Forum Dragon Ball Nao

» Utwór szwedzkiego zespołu o bohaterskich Polakach.

Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.625
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Za tę piosenkę Szwedom należy się szacunek. Świetny utwór.
A akurat w moich rejonach o tych wydarzeniach (nie tylko o tych spod Wizny) mówi się, do tego naprawdę dużo - więc problem niewiedzy istnieje jedynie w przypadku skrajnych ignorantów.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Szwedzi pamiętają o czymś o czym 80% Polaków nie wie i pewnie nigdy się nie dowie. Jestem pełen uznania.
A z tymi gimnazjalistami przegiąłeś Szary. I to mocno. O tym nawet wiedzą nieliczni licealiści.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Jouu Waidaa napisał(a):
Szwedzi pamiętają
Pamiętają?

Prawdopodobnie poszukali, popytali i znaleźli coś co będzie nadawało się do nagrania
A to akurat bardzo ładnie tam pasuje.

Tylko utwór nie powinien się nazywać 40:1, a 60:1, chyba że to 40 miało coś innego symbolizować.

A na angielskiej wiki jest więcej o Battle of Wizna, niż na naszej

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Naowicz napisał(a):
Pamiętają?

Prawdopodobnie poszukali, popytali i znaleźli coś co będzie nadawało się do nagrania
A to akurat bardzo ładnie tam pasuje.
Nieważne czy pamiętają czy też nie, ale się zainteresowali.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Danevert Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Danevert
Wiek: 33
Dni na forum: 6.089
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 673
Skąd: Koszalin
Praktycznie cała twórczość tego zespołu jest związana z okresami wojen, więc myślę, że członkowie mogą być pasjonatami historii i militarii. Także nie dziwię się zbytnio, że jakieś pojęcie o Bitwie pod Wizną mieli.
Poza tym również jestem pełen uznania dla zespołu, że męstwo naszych rodaków, które często wśród Polaków odchodzi w zapomnienie jest przez nich dostrzegane.
PS. U mnie w gimnazjum Kampania wrześniowa była strasznie okrojona, a o tej bitwie i innych podobnych to najwyżej wiedzą uczniowie interesujący się historią.

Jeśli nas zranicie, nie będziemy krwawić
Jeśli będziecie nas łaskotać, nie będziemy się śmiać
Jeśli nas otrujecie, nie będziemy umierać
Ale jeśli nas oszukacie, to czy nie powinniśmy się zemścić?
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.371
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
Jouu Waidaa napisał(a):
A z tymi gimnazjalistami przegiąłeś Szary. I to mocno. O tym nawet wiedzą nieliczni licealiści.
Gimnazjum?
Toż to już w podstawówce było.

W każdym razie Szwedom należałyby się podziękowania za tak chwalebne przedstawienie męstwa Polaków.
A jako, że piosenka jest po angielsku, może przybliży innym narodom naszą historię. Szczególnie Amerykanom, którzy nadal zdają się sądzić, że tylko "amerykańscy chłopcy" walczyli w tej wojnie.
Bądź co bądź, historia jest jedną z nielicznych rzeczy, którą my, Polacy. możemy się pochwalić.

Co do piosenki, to właśnie ze względu na jej treść wpadła mi tak szybko w ucho.

Naowicz napisał(a):
Tylko utwór nie powinien się nazywać 40:1, a 60:1, chyba że to 40 miało coś innego symbolizować.
Chyba chodziło o to, że na jednego zabitego Polaka przypadało 40 Niemców.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Old Shatterhand napisał(a):
Chyba chodziło o to, że na jednego zabitego Polaka przypadało 40 Niemców.
Ale ilu tam Niemców zginęło, nie jest nigdzie napisane.
To jest chyba jednak porównanie 42000 Niemców do 720 Polaków, po "zaokrągleniu" 40:1.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Danevert Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Danevert
Wiek: 33
Dni na forum: 6.089
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 673
Skąd: Koszalin
Naowicz napisał(a):
To jest chyba jednak porównanie 42000 Niemców do 720 Polaków, po "zaokrągleniu" 40:1.
Autor tego klipu pod koniec umieszcza tekst, że na 40 zabitych Niemców przepadał 1 Polak, ale jak słusznie wspomniał Naowicz liczba poległych Niemców nie została określona.
Nawiązując do tematu. Jak przeglądałem angielską wikipedię to natknąłem się na fragment, że całkowite siły Rzeszy podczas bitwy pod Wizną 40 razy przewyższały siły polskie.

Jeśli nas zranicie, nie będziemy krwawić
Jeśli będziecie nas łaskotać, nie będziemy się śmiać
Jeśli nas otrujecie, nie będziemy umierać
Ale jeśli nas oszukacie, to czy nie powinniśmy się zemścić?
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.212
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Miło z ich strony, ale czy to aż takie ważne wydarzenie, za którego nieznajomość powinna grozić banicja? Nie wydaje mi się. Jak do tej pory udało mi się przeżyć w zapomnieniu tegoż wydarzenia ponad 3 lata (ostatni raz omawiane na lekcji historii w gimnazjum) i żadne licho na mnie nie spadło, sumienie się nie odzywało, piorun z nieba nie strzelił. Nie przeczę, z punktu widzenia historii i historyka wydarzenie to ważne, ba! wstyd nie znać, ale komuś gdzie mu się do niczego nie przyda? A to, że społeczeństo to banda skretyniałych trolli sprawą jest inną. Wiekszość nie wie kiedy ropoczęła się II wojna światowa. Skarpety opadają...

Co do samych obcokrajowców... Jeszcze gorzej niż my sami. W książkach poświęconych II wojnie o Polsce nie wspomina się w ogóle, a jezeli już ktoś wie umniejsza polskie zasługi, zarzucając Polakom wywyższanie się, brak wykształcenia, niewiedzę i inne. Skoro obcokrajowcy potrafią zionąć tekstem, czy po polskich ulicach łążą niedźwiedzie oraz czy Polacy wiedzą co to są telewizory nie dziwi mnie to.
O ile w ogóle o Polsce słyszeli.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Odświeżam temat.
Tym razem nie Szwedzi, lecz... Niemcy. Metalowy zespół o wdzięcznej nazwie Heaven Shall Burn stworzył utwór zatytułowany Armia, będący wyrazem szacunku i uznania wobec Powstańców Warszawskich, którzy podjęli walkę z niemieckim okupantem.
O Powstaniu Warszawskim dzieciaki już coś tam słyszały, choć nie wszystkie wiedzą o co w tym wszystkim chodziło. A takie utwory na pewno są miłymi gestami. Cieszę się, że ktoś pamięta o takich wydarzeniach i nie unika historycznej prawdy na rzecz poprawności politycznej czy utrzymania właściwych stosunków międzynarodowych. Tym bardziej, że świat powoli na dobre uświadamia sobie, że Polacy byli narodem kolaborantów, sami wywołali II WŚ oraz prowadzili agresywną politykę zagraniczną wobec pokojowo nastawionego ZSRR.

A co Wy o tym geście myślicie?

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.124
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Oj rozpisaliście się dosyć odważnie na temat owego utworu.
Pierwszy raz spotkałem się z nim, gdy w Magazynie Ekspresu Reporterów (jak dobrze pamiętam) był o nich reportaż.
Świetny utwór
Brawa dla Szwedów .
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Muzycznie Sabaton nie jest najlepszy, a mimo to podoba mi się ta piosenka. Podoba mnie się że jacyś Szwedzi śpiewają o czymś o czym Polacy nie wiedzą, mimo że to nas powinno dotyczyć. Jednakże absurdem wydaje mi się obwiniać dzieciaki z podstawówki, gimnazjum, liceum za brak tej wiedzy. To system jest poroniony. Przyjrzyjmy się teraz temu z bliska:
podstawówka- 4 czy 5 klasa zaczyna się chyba historia. No to mamy max 3 lata.
1 rok - starożytność robiona po łebkach bo nie ma czasu
2 rok- dajmy na to średniowiecze do baroku, również na poziomie podstawowym.
3 rok- cała reszta. I daję konia z rzędem nauczycielowi który zdąży dojść do XX wieku, nie mówiąc o skupianiu się na na poszczególnych bitwach
gimnazjum:
To samo- 3 lata to za mało żeby zaczynać wszystko od nowa, zwłaszcza jeśli nauczyciel musi się jeszcze użerać z bandą gremlinów
liceum:
jeśli się nie jest na profilu historycznym to ni *człona* nauczyciel nie zdąży. Dobrze jak uda mu się powiedzieć o Stalingradzie i Powstaniu Warszawskim. Na więcej po prostu nie ma czasu.

Zamiast w gimnazjum zająć się powiedźmy okresami prostszymi jak starożytność i średniowiecze, ale bardziej wnikliwie, a w liceum kontynuować, te debile za to odpowiedzialne zaczynają wszystko od nowa, co jak dla mnie woła o pomstę do nieba. Oczywiście, można się uczyć w domu, czytać o tym co danego delikwenta zainteresuje itp., ale takie tłumaczenie można o kant dupy potłuc, bo szkoła jest od tego żeby taką wiedzę przekazać. Tyle ode mnie.

Aha, żeby nie offtopować za bardzo to powiem jeszcze że prawie byłem na koncercie sabatona w Gdańsku, ale nie zdążyłem dojechać od dziadków, toteż bilet poszedł na straty.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Mogliby zrobić anime na podstawie tej piosenki, w końcu w Japonii w szczególności lubią takie wolnościowe wątki. Opening już by mieli

Jest też trochę AMV:


Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
GeekMarvelPN
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 33
Dni na forum: 1.624
Posty: 14
Skąd: Poznań
Sabaton od lat cechuje się twórczością na bazie historii. Z elementami mangi wygląda wybitnie
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » Utwór szwedzkiego zespołu o bohaterskich Polakach.
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook