Forum Dragon Ball Nao

» Moje spojrzenie na mankamenty DBS

Alkis Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Alkis
Wiek: 22
Dni na forum: 1.573
Posty: 667
1. Goku vs Kuririn
Duża część społeczności świata smoczych kul pisała że to nonsens i brak logiki w tym że Goku w formie SSJblue siłuje się z Kuririnem na Kamehameha, i nie rozumiem tego narzekania gdyż dla mnie to było oczywiste że on tą moc dostosowywuje do Kuririna by podbudować jego pewność siebie.

2. Son Goku jest upośledzony na tle innych serii
Szczerzę nigdy mi to w Superce nie przeszkadzało a nawet nie raz mnie swoimi odpałami rozbawiał, Goku zawsze taki był, w Zetce było na to mało okazji bo ciągle się coś działo i rzadko były okazję by Goku zluzował (najczęściej wyluzowany był w fillerach i scenach z Kaio). Superka jest luźniejszą serią i mogą sobie dużo częściej pozwolić na zluzowanego i naiwnego GOKU tak jak w pierwszym DB, za to jak już robiło się naprawdę poważnie to nie robił z siebie idioty i walczył na poważnie jak w Z.


3. Kamesenin i jego power upy
Szczerze nie wiem gdzie tu problem, Koleś trenował sobie przez te lata na wyspie i miał prawo stać się silniejszy, żołnierzy Frizera pokonywał już nie wspomnę o tym że byli słabsi niż przed i w trakcie sagi Namek co sam tyran zauważył, patrząc na tą tendencję spadkową to szansa Kamesenina na to że ten mógłby walczyć z armią Frizy rosną.

4. Swędzenie na plecach, Jiren vs Kamesenin i inne gluto Vegety.

Jak swędzenie na plecach jest po prostu przerośniętą głupotą (bo jest wyjaśnione że takie ma uczucie sayian przy transformacji i nie jest to żaden z warunków do niej) to robienie z tego jakiejś wielkiej afery w serii Super jest po prostu głupie.
Jiren vs Kamesenin była strasznie dziwną walką, w sensie nie wiem skąd Kamesenin zna tą technikę, co on właściwie robił w tej walce, ale chyba już tego nie wyjaśnią.

5. Kreska Yammamuro

To jest ten problem tego anime który mnie poważnie drażni, kreska jest plastikowa i chyba najbardziej podatna na buble animacyjne. Momentami jest nie oglądalna ale przynajmniej im dalej w Superce tym mniej mi przeszkadzała (bo był co raz większy postęp animacyjny itp).
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.159
Plusy: 73
Posty: 15.256
Skąd: ふざけた時代
Z większością się zgodzę, ale jeśli chodzi o Goku, to mimo wszystko trochę przesadzono, nie tyle z jego wyluzowaniem, co z ofermowatością i nieogarnięciem. Piszesz o fillerach w przypadku DBZ i słusznie, bo wielu ich nie uznaje i nie traktuje serio. W DBS nie ma tego rozróżnienia i wszystko traktuje się jak "kanon", ale oczywiste jest, że wiele tych nielubianych scen to pomysły scenarzystów anime, a nie Toriyamy, czyli właśnie odpowiedniki fillerów.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Alkis Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Alkis
Wiek: 22
Dni na forum: 1.573
Posty: 667
Shounen napisał(a):
Z większością się zgodzę, ale jeśli chodzi o Goku, to mimo wszystko trochę przesadzono, nie tyle z jego wyluzowaniem, co z ofermowatością i nieogarnięciem. Piszesz o fillerach w przypadku DBZ i słusznie, bo wielu ich nie uznaje i nie traktuje serio. W DBS nie ma tego rozróżnienia i wszystko traktuje się jak "kanon", ale oczywiste jest, że wiele tych nielubianych scen to pomysły scenarzystów anime, a nie Toriyamy, czyli właśnie odpowiedniki fillerów.

Fakt, trochę drażni mnie to że wszystko co złe w tej serii niektórzy przypisują Toriyame. Mam nadzieję że jak kiedyś wyjdzie kontynuację anime to Goku będzie trochę bardziej rozgarnięty mimo iż wiele z tych gagów mnie bawiło. Goku superbohater walczący o dobro, sprawiedliwość itp to coś co mnie odpycha, bo tak go przedstawiono w wersji z lektorem z kanału RTL7, co było dla mnie katorgą bo Goku to gość który chce walczyć z co raz silniejszymi i stać się silniejszy a nie jakaś nadzieja wszechświata.
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.720
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Slabe strony:

- Za najwiekszy mankament DBS uwazam projekty nowych postaci, ktore delikatnie mowiac, sa po prostu slabe i niedopracowane, w znacznej mierze bazujace na tym co juz kiedys bylo

- Dalej jest kreska, ktora przy obecnej technologii, w zestawieniu z kreska przelomu lat 80-tych i 90-tych, jest w mojej ocenie wielka niedorobka. Widac pospiech i niedbalstwo tworcow

- W znacznej mierze fabula. Czeste odgrzewanie kotletow, poprzez powracanie do kontynuacji dawnych watkow z poprzednich serii, bez jakiegos istotnego wplywu na ich dalszy przebieg

- Brak konsekwencji na lini przyczynowo-skutkowej wzgledem wydarzen z poprzednich serii

- Splycenie charakterow poszczegolnych postaci i ich marginalizacja

Mocne strony:

- Sciezka dzwiekowa serii

- Postac Whisa, ktory trenujac naszych bohaterow, umie merytorycznie oniesc sie do kazdej ich slabosci

- Danie wiekszej szansy na zaistnienie Vegecie przez tworcow serii

-

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Moje spojrzenie na mankamenty DBS
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook