Forum Dragon Ball Nao

» Dłuższy koszmar uczniów?

Strony: 1, 2  
ZameR Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
ZameR
Wiek: 33
Dni na forum: 6.023
Posty: 283
Z góry przepraszam wszystkie osoby, które lubią chodzić do szkoły, za nazwę tematu.

Poczytałem sobie trochę w necie, bo już tak od miesiąca jak nie lepiej słyszę co jakiś czas, że są plany aby skrócić nam wakacje o pół miesiąca. Otóż według tych "genialnych" założeń, mielibyśmy rozpoczynać rok szkolny już 15 sierpnia! Oto link do artykułu na ten temat.
Co o tym sądzicie? Osobiście (jako osoba nienawidząca nauki i szkoły) uważam, że jest to kompletna głupota, bo niby z jakiego powodu mielibyśmy mieć jeszcze krótsze wakacje?! Fakt, wakacje plus wolne weekendy i inne przypadki to wyjdzie jakieś 4 miechy wolnego, ale chwila, do szkoły chodzimy 10 (nie licząc tych weekendów etc.), więc chyba należy nam się raz do roku dłuższy odpoczynek od spraw szkolnych? Takie jest moje zdanie. Piszcie opinie na ten temat.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
O to im chodzi, żeby, uwaga, człowiek się ciągle uczył, i żeby w wakacje przypadkiem czegoś nie zapomniał.

Tłumaczą to tym, że wtedy dodadzą jakiś wolny tydzień do ferii zimowych czy inna bzdura, ale IMO to głupie i bezmyślne.

PO zaczyna reformę edukacji...

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
ZameR Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
ZameR
Wiek: 33
Dni na forum: 6.023
Posty: 283
Ale oczywiście uczniów nikt nie bierze pod uwagę. "Damy tydzień więcej ferii i będą zadowoleni"... Ciekawe czy gdyby przeprowadzić ankietę ogólnokrajową to wszyscy byli by z tego zadowoleni, bo jakoś odnoszę wrażenie, że jednak nie bardzo.
Admin Gotenks napisał(a):
O to im chodzi, żeby, uwaga, człowiek się ciągle uczył, i żeby w wakacje przypadkiem czegoś nie zapomniał.
Zapomnieć można nawet przez weekend, albo z dnia na dzień. Człowiek całe życie się uczy, a i tak głupi umiera. Nie mają co wymyślać, nudzi im się i uprzykrzają życie innym. Powtarzam, tu chodzi głównie o uczniów, więc niech może oni się wypowiadają na ten temat, a nie "znawcy" wszystkiego i niczego...
Admin Gotenks napisał(a):
PO zaczyna reformę edukacji...
Najpierw to niech zaczną myśleć i zdadzą maturę...
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.024
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
O ile wiem, to w Niemczech jest taki system i się normalnie przyjął, więc już Gotenks odstaw swoje polityczne upodobania w bok. Giertych za Twojej pisowskiej kadencji, nie lepsze bzdury wymyślał. Ale wracając do sedna sprawy- ten pomysł mi się nie podoba. Z drugiej strony- byłoby wtedy więcej wolnego, więc sam nie wiem. Pół miesiąca wakacji to w sumie, nie, aż tak dużo, żeby rozpaczać, że "zabierają" nam wakacje. Pożyjemy, zobaczymy.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
ZameR napisał(a):
Zapomnieć można nawet przez weekend, albo z dnia na dzień
Przecież weekendów Ci nie zabiorą

eMate napisał(a):
Giertych za Twojej pisowskiej kadencji, nie lepsze bzdury wymyślał.
Mundurki, które obowiązują m.in. w Anglii, USA czy Japonii, a tak były bojkotowane. Więc nie gadaj trzy po trzy. Poza tym to nie temat o nim. Teraz PO rządzi, prawda?

eMate napisał(a):
Z drugiej strony- byłoby wtedy więcej wolnego
Nie wydaje mi się.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
ZameR Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
ZameR
Wiek: 33
Dni na forum: 6.023
Posty: 283
eMate napisał(a):
Z drugiej strony- byłoby wtedy więcej wolnego
Również się niezgadzam. Skrócenie wakacji o pół miecha czyli mniej więcej 15 dni, to nie to samo co dodanie 7 do ferii zimowych.
Admin Gotenks napisał(a):
Przecież weekendów Ci nie zabiorą
No nie zabiorą ale może wejdzie ustawa, że, tak jak kiedyś, powinniśmy chodzić w soboty do szkoły, przecież można tyle zapomnieć przez te 2,5 dnia weekendu


eMate napisał(a):
O ile wiem, to w Niemczech jest taki system i się normalnie przyjął,
No dobrze, ale wiesz po jakim okresie czasu się przyjął? I czy myślisz tu o ogóle państwa czy o uczniach? Bo można powiedzieć ogólnie, że coś się przyjęło, nawet tylko wtedy gdy sam rząd (czy co tam innego) to przyjmie (a że ustala to też im to pasi). Ale co z przyjęciem "czegoś" przez ludzi, których to dotyczy? I nie mówię tu o 10 osobach czy 100 ale o większości.
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.212
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Generalnie wolę mieć jedne dłuższe wakacja, niż kilka krótszych ferri, więc pomysł niezbyt mi sie podoba.
Tyle w tej kwestii.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Mi to jest obojętne, bo w tym roku kończę szkołę, a do szkoły i tak nie chodzę.
A jeśli ktoś ufał, że PO zreformuje polskie szkolnictwo to niech przetrze oczy.

BTW. za mocno tp wszystko przeżywacie. Polskie szkolnictwo i tak jest do dupy, więc to nie powinno robić różnicy.

A reformę edukacji to zrobiłbym ja. ;p I byłoby dobrze.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.024
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Zamer, nie słyszałeś o tym, że 7 dni dodadzą do ferii, następne 7 dni wolnego będziesz miał gdzieś w połowie października itd. Nie pamiętam dokładnie dat, ale tak to ma funkcjonować. Więc na pewno się wyrówna, a być może nawet wydłuży czas wolny.
ZameR Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
ZameR
Wiek: 33
Dni na forum: 6.023
Posty: 283
Joe Weider napisał(a):
Polskie szkolnictwo i tak jest do dupy
Polski rząd jest do d*. Od tego zacznijmy
Joe Weider napisał(a):
A reformę edukacji to zrobiłbym ja. ;p I byłoby dobrze.
Heh, sądząc po twoim pierwszym zdaniu:
Joe Weider napisał(a):
a do szkoły i tak nie chodzę.
sądzę, że ta reforma przydałaby mi do gustu

EDIT
eMate napisał(a):
Zamer, nie słyszałeś o tym, że 7 dni dodadzą do ferii, następne 7 dni wolnego będziesz miał gdzieś w połowie października itd. Nie pamiętam dokładnie dat, ale tak to ma funkcjonować. Więc na pewno się wyrówna, a być może nawet wydłuży czas wolny.
Nie słyszałem, ale skoro tak jest to zwracam honory. Jednak osobiście też (tak jak Drakan napisał) wolę mieć jedne dłuższe wakacje niż porozrzucanych kilka tygodni wolnego.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
ZameR napisał(a):
Joe Weider napisał(a):
A reformę edukacji to zrobiłbym ja. ;p I byłoby dobrze.


Heh, sądząc po twoim pierwszym zdaniu: Joe Weider napisał(a):
a do szkoły i tak nie chodzę.


sądzę, że ta reforma przydałaby mi do gustu
Nie miałem na myśli takiej reformy.


ZameR napisał(a):
eMate napisał(a):
Zamer, nie słyszałeś o tym, że 7 dni dodadzą do ferii, następne 7 dni wolnego będziesz miał gdzieś w połowie października itd. Nie pamiętam dokładnie dat, ale tak to ma funkcjonować. Więc na pewno się wyrówna, a być może nawet wydłuży czas wolny.

Nie słyszałem, ale skoro tak jest to zwracam honory. Jednak osobiście też (tak jak Drakan napisał) wolę mieć jedne dłuższe wakacje niż porozrzucanych kilka tygodni wolnego.
Może tak. Powiedz mi czy się uczysz się w ferie, że aż tak bardzo pragniesz mniej wolnego w ciągu roku, a dłuższych wakacji?

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Rivion Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Rivion
Wiek: 34
Dni na forum: 6.477
Posty: 685
Skąd: Skaryszew/Radom
Pomysł moim zdaniem nietrafiony.W sumie to maj nie jest cały zawalony maturami,ok.20 maja już jest po wszystkim,matury zaczynają się po święcie uchwalenia Konstytucji,czyli uczniowie tracą jakieś 15-20 dni polskiego,ewentualnie angielskiego.Jeśli to podsumować to wychodzi ok.10-15 godzin polskiego i angielskiego do tyłu - nawet dużo...Pozostałe przedmioty już tak nie przepadają.Ale z drugiej strony wątpię,by wyniki matur zmieniły się,gdyby ten rok szkolny był dłuższy o dwa tygodnie.Jak ktoś się nie uczy,to i w te dodatkowe dni się nie nauczy - proste.

Powstanie tylko zamieszanie i skończy się tak,że wyjdziemy z transparentami na ulicę

If you want to kill me,hate me...detest me...
-----------------------------------------------------
"Wielu żywych zasługuje na śmierć. I wielu ginących zasługuje na dalsze życie. Czy potrafisz im je wrócić? Więc nie szafuj tak wyrokami śmierci, albowiem nawet najmędrsi nie potrafią dojrzeć wszystkich konsekwencji."
ZameR Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
ZameR
Wiek: 33
Dni na forum: 6.023
Posty: 283
Joe Weider napisał(a):
Może tak. Powiedz mi czy się uczysz się w ferie, że aż tak bardzo pragniesz mniej wolnego w ciągu roku, a dłuższych wakacji?
Nie widzę za bardzo związku. Uczyć to się we ferie raczej rzadko i mało uczę, ale to nie znaczy, że chcę mniej wolnego w ciągu roku. Chodzi mi o to, że nie powinni skracać wakacji o te, może dla ciebie, marne pół miesiąca. Inaczej odczuwa się moim zdaniem te 2 miesiące wakacji niż tydzień czy kilka dni wyrwanych z kontekstu. Jak pisałem, osobiście wolę żeby było tak jak jest teraz, 2 miesiące wakacji i od czasu do czasu wolne w roku szkolnym.
Nie wiem, może dla kogoś równie dobrze byłoby gdyby całe 2 miesiące rozbili na tygodnie wolnego w roku szkolnym, ferie 2 tygodnie, potem za miesiąc tydzień wolnego. Dla mnie jednak to jest różnica i to duża.
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.523
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
W sumie czemu nie ;p

W sumie i tak już kończę "ukochane" liceum, po którym mam nadzieję, dostanę się na jakieś stosowne studia ( Szczecin ;p?).

Jednak tak poważnie mówiąc jest to niezwykle krzywdzące dla istot, które jeszcze chodzą chcoiażby podstawówki, gimnazjum, bądź też liceum. Co z tego, że będzie więcej czasu wolnego, jak i tak będzie on poprzeplatany między chodzeniem do szkoły, a wolnym.

Lepiej już przechodzić ten cały czas , jakim jest 10 miesięcy do szkoły, by się potem cieszyć wolnym, długim ( ale nie zabardzo) czasem, którym są wakacje. W sumie te 2,5 miesiąca wolnego, które oferują nam wakacje, nie jest jak 4 miechy poprzecinane szkołą, jednak one trwają niezmiennie i czas ten jest niezapomniany.

Czego to ludzie nie wymyślą. Od wielu lat wszystko trwało niezmiennie , a tu znowu chcą wsprowadzać durne reformy w zakresie szkolnictwa.

Mam wielką nadzieję, że przyszłym studentom dadzą przynajmniej odetchnąć i nie tkną ich małym paluszkiem.

Rivion napisał(a):
Powstanie tylko zamieszanie i skończy się tak,że
wyjdziemy z transparentami na ulicę
Na pewno zdarzą się tacy, którzy przyjmą ten pomysł z otwartymi rękoma. Cóż , takie życie.
Malik-al-Mulk Cwel Mężczyzna
Opiekun Nao Wiki
Opiekun Nao Wiki
[ Klan Kutang ]
Malik-al-Mulk Cwel
Wiek: 69
Dni na forum: 6.625
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.283
Skąd: Rzeszów
Głupie. Niepotrzebne. Niekorzystne. A'la Giertychowskie.
Nie podoba mi się.
ZameR napisał(a):
osobiście wolę żeby było tak jak jest teraz, 2 miesiące wakacji i od czasu do czasu wolne w roku szkolnym.

Obraz
PALATIAL REGALIA
Filippo Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kaeshi ]
Filippo
Wiek: 28
Dni na forum: 6.153
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 1
Posty: 1.003
Skąd: Zduńska Wola
MI się pomysł nie podoba. Lepiej mieć dłuższe wakacje, bo wtedy jest ciepło i mozna np. pograc w piłkę, a w takie ferie jesienne to co...tylko mozesz z okna oglądać jak pada deszcz...

"...jestem śmieszny czort, więc śmieję się..."
" Die With a Beer in Your Hand " - Tankard

THRASH ' EM ALL !!!
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
eMate napisał(a):
Więc na pewno się wyrówna, a być może nawet wydłuży czas wolny.
Wyrówna tak, ale na pewno nie wydłuży.
Więc tak czy owak, wolnych dni będzie tyle samo, tylko bezsensownie porozrzucane będą.

Filippo napisał(a):
a w takie ferie jesienne to co...tylko mozesz z okna oglądać jak pada deszcz...
No, albo się pouczyć
O to im pewnie chodzi.

Ishido napisał(a):
Mam wielką nadzieję, że przyszłym studentom dadzą przynajmniej odetchnąć i nie tkną ich małym paluszkiem.
Nie martw się, uczelnie to nie to, co jakieś szkółki
Z nimi nie ma większych problemów, to się nie rusza.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Kyasarin Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]

Wiek: 32
Dni na forum: 6.202
Posty: 633
Skąd: Kielce
Drakan napisał(a):
Generalnie wolę mieć jedne dłuższe wakacja, niż kilka krótszych ferri, więc pomysł niezbyt mi sie podoba.
Tyle w tej kwestii.
oo, to to.
Po co ferie w październiku, kiedy zaczyna być(bądź już jest) zimno i mokro, kiedy w sierpniu panuje ogólnie pojęty upał i przynajmniej można pojechać, no nie wiem, nad wodę? Helpless..
Co się będę rozpisywać, jak pomysł jest zły. Tyle.
KakarottoPL Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
KakarottoPL
Wiek: 33
Dni na forum: 5.691
Posty: 23
Skąd: Gdańsk
Wiecie co mi sie bardziej podobają "zagraniczne sposoby"
krótsze wakacje, ale za to przy kazdych swietach o kilka dni dłuzej, dużo dłuższe ferie, i dużo "długich weekendów"... nie sadzicie ze to lepsze?

"My name is Kakarotto don't you forget it!"
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
KakarottoPL napisał(a):
nie sadzicie ze to lepsze?
Nie.

Choćby z tak głupiego powodu, że na dni wolne nauczyciele dość często coś zadają. Na wakacje przeważnie nie.

Równie dobrze można by wakacje usunąć, i zamiast tego zrobić każdy piątek dniem wolnym. Czy to by było fajne? ;p

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » » Dłuższy koszmar uczniów?
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook