Forum Dragon Ball Nao

» [Metal] Galneryus

edhel Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Takeda ]

Wiek: 33
Dni na forum: 6.791
Posty: 514
Skąd: Pluton
Hola ludziska

Była przerwa, alee... Czas zamieścić coś co już od dawna chciałam uczynić, z tym szczegółem, żem od pisania zrobiła odstawkę. W sumie myślę, że to będzie taki szybki szkic, bo trzon zarysuje Jame, bo nie chce mi się z siebie robić na siłę mądrzejszej (optymistyczne założenie), że znam wszystko na wylot etc. itd. itp. Bo tak nie jest xD Więc jak zwykle własne słowa i uwagi, bo inaczej pisanie mnie nie kręci :p

Także zacznę od środka

Wzięło mnie pewnej bezsennej nocy na rankingi gitarzystów tworzone przez użytkowników youtube - a taka mi idea do głowy strzeliła. I co? I nudy. Jeaaha, znaczy się to od interpretacji zależy... komenty z cyklu, iż nr1 to geeeeniuuuusz (czyt. "hot, love i różowe motele za piątaka w snach")!!

Ostatni ranking. Nie wiem, zwrócił moją uwagę, bo hide w końcu doceniony, albo może wręcz przeciwnie (?), już nie pamiętam xD W każdym razie nr3 mi się spodobał, ale teraz już nie pamiętam nawet jak się nazywa. Rzut zachwalania na nr1 "fuck, a cóż to za cudo, może w końcu...?" - myślę.

Powiem krótko -> Syu! Znacie to uczucie bezdechu z napięciem ? Taki amorek w skórze strzelił we mnie imitacją strzały, którą była gitara tegoż oto Pana. Dużo ma solówek w yt, więc się upewniłam co do odczuć. Bym walnęła tę, która tak na mnie zadziałała, ale z biegiem czasu za dużo tego słuchałam i zlało mi się wszystko w jedno

Next krok? Ech, wiem jedno. Lubię poznawać zespoły od gitarzystów [a tu i leader i założyciel] (; Mocny i wyrazisty wokal, dużooo muzyki i solówek, power metal i kupa (wiem, wyraz negatywnie nacechowany, możecie go zamienić) dobrej roboty. Ku zaskoczeniu grupa nie jakaś prehistoryczna wiekowo.

Galneryus
http://www.jame-world.com/pl/database-artist ... eryus.html

Wszelkie szczegóły powyżej, zdjęć nie chce mi się wklejać, bo i tak coś tam jest.


Edit:
Linki dam zupełnie przypadkowe, bo nie mam ulubionego utworu póki co.

- New Legend -> http://www.youtube.com/watch?v=4lpFG0rUswg
why? a bo to Ich ostatnia piosenka jaka była w słuchawkach, gdy wracałam do domu W zasadzie mogłam dać Ich, wspominany też na Jame, hit 'Silent Revelation', ale chętni ławo mogą się rozglądnąć gdy poczują potrzebę.

- Struggle for the Freedom Flag -> http://www.youtube.com/watch?v=1I_oi68vxZk&feature=related
I może jeszcze uzupełniając uwagi na Jame o różnicy "Wsch vs. Zach." (;

- Cry for the Dark -> http://www.youtube.com/watch?v=7QTiOQ8Fir8&feature=related
Coś on live, bo w zasadzie nie biorę się już za zespoły, które nie umieją wykonać tego co ponoć 'ich' (czyt. oprogramowania 'wygładzającego' w studio). No tu mnie Galner nie zawiódł! Utwór równie przypadkowy. Myślę, że muzyka najlepiej obroni się sama, więc nie mam co rozkminiać cóż by zarzucić specjalnego.


DOWNLOAD -> http://japanesemusicdream.wordpress.com/2008 ... galneryus/
Tutaj można się zaopatrzyć w dyskografię, dla niezdecydowanych albumy The Best Of, od których chyba i sama zaczęłam (:

Tyle z multimedialnych spraw.
-----

ALE! Ech, no tak. Jak coś się już spodoba, to pięknym być do końca nie może. Dziś przeczytałam, że Yama (voc.) opuścił zespół Na Jego miejsce zasiadł niejaki Ono Masatoshi. Trudno coś powiedzieć, bo zaledwie 3 utwory nowe na yt, w tym jednen do anime, a drugi to wcześniejsza ballada Masatoshiego tylko, że w wersji Syu. Głos okej, ale już nie tak mocny w barwie, no i co będzie z utworami? Hym, póki co się nie wypowiadam, bo najpierw poznam lepiej, a później ocenię. Plusem płytka 23 czerwca, więc się zobaczy. Ale szkoda mi Yamy (taka fajna ksywka ).

Cóż, tyle ode mnie na wyżej wymieniony temat, wypada szykować się do snu (po ostatnich 3h...).

Może kogoś również chwyci za muzyczną duszę, bo jak dla mnie power metal w wydaniu za jakim tęskniłam! Grupa na chwilę obecną najczęściej słuchana z 'nowych' (tj. nie legend :p), a Syu myślę, że wart uwagi dla pasjonatów brzmień gitarowych. Oczywiście zasila grono ESP Na Jame też można w podsumowaniu tematycznym co do ESP przeczytać nieco o Nim.

Pozdrawiam.

ps. to miał być krótki post na powitanie, ale dawno nic o muzyce nie pisałam i zapomniałam, że u mnie to temat rzeka xD

"Chciałbym stworzyć coś pięknego, aby poruszyć ludzkie serca.
Zawsze kiedy byłem smutny, przygnębiony muzyka mi pomagała.
Chciałbym stworzyć muzykę, która pomagałaby ludziom."
Yoshiki Hayashi

[img401.imageshack.us/img401/7939/ban1b.jpg]
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 37
Dni na forum: 7.069
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
Galneryus poznałem jakieś dwa lata temu. Zacząłem od klipu do "New Legend", do którego link podrzucił mi kumpel (tak się składa, że umieściła go tutaj również edhel). Zespół od razu wpadł mi w ucho i od tamtej chwili wracam do nich co jakiś czas. Do tej pory wciąż nie poznałem ich całej dyskografii (mimo iż tak naprawdę wcale nie mają tego aż tak wiele). Póki co, znam trzy albumy, jednak mam zamiar w przyszłości (niedalekiej) nadrobić całą resztę.
Oprócz muzyki, zespół wyróżnia się również tym, że od początku ich istnienia (2001 rok), jedynym członkiem jaki się nie zmienił, jest założyciel i lider zespołu xD (wspomniany wyżej Syu). Świetny gitarzysta tak poza tym. Obecnie uważany za jednego z najlepszych w Japonii.
Lubię muzykę Galneryusa tak jak i lubię power metal. Niestety, ten rodzaj muzyki ma dla mnie jeden zasadniczy minus. Gdy słucham go za długo, po prostu zaczyna mnie nudzić i męczyć, a utwory zlewają się ze sobą. Dlatego lubię wracać do Galeryusa co pewien czas (np. co miesiąc). Wtedy jest to przyjemny powrót.

edhel napisał(a):
ALE! Ech, no tak. Jak coś się już spodoba, to pięknym być do końca nie może. Dziś przeczytałam, że Yama (voc.) opuścił zespół Na Jego miejsce zasiadł niejaki Ono Masatoshi.
Ano właśnie również żałowałem YAMY-B, gdy jakiś czas temu przeczytałem iż odchodzi. Oprócz tego, że ma świetny wokal, to jeden z najlepiej śpiewających po angielsku Japończyków (obok Minoru Niihary z LOUDNESS).

Pozdrawiam

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO
edhel Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Takeda ]

Wiek: 33
Dni na forum: 6.791
Posty: 514
Skąd: Pluton
Kamzo napisał(a):
Oprócz muzyki, zespół wyróżnia się również tym, że od początku ich istnienia (2001 rok), jedynym członkiem jaki się nie zmienił, jest założyciel i lider zespołu xD
I tenże oto cytat powyższy idealnie pasuje jako nagłówek, niestety piszę to dość niechętnie

Minęło już nieco od wydania Ich nowego albumu Resurrection. Hmm, w zasadzie to nie aż tak dużo, bo 23 czerwiec wielce odległą przeszłością nie jest xD W każdym razie mam takie odczucie bo próbowałam go pobrać od 25 " Cóż, albo coś mi przeszkadzało, albo zrywało mi co chwila połączenie z netem yadaa... Dziwnym trafem się unormował po przegranej Argentyny - pewno doznał szoku :p

Blee, odchodzę od tematu. Także do sedna (:

+ RESURRECTION [23.06.2010r. - album]

01 - United Blood
02 - Burn My Heart
03 - Carry On
04 - Destinations
05 - Still Loving You
06 - Emotions
07 - Save You
08 - A Far-off Distance
09 - Fall In The Dark
10 - Destiny
11 - The Road Goes On

link -> http://www.twistysdownload.com/2010/06/24/ga ... -2010.html

Jakby kto był chętny... Jednakże sama osobiście jestem świeżo po przesłuchaniu i, cóż i jestem w kropce Album trzyma dobry poziom, utwory - muzycznie wyśmienicie, Syu jak zwykle klasa. Niestety wokal, no nie wiem... Może to dlatego, że poza dźwiękami Syu to właśnie Yama przyciągnął mnie do Galenryus. Także trudno obiektywnie ocenić nowy śpiew w jednym z ulubionych zespołów, może muszę po prostu przywyknąć?
W każdym razie zaraz po przesłuchaniu Resurrection włączyłam "starego" Galena i kopytko, już tęsknie za Yamą - to On będzie mi się nieodzownie kojarzył z tym zespołem - wszak od Niego się w dużej mierze zaczęło (; i póki co pozostanę przy dokładniejszym zaznajamianiu się z dotychczasowym dorobkiem (: Podrzucając co jakiś czas Masatoshiego.

Ono Masatoshi - hmm Początkowo zalatywał mi Nishikawą z ABS czy tam TMR (to i to skrótowiec xD), słuchając dłużej nieco drażni i robi się jakiś taki kaczy (! nie, wypraszam sobie! wiem, że trwa cisza wyborcza, więc prosze tego na opak nie odczytywać ). Chociaż nie jest źle, z powyższych powodów pewno jestem zbyt sceptyczna. Ale to może u mnie dobrze wróżyć, bo już nieraz kalejdoskop gustu mi się odwracał po lepszym zapoznaniu ; )


Kamzo napisał(a):
Niestety, ten rodzaj muzyki ma dla mnie jeden zasadniczy minus. Gdy słucham go za długo, po prostu zaczyna mnie nudzić i męczyć, a utwory zlewają się ze sobą. Dlatego lubię wracać do Galeryusa co pewien czas (np. co miesiąc). Wtedy jest to przyjemny powrót.
Power metal umie męczyć, początkowo po fazie 2,3 dni odkładałam Galena na dłuuuuższy czas. Jednakże obecnie po prostu przeplatany jest z innymi utworami, ale zawsze czekam aż na nowo przeskoczy na niego :p Często sama ustawiam tylko na nich : ] Dobry jest przed jakąś oficjalną/urzędową rozmową, rozluźnia mnie xD


Kamzo napisał(a):
Póki co, znam trzy albumy, jednak mam zamiar w przyszłości (niedalekiej) nadrobić całą resztę.
A co masz ? Ja obecnie mam 8 albumów, brak mi jakiegoś świeżego Best'a chyba, bo gdzieś mi mignęło, że chyba przed nowym krążkiem wydali, ale muszę looknąć. W każdym razie dużo jeszcze nie obcykane z utworów (: Bo jak było wspomniane, aby ten typ muzyki się nie zlewał nie można naraz wszystkiego słuchać - co początkowo uczyniłam, a dużo to nie dało xD Utwory z PVek oczywiście najlepiej obczajone :p

Pozdrawiam,
miłego kibicowania - chociaż póki co w meczu 0:0

"Chciałbym stworzyć coś pięknego, aby poruszyć ludzkie serca.
Zawsze kiedy byłem smutny, przygnębiony muzyka mi pomagała.
Chciałbym stworzyć muzykę, która pomagałaby ludziom."
Yoshiki Hayashi

[img401.imageshack.us/img401/7939/ban1b.jpg]
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 37
Dni na forum: 7.069
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
edhel napisał(a):
A co masz ? Ja obecnie mam 8 albumów, brak mi jakiegoś świeżego Best'a chyba, bo gdzieś mi mignęło, że chyba przed nowym krążkiem wydali, ale muszę looknąć.
Póki co przesłuchałem "The Flag of Punishment", "Advance to the Fall", "Beyond the end of despair..." i "One for all - All for one".
Albumów studyjnych wydali do tej pory sześć, więc zostały mi jeszcze dwa

Pozdrawiam

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.040
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
Ja jak na razie zapoznałem się z albumami Reincarnation, Advance to the Fall oraz One For All - All For One. Choć nie przesłuchałem ich w całości to mogę śmiało powiedzieć, że ich muzyka podoba mi się. Szczególnie kawałki New Legend oraz Alsatia(z ich singla Alsatia / Cause Disarray).

Pozdrawiam.

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
edhel Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Takeda ]

Wiek: 33
Dni na forum: 6.791
Posty: 514
Skąd: Pluton
Shiro napisał(a):
Ja jak na razie zapoznałem się z albumami Reincarnation, Advance to the Fall oraz One For All - All For One. Choć nie przesłuchałem ich w całości to mogę śmiało powiedzieć, że ich muzyka podoba mi się. Szczególnie kawałki New Legend oraz Alsatia(z ich singla Alsatia / Cause Disarray).
O Shiro, miło Cię tu widzieć Mam nadzieję, że dalsze zapoznawanie się z Galenem będzie owocować w większości plusami w odbiorze Jeśli już sięgniesz po najnowszą płytkę, daj znać co sądzisz o nowym wokaliście, bo może tylko mnie "nie kręci"

Swoją drogą ciekawa jestem jak muzyka wykreuje przyszłość Yamy Oby miała ambitne plany, bo szkoda by było zmarnować takiego rodzynka Chociaż jak kiedyś pierwszy raz Go usłyszałam parę lat temu i byłam totalnie przeciwna śpiewaniu po ang przez j-zespoły, to se z nimi dałam spokój, aczkolwiek spodobali mi się


Kamzo napisał(a):
Póki co przesłuchałem "The Flag of Punishment", "Advance to the Fall", "Beyond the end of despair..." i "One for all - All for one".
Albumów studyjnych wydali do tej pory sześć, więc zostały mi jeszcze dwa
To widzę, że idziesz po kolei - ja zaczęłam (wtedy jeszcze) "od końca do początku"

Pozdrawiam

"Chciałbym stworzyć coś pięknego, aby poruszyć ludzkie serca.
Zawsze kiedy byłem smutny, przygnębiony muzyka mi pomagała.
Chciałbym stworzyć muzykę, która pomagałaby ludziom."
Yoshiki Hayashi

[img401.imageshack.us/img401/7939/ban1b.jpg]
edhel Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Takeda ]

Wiek: 33
Dni na forum: 6.791
Posty: 514
Skąd: Pluton
Ano właśnie, skoro już piszę, to i tutaj należałoby wspomnieć i zarzucić niedawnym newsem. Co prawda wyczytanym pierwej gdzie indziej, ale skoro JAME wiedzie prym, to nie będę robić rewolucji

O co chodzi? Ano o działalność Syu, cóż na jesień szykuje się w muzyce parę wisienek tortowych, a ten zapowiadany krążek zdecydowanie jest jedną ze wspomnianych dekoracji - przynajmniej dla mnie.

"Syu, gitarzysta powermetalowego zespołu GALNERYUS i wokalista SPINALCORD, wyda tej jesieni album z coverami.

Na Crying Stars -Stand Proud!-, która ukaże się 29 września, znajdą się covery utworów takich artystów, jak STRATOVARIUS, DREAM THEATER, RACER X, M.S.G, ARCH ENEMY, YNGWIE J. MALMSTEEN, HEART, SCORPIONS, SYMPHONY X, SKID ROW, MUSE i IN FLAMES. Podczas nagrywania albumu Syu będą wspierać członkowie GALNERYUS i SPINALCORD, Takenori Shimoyama (DOUBLE DEALER), KATSUJI (THE CRO-MAGNONS, Gargoyle), PANTHER (ex-SEX MACHINEGUNS), Ruiza (D), Leda (DELUHI) i inni"


Pozdrawiam!

"Chciałbym stworzyć coś pięknego, aby poruszyć ludzkie serca.
Zawsze kiedy byłem smutny, przygnębiony muzyka mi pomagała.
Chciałbym stworzyć muzykę, która pomagałaby ludziom."
Yoshiki Hayashi

[img401.imageshack.us/img401/7939/ban1b.jpg]
edhel Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Takeda ]

Wiek: 33
Dni na forum: 6.791
Posty: 514
Skąd: Pluton
Tak, przypomniałam sobie, że jak napisałam parę tygodni temu długaśnego posta na ten temat, to mi zawias strzelił.

W każdym razie nawiązując do posta powyżej, podrzucam linka do albumu Syu z coverami i zachęcam do pobrania. Ja właśnie porównuję oryginalne wersje z dokonaniem dalekowschodnim - zdecydowanie nad albumem trzeba (tzn. ja musiałam) usiąść, bo nie ma sensu powierzchownie przelecieć po piosenkach - i chyba nawet doceniłam Masatoshiego.

Syu - CRYING STARS -STAND PROUD!-
http://www.mediafire.com/?h6whidsiu1wlk1j

*szczegóły w środku! Nie będę się rozpisywać.

Pozdrawiam

"Chciałbym stworzyć coś pięknego, aby poruszyć ludzkie serca.
Zawsze kiedy byłem smutny, przygnębiony muzyka mi pomagała.
Chciałbym stworzyć muzykę, która pomagałaby ludziom."
Yoshiki Hayashi

[img401.imageshack.us/img401/7939/ban1b.jpg]
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.491
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Gdybym nie trafiła na 'Angel of Salvation' pewnie dalej bym odkładała bliższe przyjrzenie się temu zespołowi, na rzecz LOUDNESS. Ale po prawie 15 minutach tak energetycznego grania trudno obok nich przejść obojętnie. Pierwsze co zwróciło moją uwagę to genialne solówki, nie zwykłe młócenie, jak to niektórzy robią w power metalu, ale prawdziwy kunszt. Przyjemnie ''świdrują'' w uszach i są strasznie dokładnie zagrane.
Ogromny plus za świetny angielski, jak dobrze, że to nie kolejny zespół śpiewający nieudolnie w engrish, którego zazwyczaj nie rozumieją ani Japończycy, ani ludzie w nim mówiący. SHO ma naprawdę ciekawą barwę głosu idealnie pasującą do power metalu.
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.715
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
A to Ci niespodzianka.O to co pisze JaME:

"Z okazji nowego roku mamy dobre wiadomości dla fanów mocniejszego grania rodem z Japonii. Yama-B, szerszej publiczności znany jako jeden z założycieli grupy GALNERYUS, z której odszedł w 2008 roku, planuje w tym roku przyjechać do naszego kraju na nieco dłużej.

Na chwilę obecną możemy powiedzieć, że obecny zespół wokalisty, powermetalowy Gunbridge, nakręci w Polsce swój pierwszy teledysk i weźmie udział w sesji zdjęciowej. W planach oczywiście są także koncerty, ale póki co nie możemy podać więcej szczegółów.

Przy okazji przypominamy, iż Gunbridge wydał niedawno maksisingiel Dispel the Evil. W tej chwili zespół przygotowuje się do podboju Europy, ćwicząc nowy materiał i koncertując w Japonii, a na jesień 2013 zapowiedziany jest nowy album, który wedle zapewnień managementu dostępny będzie także w Polsce."

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.882
Plusy: 27
Posty: 5.280
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.882
Plusy: 27
Posty: 5.280
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 37
Dni na forum: 7.069
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
Może przeraził go poziom biurokracji jaki panuje w naszej pięknej ojczyźnie.

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » [Metal] Galneryus
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook