Forum Dragon Ball Nao

» Piraci z Karaibów (Trylogia)

Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.850
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
Witajcie, co myślicie o trylogii "Piraci z Karaibów" jakie są wasze wrażenia, opinie. Ja po obejrzeniu ostatnio w tv, pierwszej części, bardzo polubiłem bohaterów i całe uniwersum Piratów. Obejrzałem dwie kolejne części i muszę przyznać że rewelacyjna trylogia w moim mniemaniu. Oczywiście Depp masakruje wszystkich swoją grą, ale inni tez nie są zli, przykładowo Geoffrey Rush jako Barbossa. Ogólnie bardzo dobra trylogia piracka.

Pozdrawiać^^

Witajcie w świecie pozbawionym zasad.
Thorik Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Thorik
Wiek: 17
Dni na forum: 5.710
Plusy: 1
Posty: 538
Piechu napisał/a :
Ja po obejrzeniu ostatnio w tv
Aaa, to mi się kojarzy jedynie z kiepskim dubbingiem, który w polskiej telewizji jest standardem.

O całej trylogii nie można powiedzieć, że jest zła. Historia fajna, akcja ciekawa, muzyka spoko (szczególnie piracka piosenka śpiewana przez chłopca skazanego na szubienice). Napięcie które rosło wraz z wyczekiwaniem na kolejną część też było obecne. Tak więc produkcja godna obejrzenia. Fakt, że dużo osób mówi o tendencji spadkowej, względem drugiej i trzeciej części do pierwszej, ale mimo wszystko, całość zacnie się prezentuje.
Postać Jack'a Sparrow'a genialnie zrobiona. Pirat nadający komiczny wyraz całej produkcji, wychodzący z każdej opresji, istny materialista i człowiek bezstresowy. Johnny Deep zdecydowanie najbardziej podoba mi się właśnie w takiej odsłonie i uważam ,że to jego najlepsza rola (przynajmniej względem charakteryzacji). Trylogię polecam każdemu, kto lubi wartką akcję, połączoną z miejscowym komizmem i historią opierającą się na morskich przygodach.

Obraz
„(..) czytanie książek i oprawianie ich to całe dwa, i to ogromne, okresy rozwoju. Z początku pomalutku uczy się człowiek czytać. Oczywiście nauka ta trwa wieki. Książkę rwie, szapie, brudzi, nie traktuje jej poważnie. Oprawa zaś świadczy o szacunku do książki, świadczy o tym, że człowiek nie tylko lubi ją czytać, lecz że traktuje ją poważnie.” Dostojewski Fiodor
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.868
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Po obejrzeniu pierwszej części byłam zachwycona/zauroczona/zakochana. Oglądałam tą część chyba z 11 razy, znałam na pamięć każdy tekst, To było istne szaleństwo.
Potem druga część. I co? Wielkie rozczarowanie. Spodziewałam się czegoś naprawdę ciekawego i przyjemnego do oglądania, a zobaczyłam romans z nadmierną ilością efektów specjalnych. Dziury w logice przerażały mnie. Nie podobało mi się, nie. Jedynie Johnny Depp jak zwykle dawał radę, no ale taki wirtuoz jak on mógłby rady nie dać?
No i 3 część. To to już w ogóle moim zdaniem porażka była. Rzucili się na za dużo wątków na raz, w wyniku czego, żadnego nie zrealizowali porządnie. Czas trwania filmu dłużył mi się niesamowicie. Aż sama byłam zdziwiona, że tak często zerkałam z niecierpliwością na zegarek. Byłam bardzo zawiedziona, bo miałam nadzieję, że 2 część to wypadek przy pracy i 3 mnie miło zaskoczy. No cóż, niestety się myliłam.
Nie mogę też się zgodzić, że Jack Sparrow to najlepsza rola Deppa. Owszem, jest to chyba najciekawsza, najoryginalniejsza i najbardziej zapadająca w pamięć, ale nie najlepsza...

Ogólnie rzecz biorąc
Klątwa Czarnej Perły - 10/10
Skrzynia Umarlaka - 5/10
Na Krańcu Świata - 1/10

Z poważaniem

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.850
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
Mart napisał(a):
Nie mogę też się zgodzić, że Jack Sparrow to najlepsza rola Deppa.
Czy ktoś tu napisał że najlepsza? oczywiście że nie najlepsza, ale jedna z lepszych.
Mart napisał(a):
Potem druga część. I co? Wielkie rozczarowanie. Spodziewałam się czegoś naprawdę ciekawego i przyjemnego do oglądania, a zobaczyłam romans z nadmierną ilością efektów specjalnych.
Do romansu daleko, druga cześć gorsza, aczkolwiek nadal to dobre kino przygodowo.
Mart napisał(a):
No i 3 część. To to już w ogóle moim zdaniem porażka była.
Zależy jak na to patrzeć, oczywiście masz racje że nadmiar wątków był za duży i można było się pogubić. Ale parę dobrych pomysłów było np współpraca Barbossy ze Sparrowem, czy ojciec Jacka. Ogólnie trylogie jako całość, oceniam na mocną siódemkę.

Witajcie w świecie pozbawionym zasad.

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Piechu: 26.10.2008, 18:32
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.868
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Piechu napisał(a):
Mart napisał(a):
Nie mogę też się zgodzić, że Jack Sparrow to najlepsza rola Deppa.

Czy ktoś tu napisał że najlepsza? oczywiście że nie najlepsza, ale jedna z lepszych.
Thorik napisał(a):
Johnny Deep zdecydowanie najbardziej podoba mi się właśnie w takiej odsłonie i uważam ,że to jego najlepsza rola
Owszem, ktoś tu tak pisał


Do romansu daleko, druga cześć gorsza, aczkolwiek nadal to dobre kino przygodowo.
Jak dla mnie to głównym wątpiem drugiej części był tragiczny wybór panny Swann pomiędzy Jackiem i Willem. Ale to tylko moje prywatne zdanie, którego nikomu nie narzucam, bo wiem, że każdy odbiera dany film inaczej.
Piechu napisał(a):
Ale parę dobrych pomysłów był np współpraca Barbossy ze Sparrowem
Barbossa to zdecydowanie najlepsza postać w całej trylogii, uwielbiam Rusha w tej roli, więc i współpraca ze Sparrowem mi się podobała.. Jednakże i tak nadmiar wątków był przytłaczający

Pozdrawiam

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Thorik Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Thorik
Wiek: 17
Dni na forum: 5.710
Plusy: 1
Posty: 538
Mart napisał/a :
Piechu napisał(a):
Mart napisał(a):
Nie mogę też się zgodzić, że Jack Sparrow to najlepsza rola Deppa.

Czy ktoś tu napisał że najlepsza? oczywiście że nie najlepsza, ale jedna z lepszych.


Thorik napisał(a):
Johnny Deep zdecydowanie najbardziej podoba mi się właśnie w takiej odsłonie i uważam ,że to jego najlepsza rola

Owszem, ktoś tu tak pisał
Zapomniałaś skopiować "(przynajmniej względem charakteryzacji)", co zmienia całą postać rzeczy.

Obraz
„(..) czytanie książek i oprawianie ich to całe dwa, i to ogromne, okresy rozwoju. Z początku pomalutku uczy się człowiek czytać. Oczywiście nauka ta trwa wieki. Książkę rwie, szapie, brudzi, nie traktuje jej poważnie. Oprawa zaś świadczy o szacunku do książki, świadczy o tym, że człowiek nie tylko lubi ją czytać, lecz że traktuje ją poważnie.” Dostojewski Fiodor
Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.850
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
Mart napisał(a):
Barbossa to zdecydowanie najlepsza postać w całej trylogii, uwielbiam Rusha w tej roli, więc i współpraca ze Sparrowem mi się podobała..
Rush był świetny, ale minimalnie przegrywa z Deppem, oczywiście moim zdaniem. Świetny duet w trzeciej części, i nawet tylko dla tych dwóch aktorów wart obejrzeć "Na krańcu świata"
Mart napisał(a):
Jak dla mnie to głównym wątpiem drugiej części był tragiczny wybór panny Swann pomiędzy Jackiem i Willem.
Jak dla mnie nie,ale to moje prywatne zdanie.

Witajcie w świecie pozbawionym zasad.
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.868
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Thorik napisał(a):
Zapomniałaś skopiować "(przynajmniej względem charakteryzacji)", co zmienia całą postać rzeczy.
To trzeba było napisać bez nawiasu i bez przynajmniej xD
Piechu napisał(a):
Rush był świetny, ale minimalnie przegrywa z Deppem, oczywiście moim zdaniem.
Depp był zabawny, przebiegły, szelmowski a Rush był mroochny i zuy xD ciężko ich porównywać, bo oprócz pirackiego fachu, nic ich nie łączy

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.850
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
Mart napisał(a):
nic ich nie łączy
Łączy ich Czarna Perła ale co by nie mówić oboje wymiatają

Witajcie w świecie pozbawionym zasad.
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
No to napiszę to co już gdzieś napisałem:
1. Jakoś mnie nie oczarowała. Owszem, jako wstęp dobra, rola Sparrowa świetna, ale miałem wrażenie że oglądam ten sam film co zawsze. Dobzi kontra źli , dobzi wygrywają, źli idą spać z rybkami, a na końcu pocałułek pizdusia z pizdencją
2. Cudo. Każdy dyma każdego, złamanie wszelkiej przewidywalności, rozwinięcie wielu wontków, akcja skacze na wszystkie strony, a jednak rządzi się swoją szaloną logiką, oraz zakończenie które robi na prawdę wielkiego smaka na część kolejną. Po wyjściu z kina czułem się jak po wizycie na rozlatującym się rollecosterze. Jedyne co mi przyszło do głowy to: Ja chcę jeszcze raz
3. Po totalnej rozpierdusze jaką była druga część 3 w sumie spełniła wymagania, ale nie wgniotła mnie w ziemię. Tutaj już wiedziałem mniej więcej kto jest dobry, a kto zły, choć klimat z 2 części został zachowany. W dodatku wraca mój ulubieniec Barbossa, i daje radę. O tyle o ile w 1 i 2 części nie rozwinął za bardzo skrzydeł, tak tu był taki jaki być powinien. I co by nie mówić znów chcę więcej.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » Piraci z Karaibów (Trylogia)
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook