylko o rok czy dwa.
Old Cyceron Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Old Cyceron
Wiek: 35
Dni na forum: 6.516
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 6
Posty: 1.499
Skąd: z Polic
Mart napisał(a):
Hmmm, taka ciekawostka... Raditz nie był raczej podobny do Bardrocka, a Goku to wykapany ojciec. Gohan też raczej nie przypominał ojca, a Goten to mniejsza kopia Goku... Może u nich to tak jest, że podobieństwo do ojca ujawnia się u drugiego syna?
Gdyby podążyć tą myślą, można by powiedzieć że Turles był dziadkiem Goku..
Albo że Vegeta miał starszego brata?
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.868
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Cyceron napisał(a):
Mart napisał(a):
Hmmm, taka ciekawostka... Raditz nie był raczej podobny do Bardrocka, a Goku to wykapany ojciec. Gohan też raczej nie przypominał ojca, a Goten to mniejsza kopia Goku... Może u nich to tak jest, że podobieństwo do ojca ujawnia się u drugiego syna?
Gdyby podążyć tą myślą, można by powiedzieć że Turles był dziadkiem Goku..
Albo że Vegeta miał starszego brata?
Wszystko jest możliwe xD może i miał jakiegoś brata, który kipnał krótko po urodzeniu

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.741
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
Każdy kto oglądał z subbowaną japońską wersję to mógł zauważyć zauważyć, że Turles wyjaśnia koligację. Otóż jest on wujem Bardocka starszym bodaj tylko o rok czy dwa.
Potrzebuję argumentu, potwierdzenia, najlepiej materialnego bądź wizualnego. Ja w oficjalnej i oryginalnej wersji filmu nie dopatrzyłem się bezpośredniego pokrewieństwa.
Mało tego, oficjalna grafika przedstawiająca drzewko genealogiczne zaprezentowane przez Toei wygląda tak:
http://img65.imageshack.us/img65/4436/trrrrr ... rrrbs0.jpg
Przepraszam za słabą jakość, ale to tylko skan wydruku z dawnych czasów.
Gdzieś po internecie krąży ładna jakość tego obrazeczka.
W każdym razie patrząc na dane powinniśmy teoretycznie odrzucić możliwość pokrewieństwa i teorię "matki Goku jako Seripę" (opisana jako podwładna). Dwa na jednym ogniu. Z drugiej strony nadal kłębią się pytania więc nic dziwnego, że każda teoria jest godna uwagi.
Pozdrawiać.

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"
april93 Kobieta
Cargo
Cargo
april93
Wiek: 30
Dni na forum: 5.830
Posty: 29
Skąd: Racibórz
Zdaje mi się że to był albo jakiś jego kuzyn.
Turles mówil że jest jego mlecznym bratem więc albo byl synem brata bardrocka albo był wujkiem Goku bratem Bardrocka.
W DB rodzina Goku ciągle miala 2 synów...
Goku Raditz Gohan Goten mayby Bardrock i Turles
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2, 3  

Forum DB Nao » » » [Problem] Kim był Turles?
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook