Forum Dragon Ball Nao

» Moc Majin Vegety

Strony: 1, 2, 3, 4  

Czy Vegeta osiągnął SSJ2 przed spotkaniem Babidiego?

Czy Vegeta osiągnął SSJ2 przed spotkaniem Babidiego?
Tak 52,31% 34 52,31%
Nie 47,69% 31 47,69%
Wszystkich głosów: 65
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.809
Posty: 1.205
Skąd: Kraków
Na wielu forach (nie jestem pewien czy i na tym takie stwierdzenie padło) mówi się, że Vegeta poddał się mocy Babidiego i dzięki Majin stał się SSJ2. Mi to jakoś nie pasowało, ale nie chciałem się sprzeciwiać.

Dzisiaj przeglądam sobie moje tomy DB i czytam tom 38, walka Gohana z Daburą. Gohan SSJ 2 walczy z przeciwnikiem w żenujący wg. Vegety sposób. Uważa że sam musi zakończyć tą walkę, Dabura to nie jest żaden przeciwnik.

To teraz mi powiedzcie: Jakim cudem Vegeta SSJ mógł się uważać za silniejszego od SSJ2 czy od Dabury? Jedynym wyjaśnieniem jest to, iż potrafił już osiągnąć SSJ2 zanim go opętał Babidi.

Dobrze mówię?

Dlaczego więc wielu mówi (a jeszcze więcej im przytakuje) że osiągnął go przy pomocy czarów?

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Hidden: 13.12.2005, 20:20
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.024
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
po pierwsze gohan nie osiagnal maximum ssj2 podczas tej walki, jak vegeta mowil - gohan opuscil sie w treningach i moze to wygladalo na ssj2, ale bylo duzo duzo slabsze, nie opetaly go zadne emocje, ogolem cos lekko nad ssj zreszta nawet bedac ssj2 mozna byc slabym, popatrzczcie na dbgt gdzie gohan mimo ssj wyraznie byl z tylu od reszty poziomem mocy, poniewaz nic nie cwiczyl. tak samo z gohanem podczas walki z dabura ;]
.Black Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
.Black
Wiek: 34
Dni na forum: 6.717
Ostrzeżenia: 3
Posty: 930
Potwierdzam teze Szpana, Vegeta jeszcze przed fazą Majin osiągnął SSJ2, jednak nie zdołał tego pokazać na turnieju, szkoda
GuMIŚ Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
GuMIŚ
Wiek: 38
Dni na forum: 6.761
Posty: 95
Skąd: Nowy Dwór Mazowiecki/Boża Wola
Prośba, nie mieszajmy GT w sprawy serii Z, porównując je .

A ja podzielam zdanie, że nie osiągnął. Vegeta poczynił znacze postępy w treningu, a Gohan nie. Być może nie uzywali oni maksiumum swojej mocy, myśle o Gohanie i Daburze.

By sprawdzić, czy Vegeta osiągnął, należy sprawdzić sobie wczesniej, w mandzie czy anime, czy wokłó niego były wyładowania elektryczne. To odróżnia SSJ od SSJ2.

Jak dla mnie, to Babidi dodał mu siły. Dla niego to nie problem, patrząc na inne postacie.

Co by jeszcze moją cene potwierdzało? Zobaczcie sobie, jak wygląda Majin Vegeta. Widać mu żyły na ciele, gdy był SSJ2. Podobnie wyglądali sługusy Babidiego. Goku nie miał takich żył, więc można domniemywać, ze ktoś mu dopomógł.

Moja opinia - osiągnła SSJ2 bo pomógł mu Babidi .

PS - może ankieta?
Scyller Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Scyller
Wiek: 34
Dni na forum: 7.058
Posty: 482
Skąd: Kraków
i ja sie zgadzam z gumisiem. Oczywiscie ze wczesniej nie osiagnal tego poziomu. Nawet w walce z goku mowi do niego "dalem sie opetac babidiemu bo chcialem byc taki jak wczesniej, bezlitosny i bezwzgledny" tzn ze ta przemiana mu cos dala. Inaczej nie dal by sie opetac. Tez gdzies bylo napisane ze vegeta umierajac wyzwolil sie spod wladzy babidiego ale zatrzymal moc ktora mu dal czarownik

Kiedy jestem z nim, czuje sie bezpiecznie, wiem, ze nic mi nie grozi, nikt mnie nie moze skrzywdzic. Z nim moge robic to co umiem najlepiej. Kiedy cos jest nie tak, wiem, ze moge temu zaradzic i znowu bedzie tak jak dawniej. Jego obecnosc sprawia, iz czuje sie w pelni dowartosciowany. Nie, nie jestem gejem. Ja po prostu kocham swoj komputer
Variu Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Variu
Dni na forum: 6.871
Posty: 407
Przecież to oczywiste, że Vegeta osiągnoł SSJ 2 tylko dzięki babidiemu. W tomikach nawet było to wspomniane, iż Babidi podczas opanowywania wyciągał z osoby "ukrytą moc", i to własnie zainteresowało Vegetę. Zauważył to na przykładzie Sporovicza, który zyskał jako Majin Sprovicz bardzo wielką moc(w porównaniu do teg oco kiedyś sobą reprezentował).

A podczas walki dlatego tak się wkurzył, bowidział jaką moc posiadał gohan walcząc z Cellem(ogromną, bezkonkurencyjną), a walcząc z Daburą(przeciętną..). Wkurzył się, że przez jego zaniedbane treningi, musi czekać itp. Oczywiście było to pretekstem by Babidizauważył, ze może go "opanować"

Obraz
"Z deszczem przychodzimy. Z rosą odchodzimy... Lecz marzenia nasze na tym świecie pozostają..."
Epitafium: DBZ odc. 467.
andonezja
Super Nameczanin
Super Nameczanin
andonezja
Dni na forum: 6.717
Posty: 105
dokladnie tak. vegeta wedlug mnie nie osiagnal wczesniej ssj2... gohan po prostu nie potrafil wyzwolic pelnej mocy ssj2, uzywal jej tak skwapliwie, ze vegeta, jako osobnik bardzo pewny siebie, byl przekonany, ze jego sila, przewyzszajaca gohana, lecz nie poziom ssj2, by wystarczyla.

bo cały ten porządek do tego się sprowadza, że władza daje kasę, a kasa to władza.

I see a vision through my colorful dreams,
pictures of places that I have never been.
Something is out there waiting for you and me.
Not far away is a beautiful sight,
magic balls shining with power so bright.
Go ahead and take the chance, follow your dream.
.Black Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
.Black
Wiek: 34
Dni na forum: 6.717
Ostrzeżenia: 3
Posty: 930
Nie, nie, nie, widzę że rozpęta sie kłótnia. Vegeta osiągnął z pewnością SSJ2 przed przemianą, i nie usprawiedliwiajcie się tym, że niby był pewny siebie. Może i był, ale nie był głupi, wyczuwał prawdziwy potencjał Gohana. Co do sprawy rzekomego doładowania Vegety poprze poziom majin, macie rację. Wasza racja pokrywa sie z moją. Majin Vegeta SSJ2 walczył w Goku SSJ2 i wygrał, wygrał tylko dzięki doładowaniu mocą przez Babidiego, gdyby nie to, walka trwała by jeszcze dłuuuugo...
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.809
Posty: 1.205
Skąd: Kraków
Vegeta osiagnął wcześniej SSJ 2 i po prostu dostał doładowanie tego lewelu od Babidiego.

A co do walki... Wygrał bo zaskoczył Goku ciosem w potylice. Nie wiadmo też jakby się to potoczyło gdyby Goku użył SSJ 3...

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz
GuMIŚ Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
GuMIŚ
Wiek: 38
Dni na forum: 6.761
Posty: 95
Skąd: Nowy Dwór Mazowiecki/Boża Wola
NIe kłótnia a dyskusja.

A może dajcie jakieś argumenty, że SSJ2 wczesniej osiągnął. Bo aktualnie to my dajemy kilka, a Wy po prsotu nie nie nie i to wszystko. Poprosze o coś, by mnie przekonało.

Ja dalej się upieram, że wcześniej nie osiągnął SSJ2. Gdyby nie to, iż wiedział o możliwości "doładowania mocy" przez Babidiego, by mu się nie poddał. Chciał wykorzystać ten fakt, by zrównać się mocą z Goku. Zdawał sobie sprawę, że GOku ciągle trenował, bo co miał innego robić? Jak wspomniałem wcześniej, spójrzcie na jego wygląd. Musiał spinać mięśnie i dawac z siebie full mocy, a Goku nie. Znaczyło to tyle, że ktoś mu dopomógł - babidi.
.Black Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
.Black
Wiek: 34
Dni na forum: 6.717
Ostrzeżenia: 3
Posty: 930
Nie szata zdobi człowieka, przykładem jest Freezer. A co do mocy, Vegeta wiedział że Goku równiez trenował, nawet będąc w formiw SSJ2 nie zmiótł by go w proch, dlatego dla pewności dał sie opanować Babidiemu. I tutaj UWAGA! Przecież Babidi nie kontrolował go w pełni, można rzec, że kontrolował tylko siłę, którą go doładowywał.

Ps: Span pomóż, bo sam nie dam sobie rady na tylu![u]
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.809
Posty: 1.205
Skąd: Kraków
Dobra...

Gdy pierwszy raz osiąga się jakiś poziom SSJ to się od razu [ ort! ] przemienia z reguły nie? Vegeta nie przemienił się w SSJ2 tylko w SSJ gdy go opętywał Babidi. Pod czas walki Książę najzwyczajniej w świecie przemienił się w SSJ2,a gdyby to zależało od Babidiego to by darł się itp. Vegeta w stanie SSJ2 wyglądał na przyzwyczajonego do tego, nie odczówał skutków pierwotnej przemiany, ba, nawet dość spokojnie rozmawiał. Wygląda na to więc, że poziom ten osiagnął już wcześniej

I zresztą ta walka z Daburą. Goku wcześniej stwierdził że Dabura to taki poziom jak mniej więcej Cell. Za to pod czas walki Gohana rzekł "Jest dużo lepszy niż myśleliśmy" a Vegeta "Co nie zmienia faktu że łatwo go pokonać". Więc jest dużo silniejszy od Cella, którego poziom może i był niższy niż SSJ2 lecz, przecież [ ort! ] Dabura był silniejszy. Więc Dabura jest mniej więcej na poziomie (jeżeli nie przewyższa) SSJ 2 Gohana. Vegeta stwierdza że może pokonać kogoś takiego, chyba ma to jakieś podstawy. Więc chyba musi dorównywać mocą SSJ2. A żeby mi wmówić że Vegeta na SSJ jest silniejszy od SSJ2 innych wojowników, to musicie się postarać.

To tyle puki co z mojeje strony.

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Hidden: 05.08.2006, 23:09
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.024
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
przeciez nawet jako ssj mozna doladowywac swoja sile caly czas, popatrzczcie jaki poziom mocy mial goku podczas walki z furiza, a jaki po treningu w komnacie czasu tak wiec nawet jako ssj vegeta mogl sie wzmocnic bardzo wysoko. zreszta gdy na poczatku babidi zaczal brac gore na umyslem vegety, ten zaczal krzyczec, zamieniac sie w ssj i takie tam, to dlaczego pod takim wplywem agresji nie zamienil sie od razu w ssj2 ?

ps. wiem, ze chcial sie specjalnie poddac woli babidiego, ale na poczatku trzeba bylo walczyc, aby umysl chociaz w jakims stopniu funkcjonowal.
ps2. ktos wspomnial o walce vegety z goku i, ze vegeta ja wygral ja bym nawet tego do wygranych nie zaliczyl
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.809
Posty: 1.205
Skąd: Kraków
Ale SSJ ma granice jak wszystko. Może i da się zwiększać moc, ale nie osiągniesz tyle co SSJ2. Powiedz mi, po co by był SSJ2 skoro na SSJ można by mieć już taką moc?

To tak jakby nierobiono nowszych kart graficznych, bo i tak na starych każda gra się odpali. Niestety tak nie ma, by mieć lepszą jakość obrazu trzeba mieć lepszy sprzęt. A np. wyobrażasz sobie ludzi któzy jeżdzą po ulicach Fordem model -T? No przecież [ ort! ] jezdźił, moża było go sporo rozpędzić. Lecz on nie osiągnie tyle co Thrust SSC, który w 97 r. osiągnął 1227,98 km/h. Tak samo SSJ, treba osiągać następne poziomy "wtajemniczenia" by posiaść większą moc.

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz
Variu Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Variu
Dni na forum: 6.871
Posty: 407
ojjj ładna debata tutaj powstała to ię dołącze:

Po pierwsze, to nie warto przytaczać tego co mówił Vegeta, gdy Gohan walczył z Daburą, bo jak wiadomo była to szopka tylko po to by zwrócić na siebie uwagę- by zauważyli jego zło.

Kolejny kontrargument to poziom Vegety podczas przemiany w Majina. Obejrzałem przed chwilą mangę, i widać przecież, że zamieniając się w Majina od razu [ ort! ] stał się Majin vegetą SSJ2. Wlosy ma sterczące, aura o wiele większa...

Obraz
"Z deszczem przychodzimy. Z rosą odchodzimy... Lecz marzenia nasze na tym świecie pozostają..."
Epitafium: DBZ odc. 467.
GuMIŚ Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
GuMIŚ
Wiek: 38
Dni na forum: 6.761
Posty: 95
Skąd: Nowy Dwór Mazowiecki/Boża Wola
Idać Twoim śladem, używając takich naukowych stwierdzień, to SSj był "podkręcany", jak procesor. W walce z Frezerem Goku miał małą moc, w porównaniu z walką z Cellem. Problem w tym, że im większa moc, tym trudniej ją podnieść. TO jest logiczne. Tak jak zwykły trening. Zdecydowanie łatwiej na początku jest szybko podnieśc swoją siłe, szybkość. Później dochodzi sie do górnej granicy, którą jest cholernie trudno przekroczyc. W DB nie masz stwierdzone, że od iluś tam milionów jednostek BP SSJ nie można ulepszyć.

Równie dobrze, możesz trenować na samym SSJ i mieć moc porównywalną, albo troche niższą z SSJ2. Przypomnij sobie, jaką moc posiadał Gohan na poczatku. Jest to porównywalne z tym, co miał Goku przy pierwszej transformacji. Zauważ, że GOku czy Vegeta, pozostajac w fazie normal, mieli taką sama moc, jak przy pierwszych transformacjach w SSJ.

Co do tego krzyku itp. A Gotenks jak osiągnął SSJ3? NIby nie wiadomo jak Goku to zrobił, ale zauważ, że nie musiał się zbytnio wysilać, drzeć itp.

Myśle, że nie warto opierać się o polskiego komentatora w DB. Wiele razy dał popis, że tłumaczenie nie jest dobre.
Variu Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Variu
Dni na forum: 6.871
Posty: 407
Sprawa jest prosta- im większa siła na normalu, tym większa siła na SSJ.
Vegeta trenował będąc SSJ i jego siła cały czas wzrastała. Nie potrafił on jednak wydobyć z siebie takiego gniewu aby osiągnąć poziom SSJ2 (o czym z resztą jest powiedziane w tomikach...).
Przykładem takiego doładowania jest właśnie gohan- będąc ssj pobił wszelkie granice. Był silniejszy od Goku gdy walczył z Cellem(czego nikt się nie spodziewał). Gdy zamienił sięw SSJ2 całe energia jakby siędopiero wyzwoliła i sprawiła iż był jeszcze silniejszy. Tak samo było z majinem, tylko on potrzebował kopa w wykonaniu Babidiego, by się przetransformować..

Obraz
"Z deszczem przychodzimy. Z rosą odchodzimy... Lecz marzenia nasze na tym świecie pozostają..."
Epitafium: DBZ odc. 467.
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.024
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
vegeta po prostu myslal, ze nawet nie bedac ssj2, jest w stanie wygrac z dabura, skoro o duzo od niego slabszy jak sie wydawalo gohan radzi sobie z nim w tamtym momencie prawdpodobne jest to, ze to vegeta ssj byl silniejszy od gohana ssj2:)
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.809
Posty: 1.205
Skąd: Kraków
Obejrzałem przed chwilą mangę, i widać przecież, że zamieniając się w Majina od razu [ ort! ] stał się Majin vegetą SSJ2. Wlosy ma sterczące, aura o wiele większa...

Ja mam teraz przed sobą mangę (ukochany tomik 38 ) i nie widze żadnej różnicy, a i brakuje tak ważnych i znaczących w SSJ2 wyłądowaniań elektrycznych.


Przykładem takiego doładowania jest właśnie gohan- będąc ssj pobił wszelkie granice. Był silniejszy od Goku gdy walczył z Cellem(czego nikt się nie spodziewał).
Powiedz mi dlaczego Gohan - silniejszy od Goku z którym Cell prowadził bardzo efektowną i zaciątą walkę - przegrywał z Seru? No chyba dlatego że jednak siły miał trochę mniej.



Co do tego krzyku itp. A Gotenks jak osiągnął SSJ3? NIby nie wiadomo jak Goku to zrobił, ale zauważ, że nie musiał się zbytnio wysilać, drzeć itp.
Akira jako tako nie przedstawił przemiany SSJ3 Gotenksa w mandze, więc nie wiadmo jak to było w jego zamyśle. Za to Goku pod czas walki z Fat Buu mówi że nie jest jeszcze dobrze przyzywyczajony do transformacji. W czasie przemiany jednak wydaje pewne okrzyki, kótre pozwole sobie tu przytoczyć "GHH...GH...GHAAAA...GHAAA...! AAA... Widać też że sprawia mu to trudność

nie ma się co sugerować Gotenksem bo Goten i Trunks osiągneli SSJ bez specialnych przyczyn (oprócz marketingowych)

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz
desmatrix Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
desmatrix
Dni na forum: 6.678
Posty: 61
Scyller napisał(a):
i ja sie zgadzam z gumisiem. Oczywiscie ze wczesniej nie osiagnal tego poziomu. Nawet w walce z goku mowi do niego "dalem sie opetac babidiemu bo chcialem byc taki jak wczesniej, bezlitosny i bezwzgledny" tzn ze ta przemiana mu cos dala. Inaczej nie dal by sie opetac. Tez gdzies bylo napisane ze vegeta umierajac wyzwolil sie spod wladzy babidiego ale zatrzymal moc ktora mu dal czarownik


Witam jestem nowy, sledze ten temat i tu musze zacytowac pierwsza wypowiedz SCYLLER'a. Z wypowiedzia nie zgadzam sie zupelnie,
piszac to zasugerowales ze Vegeta, tu jeszcze raz cytat "vegeta umierajac wyzwolil sie spod wladzy babidiego ale zatrzymal moc ktora mu dal czarownik", ze Vegeta byl opetany przez babidiego przez caly czas, jednak ten powiedzial Goku, cos w stylu : "Myslisz ze ja, ksiaze Sayan, dam sie opetac Babidiemu ?" a to wskazyje na to iz sprawial tylko wrazenie opetanego. A ty napisales ze dopiero przy KAMIKADZE sie uwolnil z pod jego wladzy !

Tu była nieregulaminowa sygnatura!

V - Variat
E - Energia
G - Gigant
E - Eee... nie wiem
T - Tata
A - AaaaAAaaaa....
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2, 3, 4  

Forum DB Nao » » » Moc Majin Vegety
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook