Forum Dragon Ball Nao

» Studia

Strony:   1, 2, 3, 4, 5
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Marimo napisał(a):
A co do Twoich wcześniej wypowiedzi to straszny sztywniak i kujon z Ciebie.
No powiem Ci, że odkąd zacząłem studiować rzeczywiście sztywniejszy się zrobiłem. Może przesadziłem z tym imprezowaniem, samo w sobie to nic złego, gorzej jak ktoś przychodzi na kacu do pacjentów, albo nie zdaje średnich egzaminów i ma pretensje.
Marimo napisał(a):
To nie ma nic do rzeczy jak ktoś spędza czas wolny czy w jaki sposób zachowuje się przy rówieśnikach
No, zgadzam się tutaj. Rzeczywiście za bardzo mnie poniosło
Citrel napisał(a):
Jest kwadrans studencki, jak wykładowca spóźnia się 15 minut studenci mogą iść do domu
Marimo już Ci odpowiedział, jak to w praktyce wygląda na niektórych uczelniach. Poza tym jechać 40 minut, żeby czekać 15 i iść do domu też mi się nie uśmiecha.

kinichi
Wypowiadam się ze strony studenta, nie moja w tym głowa w jaki sposób ustawić te zajęcia, żeby było dobrze. Duża część zajęć jest chyba dla prowadzących a nie studentów i powinny zostać usunięte, zrobiłoby się więcej miejsca i można by lepiej ułożyć harmonogram.

Dodano po 4 minutach
Kraków jest najbrzydszym miastem jakie widziałem (choć nie widziałem ich wielu), więc średnio mi się widzi stanie w tramwaju i jeżdżenie w te i z powrotem. Czepię przyjemność z fizjoterapii, lubię zajęcia praktyczne i prace z pacjentami oraz zagawozdki. Nie podoba mi się natomiast organizacja studiów. A majty poluzowałem, temu służył właśnie mój wyjściowy post

Obraz
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.140
Plusy: 12
Posty: 663
Mateusz napisał(a):
Duża część zajęć jest chyba dla prowadzących a nie studentów
Tego nie rozumiem. Skoro masz do czynienia z bardziej doświadczonymi ludźmi, to wynieś z tych zajęć jak najwięcej, a nie narzekasz, że niepotrzebne. Mądrzejsi od nas układali plany studiów.
Mateusz napisał(a):
powinny zostać usunięte, zrobiłoby się więcej miejsca i można by lepiej ułożyć harmonogram.
Przecież nawet jak usuniesz jakiś przedmiot to trzeba zastąpić go innym, żeby się np. ECTS zgadzały... więc miejsce się nie zrobi.
Wiem, że idealnie gdyby były tylko te przedmioty, które lubisz... ale tak nigdzie nie ma
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
ECTS-y można też zastąpić tzw. pracą własną. A co do prowadzących wielu z nich po prostu olewa przekazywanie wiedzy, czytają jakieś slajdy, których wiedza nie przekracza poziomu I roku studiów, tak jak pisałem jeszcze wcześniej: skracają zajęcia i się spóźniają. Takich prowadzących należałoby usunąć. W ciągu moim studiów jedną babeczkę udało się pozbawić przez to w jaki sposób i czego uczyła. Tak że da się.

kinichi napisał(a):
to wynieś z tych zajęć jak najwięce
Staram się mimo wszystko

Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Też by mnie irytowało dodatkowe dojeżdżanie na zajęcia. W moim przypadku jedynie WF był kilka przystanków od uczelni, ale i tak nie chodziłem.

Z harmonogramem nawet na politechnikach jest problem, bo najwyraźniej to zbyt trudne tak go ułożyć, żeby wszystkim pasowało. To nie kwestia wygody wykładowców, oni też muszą się dostosować, choć domyślam się, że na innych kierunkach może być inaczej.

kinichi napisał(a):
Wiem, że idealnie gdyby były tylko te przedmioty, które lubisz... ale tak nigdzie nie ma
Jest. To się nazywa indywidualny plan studiów, ale z wiadomych powodów nie jest powszechnie dostępny.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.140
Plusy: 12
Posty: 663
Jeśli widzisz co robią źle to jest to jakaś nauka.
Ale mimo, iż ta Pani straciła pracę, to z pewnością w czasie jej zajęć ktoś ją zastąpił. Czyli nie da się wszystkiego nieciekawego wywalić.

Nowości od grupy DBmangi
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


Wykłady nie są obowiązkowe, ćwiczenia tak, chodziłam na wszystko by mieć notatki i wszystko zaliczyć, na zajęcia obligatoryjne trzeba chodzić, ale fakultatywne dobiera się pod kątem innych zajęć, tak by z nimi nie kolidowały. Największe pole popisu jest na 5 roku, bo jest mniej zajęć obowiązkowych.
@Mateusz bo plan zajęc układają opiekunowie roku, którzy są w Twoim przypadku lekarzami, u mnie byli to biolodzy, u kogoś np. historycy, czyli ludzie nie znający się na administracji ani logistyce. A skrócone zajęcia to kwestia jak ktoś się wyrobi, ma program do zrealizowania, tak układa plan lekcji by zdążyć, zależy jak szybko mówi i leci ze slajdami. Czasem jakość zajęć przewyższa czas trwania, gdzie ktoś kilka razy powtarza to samo.

Dodano po godzinie
@Kinichi masz rację od dydaktyki ważniejsza jest wiedza. Najlepszy mówca bez wiedzy nic nie nauczy, a ktoś kto zna się na rzeczy potrafi i wytłumaczyć i sprawdzić wiedzę i naprowadzić na dobre wnioski Dydaktyka to dodatek, bez wiedzy i umiejętności nie ma nic.

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez konto usunięte: 08.03.2016, 20:54
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Citrel napisał(a):
Mateusz bo plan zajęc układają opiekunowie roku, którzy są w Twoim przypadku lekarzami
Nie, fizjoterapeutami.


Citrel napisał(a):
Wykłady nie są obowiązkowe
Zależy od uczelni i kierunku.

Obraz
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


Sorry, pisałeś wczesniej o lekarzach, więc się pomyliłam
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Citrel napisał(a):
@Mateusz bo plan zajęc układają opiekunowie roku, którzy są w Twoim przypadku lekarzami, u mnie byli to biolodzy, u kogoś np. historycy, czyli ludzie nie znający się na administracji ani logistyce.
Raczej bierze się do tego ludzi, którzy po prostu potrafią to robić. Na logistyce z pewnością też są okienka, bo najwyraźniej planu nie sposób ułożyć tak, żeby ich nie było.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


Jak jeden wykładowca ma pracę badawczą często w terenie, laboratorium, archiwum (humaniści), bibliotece, prowadza po kilka przedmiotów, seminaria dla mgr i lic. To godziny musza im pasować, a studenci mają różne zajęcie zależnie od tematu pracy dyplomowej plus zajęcia obowiązkowe.
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.801
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
O mnie
Mam studia licencjackie w dziale instrumentalistyka (skrzypce). Rok przerwy mam obecnie robię jednoroczną szkołę policealną- opiekunka środowiskowa. Zajęcia co 2 tygodnie, z 20 kilka jest osób w grupie - obecnie grupy zostały połączone- semestr 1 i semestr 2. Studiuję w Białymstoku, ale liczę,że na magisterkę dostanę się do Łodzi.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


@Byczusia, gratuluję, studia artystyczne i gra nie jest dla wszystkich, potrzeba wyjątkowego talentu by grać na jakimś instrumencie i jeszcze pozaliczać semestry, studia z takich dziedzin to coś wielkiego. Tu nie nauczysz się na pamięć treści podręcznika albo się z tym rodzisz i to doskonalisz albo nie.
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.801
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Przede wszystkim ciężka praca Citrel. 90% ciężkiej pracy i 10% talentu. Dalej zachodzą Ci pracowici niż zdolni, ale leniwi

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


Jednak podziwiam Artystów, ludzi, którzy potrafią grać, malować, śpiewać.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4, 5

Forum DB Nao » » » » Studia
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook