Forum Dragon Ball Nao
» Szukaj » Znaleziono 6.850 wyników

Nowy komputer, co polecacie?

"Al Ed Upek

Odp.: 84
Wyś.: 29.896
Shounen napisał(a):
a trochę go eksploatowałem
Kurde serio? W życiu bym Cię nie podejrzewał, że korzystasz dużo z komputera.

[Polska] Wybory 2019

"Al Ed Upek

Odp.: 18
Wyś.: 1.812
A polityk głównej partii opozycyjnej, który powiedział, że gotów byłby stworzyć z Konfederacją "rząd ratunku narodowego" wziąłby udział w dalszym obniżeniu poziomu sejmu? A razem z nim oczywiście i jego partia, bo poszłaby do rządu koalicyjnego w Konfederacją jako całość.

[Polska] Wybory 2019

"Al Ed Upek

Odp.: 18
Wyś.: 1.812

Piekło i los potępieńców

"Al Ed Upek

Odp.: 37
Wyś.: 3.141
Hayato napisał(a):
Czlowiek nie ma wplywu na narodowosc niezaleznie gdzie sie urodzi. Co najwyzej ma wplyw na obywatelstwo. Zyd obrzezany czy nie i tak etnicznie byl ZYDEM.
Czy Jezus podjął autonomiczną decyzję o obrzezaniu się? Tak czy nie? Jeśli nie to kto ją podjął? Jeśli ten ktoś ją podjął to czy wykorzystał nieświadomość dziecka?

Piekło i los potępieńców

"Al Ed Upek

Odp.: 37
Wyś.: 3.141
Obrzezanie, jakkolwiek pozbawia napletka, to przede wszystkim jest wyrażeniem woli rodziców wbrew woli dziecka, że owe dziecko będzie żydem. Jezusowi to uczyniono. Tak czy nie?

Piekło i los potępieńców

"Al Ed Upek

Odp.: 37
Wyś.: 3.141
Nic nie upadlo. Wrecz przeciwnie, Jezus caly czas zachowal to prawo wyboru, ktorego mnie odmowiono. Chyba nie czytales mnie zbyt dokladnie, Joe.
Jezus zachował prawo wyboru będąc obrzezanym dnia życia ósmego. Tak czy nie?

Piekło i los potępieńców

"Al Ed Upek

Odp.: 37
Wyś.: 3.141
Czyli po prostu zostal przez nich okaleczony.
Pewnie tak. A teraz powiedz jak się czujesz gdy się okazało, że upadł Twój argument o tym, że Józef i Maria nie uczynili akcesu do grupy wyznaniowej wbrew woli/przy nieświadomości małego Jezusa?

Piekło i los potępieńców

"Al Ed Upek

Odp.: 37
Wyś.: 3.141
Hayato napisał(a):
Owszem. Nie widze powodu, bym mial byc potepiany za samodzielne myslenie przez te wartosci, ktore odrzucilem i dostosowywac sie do regul spolecznosci, do ktorej wprowadzono mnie wbrew mojej woli, wykorzystujac fakt mej nieswiadomosci jako dziecka. Nawet Chrystus decyzje o chrzcie udzielonym mu przez Jana Chrzciciela podjal swiadomie i samodzielnie. Mnie nikt o zdanie nie pytal. Ciekawe ile wart bylby ten jego sakrament, gdyby to rodzice za niego zadecydowali zaraz po urodzeniu?
Na Jezusie rodzice wykonali sakrament (nie nosi to nazwy sakramentu, ale ma rangę podobną do chrztu i odbywa się przy biernym udziale dziecka, a czynnym rodziców), a konkretnie sakrament brit mila, znany po polsku jako obrzezanie.
A cjego chrzest nie był chrztem takim jakim my go rozumiemy. Bo jako chrzest rozumiemy ofiarowanie dziecka Bogu i zapoczątkowanie jego drogi w Kościele. W skrajnym przypadku możemy powiedzieć, w odniesieniu do wyznań, które praktykują wyłącznie chrzest dorosłych, że to akt przyjęcia Chrystusa. Zatem Jezus przyjął Chrystusa jako dorosły mężczyzna. Ma to sens mniej więcej taki, jak reszta Twoich wypowiedzi.

Piekło i los potępieńców

"Al Ed Upek

Odp.: 37
Wyś.: 3.141
Hayato napisał(a):
Tia...czyli kazdy wybor, ktory jest sprzeczny z wola Waszego Boga, Was zniewala? Tak bardzo przyzwyczaiscie sie do tych boskich ograniczen, ze nawet jego lancuch przestal Was juz uwierac? Bezkrytyczna wiara w jego doskonalosc i nieomylnosc, zdaje sie zwalniac Was z logicznego myslenia. Zaczynam Wam wspolczoc, chociaz wiem, ze jako heretyk i bluznierca w Waszym mniemaniu trafie do piekla.
Dlaczego nam współczujesz? W zasadzie robimy to samo co Ty. Walimy konia, pijemy wódkę tylko że potem odczuwamy z tego powodu żal i spowiadając się wyrażamy nadzieję, że zostanie nam to wybaczone.
Ty jedynie tego nie żałujesz i w zawoalowany sposób próbujesz wyrazić sprzeciw wobec istnieniu takiej etyki, która uważa to za złe.

Piekło i los potępieńców

"Al Ed Upek

Odp.: 37
Wyś.: 3.141
Już pisałem. Wola jest psychiczną i fizyczną możliwością dokonania czynu, myśli i wypowiedzenia słowa. A nie zdjęciem sankcji karnej. Bóg karze piekłem za kradzież, ale można kradzieży dokonać. Analogicznie sąd ziemski karze więzieniem na kradzież, ale kradzieży nadal można dokonać. Tak czy nie?

[Polska] Wspólna lista obywatelska z ramienia Kukiza

"Al Ed Upek

Odp.: 11
Wyś.: 3.238
Kwintesencja antysystemu.

Zasiłki, zapomogi, becikowe

"Al Ed Upek

Odp.: 123
Wyś.: 26.245
1. Jakieś dowody na to stanowisko z przeszłości?
2. Po czym wnosisz, że Polski nie stać?

Zasiłki, zapomogi, becikowe

"Al Ed Upek

Odp.: 123
Wyś.: 26.245
Ponawiam pytanie.

Piekło i los potępieńców

"Al Ed Upek

Odp.: 37
Wyś.: 3.141
Grzechy. Taka jest idea piekła, że trafiają tam źli, a do nieba dobrzy.

A wracając do woli, przyjmijmy, że jest pojeciem bezzakresowym. W zasadzie tu masz nawet rację, bo powinienem był napisać: Potrafisz podać chociaż jeden możliwy wybór jakiego w życiu dokona człowiek, poza wybraniem ateizmu oczywiście, który mógłbyś subiektywnie nazwać dobrym wyborem godnym nazwania wyrażeniem wolnej woli? Nieopatrznie zasugerowałem, że wolna wola jest pojęciem o ograniczonym zakresie. Co nadal nie zmienia faktu, że prawdopodobnie nie rozumiesz tego pojęcia. Bo wolna wola nie jest ograniczona bożym kodeksem i możłiwą sankcją piekła. Bo wola to nie brak zasad. Wolna wola to psychiczna i fizyczna możność dokonania myśli, słowa lub czynu. I tak wola nie jest ograniczona, bo nikogo nie ogarnia paraliż przed wzięciem kuta do ręki albo zabrania komuś samochodu. Skoro można to zrobić to znaczy, że nie ma ograniczeń woli. Dlatego zamiast podważać nadanie człowiekowi wolnej woli i nazwanie jej zniewoleniem przez Boga, po prostu powiedz z jakimi nakazami i zakazami się nie zgadzasz i uważasz je za hamulec cywilizacji. Postawione pytanie, obecnie zaktualizowane, podtrzymuję.

Zasiłki, zapomogi, becikowe

"Al Ed Upek

Odp.: 123
Wyś.: 26.245
Czy kiedy PO ustami Joanny Muchy krytykowała Szydło za to, że obiecała 500 na nie każde pierwsze dziecko i że PO da na serio na każde to przychylałeś się do propozycji PO czy do propozycji PiS? Z perspektywny czasu, która partia wówczas proponowała mniej irracjonalną i nieodpowiedzialną politykę socjalną?

[Serial] Wiedźmin (2019-)

"Al Ed Upek

Odp.: 48
Wyś.: 15.655
Obejrzę tylko na ocenie 2.5 do pierwszego dialogu. Bo po wypowiedzeniu pierwszego "Łyzyma" jeszcze spadnie.

Piekło i los potępieńców

"Al Ed Upek

Odp.: 37
Wyś.: 3.141
Hayato napisał(a):
Czyli jednak ta cala wolna wola czlowieka to tylko iluzja, a czlowiek od samego poczatku jest uzalezniony/zniewolony przez Boga, ktory lepiej wie co jest dla niego dobre niz on sam. Czy w tym Chrzescijanie widza swoj sens istnienia? Czy niezaleznosc i samodzielne myslenie sa az tak godne potepienia?
Potrafisz podać chociaż jeden możliwy wybór jakiego w życiu dokona człowiek, poza wybraniem ateizmu oczywiście, który mógłbyś subiektywnie nazwać dobrym wyborem mieszczącym się w zakresie skorzystania wolnej woli?

Sławne/znane osoby, które lubią Dragon Ball

"Al Ed Upek

Odp.: 42
Wyś.: 9.961
Lubię tego Bolsonaro. Konkretny z niego pener i nie jest gawnojedem jak wielu innych takich. No i nie jest wariatem jak Duterte.

[Polska] Wybory do europarlamentu 2019

"Al Ed Upek

Odp.: 11
Wyś.: 1.470
Konfederacja to jawni Rosjanie. Wypad z nimi.

Kanon w DB (historia główna i poboczne)

"Al Ed Upek

Odp.: 4
Wyś.: 806
Najpierw proponuję ustawić chronologicznie (wg czasu akcji, nie produkcji) wszystkie utwory pod marką Dragon Ball. Historią główną i tak pozostanie manga, która zaczęła powstawać w latach 80. Wszystko inne do kanonu pasuje o tyle, o ile da się podpasować.
Strony: 1, 2, 3 ... 341, 342, 343  
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnime PhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2020 DB Nao
Facebook