Forum Dragon Ball Nao

» Przesłanie Dragon Balla

Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Mam pytanie; Czy uważacie,że Dragon Ball ma jakieś przesłanie? Czy też jest to typowa komercyjna seria,nastawiona na rozrywkę? Czy można wynieść coś wartościowego z obejrzenia Dragon Ball'a? Jeżeli tak,to co? Czy też,anime to gwarantuje nam przedewszystkim rozrywkę na wysokim poziomie i przyjemne spędzenie czasu? Czekam na Wasze opinie.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
konto usunięte
Nail
Nail


Moim zdaniem ma przesłanie. Podstawą jest chocby ukazywanie ostatecznego zwycięstwa dobra nad złem w niebanalny sposób. Na postawie współistnienia Kamiego i Piccolo Daimao ktoś mający złudne nadzieje może sobie uświadomic, że zło bez dobra nie może istniec i na odwrót. Pokazana jest przemiana niejednego bohatera DB, która nadaje im charakter bohaterów dynamicznych. I jest to zmiana na lepsze. Ciekawym momentem jest chocby rozmowa Ten Shin Hana z Kameseninem po 1 półfinale 22 TB, która daje wiele do myślenia.
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.802
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Przesłanie Dragon ball? I tu mi się chce powiedzieć: przede wszystkim rozrywka. Ale tak dogłębnie zastanawiając się, to można by znaleźć przesłanie. To, że można zmienić się na lepsze np. zły może się zamienić w dobrego, o ile dostanie taką szansę. Ile postaci przeszło w DB na dobrą stronę? Yamaha, Tenshinhan i Chaosu, Piccolo, Vegeta (część przyjaciół Goku).Może i nie jest to zbyt wiele, ale jest coś. To przesłanie jest trochę na upartego.
Więc co? No cóż, co do ostatecznego zwycięstwa dobra nad złem, to zawsze wiedziałam, ale cóż, raczej trudno mi dać jakiekolwiek oprócz rozrywki, humoru. Ale to moje osobiste zdanie.
Pozdrawiam.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.812
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Klasyczne przykłady popularnego motywu: przemiana głównego bohatera. Przykłady podane wyżej.


Heihachi napisał(a):
Na postawie współistnienia Kamiego i Piccolo Daimao ktoś mający złudne nadzieje może sobie uświadomic, że zło bez dobra nie może istniec i na odwrót.
Dobrze powiedziane.

Odwieczna walka dobra ze złem, pochwała nad doskonaleniem swoich umiejętności duchowych jak i fizycznych. Cała gama przeróżnych osobowości. Każdy może znaleźć jakiś swój odpowiednik.

DB zdecydowanie ma jasne przesłania i nie jest tylko czczą rozrywką.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Brayla Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Brayla
Wiek: 29
Dni na forum: 5.161
Posty: 127
Skąd: Warszawa
Dragon Ball... wiele zawdzięczam temu anime. Uczy odróżniać dobro od zła, że zawsze warto walczyć do końca i się nie poddawać, że nawet najgorszy człowiek może być dobrym przyjacielem... Więc moim zdaniem ma przesłanie.

True Saiyans fight alone
Amora Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Amora
Wiek: 30
Dni na forum: 5.213
Posty: 86
Skąd: Planeta czwartej gwiazdy
Według mnie ma kilka przesłań - że każdy ma w sobie siłę, by zwalczyć słabości i osiągnąć cel, że każdy, nawet ten pozornie najgorszy może się zmienić, no i chociaż w tym anime mężczyzna jest pokazany jako odważny, dobry i atrakcyjny gość, a nie jako frajer jak to w wielu animach jednakże... mam kilka zastrzeżeń, bo anime mogłoby mieć też inne przesłania, jak potęga miłości albo jakieś podteksty psychologiczne. DB tego nie ma i przez jest dla mnie trochę... za łatwy Ale w sumie za to go kocham. Zawsze miło jest obejrzeć sobie luźne, pełne akcji anime.
konto usunięte
Nail
Nail


Nie wiem czy na to zwracaliście uwagę, ale w szeregach tych złych często była jakaś zdrada. Moim zdaniem to daje naprawdę dużo do myślenia.
Poza tym cała ta konfrontacja miedzy dobrem a złem ukazana właśnie w DB pokazuje obie te rzeczy z bardzo mocnych stron. Nie jest to ukazane banalnie i pewnie dlatego DB odniósł taki sukces.
19arthur26 Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
19arthur26
Wiek: 31
Dni na forum: 5.012
Ostrzeżenia: 1
Posty: 89
Skąd: Łomża
pokazuje że solówa to solówa, a nie 1 vs 15
konto usunięte
Nail
Nail


Przypomnial mi się temat na temat przyszłości, która się dzieli w dodatku na alternatywną. Przypominam sobie, że to Mirai Trunks tłumaczył wszystkim po pokonaniu Frezera i King Colda, o co w tym chodzi. Swego czasu przyznam, że słuchałem bardzo uważnie tego, co on wtedy mówił, ale przydałoby się obejrzec jeszcze raz ten odcinek
GorHot Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
GorHot
Wiek: 28
Dni na forum: 5.005
Posty: 41
Skąd: Bydgoszcz
Moim zdaniem to może mieć jakieś tam przesłanie.
Sądzę, że ma to pokazać, że dobro zawsze wygra ze złem czy też, że dobro bez zła nie istnieje pokazane przy każdym wrogu Goku. Najpierw chce zniszczyć Ziemię, czy inną planetę, a potem się nawraca dzięki Goku.

"Lepiej zginąć bez wiary na zwycięztwo, niż zginąć bez walki"

Another day in this carnival of souls
Another nights ends, end as quickly as it goes
The memories are shadows; ink on the page
And i can't seem to find my way home
And it's almost like
Your heaven's trying everything
Your heaven's trying everything
To keep me out
MaGnum Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
MaGnum
Wiek: 28
Dni na forum: 5.220
Posty: 76
Skąd: Bochnia
Moim zdaniem, DB pokazuje, że ciężką pracą można dojść do wszystkiego, Goku drogą wieloletnich treningów doszedł do swej siły. Seria pokazuje też oczywiście, że dobro zawsze ostatecznie wygrywa

http://www.youtube.com/user/magnumSSJ
http://www.youtube.com/watch?v=rogvlB2SP4k
Nordbard Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Nordbard
Wiek: 32
Dni na forum: 5.166
Posty: 38
Skąd: Solstheim
Jeśli już rozprawiać na temat przesłania DB, to tylko na podstawie mangi, bezpośredniego dzieła Toriyamy.

Cóż, manga na pewno pokazuje, że w życiu każdego człowieka ważny jest jego honor i duma, ale też jednocześnie to, że przyjaciele są dla nas bardzo ważni, z nimi łatwiej w życiu podołać przeciwnościom losu i osiągnąć cel.
Co jeszcze można powiedzieć o przesłaniu Dragon Ball'a... Manga pokazuje też, że opłaca się być dobrym niezależnie od wszystkiego, nie tracić wiary i dawać z siebie wszystko w dążeniu do celu.
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.797
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Mysle, ze najbardziej fundamentalne sprawy: ze dobro jest silniejsze od zla i ze niektorym warto dac druga szanse. Waznym przeslaniem jest tez, by nigdy nie sie poddawac. Tak naprawde post Nordbarda oddaje to wszystko najlepiej.

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.125
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Przesłanie Dragon Ball'a to kilka ważnych aspektów, pokazuje, że przygody Goku, to nie tylko denna bajeczka- anime dla dzieci i młodzieży ( jakby się mogło laikom wydawać). Anime to pokazuje jak ważni są przyjaciele, którzy są potrzebni w każdej trudnej chwili i zawsze są na jego wezwanie, pokazuje także, że (jak to trafnie moi poprzednicy zauważyli) moc dobra jest silniejsza od mocy zła, pokazuje także, że ciężka praca i wytrwałość może nieść za sobą pasmo sukcesów.
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Dark napisał(a):
pokazuje, że przygody Goku, to nie tylko denna bajeczka- anime dla dzieci i młodzieży ( jakby się mogło laikom wydawać). Anime to pokazuje jak ważni są przyjaciele, którzy są potrzebni w każdej trudnej chwili i zawsze są na jego wezwanie
Większość anime o tym samym mówi ;p

Obraz
Pride Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Pride
Wiek: 25
Dni na forum: 4.775
Posty: 31
Skąd: Rzeszów
Zależy też jak na to patrzeć bo można z najprostrzej strony czyli dobro zawsze wygrywa albo z trochę głębszej czyli że jeśl chcesz to możesz osiągnąć wszystko itp. takie jest moje zdanie!
Mumin96 Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Mumin96
Dni na forum: 4.641
Posty: 2
Skąd: Vegeta
Myślę że najważniejszym przesłaniem Dragon balla jest niepoddawanie się i dążenie do wyznaczonego sobie celu bez względu na związane z tym wszelkie trudności, bóle mięśni związane z treningiem, czy nie poddawanie się w walce z góry dla Ciebie przegranej.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Przesłanie Dragon Balla
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook