Rok 1989 :: Start serii "Dragon Ball Z" (35 lat temu)

» Uub a Dragon Ball Super

Alkis Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Alkis
Wiek: 22
Dni na forum: 1.576
Posty: 667
Co myślicie o tym jak Dragon Ball Super wprowadza UUBa do fabuły, i wypełnia wątki nie dopowiedziane w oryginalnej mangi.


Moim zdaniem to bardzo dobry krok gdyż to że Goku wyrusza na trening jakiegoś dzieciaka którego ledwie co poznał jest co najmniej dziwny, to co stało się w finale arcu więźnia galaktycznego patrolu było potrzebne by zwiększyć w Goku motywację do wytrenowania Uuba.
Cieszę się też że Uub dostał tego power upa w postaci połowy mocy Dai Kaioshina, gdyż nie będzie on teraz zwykłym mięsem armatnim jak w serii GT, bo gdyby ich nie miał a w najlepszym razie byłby silny jak kid Buu to po co przekazywać mu pałeczkę skoro Goku i Vegeta mają moce o tysiąc kroć przewyższające Kid Buu, przez co jego trening nie miał by za wiele sensu gdyż nie dorównał by swojemu mistrzowi,a dzięki temu i to jak jego postać przyczyniła się do pokonania Moro sam UUB mimo nie bycia sayianem czy osobnikiem innej utalentowanej rasy jest dobrym materiałem na następcę naszego uwielbianego Son Goku.
picaZananasem
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kutang ]
picaZananasem
Dni na forum: 4.920
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 5
Posty: 1.182
Skąd: z Polski
Połowę boskiej energii? Nie odziedziczył jej w całości?

"...nie pasuję do tej pedalskiej sztafety... “
Alkis Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Alkis
Wiek: 22
Dni na forum: 1.576
Posty: 667
Frisky napisał(a):
Połowę boskiej energii? Nie odziedziczył jej w całości?
Jestem pewien że ta energia została podzielona między złym a dobrym Buu.
Bili Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Bili
Dni na forum: 4.445
Posty: 77
Uważam że trwa odkręcanie tego, co DBS stworzył samym swoim istnieniem, nie wypełnianie niedopowiedzianych wątków. Z jednej strony Goku po dziesięciu latach pokoju odnajduje nowy cel w życiu. Sam przyznał, że trening posłuży temu, aby wreszcie mógł zmierzyć się z interesującym przeciwnikiem. Nawet powstanie Uuba wiązało się z egoistycznym życzeniem po zabiciu Buu. Z drugiej strony w serii Super która tę 10-letnią lukę wypełnia okazuje się, że zewsząd pojawiają się niesamowici wojownicy a Goku na zawołanie może sparingować się z Whisem, którego moc przekracza wszystko we wszechświecie. Pierwotne znaczenie Uuba traci sens, a główny bohater weźmie go na trening tylko dlatego, że kazał mu to zrobić Dende. Ale czy dałoby się zrobić inaczej? DBS musiałoby dziać się po wydarzeniach z mangi, ale wtedy by powstało drugie GT.
Alkis Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Alkis
Wiek: 22
Dni na forum: 1.576
Posty: 667
Bili napisał(a):
Uważam że trwa odkręcanie tego, co DBS stworzył samym swoim istnieniem, nie wypełnianie niedopowiedzianych wątków. Z jednej strony Goku po dziesięciu latach pokoju odnajduje nowy cel w życiu. Sam przyznał, że trening posłuży temu, aby wreszcie mógł zmierzyć się z interesującym przeciwnikiem. Nawet powstanie Uuba wiązało się z egoistycznym życzeniem po zabiciu Buu. Z drugiej strony w serii Super która tę 10-letnią lukę wypełnia okazuje się, że zewsząd pojawiają się niesamowici wojownicy a Goku na zawołanie może sparingować się z Whisem, którego moc przekracza wszystko we wszechświecie. Pierwotne znaczenie Uuba traci sens, a główny bohater weźmie go na trening tylko dlatego, że kazał mu to zrobić Dende. Ale czy dałoby się zrobić inaczej? DBS musiałoby dziać się po wydarzeniach z mangi, ale wtedy by powstało drugie GT.


Myślę że to się nie wyklucza, w sensie Goku nie wytrzymał by 10 lat bez porządnej bitki więc Super ma w tym sens istnienia, myślę że sparowanie z Whisem do tego czasu mogło by mu się znudzić a UUB to ciekawy przypadek w tym względzie i warto było by go trenować w ramach różnorodności od częstych treningów z Whisem.
Chwilę temu zajrzałem do 6 tomiku DBS i Dende tam mu niczego nie kazał tylko mówił że ktoś taki jest i być może można by mu pomóc w przyszłości, i warto go zapamiętać. Dende nie mówi Goku że ma to zrobić a mógłby to zrobić, poza tym to wyjaśnia to skąd Goku w ciągu tych 10 lat dowiedział się jak wygląda UUB po to w oryginalnej mandze nie zostało pokazane.
picaZananasem
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kutang ]
picaZananasem
Dni na forum: 4.920
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 5
Posty: 1.182
Skąd: z Polski
Alkis napisał(a):
Frisky napisał(a):
Połowę boskiej energii? Nie odziedziczył jej w całości?
Jestem pewien że ta energia została podzielona między złym a dobrym Buu.
No to jesteś w błędzie. W trakcie podziału, zły Buu dostał moc Boga, którą odziedziczył Uub, a grubas zachował w sobie jego postać.

"...nie pasuję do tej pedalskiej sztafety... “
Alkis Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Alkis
Wiek: 22
Dni na forum: 1.576
Posty: 667
Frisky napisał(a):
Alkis napisał(a):
Frisky napisał(a):
Połowę boskiej energii? Nie odziedziczył jej w całości?
Jestem pewien że ta energia została podzielona między złym a dobrym Buu.
No to jesteś w błędzie. W trakcie podziału, zły Buu dostał moc Boga, którą odziedziczył Uub, a grubas zachował w sobie jego postać.
Aaaa faktycznie, mój błąd.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Uub a Dragon Ball Super
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook