Forum Dragon Ball Nao

» [Horror] Sakebi / Kara (2006)

Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.695
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Detektyw Yoshioka prowadzi śledztwo w sprawie tajemniczych zabójstw,których ofiary zostały utopione w słonej wodzie.Wszystko wskazuje na seryjnego mordercę.Kiedy na miejscach zbrodni i ciałach ofiar zostają odnalezione odciski palców i naleące do detektywa przedmioty,on sam nabiera wątpliwości czy nie jest tym kogo poszukuje.Nie potrafi wyjaśnić ani wskaać swojego alibi na czas ich popełnienia.Być może,kobieta w czerwieni,którą od niedawna zdaje mu się widywać,jest jego szansą?Czy aby na pewno jest realną istotą i co ich łączy?

Oglądał ktoś ten film? Jeżeli tak,to zachęcam do wyrażania opinii.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Obejrzałem sobie dzisiaj, typowy nieporywający japoński horror z poziomem strachu 0/10. Ale ogólnie OK, bywają gorsze. Motyw z promem i szpitalem całkiem dobre. Co do szpitala, to śmieszna rzecz, "pacjenci nie chcieli go opuścić, więc tam zostali", no lol, chyba że w Japonii tak się robi.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.695
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Obejrzałem dziś "Karę'.Film oglądało się całkiem dobrze,i wrażenia mam całkiem pozytywne.Co zauważyłem;w japońskich horrorach często pojawia się motyw samotności czy odrzucenia,a także pragnienia bliskości.Tego typu uczucia towarzyszą różnym duchom w wielu japońskich horrorach.Zastanawiam się,w jakiej skali owe problemy dręczą japońskie społeczeństwo,skoro znajdują odzwierciedlenie w tylu filmach?Film raczej z gatunku tych bardziej nastawionych na skłonienie widza do myślenia,niż strasenie go.Có...to jeden z uroków japońskich horrorów.Ogólnie film mi się podobał i z cystym sumieniem mogę go wszystkim polecić.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.470
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Zaczyna się obiecująco, a już liczyłam, że naprawdę będzie strasznie... Zamiast tego zostaje opowiedziane kilka niezłych historii zwracających uwagę na problemy z jakimi może borykać się przeciętny Japończyk. Trochę zszokowała mnie historia lekarza i jego syna myślałam, że wymyśli jak pomóc dzieciakowi, a nie...
Jedno mnie wkurza tylko, mianowicie tłumaczenie tytułu. Coś mnie tknęło by to sobie sprawdzić i zarówno w wersji polskiej jak i amerykańskiej jest przetłumaczony jako 'Kara' i odpowiednio 'Odpłata/zemsta'. Natomiast wg oryginalnego tytułu powinno być 'krzyk' lub 'wrzask', niby głupotka, ale położono nacisk na inny aspekt tej historii i uważam, że zrobiono to błędnie, co widać w filmie.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » [Horror] Sakebi / Kara (2006)
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook