Forum Dragon Ball Nao

» Najsilniejszy Ziemianin...? Uub

Strony: 1, 2  
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 39
Dni na forum: 6.717
Plusy: 2
Posty: 1.408
O miano najsilniejszego człowieka na Ziemi "walcza" na forach Kuririn i Tenshinhan, a własciwie zwolennicy jednego lub drugiego.
Podobna sytuacja istniała takż ena DBnao.
Ale w tym sporze o tytuł najsilniejszego człowiek na Ziemi często pomija się jednego bohatera.
Byc moż edlatego, że jego rola w DB była, co najwyżej, epizodyczna.
Ale w moim przekonaniu to wlasnie temu bohaterowi nalezaloby przypisać to miano.
Niewatpliwie przewyższał swoimi możliwościami i potencjalną posiadaną mocą tak Tenshinhana jak Kururina.
I nie mówię tu o Zbawcy Ludzkości, pogromcy Cell'a, wielkim, jedynym i niepodwazalnym mistrzem świata wszechwag i wszechkategorii, wielokrotnego zdobywcy tytułu Najsilniejszego Wojownika Pod Słońcem, wspaniałym Mr. Satanie.
Mówię o małym, czarnoskórym chłopcu z malej wioski gdzieś na oceanie. O chłopcu, który odziedziczył moc Kid Buu- najpotężniejszego demona w DB.
Jest nim czywiście Uub.
W moim przekonaniu mógł on w już wieku kilku lat dysponować siłą podobną do tej, jaką Goku w czasie walki z Frezerem(jeśli nie większą), a po treningu u Goku i "dziwacznej" fuzji z Mr. Buu, jego siła mogła osiagnć, jeśli nie przekroczyć, poziom siły ostatniej formy demona.
Naturalnie są to tylko przypuszczenia, ale mogą być bliskie prawdy.
Oczywiście w grę mogą wchodzić jakieś ograniczenia związane z ludzkimi możliwościami. Ale Uub, mimo tego że był człowiekiem, był przecież badzo wyjatkowym bohaterem.
Ja żałuję, że Uub został tak fatalnie potraktowany przez twórców DB GT. W moim przekoaniau nie wykorzystali oni nawet ulamka tkwiącego w chłopcu potencjału.
I na koniec pytanie...
Czy Uub w momencie, gdy poznajemy go na ostatnim TB w DBZ, mógł być najsilniejszym stąpającym po Ziemi człowiekem?
Wszak Goku zdawał sobie sprawę z jego możliwości i spodziewał się, że Uub może nawet wygrać turniej- pokokonać Saiyan i Mr Buu!!!
Czy według was miał rację?
czekam na opinie:)
pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Legolas Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Takeda ]

Wiek: 31
Dni na forum: 6.645
Ostrzeżenia: 1
Posty: 432
Uub jest postacią bardzo fajną i nie tylko pod tym względem.. Niestety przez autorów Dragon Ball GT niedocenioną Można było rozkręcić troszke DBGT rozszerzając historie Uub.. Co do twojich ostatnich zdań nie zgodzę się .. Nie możliwe aby Uub poradził sobie z Saiyanami.. Wprawdzie po fuzji z Buu stał się silniejszy no ale raczej do pokonania np Vegety troche mu brakowało... Jednak ni zmienia to faktu że Uub jest najsilniejszym człowiekiem o zystym sercu odwadze i poświęceniu co pokazałw walce Gold Oozaru Beibi Vegeta
.Black Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
.Black
Wiek: 34
Dni na forum: 6.825
Ostrzeżenia: 3
Posty: 930
Również wg. mnie gdy pojawił się Uub, to On stanowił potencjalną granice mozliwości siły ludzkiej. O niebo przewyższał Ten-a i Kuririna. Zresztą, nie ma co się sprzeczac, starczy obejrzec jego trening wraz z Goku. A wiedzmy, iz było to juz po zwycięskiej walce Goku z nie byle kim, lecz samym Buu w pierwotnej postaci ! Biorac pod uwage to co napisałem, zdaje mi sie, iż uub miał potencjalna szanse na zwycięstwo z Sayanami nizszego poziomu (Trunks, Goten), z Gohanem miałby juz powazne problemy, może nie na Normalu, ale w postaci Mystic by go rozgromił. O Vegecie i Goku nie wspominam.

Pozdro
Larme Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Larme
Wiek: 33
Dni na forum: 6.734
Posty: 313
Skąd: Alternatywna Przyszłość;)
Uub nie do końca był człowiekiem... Bo był zmaterializowanym Buu, jednak Tenshinhana i Kuririna też nie można ludźmi nazwać, ponieważ od kiedy to ludzie mają troje oczu i nie mają nosów...?
Tę kwestię nie do końca można wyjaśnić w sumie...

*Prawda jest jak dupa- każdy ma swoją*
*Kiedyś kupię nóż i powyżynam wszystkich w koło, kupię nóż, zostawię tylko dwoje...*
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.919
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Zgadzam się z poprzednikami. Uub nie został doceniony przez twórców GT. Tkwił w nim ogromny potencjał i Goku to zauważył. Chyba każdy oglądał walkę Goku vs. Uub w Rajskim Pałacu. Ale nie wiadomo, jakim poziomem mocy dysponował w tedy Tenschinhan. Kuririna pomijam, bo zamienił się w dziadziusia. Tenschinhan przez całą serię cieżko trenował, w GT pokazali go i Chaozu podczas ćwiczeń. Więc cięzko jest określić, kto jest tym najsilniejszym.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 39
Dni na forum: 6.717
Plusy: 2
Posty: 1.408
Uub nie do końca był człowiekiem... Bo był zmaterializowanym Buu
Nie...
Uub był człowiekiem z krwi i kości:) On raczej nie stanowił reinkarnacji demona(choc może to być kwestią sporną). Uub był "jedynie" dziedzicem jego mocy. W dziwny, znany tylko Enmie Daio sposób, z chłopcu odrodziła się siła Kid Buu.
Dysponował jego mocą ale to była jedyna cecha, która odróżniałą go od innych ludzi.
Także po fuzji z Mr Buu chłopiec nie stracił nic na swoim człowieczeństwie, ponieważ nie połączył się z sympatyczna wersja demona(jak ma to miejsce w przypadku wszystkich trzech znanych rodzajów fuzji), lecz znów "jedynie" przyjął jego moc.
Niektóre strony uznaja Uuba za ostania formę Buu. Czy jest to prawda? tak, o ile przyjmiemy, do stania się kolejną wersją demona wystarczyło odziedziczenie jego siły. Nie wiem, czy można w tym wypadku mówić o reinkarnacji...
Może tak, a może nie...
pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.848
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
Młodzieniec o wdzięcznym imieniu Uub. Ten czarnoskóry, dziesięciolatek jest w 100% człowiekiem, został przecież zrodzony przez matkę, tak jak czworo jego rodzeństwa. Gdy lata temu Goku walczył z Kid Buu życzył mu, aby odrodził się jako dobry człowiek. Uub jest po prostu wcieleniem złego Buu na Ziemi.

Jest zdecydowanie najsilniejszym człowiekiem na Ziemi. Jego ciosy wyraźnie odczuwał sam Goku (na normalu) który przez wszystkie te lata przygotowywał się to tego pojedynku. Jego siła była naprawdę imponująca (szczególnie jak na takiego malca).

Swoją potęgą zadziwił wszystkich wojowników Z <cytat tom 42 str 238>
Kuririn: "-Czy ja śnię...?!!!"
Gohan: "-Taki... Szczeniak...?!"
[na ich twarzach spływające, magowskie kropelki]

Uub przerastał o niebo Kuririna, Ten'a czy Yamuche. Kuririn pomimo wieku, jakoś się trzymał. Był zafascynowany siłą murzyńskiego malca, nie mógł w nią uwierzyć, był nią wręcz zaszokowany. Yamucha już dawno odszedł z pierwszej ligi wojowników. Nie tylko nie walczył, ale dawno już przyznał ,że sam Kuririn go wyprzedza. Dał sobie już spokój z sztukami walk. TenShinHan - jak to opisał Super Buu "wielki mi mistrz co po ciosie pada". Niestety TenShin także był "płotką" względem czołówki naszych wojowników. Jeden kopniak Buu posłał go absolutnie połamanego na deski (K.O.!). Pomimo usilnych i nieutępliwych treningów Ten nie robił "oszałamiających postępów" i nie miał już szans dogonić naszych wojowników pierwszo-ligowych. Uub także i jego przewyższał o niebo, jak nie więcej.

Uub był zdecydowanie najsilniejszym człowiekiem w momencie ostatniego TB w DBZ. I nie powinno tu nic szokować. Co do samego wygrania turnieju to bardzo wątpię. Uub po pierwsze nie rozwinął maksymalnie swoich umiejętności, po drugie nie potrafił w pełni wykorzystywać swojej siły. Brakowało mu też podstawowych umiejętności jak sztuka lewitacji (latanko itp.), które "same do głowy nie przychodzą". Na równi walczył z nim Goku normal. Teraz wyobraźcie sobie ,że bohater ten "wchodzi" w ssj (oficjalnie podnosi siłę 50-krotnie), potem dla przykładu ssj2, na dokładkę ssj3... Uważam iż turnieju w danej chwili by nie wygrał (mógłby powalczyć ze słabszymi wojownikami z paczki). Ale zaszokować naszych bohaterów potrafił...

Pozdrawiam
Serdecznie

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 39
Dni na forum: 6.717
Plusy: 2
Posty: 1.408
OK,
jeden problem z głowy:)
I dobrze.

Uub jest najsilniejszym człowiekiem na Ziemi.

Teraz warto zastanowic się nad drugim problemem. Jaką siła dysponował chłopiec?
Goku twierdził, że Uub mógł wygrac turniej. Czyli według niego był w stanie wygracv pojedynek z Trunksem, Gotenem, Vegetą, nim samym czy nawet MR. Buu. O wielkim Mr Satanie nawet nie wspomnę.
Czy jednak miał rację?
Nalezałoby przedtsawic argumenty "za" i "przeciw".
Ok, zatem argumenty "za"
- Uub dysponował potencjałem mocy równej Kid Buu;
- potrafił wlaczyć, co udowodnił krótki pojedynek z Goku;
- złość powodowała, że jego moc niemal eksplodowała, zatem naprawde wściekły, mógł stanowić poważne zagrożenie dla nawet najlepszych wojowników;
- ciążyło nad nim poczucie misji, które mogło go motywowac do walki.

Argumenty "przeciw"
- nic nie wskazuje na to, aby potrafił kontrolowac swoją KI. Nie potrafił latać, a więc raczej nie opanował tez technik, nazwijmy je, energetycznych.
- brakowalu mu doświadczenia. Jego dotychczasowymi sparingpartnerami byli chłopcy z jego wioski- raczej marni wojownicy;
- zapewne nie zdawał sobie sprawy, jak wielką moca dysponuje i w związku z tym na pewno nie rozwinął w pełni swoich możliwości;

Argumenty "przeciw" zdają się przewyższac argumenty "za" . Ale Goku przygotowywał się do pojedynku z chłopcem pzrez 10 lat. A w momencie w którym sie z num zmierzył, był zaskoczony jego mocą i niesamowicie szczęśliwy, że może się zmierzyć z takim przeciwnikiem.
Ale zwycięstwo w turnieju leżało chyba poza moiżliwościami 10-cio latka. byc może byłby w satnie pokonac Gotena czy Trunksa, ale z Vegetą raczej nie miałby szans. Z Goku raczej tez nie.
Szkoda, że Goku był pierwszym przeciwnikiem chłopca. Byc może mielibysmy szansę poznać prawdziwe możliwości Uuba, gdyby walczył z innym wojownikiem.
No cóż... tego raczej się nie dowiemy...
Ale w serii GT Uub to już zupełni inny wojownik. Jak wtedy mogła prezentowac się jego moc?

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Old Cyceron Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Old Cyceron
Wiek: 35
Dni na forum: 6.623
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 6
Posty: 1.499
Skąd: z Polic
Ehheh..

W GT.. po treningach z Karotką mógł walczyć z SSJ2, Goku SSJ3 (co prawda słabszy bo odmłodzony) nie miał szans z Vegetą opentanym przez Beibiego (czy jak mu tam było-czas nie zna litości), a murzynek po przejęciu mocy Buu dawał mu radę , myślę że dopiero wtedy osiągnął moc Kid Buu. Choć dopuszczam też myśl, że wtedy przekroczył ten poziom, bo przy treningach z Gokuśnym już osiągnął taką moc. Sam nie wiem do końca co o tym myśleć.
Marcin991 Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Marcin991
Wiek: 33
Dni na forum: 6.590
Posty: 38
najsilniejszy był uub poniewaz

-podczas walki z songie na turnieju emanowalal wielka mocą

-goku trenowal go i walczyl z nim (na poziomie normal )jak
równy z równym
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 39
Dni na forum: 6.717
Plusy: 2
Posty: 1.408
OK
Problem kto jest najsilniejszym człowiekiem chyba można uznać za rozwiązany. W tym miejscu rodzi sie jednak pytanie: Dlaczego autorzy, czesto świetni znawcy świata DB, pomijaja postac chłopca w dyskusjach lub artykułach o najsilniejszym ziemianinie?
Na żadnej ze stron poświęconej DB nie znalazłem artykułu, w którym autor choćby wnosił propozycję uwzględnienia Uuba w rankingu najsilniejszych ludzi.
Co więcej łatwo w takich rankingach spotkać Yamuchę(!), a wygrywa je albo Kuririn albo Tien Shin .
Dlaczego tak łatwo zapomina się o prawdziwym najsilniejszym czowieku na Ziemi?
pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 33
Dni na forum: 6.703
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
Ja mysle, ze to samo wystepowanie Uuba jest powodem. Chociaz jak juz sobie wyjasnilismy jest on najsilniejszym czlowiekiem na ziemi, to wystepuje on tylko w kilku odcinkach DBZ pod sam koniec i nie odgrywa tam "bardzo ważnej roli". Jesli chodzi o jego udzial w DB GT to rzeczywiscie pojawia sie tam o wiele czesciej, pokazuje tam swoja chec pomocy i okazuje sie przydatny dla anszych bochaterow, ale nie wszyscy (dokladnie tak samo jak ja) uznaja GT jako kontynuacje sagi Z, wiec mysle, ze niechetnie przechodza do rozmowy o uczestnikach tej jakze komercyjnie nakreconej serii odcinkow. Mysle, ze to ejst wlasnie powod, ale niektorzy moga sie ze mna nie zgadzac.
Pozdrawiam.

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
Albert Fish Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Albert Fish
Wiek: 37
Dni na forum: 6.452
Posty: 157
Skąd: Siemianowice
Co do tego czy Uub mógł wygrać turniej. Nie. Nie znał podstawowych technik. Goku twierdził ze może wygrać turniej gdyż wyczówał drzemiacą w nim moc ale sam był zaskoczony ze mały murzynek nie potrafi latać. I myślę, że nawet słabsi bohaterowie z teamu Z mogli by go pokonać. Ponieważ Goku z premedytacją rozłościł Uuba, więc możliwe ze gdyby tego nie zrobił tylko zadał szybki w miare silny cios to Uub nie zdążył by ujawnić swojej mocy i pewnie po prostu wypadł by z ringu.

A co do tego ze zadko sie go uwzglednia to mysle ze to faktycznie dlatego, ze w DBZ był tylko epizodyczna postacia. Jak nie gorzej:)

"Śmiejecie się ze mnie, bo jestem inny. Ja się śmieje z was, bo jestescie tacy sami."
mihesz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ

Wiek: 33
Dni na forum: 6.237
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 1
Posty: 519
Tu można się spierać, Uub miał swoją moc od Buu, dostał ją. A siła Krillina i Tena była ich własną!
Filippo Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kaeshi ]
Filippo
Wiek: 29
Dni na forum: 6.261
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 1
Posty: 1.003
Skąd: Zduńska Wola
mihesz napisał(a):
Tu można się spierać, Uub miał swoją moc od Buu, dostał ją. A siła Krillina i Tena była ich własną!
no wiesz..ja tu nie widze problemu , przecież możemy przyjąć że Uub miał po prostu talent...poza tym on nie miał całej siły z Buu, tylko kawałek tej siły....nawet jeżeli Uub wystepował epizodycznie to i tak ze wszystkich zziemian był najsilniejszy.

"...jestem śmieszny czort, więc śmieję się..."
" Die With a Beer in Your Hand " - Tankard

THRASH ' EM ALL !!!
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 39
Dni na forum: 6.717
Plusy: 2
Posty: 1.408
no wiesz..ja tu nie widze problemu , przecież możemy przyjąć że Uub miał po prostu talent...poza tym on nie miał całej siły z Buu, tylko kawałek tej siły
Kawałek? To znaczy ile?
13/21?
7/16?

NIe ma powodów, by przypuszczac, że Uub otrzymał tylko część siły Kid Buu. Dlaczego? Gdyz stanowił on reinkarnację mocy demona.
W uubie odrodziła sie siła Buu. Przez ten fakt niekturzy uznają chłopaca za ostateczną formę demona. tym bardzie, ż etaką teze może potwierdzac fuzja Mr Buu i Uuba, którą widzieliśmy w DB GT.

uub zapewne dysponował pełnia potencjału demona, ale możliwe, iż eprzez wzgląd na bycie człowiekiem, miał pewne "ograniczenia", i nie mógł w pełni orzystac z siły, tóra posiadał.
Jest to oczywiście jedynie przypuszczenie.
Tak naprawde prawdziwych możliwości chłopca nie znamy.
A szkoda, bo Uub mógł się stac jednym z najciekawszych bohaterów serii.
Osobiście żałuję, ze twórcy GT potraktowali go w taki sposób..

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Filippo Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kaeshi ]
Filippo
Wiek: 29
Dni na forum: 6.261
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 1
Posty: 1.003
Skąd: Zduńska Wola
Dai Kaiosama napisał(a):
NIe ma powodów, by przypuszczac, że Uub otrzymał tylko część siły Kid Buu. Dlaczego? Gdyz stanowił on reinkarnację mocy demona.
Oczywiście , ale gdy ten stanął do walki w Bebim to ten go bardzi szybko pokonał , nawet szybciej niż Goku SSJ3 , więc dlatego smiem tak ptrzypuszczać , aczkolwiek ptem Fat BUU połaczył siez Uub'em więc sądze że wtedy mogla być dopiero cała moc kid Buu..

"...jestem śmieszny czort, więc śmieję się..."
" Die With a Beer in Your Hand " - Tankard

THRASH ' EM ALL !!!
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.241
Plusy: 73
Posty: 15.321
Skąd: ふざけた時代
Dai Kaiosama napisał(a):
W tym miejscu rodzi sie jednak pytanie: Dlaczego autorzy, czesto świetni znawcy świata DB, pomijaja postac chłopca w dyskusjach lub artykułach o najsilniejszym ziemianinie?
[...]
Dlaczego tak łatwo zapomina się o prawdziwym najsilniejszym czowieku na Ziemi?
Poniewaz Uub chcac nie chcac nie byl normalnym czlowiekiem. Odziedziczyl on moc tylko dzieki temu, ze ktos wysluchal prosby Goku, by Buu odrodzil sie jako "ktos dobry".
Poza tym pozniej Buu grubas polaczyl sie z nim... nie sadze, by on mogl polaczyc sie ot tak z normalnym Ziemianinem, totez sadze, ze miedzy nimi bylo cos wiecej.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ cytaty z anime i mang | MAL | Twitter · YT
PatyV Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
PatyV
Wiek: 29
Dni na forum: 6.248
Ostrzeżenia: 1
Posty: 152
Skąd: Olsztynek
Dla najśilniejszym z ziemskich istot był ubub chociaż to nie do końca jest ziemianin
Boss Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Boss
Wiek: 32
Dni na forum: 6.225
Ostrzeżenia: 1
Posty: 405
Skąd: Nysa
Jak to nie byl normalnym ziemianinem ? Byl zwyklym czlowiekiem, jak Kuririn, Tenshinhan, Chaozu, Bulma itp.itd...To, ze byl reinkarnacja zlego Buu to nie znaczy, ze nie byl do konca czlowiekiem...On posiadal jedynie moc i sile Buu...

"Kreujemy chwile prawdziwej wolności lecąc nad przeszkodami, które Wy omijacie każdego dnia... " David Belle

http://akcjaparkour.prv.pl/index.php?page=pk

You wanna fuck with me ?!!! OK...You wanna play rough ?!!! OK...Say hello to my little friend !!!
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » Najsilniejszy Ziemianin...? Uub
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook