Forum Dragon Ball Nao

» Sławne/znane osoby, które lubią Dragon Ball

Strony: 1, 2, 3  
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.124
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Ciekawe, czy w Polsce i na świecie Vipy lubią oglądać Dragon Ball, co o tym myślicie ja uważam, że Dragon Ball dociera do wszystkich osób.
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.799
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Do wszystkich to raczej nie, ale wiele osób na pewno oglądało bądź słyszało o tym świetnym anime. Przecież ich dzieci na pewno miały kablówkę ^^

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.740
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
Temat bardzo intrygujący i godny uwagi.
Jedyną naprawdę sławną osobą przychodzącą mi na myśl jest Chuck Norris. Ponoć oglądał całe DB, DBZ, DBGT, cztery razy DB AF i pięć razy DB Final.

Wystarczy pomyśleć czy sławy tego świata będą sobie zawracać głowę ANIMOWANĄ produkcją sprzed wielu lat. Może kiedyś coś się niektórym V.I.P.-om otarło o uszy, ale żeby wierzyć w ich zainteresowanie tym tytułem? Tutaj występuje granica pomiędzy wielką wiarą a głupotą.
Zdanie, że "DB dociera do wszystkich osób" pozwolę sobie przemilczeć...
Pozdrawiać.

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Mistrzu napisał(a):
Wystarczy pomyśleć czy sławy tego świata będą sobie zawracać głowę ANIMOWANĄ produkcją sprzed wielu lat.
Nie o to chodzi czy zawracają sobie głowę DB, tylko czy go lubią/oglądały.
I nie chodzi o takie "sławy", tylko pewnie o ludzi "publicznych".
Różni ludzie na różnych stanowiskach różne mają zainteresowania.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.740
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
Naowicz napisał(a):
Nie o to chodzi czy zawracają sobie głowę DB, tylko czy go lubią/oglądały.
Pomyśl zanim napiszesz. Napisałem początkowo o Chucku i jego oglądaniu. Późniejsze słowa to tylko swoista refleksja, abyście się trochę zastanowili nad logiką podejmowanej kwestii. Ogólnikowe sformułowanie. Zresztą słowo głowa możesz zamienić na dupę, albo traci czas.

I nie chodzi o takie "sławy", tylko pewnie o ludzi "publicznych"
Ludzi publicznych: aktorów, piosenkarzy, polityków, sławnych dziennikarzy... Jak dla mnie chodzi o osoby SŁAWNE, znane, często o poważanym lub cenionym stanowisku. Chodzi o very important person, więc osoby rozpoznawalne.
Bo chyba nie obchodzi nikogo, że Stanisław Stulejka, "osoba publiczna" bo sołtys wsi Psiwytrysk ogląda DB.


Naowicz napisał(a):
Różni ludzie na różnych stanowiskach różne mają zainteresowania.
Oczywiście, że mają, zgadzam się. I daję Ci głowę, że większość z "różnych ludzi" ma DB w okolicach półdupków. A jak się znajdzie jakiś rodzynek, co się przyznaje oficjalnie to dajcie znać. Zrobimy statystykę.
Żart. Może od razu poszukamy kto zamieścił w swoim CV w zainteresowaniach "Dragon Ball", też fajnie może być.
Pozdrawiać.

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Mistrzu napisał(a):
I daję Ci głowę, że większość z "różnych ludzi" ma DB w okolicach półdupków.
Co z tego?

Mistrzu napisał(a):
A jak się znajdzie jakiś rodzynek, co się przyznaje oficjalnie to dajcie znać.
Problem w tym, że nikt ich o takie rzeczy publicznie nie pyta i nie zapyta.
Ale nie możesz twierdzić, że żadnego z nich DB nie obchodzi, tak jak to zrobiłeś w pierwszym poście, bo tego nie wiesz.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.740
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
Dark Sky napisał(a):
Vipy lubią oglądać Dragon Ball
Autor odnosi się do teraźniejszości.
Sam mówię:
Mistrzu napisał(a):
Może kiedyś coś się niektórym V.I.P.-om otarło o uszy, ale żeby wierzyć w ich zainteresowanie tym tytułem?
O zainteresowanie z tematu, obecne. Nie to co się działo np. 15 lat temu w Japonii, gdzie jakiś sławny piosenkarz oglądał to anime.
Naowicz napisał(a):
Ale nie możesz twierdzić, że żadnego z nich DB nie obchodzi, tak jak to zrobiłeś w pierwszym poście, bo tego nie wiesz.
Nie powiedziałem ŻADNEGO. Ja tylko mówię, że wierzyć w to, że "sławy tego świata" OBECNIE interesują się DB to coś graniczącego z fantastyką. Nawet pytanie o którym mówisz skierowane do "osób publicznych" mogłoby zostać odczytane jako coś chamskiego. Nieprzystojącego.
Zresztą już Ci mówiłem zła interpretacja - zawracać głowę to tyle w tamtym znaczeniu jak "tracić czas", "zawracają tyłek" oglądaniem (obecnym).

Napisałem wcześniej:
Mistrzu napisał(a):
I daję Ci głowę, że większość z "różnych ludzi" ma DB w okolicach półdupków.
Naowicz napisał(a):
Ale nie możesz twierdzić, że żadnego z nich DB nie obchodzi
Prawdopodobieństwo jest minimalne, aczkolwiek jak widać z mojego cytatu powyżej nie wykluczam go. Jeśli jednak Wasze modły i tajemne rytuały podziałają to jak już ją znajdziecie, to chętnie zrobię statystykę i sprawdzimy "czy DB dociera do każdego", okej? Bo mi się zdaje, że myślenie realistyczne w tym temacie jest całkowicie niepotrzebne.
Przejdźcie się po ulicy i zapytajcie zwykłych, szarych ludzi (szczególnie polecam po 50'tce) czym jest Dragon Ball. "Panie?! To jakaś orientalna potrawa, panie? Nie?! Trudno, nie zgadłem. A dasz pan dwa złote na piwo?!".
Zresztą daj przykład VIP-a którego DB obchodzi (i rzecz jasna obecnie ogląda).
Pozdrawiać.

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Mistrzu napisał(a):
Zresztą daj przykład VIP-a którego DB obchodzi
Nie znam takiego. Ale po to jest ten temat, że jeśli ktoś wie, to napisze.

Mistrzu napisał(a):
Przejdźcie się po ulicy i zapytajcie zwykłych, szarych ludzi (szczególnie polecam po 50'tce) czym jest Dragon Ball.
Trochę starzy, nie uważasz? Mogliby znać DB jedynie z tego, że ich dzieci oglądały. Jak przykładowo moi rodzice.
Jednak śmiem twierdzić, że wielu ludzi w okolicach 25-30 wie czym jest DB.

Mistrzu napisał(a):
oglądaniem (obecnym)
Obecnym? Nadinterpretacja tematu. Lubić nie znaczy oglądać zawsze i wszędzie.

Mistrzu napisał(a):
Nie powiedziałem ŻADNEGO. Ja tylko mówię, że wierzyć w to, że "sławy tego świata" OBECNIE interesują się DB to coś graniczącego z fantastyką.
Czyli wg Ciebie żadna ze "sław" nie lubi DB, skoro uznajesz to za coś graniczącego z fantastyką.
Oczywistym jest, że wszyscy się tym nie interesują, i nie o to w tym temacie chodzi.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.740
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
Naowicz napisał(a):
Nadinterpretacja tematu. Lubić nie znaczy oglądać zawsze i wszędzie.
Dark Sky napisał(a):
Vipy lubią oglądać Dragon Ball, co o tym myślicie ja uważam, że Dragon Ball dociera do wszystkich osób
Dark Sky wyraźnie wypowiada się w czasie obecnym. Mówi też o lubieniu oglądania. Nigdzie nie napisałem, że zawsze. To już twoja nadinterpretacja. Z drugiej strony nie zakładajmy, że po 5 minutach oglądania czegoś celebritis mają prawo powiedzieć z czystym sumieniem "Lubię to". Więc przewiduję, że mieli z tym styczność przez więcej niż 5 minut. Zresztą "oglądają" to forma odnosząca się większego obrębu czasu. Bo nie chodziło mu pewnie "Kto w tej minucie, absolutnie teraz o 2:31 ogląda DB".

Naowicz napisał(a):
zyli wg Ciebie żadna ze "sław" nie lubi DB, skoro uznajesz to za coś graniczącego z fantastyką.
Jeszcze raz podam mój cytat: "I daję Ci głowę, że większość z "różnych ludzi" ma DB w okolicach półdupków".
Powiem o co chodzi z fantastyką. Wybierasz 200 losowo wybranych VIP-ów z całego świata. Pytasz sie ich: "Czy lubisz oglądać Dragon Ball i czy on do ciebie dociera?" i znajdujesz wśród nich osobę która powie "Tak, oglądam i lubię i dociera." (i oczywiście niech to będzie potwierdzone, a nie czcze gadanie aby zyskać przychylność widza/słuchacza). To jest dla mnie coś cudownego, przerastającego moją wyobraźnię. Po prostu fantastyka.
Zresztą aby najpierw coś zdetronizować, musisz mieć argument. Znajdź, pogadamy. A, i niech to będzie prawdziwy VIP. Nie pan Skoczylas z Psichrowów, założyciel sieci supermarketów.
Pozdrawiać.

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Mistrzu napisał(a):
Więc przewiduję, że mieli z tym styczność przez więcej niż 5 minut.
Tak. Przykładowo oglądali serie 10 lat temu.
Lubić oglądać też nie znaczy oglądać. Ja lubię, a ostatni raz widziałem odcinki DB w wakacje. I co z tego?

Mistrzu napisał(a):
To jest dla mnie coś cudownego, przerastającego moją wyobraźnię. Po prostu fantastyka.
A dla mnie nic nadzwyczajnego.

Mistrzu napisał(a):
Zresztą aby najpierw coś zdetronizować, musisz mieć argument.
A Ty daj argument przemawiający za tym, że 99,99% sław "nie lubi" DB o_O

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
No jak nikt!!!??? Aoi i Uruha z zespołu "The Gazette" lubią "Dragon Ball'a". Gdzieś mam gifa, gdzie robią Fuzję. Całkiem podobnie im to wyszło

Niektórzy z Was ich nie kojarzą, ale wierzcie mi, że w Japonii miliony znają ten zespół. Jak znajdę gifa, to zedytuję posta.

Pozdrawiam.

EDIT: Mam na YouTube: http://www.youtube.com/watch?v=69CpH0RYqFc XDD

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.124
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Got użyłem słowa sławni , ponieważ chodziło mi tu o osoby rozpoznawalne na całym świecie od piłkarzy przez dziennikarzy po aktorów i piosenkarzy itd... Nie wiedziałem, że Chuck lubi Dragon Ball .
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.740
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
I kto tu próbuje kogo poprawiać. Dobrze zinterpretowałem, poprawki były więc nie na miejscu. Przykład Chucka jest jak najbardziej właściwy.
Naowicz napisał(a):
I nie chodzi o takie "sławy", tylko pewnie o ludzi "publicznych".
Dark Sky napisał(a):
sławni , ponieważ chodziło mi tu o osoby rozpoznawalne na całym świecie od piłkarzy przez dziennikarzy po aktorów i piosenkarzy itd
Laru-chan napisał(a):
Aoi i Uruha z zespołu "The Gazette"
Niestety mianem światowych Vipów nazwać ich nie można. To, że cieszą/-yli się sławą w Japonii, nie oznacza ,że "są rozpoznawalne na całym świecie". Krótko mówiąc Dark Sky'owi chodziło sławy WIELKIEGO FORMATU. Przykład niezbyt odpowiedni.

Naowicz napisał(a):
A dla mnie nic nadzwyczajnego.
To może przyjmiesz wyzwanie? Podać 200 nazwisk?
Jak dla mnie znaleźć choćby jednego będzie graniczyło z fantastyką.
Rozpoczynający post Mrocznego Nieba dokładnie mówi "kto lubi oglądać DB", nie obchodzi mnie kiedy to ktoś robił, jak i z kim. Jednakże odpowiedzi VIP-ów typu "kiedyś oglądałem i lubiłem" się po prostu nie liczą. Chodzi o "lubić oglądać" ale jako opinia aktualna, nie 20 lat temu, czyli odnosi sie do płaszczyzny obecnej, obecnie ukształtowanej psychiki i gustów VIP-a.
Naowicz napisał(a):
A Ty daj argument przemawiający za tym, że 99,99% sław "nie lubi" DB
Niestety, to Ty zaprzeczyłeś i zaatakowałeś moją tezę, że sławy tego świata nie zawracają sobie dupy takimi animkami. Skoro inicjujesz zaprzeczenie, to Ty powinieneś podać argument. Coś jak Laru-chan. Zacytuję siebie - "większość" kładzie lachę na DB i dobrze o tym wiemy. Uważam, że liczba takich ŚWIATOWYCH SŁAW lubiących oglądać DB pograniczy w okolicy zera. Dlatego wierzyć w to, że ZNANE nazwisko VIP-a pojawi sie w tym temacie to jak liczyć na latające wielbłądy.
Tyle, że niektórzy z Was na siłę próbują wpędzić tego wielbłąda do samolotu i przylepić mu do dupska naklejkę z napisem "Latałem".

Poczekajcie... Światowe sławy... Sięgnę z Expressu... Wczorajszy...
"Odliczanie (milionów) do narodzin" Angelina i Brad...
Gwyneth Paltrow...
Jean-Claude Van Damme...
George Clooney...
Dennis Farina...
Nicole Kidman..
Amy Winehause...
Robert Downey Jr...
Zapytajcie się proszę... "Czy lubi pan oglądać DB"? i odpowiedzi typu "Kiedyś lubiłem" czy "Kiedyś oglądałem" są nieliczone. Czy lubią państwo, nie o przeszłość - "czy lubili państwo...". Mogli oglądać to 100 lat temu, od dawna nie mieć z tym kontaktu ale "Tak lubię" (NIE "LubiŁEM") to odpowiedź której tu oczekujemy.
Pozdrawiam i liczę na rozwój tematu.
Z niecierpliwością.

PS - Oczywiście, że Chuck lubi DB. Sam przecież narysował serię DB Final w weekend po pracy. Zresztą czasem ma sparingi z Son Goku i to dzięki jemu Saiya-jin osiągnął piąty stopień wtajemniczenia ^^

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Mistrzu napisał(a):
Krótko mówiąc Dark Sky'owi chodziło sławy WIELKIEGO FORMATU.
Jemu chodziło o takie, a ja to rozszerzyłem na osoby publiczne znane w danych państwach. Bo takich jest więcej, a wychodzi na jedno.

Mistrzu napisał(a):
To może przyjmiesz wyzwanie? Podać 200 nazwisk?
Jak dla mnie znaleźć choćby jednego będzie graniczyło z fantastyką.
Jakie 200? Ja mówiłem, że znaleźć jednego na paręset nie byłoby czymś nadzwyczajnym.

Mistrzu napisał(a):
Tyle, że niektórzy z Was na siłę próbują wpędzić tego wielbłąda do samolotu i przylepić mu do dupska naklejkę z napisem "Latałem".
To raczej Ty próbujesz przekonać wszystkich, że żadna znana osoba nie ma prawa lubić DB.

Mistrzu napisał(a):
Niestety, to Ty zaprzeczyłeś i zaatakowałeś moją tezę, że sławy tego świata nie zawracają sobie dupy takimi animkami.
Bo napisałeś posta jako pierwszy. Argumentów jednak też nie podałeś. Chcę FAKTów.

Mistrzu napisał(a):
Zapytajcie się proszę...
Jeśli masz możliwość, zapytaj ich. No, albo daj kontakt do nich.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.740
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
Naowicz napisał(a):
Jemu chodziło o takie, a ja to rozszerzyłem na osoby publiczne znane w danych państwach. Bo takich jest więcej, a wychodzi na jedno.
Autor tematu prosi o "TRUSKAWKI". Ty to interpretujesz i rozszerzasz aspekt do "TRUSKAWEK & MALINEK". Problem w tym, że ja słucham się autora. Kto robi błąd niech każdy sam zadecyduje. Ja sam w życiu nie słyszałem o Aoi i Uraha. A za truskawki ich nie uważam ^^
I wcale nie wychodzi na "jedno".
Czym innym jest światowy VIP, a czym innym artysta znany w konkretnym kraju.
Naowicz napisał(a):
Ja mówiłem, że znaleźć jednego na paręset nie byłoby czymś nadzwyczajnym.
To podawaj grupami, po co postować co chwila. Od ręki, od ręki.
Naowicz napisał(a):
To raczej Ty próbujesz przekonać wszystkich, że żadna znana osoba nie ma prawa lubić DB.
Nie zrozum mnie źle. Zacytuję kilka razy siebie: "Prawdopodobieństwo jest minimalne"; "większość z "różnych ludzi" ma DB w..."; Uważam że samo szukanie ich jest bezsensowne i pewnie okaże się bezowocne. Myślę, że można spożytkować ten czas na lepsze dyskusje. Odnalezienie OSOBY WIELKIEGO FORMATU znanej na cały świat (powtarzam, twoja interpretacja mnie nie obchodzi), która oficjalnie powie "Tak lubię oglądać DB i dociera on do mnie" graniczy z cudem. Cuda sie zdarzają, ale ja wolę dominujące prawdopodobieństwo. A jest ono w tym przypadku o takim natężeniu, jakby porównywać wieżowiec do mrówki. A znając życie mrówki nie znajdziecie. Dlatego uważam, że lepszym rozwiązaniem jest zajęcie się prawdziwą problematyką DB.

Naowicz napisał(a):
No, albo daj kontakt do nich.
Ja patrzę logicznie. Zobacz do jakiej grupy wiekowej adresowany jest DB. Patrz gdzie był początkowo wydawany I pomyśl czy każdy się z nim zetknął. Potem zastanów się jaka osoba wielkiego formatu odpowie twierdząco na tak durnie zadane pytanie. Nie będę szukać igły w stogu siana. Ja wypowiadam się w imieniu tytułowego SIANA, to Ty jesteś za igłą. Szukaj więc mości Panie przykładu. Czekam na ARGUMENT. Oczywiście w kontekście tytułowego VIP-a, osoby sławnej na cały glob.
Pozdrawiać.

PS - I jeszcze jedno. Ja nie próbuję nikogo przekonywać. Przedstawiam swoją opinię, jak to na forum. Wy możecie gloryfikować swojego DB, walić mu pokłony i wierzyć ,że dociera do wszystkich grup społecznych, nawet elit z pierwszych stron gazet. Nic mi do tego. Sam po prostu wątpię aby gwiazdy pokroju Clooneya "Lubiły oglądać DB i to na nich działało". Ma wiara w tym aspekcie ucicha.

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Mistrzu napisał(a):
Autor tematu prosi o TRUSKAWKI".
No i co. Mam założyć drugi temat o malinkach? Jeśli odpisujesz na moje posty, to się do nich ustosunkowuj, a nie do tego, co autor tematu miał na myśli, bo to do niczego nie prowadzi.
Co do Uruhy. Ja wiem kto to. Więc jest rozpoznawalny poza Japonią.

Mistrzu napisał(a):
Zobacz do jakiej grupy wiekowej adresowany jest DB.
Poza Japonią, do tych, którzy mają obecnie 25-30 lat.

Mistrzu napisał(a):
Potem zastanów się jaka osoba wielkiego formatu odpowie twierdząco na tak durnie zadane pytanie.
KTOŚ na pewno.

Mistrzu napisał(a):
Nie będę szukać igły w stogu siana.
Nie szukaj igły. Znajdź mi to siano, ale potwierdzone faktami.

Mistrzu napisał(a):
Uważam że samo szukanie ich jest bezsensowne i pewnie okaże się bezowocne. Myślę, że można spożytkować ten czas na lepsze dyskusje.
Nikt Tobie nie każe ich szukać. Ale jeśli ktoś coś przypadkiem będzie wiedział, to napisze.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.740
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
Naowicz napisał(a):
Jeśli odpisujesz na moje posty, to się do nich ustosunkowuj, a nie do tego, co autor tematu miał na myśli, bo to do niczego nie prowadzi.
Do niczego to prowadzi wartość merytoryczna Twoich spekulacji. Chcesz FAKTÓW, choć sam nic nie podajesz.
Primo - to Ty, drogi adminie ODPISUJESZ na moje słowa. To Ty zacząłeś pierwszy cytować, więc to Ty odpisujesz na moje słowa. Moja wypowiedź - spowodowała twój cytat (relacja akcja - reakcja). Więc jak coś, to raczej jest odwrotnie.
Secundo - kto powiedział, że jest obowiązek ustosunkowywania się do kogoś. Ja cały czas wypowiadam swoją opinię. Wytykam błąd, bo widocznie autorowi tematu chodziło o coś innego. Potwierdzają to Jego późniejsze słowa. W temacie chodzi o wypowiedzi w kontekście JEGO pomysłu, nie twojej Idylli.
A co do "rozpoznawania Uruhy" poza Japonią: fanatycy wszystkiego co związane jest z Japonią to maleńki odsetek społeczeństwa (tutaj też powiedz "udowodnij!", to podnę na ziemię jak worek z kartoflami). W twoim mniemaniu Doda okazuje się Światową Sławą. Bo garstka ludzi ją rozpozna np. w USA.
Naowicz napisał(a):
a nie do tego, co autor tematu miał na myśli, bo to do niczego nie prowadzi
Tak, nie prowadzi.
Dlatego temat ten uważam za nieco naginany i dziwny. O nikłym prawdopodobieństwie, o lekkim posmaku abstrakcji i gigantycznej aurze wyolbrzymienia. Albo należy temat rozszerzyć o to co mówisz (a to powinien uzupełnić autor), albo wierzyć mocno i beztrosko. Jeżeli powiększamy temat do wszelkich osób publicznych, to w Japonii sądzę, że znajdzie się wiele takowych person, choćby ze względu na to ,że manga i anime to BARDZO WAŻNA CZĘŚĆ ICH KULTURY. Wtedy argument Laru jest kompletny. Czekam na cud, albo zmianę kontekstu zagadnienia.
Poza Japonią, do tych, którzy mają obecnie 25-30 lat.
Chodzi mi o przedział wiekowy grupy do której dedykowana jest ta twórczość. Nie ile mają osoby, które żyły w czasach "świetności" DB, a wiek. O ile dobrze pamiętam drukowany był w Shonen Jump, który dedykowany jest do nastoletnich chłopców. Niezbyt wysublimowana i godna uwagi produkcja dla najwyższych sław świata. Ale igła gdzieś się może znaleźć, ale nie musi (nadal operuję w zakresie SŁAW Dark Sky'a). Ty sądzisz, że "NA PEWNO". Tym się różnimy.

Naowicz napisał(a):
Znajdź mi to siano, ale potwierdzone faktami.
Fakt: DB nie dociera do większości ludzi na świecie,a jedynie do części.
Statystycznie rzecz ujmując normalne jest założenie, że większość gwiazd nie oglądała tej produkcji. Jeżeli ktoś wierzy w to, że "gwiazd oglądających DB jest więcej od tych, co nie oglądają go" to pozostawię to bez komentarza. Jako, że nie słyszałem nigdy choćby jednego komentarza z ust gwiazdy na temat DB, stwierdzam że temat ten nie jest popularny u takich osób.
DB dociera bardziej do nielicznych, aniżeli większości. Oglądanie go NIE jest obowiązkiem a możliwością, dlatego nie muszę podawać konkretnych nazwisk i informacji. Sam wcześniej stwierdziłeś, że, cytuję:
"Oczywistym jest, że wszyscy się tym nie interesują";
Powiem więcej - DB oglądała tylko część ze wszystkich ludzi na świecie.
Jak powiesz, że większość świata i SŁAW, to kończymy rozmowę.

Stwierdzanie, że SŁAWY ŚWIATOWE powszechnie lubią oglądać DB jest karykaturalne. Powiem więcej, niedorzeczne. A w tym temacie BEZPOŚREDNIO chodzi o osoby ZAINTERESOWANE DB. Więc w tym wypadku to Ty zmieniasz kierunek wypowiedzi i zbaczamy z dworu. "Kota ogonem", mówiąc krótko. Mieliśmy zając się wspinaczką na szczyt, a gadamy o podnóżach góreczki.

Naowicz napisał(a):
Ale jeśli ktoś coś przypadkiem będzie wiedział, to napisze.
Liczę na to, liczę. Jak na razie żadnej konkretnej sławy nikt nie wypisał...
Oczywiście oprócz Chucka Norrisa.
Pozdrawiać.

PS- nareszcie jakaś porządna rozmowa ^^ Teraz można liczyć tylko na nielicznych.

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Mistrzu napisał(a):
Chcesz FAKTÓW, choć sam nic nie podajesz.
To Ty pierwszy domagałeś się faktów, chociaż sam ich nie podałeś. Ja bym o nich nie pisał, bo wiem, że takich nie ma. I Ty też doskonale o tym wiesz.

Mistrzu napisał(a):
W twoim mniemaniu Doda okazuje się Światową Sławą.
Nigdzie nie napisałem, że Uruha jest światową sławą. Nie dopowiadaj sobie.

Mistrzu napisał(a):
Albo należy temat rozszerzyć o to co mówisz (a to powinien uzupełnić autor)
Albo ja, o czym już pisałem. Chyba że mam założyć drugi temat do tych malinek albo pisać do Wazona by edytował treść pierwszego posta? Nie, dziękuję, mam lepsze rzeczy do roboty.

Mistrzu napisał(a):
Niezbyt wysublimowana i godna uwagi produkcja dla najwyższych sław świata.
Sądzisz, że wszystkie sławy świata pochodzą z bogatych rodzin i od kilku latek są wychowywane na te sławy i że im się DB zabraniało lubić? jeśli ktoś coś lubił oglądać, i dobrze to wspomina i pamięta o tym, oczywistym jest, że nadal to lubi (i tym samym lubi oglądać, chociaż nie musi tego robić). Chyba że jest ćwokiem.

Mistrzu napisał(a):
Jako, że nie słyszałem nigdy choćby jednego komentarza z ust gwiazdy na temat DB, stwierdzam że temat ten nie jest popularny u takich osób.
Ja słyszałem. Od autorów, którzy będą grać w filmie live action.

Mistrzu napisał(a):
Stwierdzanie, że SŁAWY ŚWIATOWE powszechnie lubią oglądać DB jest karykaturalne.
Nikt tego nie napisał. Znowu sobie dopowiadasz.
Chodzi o to, że takie sławy mogą istnieć. I tylko tyle.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.740
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
Mówisz, że prosiłem o fakty - tak, oficjalnie uiszczam prośbę o tych VIP-ów z kontekstu Darka. Bo o to tu chodzi, trzeba wymieniać "kto lubi oglądać", a nie "kto nie ogląda".
Wpada Ci moneta do basenu. Wylewasz z niego całą wodę czy sięgasz po nią ręką? Tyle, że tej wody wylać sie nie da, bo jest jej za dużo.

Naowicz napisał(a):
Więc jest rozpoznawalny poza Japonią.
Naowicz napisał(a):
Nigdzie nie napisałem, że Uruha jest światową sławą.
Zdecyduj się w końcu. To jest tą międzynarodową, sławną osobą, rozpoznawalną na świecie ("poza Japonią"), czy nie? Bo na moje oko dla nielicznych.
Naowicz napisał(a):
Chyba że mam założyć drugi temat do tych malinek albo pisać do Wazona by edytował treść pierwszego posta?
Nie do końca. Myślę, że po przeczytaniu naszych słów sam AUTOR powinien "udoskonalić" i rozszerzyć pojęcie swojego zagadnienia. Przeciętny fan, czyli ktoś kto pierwszy raz w życiu wejdzie do tego tematu, przede wszystkim przeczyta pytanie Wazona. Nie będzie czytał następnych, kilkunastu czy kilkudziesięciu złożonych i obleśnie długich postów, bo to jest nudne.
A Twoje słowa odniesie jako NIE uzupełnienie - a opinię.
Myślę ,że uzupełnienie powinno wystąpić.
O ile sam Wazon zgodzi się zmienić opcję "światowych gwiazd", co zwiększyłoby pole manewru w danym temacie.

Naowicz napisał(a):
oczywistym jest, że nadal to lubi
Nie, najczęściej odpowie "w młodości bardzo to lubiłem i oglądałem".
Albo "że miło wspomina", to "fajne było dla takiego młodzieniaszka jak ja" i tym podobne. Wątpię aby na pytanie zadane przez dziennikarza do Clooneya "Co Pan myśli o DB, miał pan kontakt z tym?" On odpowiedział "Tak, dawniej oglądałem to często. LUBIĘ TO.". Naciągane. Jasne, że odpowie formą odnoszącą sie do przeszłości "lubiłem". A jego gusta i światopogląd mogły się zmienić.
Porównam to groteskowo: wyobraźmy sobie pana, który w młodości oglądał Teletubisie. Po 40 latach jest zapytany czy "to lubi oglądać". Myślę, że oberwałbym za to pytanie po pysku.

Naowicz napisał(a):
Od autorów, którzy będą grać w filmie live action.
-_-' A cóż innego mieliby powiedzieć wciągnięci w produkcję i realizację?
Sztuczność może być przemieszana z mistyfikacją. Zresztą nie wiem czy są to ogólnoświatowe sławy, bo nie wiem kto będzie tam grać.
Podam przykład - Tobey Maguire grał już trzykrotnie rolę Spider-mana. Mało osób jednak wie, że podczas jednego z wywiadów sam stwierdził, że w ogóle nie czytał komiksowych przygód pająka.

I na koniec trochę cytatów:
Naowicz napisał(a):
Nikt tego nie napisał. Znowu sobie dopowiadasz.
No właśnie, nie zgadzasz sie z tym twierdzeniem, więc moje fakty są niepotrzebne. Jest to wiedza powszechna i całkowicie logiczna. Nie trzeba więc robić sondażu wśród ludzi. Po co więc fakty. A DO ROZWINIĘCIA tego tematu potrzebne są dane.

Mój cytat:
Mistrzu napisał(a):
Ale igła gdzieś się może znaleźć, ale nie musi
Pamiętaj, że od początku mówiłem, że prawdopodobieństwo jest minimalne, graniczy z zerem.
Twoje cytaty:
a)
Naowicz napisał(a):
KTOŚ na pewno.
b)
Naowicz napisał(a):
Chodzi o to, że takie sławy mogą istnieć. I tylko tyle.
To mogą te gigantyczne sławy "lubić oglądać DB", czy są "na pewno"?
Bo to pomimo wszystko zmienia kontekst.
Pod słowo "może" można podciągnąć "że istnieje ten ktoś, lub nie" ("szanse graniczące z zerem" lub równe zeru), pod "na pewno" bezpośrednio oddalamy się od niemożliwości.
Pozdrawiać.

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Mistrzu napisał(a):
Naowicz napisał(a):
Nigdzie nie napisałem, że Uruha jest światową sławą.

Zdecyduj się w końcu. To jest tą międzynarodową, sławną osobą, rozpoznawalną na świecie ("poza Japonią"), czy nie? Bo na moje oko dla nielicznych.
Dla sprostowania. Są znani w wielu krajach. Wa każdym kraju mają przynajmniej z 1000 fanów. W szczególności w Polsce, Niemczech, Finlandii. To się tylko wydaje, że japońskie zespoły grzeją tyłki w Japonii i nigdzie się nie ruszają.

Ale przykład dobry.

"Dragon Ball'a" lubi twórca "Naruto" Masashi Kishimoto. Chyba nie uważacie, że to mało sławny człowiek??

Poza tym takie gdybanie nie ma sensu. Przecież nikt nie zadaje gwiazdom pytania: "Jakie anime lubi Pan/Pani oglądać?" Wiele osób w ogóle nie wie co to jest, a co tu dopiero mówić o gwiazdach, które nie mają czasu na "japońskie bajki".

Pozdrawiam.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2, 3  

Forum DB Nao » » » Sławne/znane osoby, które lubią Dragon Ball
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook