Rok 2003 :: Premiera pierwszego DVD z odcinkami "Dragon Ball" (21 lat temu)

» Dragon Ball Super (manga) ocena: 10,00 (głosy: 3)110

Strony:   1, 2, 3, 4 ... 46, 47, 48  
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.702
Plusy: 4
Posty: 2.000

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio zmieniony przez vegeta391: 18.10.2015, 1:31
Ovin
Nameczanin
Nameczanin

Dni na forum: 3.394
Posty: 88
Chcesz powiedziec, że tłumaczenia nie sa jasne i o coś innego chodzi?
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.702
Plusy: 4
Posty: 2.000
Nie, tylko wyrażam zdziwienie, bo mnie zaskoczyłeś. Sam nic jeszcze na ten temat nie czytałem

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.124
Plusy: 72
Posty: 15.221
Skąd: ふざけた時代
Wstawiam po angielsku całą gadkę o tych wszechświatach i drugiej Ziemi. Zastanawia mnie, czy to "bliźniactwo" tyczy się tylko terenu/planet, czy też postaci (oby nie). Niestety zawód, bo liczyłem, że ten 6 wszechświat to będzie coś całkowicie nowego i niespodziewanego, a tutaj wygląda, że to będzie kalka. A może będzie to też nawiązanie do naszego świata realnego ("an idiotic war on our Earth in the past")

Champa: “Hey, Vados! There should be an ‘Earth’ in Universe 6 as well. Find it!”
Vados: “Yes, right away.”
Vegeta: “What’s this ‘Universe 6’ thing they keep mentioning?”
Whis: “Didn’t you know? There are twelve universes in total. Ours is Universe 7.”
Vegeta: “Universe 7? I’ve never heard that…”
Goku: “Now that you mention that, I think I heard this once before…”
Whis: “Champa-sama came from Universe 6. The relationship between Universe 6 and Universe 7 is like a pair of twins; they’re practically the same. They generally come in pairs, like two sides of a coin. So for instance, Universe 1 and Universe 12, or Universe 2 and Universe 11. Any two universes whose numbers add up to thirteen form a pair.”
Vegeta: “I…I didn’t know…”
Goku: “I don’t get this at all. Explain again!”
Vegeta: “…I’ll explain it for you later.”
Vados: “It’s there, Champa-sama. There’s an Earth in Universe 6 as well.”
Vegeta: “What?! There’s really another Earth over there?”
Goku: “……..”
Vados: “But…Unfortunately, there was an idiotic war on our Earth in the past…and it seems the human race was wiped out.”
Champa: “What?!”
Beerus: “Hahhahah, too bad, Champa! So you don’t have any humans left to make super-delicious foods!”
Goku: “Well, I guess that sort of thing does happen. Our Earth has been in all sorts of tight spots! Heck, even Vegeta tried to destroy it.”
Vegeta: “…..Don’t dredge up the past.”
Champa: “Beerus, let’s have a contest….”
Beerus: “Huh? What sort of contest?”
Champa: “If I win this martial arts contest, we’ll trade Earths.”
Beerus: “Hahahahahaha! Me and you, fight?”
Champa: “Not that. It’ll be a contest between select individuals from each of our universes…Yeah, how about a five-person team battle? Members will fight one at a time, and whichever side defeats the opposing team's final competitor wins. Let’s hold a Universe 6 and 7 God of Destruction Invitational Tournament!”

Cały rozdział: http://www.kanzenshuu.com/forum/viewtopic.ph ... 4#p1002104

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
rigosen
Ziemianin
Ziemianin
rigosen
Dni na forum: 3.206
Posty: 6
a tu rozdział 5 tylko jeszcze nie przetumaczony

* zaloguj się, aby zobaczyć link *
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.851
Plusy: 27
Posty: 5.276
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Z tych tłumaczeń wynika, że SSGSS przyjął nazwę Super Saiyan Blue.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.124
Plusy: 72
Posty: 15.221
Skąd: ふざけた時代
Czyli ostatecznie zignorowali w tej mandze wątek z Freezą. Ciekawe, czy mają zamiar wydać tomik z tymi rozdziałami - najlepiej z tekstem w środku: "w tym miejscu polecamy obejrzeć film".

Nowa nazwa kiepska, bo od koloru, ale trzeba zrozumieć bohaterów, że nie chciałoby im się ciągle wymawiać dłuższej wersji.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.193
Posty: 497
Jak pisałem w temacie o serii Super, że będą rozwiązania prawdopodobnie rodem z Marvela czy DC to Shounen kpiłeś choć bardzo bardzo delikatnie , a tymczasem miałem i mi podobnie myślący rację choć tylko po części

Tak naprawdę ciężko coś innego, interesującego i choć trochę logicznego wymyślić jak się już stworzyło postacie z tieru niszczycieli galaktyk (tak sobie pozwoliłem użyć typowego pojęcia z komiksów). To jest konsekwencja przesadnego power upa.

Gdzie oni by mieli wszyscy walczyć? We Wszechświecie rozbijając siebie nawzajem o planety?

Nie robi się też cudów jak ma się w miarę zgrabnie uporządkowane uniwersum.

Celowo wstrzymywałem się z tymi rewelacjami, bo sam przeczytałem portugalską transkrypcję, ale czekałem na ewentualnie inną, czytelną dla mnie wersję, bo na tłumaczenia latynosów już parę razy zdarzyło mi się naciąć. Jakkolwiek jest tam wiele fanów, chyba nawet więcej niż w Polsce, a zwłaszcza klasycznych mang czy anime to nierzadko odwalają buble w tłumaczeniach.

Przy okazji trudno mi było uwierzyć, że tak SZYBKO idzie z wątkiem ta manga. Myślałem, że to może wyciek jakiegoś roboczego, przyszłego chaptera wydany sobie o tak for fun, bo niektóre rysunki jak np. dialog między Champą, a Beruusem jest taki sam jak screen z wersji anime, ale NIE, to oficjalna wersja.

Nadal uważam, że jest to tempo zbyt expresowe

Już teraz zaczynają być durnowate dyskusje może nie tyle co o kanonie (choć to też się zdarzy), ale gdzie tak naprawdę jest właściwy wątek.

Z drugiej strony nadal nie wiadomo po co były Champie Smocze Kule i kiedy się rozpocznie wątek poszukiwań tych z Wszechświata VI, bo widać ktoś mocny lub wpływowy trzyma nad nimi piecze skoro nie mógł się nimi posłużyć. Skoro wiedział, że w VII są na planecie Namek to i wie, gdzie są w VI. Radar mu jak widać zbędny.




Czyli ostatecznie zignorowali w tej mandze wątek z Freezą. Ciekawe, czy mają zamiar wydać tomik z tymi rozdziałami - najlepiej z tekstem w środku: "w tym miejscu polecamy obejrzeć film".
No tak nie do końca Shounen, bo w końcu jest manga Rebirth of F. Na upartego do niej można odesłać ludzi. Walka Goku z Beerusem na planecie Kaio to też była kalka z filmu kinowego. Zero innowacji.

Według mnie głupota z takim tempem. Mogli chociaż wrzucić trzy lub cztery chaptery zapychające, skupiające się bardziej na rozwoju postaci np. o treningu naszych bohaterów, o budowie i genezie VII Wszechświata, trochę więcej o samym Whisie i Beerusie czy w końcu jak to Vegeta przeszedł do poziomu God. W anime jakoś mogli to tu nie można? Tak znowu historia wyrwana z kontekstu.

Tymczasem manga zdąży się skończyć lub być w połowie podczas gdy seria anime dopiero zakończy wątek z Freezerem.


czy też postaci (oby nie)
Jak chodzi o rasy to dam sobie rękę uciąć, że będą takie same

Jakiś Saiyajin na pewno się pojawi, bo na to już jest ogromny hype i to od kilkunastu lat.

Mnie bardziej interesuje kto by reprezentował ewentualnie Wszechświat VII.

Mam nadzieję, że Gohany, Trunksy i inne Goteny sobie odpuszczą, bo np. mnie się już przejedli.

Chciałbym trochę odmiany więc Kuririn albo choćby i nawet Mr. Satan. z czego tym drugim naprawdę nie byłbym zdziwiony. Powalczy sobie z Neko Majinem
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.124
Plusy: 72
Posty: 15.221
Skąd: ふざけた時代
Kenji Harima napisał(a):
No tak nie do końca Shounen, bo w końcu jest manga Rebirth of F. Na upartego do niej można odesłać ludzi.
Ale ona kończy się w połowie filmu. Więc przypuszczam, że nie zamierzają wydawać mangi Dragon Ball Super w tomiku. Jedyna opcja, żeby to teraz miało jakikolwiek sens, to doklejenie tych 3 rozdziałów i dorysowanie brakujących.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Yasiek Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Yasiek
Wiek: 34
Dni na forum: 5.371
Plusy: 7
Posty: 816
Skąd: Miastostumostów
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.082
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
Yasiek napisał(a):
http://readms.com/r/dragon_ball_super/005/2992/1 - 5 chapter po angielsku

12 strona, drugi kadr rozwala
Smieszy cie Kakarotto jako "SSJ6"?

Wiesz że mangi czyta się od strony prawej do lewej?

Strona 14

Vegeta wiemy że nazwałeś Kakarotta "Goku", może powiedz mu to prosto w oczy?
Yasiek Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Yasiek
Wiek: 34
Dni na forum: 5.371
Plusy: 7
Posty: 816
Skąd: Miastostumostów
Wiem Zapomniałem doprecyzować. Ciekawe czy w anime też będzie blue...

Grupa Mirai
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.124
Plusy: 72
Posty: 15.221
Skąd: ふざけた時代
W anime tym bardziej będzie, bo jak sobie wyobrażasz wymawianie tej karkołomnej nazwy w co drugiej linijce?

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.248
Posty: 402
Czy ktos moze znalazl chapter 5 przetłumaczony na pl?
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.702
Plusy: 4
Posty: 2.000
Shounen napisał(a):
Ciekawe, czy mają zamiar wydać tomik z tymi rozdziałami - najlepiej z tekstem w środku: "w tym miejscu polecamy obejrzeć film".

Animecomic Fukkatsu no F. Analogicznie do filmów 01-13, również film 15 dostaje swoją wersję animekomiksu, może to jest powodem braku adaptacji w mandze DBS? Po co się tryplować?

PS ja przypuszczam, że jednak będzie tomikowe wydanie wypocin Toyotarō - w Japonii nic nie musi mieć rąk i nóg, aby się sprzedało.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Ovin
Nameczanin
Nameczanin

Dni na forum: 3.394
Posty: 88
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.124
Plusy: 72
Posty: 15.221
Skąd: ふざけた時代
"Mentorka" to niezbyt odpowiednie słowo, zważywszy, że to rodzeństwo. Można sądzić, że jest od niego starsza, dlatego go uczyła.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Ovin
Nameczanin
Nameczanin

Dni na forum: 3.394
Posty: 88
Ktoś szkolujący, nie może byc równoznaczne z mentoringiem?
Co z tego, że są rodzeństwem, jakie to ma znaczenie?

Istone jest to, że Vados szkoliła Whisa.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.124
Plusy: 72
Posty: 15.221
Skąd: ふざけた時代
Ovin napisał(a):
Co z tego, że są rodzeństwem, jakie to ma znaczenie?
Bo w rodzeństwie to dość powszechne, że starszy uczy młodszego tego czy tamtego, ale do mentorstwa to trochę daleka droga.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Ovin
Nameczanin
Nameczanin

Dni na forum: 3.394
Posty: 88
Jak na razie istnieje Japońska wersja w formie tekstu całego chaptera:

https://www.facebook.com/GojiitaAF/photos/a. ... permPage=1


Wychodzi na to, że rozmawiają na temat Super Smoczych Kul. Goku i Vegeta myślą kogo wybrac do tego turnieju.


Wersja tekstowa angielska:

ashback of Champa and Beerus
Champa is mad at Beerus for eating Champa's birthday cake ( or at least the top of it .)
Beerus thought it was for his bithday since they were born the same day.
Champa is mad pissed and attacks Beerus. A few planets explodes.
Vados and Whis laugh at their childish masters.
Champa says Planet Suits from universe 6 makes the best desserts and cakes.
Beerus says it's universe 7.
Whis and Vados knocks both of them KO.
Whis gives the idea of a tournament about food.

Return in the present.

Champa shows 6 dragon balls from U6.
He says he'll call Shenron to switch the earth from U7 to U6 if he wins the tournament.
Goku notices the dragon balls whichs surprises Vados and Champa.
Beerus explains thoses also exists in U7
Goku says it's a namekian who created them on Earth.

Champa says "As expected. A long time ago it was just one huge wish ball that was split into 7. And there is a limit to the wishes.
However, once you assemble the 7 Dragon Balls into one, the scale is different. One is a big as a planet. A Wish Star, if you want. That's how big it is.
And there are no limits, they grant ANY wish. They are called "Super Dragon Balls".

Beerus mocks Champa, he still needs another Dragon Ball to create a Super DB.
Goku says "Pretty please, I wanna fight in the tourney ... "
Beerus recruits Whis, Goku and Vegeta for the tourney. They still lack one fighter. ( Beerus is part of the team of course. )
Vegeta asks to recruit Gohan because as he says:"As far as latent potential goes, Gohan is N°1."
Goku refuses to take Gohan because he spends his time working and studying. Goku reveals Gohan lost his fighting outfit too.
Bulma created a new Dragon Radar for the Super DB.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4 ... 46, 47, 48  

Forum DB Nao » » » Dragon Ball Super (manga)
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook