Forum Dragon Ball Nao

» [Dramat] Scarface - człowiek z blizną

Boss Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Boss
Wiek: 32
Dni na forum: 6.117
Ostrzeżenia: 1
Posty: 405
Skąd: Nysa
Witam, co sadzicie o filmie Scarface ?? Bo wedlug mnie to chyba najlepszy film jaki dotad ogladalem Jest po prostu [ ort! ] swietny w kazdym calu mimo, iz ma sporo lat Duzo osob twierdzi, ze lepszy jest Ojciec chrzestny, kilka dni temu ogladalem i powiem szczerze, ze oczekiwalem czegos lepszego ;P. Tak, wiec Scarface'a polecam kazdemu milosnikowi filmow gangsterskich, kazdy znajdzie tam cos dla siebie ;p. Glownym bohaterem jest niejaki Tony Montana (Al Pacino), pewnie dzieki temu aktorowi film owocuje w taki wspanialy klimat lat 80 -tych xD

"Kreujemy chwile prawdziwej wolności lecąc nad przeszkodami, które Wy omijacie każdego dnia... " David Belle

http://akcjaparkour.prv.pl/index.php?page=pk

You wanna fuck with me ?!!! OK...You wanna play rough ?!!! OK...Say hello to my little friend !!!
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Oczywiście że oglądałem. Film faktycznie jest chyba największym dziełem Briana de Palmy. Jama postać Tonego była dosyć wkurzająca , choć w ostatniej scenie pokazał że ma wielkie jajca. Polecam również Życie Carlita i Scorpico. Co się zaś tyczy porównania z "Ojcem chrzestnym" - bluźnisz synu.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.850
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
Film świetny ale za długi troszkę , Al Pacino rewelacyjny i bardzo przekonujący , zagrał fenomenalnie , ale czy to największe dzieło De Palmy to bym polemizował,zdecydowanie lepiej wypada Zycie Carlita czy Nietykalni co do Ojca Chrzestnego ten film jest po za konkurencją, moim zdaniem , klasyk absolutny.
Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.850
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
Odkopuję temat, z racji wydania na dvd Człowieka z blizną. Polecam wydanie dvd, dużo materiałów dodatkowych, jedyny minus materiały w wersji oryginalnej. Scarface doczekał się wreszcie pożądnego wydania na jakie zasługuje. Koniec komunikatu

Pozdrawiam^^

Witajcie w świecie pozbawionym zasad.
Danevert Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Danevert
Wiek: 33
Dni na forum: 6.089
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 673
Skąd: Koszalin
Scarface to rzeczywiście bardzo porządna produkcja, jeśli chodzi o personalny ranking filmów gangsterskich na pewno znalazłby się w top 5. Dużym plusem filmu był niewątpliwie klimat: plaże Miami, upalne słońce, dziewczyny w bikini. Z drugiej strony film bardzo dobrze odzwierciedla brutalność świata gangsterskiego w tamtych latach. Końcowa scena stanowi kwintesencje całego filmu, chociaż numer z piłą łańcuchową też był niczego sobie.
Filmów de Palmy obejrzałem najwyżej kilka, nie mnie jednak zawsze nie schodziły poniżej pewnego dobrego poziomu. Osobiście polecam Casualties of war, film może nie tak znany, ale trudno w nim doszukać się słabych stron.

Jeśli nas zranicie, nie będziemy krwawić
Jeśli będziecie nas łaskotać, nie będziemy się śmiać
Jeśli nas otrujecie, nie będziemy umierać
Ale jeśli nas oszukacie, to czy nie powinniśmy się zemścić?
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » [Dramat] Scarface - człowiek z blizną
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook