Forum Dragon Ball Nao
» Szukaj » Znaleziono 6.891 wyników

[Seria] DBGT czy DB Super?

"Al Ed Upek

Odp.: 100
Wyś.: 20.177
Źle mnie zrozumiałeś. Odnosiłem się do posta Byczusi i wskazywałem jej na to, że lepiej by było jakby powiedziała, że postacie w Superce są mało wyraziste, mdłe i sztampowe. Ja różnie oceniam te postacie, choć chyba cechą główną anime jst to, że interesujaće są zwłaszcza postacie drugoplanowe, podczas gdy sztampowe i przerysowane są główne. Najlepiej to widać w Naruto. W Dragon Ballu jest pod tym względem znacznie lepiej, bo postacie główne są między sobą różne, a do tego nawet te charakterystyczne cechy są wciąż wytłumaczalne i naturalne w granicach świata przedstawionego w utworze. Vegeta jest dumny, wyniosły i ambitny, ale nie jest postacią kukłą, której te cechy przypisano w rozmiarach wręcz groteskowych. Tak samo głupkowaty i niefrasobliwy Goku nie jest totalnym idiotą jakim jest Naruto.
Ale Beerus akurat jest dla mnie jednak przerysowany, niespecjalnie mi przypadł do gustu, choć nie mówię, że go nie lubię.

Kawałek postaci

"Al Ed Upek

Odp.: 407
Wyś.: 142.691
Kurczę przepraszam. To było tak dawno, że sam już zapomniałem co tam było. xD

[Seria] DBGT czy DB Super?

"Al Ed Upek

Odp.: 100
Wyś.: 20.177
Każdy ma charakter. Można jednak powiedzieć, że postacie z GT są ciekawie skonstruowane i oryginalne, a te z Super sztampowe, mdłe i niewyraziste. Wtedy łatwiej byłoby Cię zrozumieć.

Koronawirus

"Al Ed Upek

Odp.: 130
Wyś.: 13.653
To jest zdjęcie.

Koronawirus

"Al Ed Upek

Odp.: 130
Wyś.: 13.653
I co jak wprowadzą stan wyjątkoy to pokornie zaakceptujesz ograniczenia? Jest ustawowy stan epidemii przewidziany ustawą o zwalczaniu chorób zakaźnych i zakażeń u ludzi i on przewiduje możliwość nałożenia ograniczeń w życiu społecznym i gospodarczym.
I uprzedzam Twoje oburzenie: nie, stanu epidemii nie wymyślił rząd PiS, to zostało wprowadzone do ustawodawstwa przez rząd PO-PSL, ale wtedy jakoś się nie oburzyłaś na odzieranie Cię z godności.

I nie ulegaj złudzeniu, że wszystko jest spoko, bo większość przechodzi bezobjawowo. Mniejszość przechodzi ciężko i jest to na tyle duża mniejszość, że wystarczyła, by państwo zostało zmuszone do wyasygnowania zasobów materiałowych do obsługi epidemiii (przekształcanie oddziałów szpitalnych lub nawet całych szpitali, stawianie prowizorycznych, zakup odzieży ochronnej, testów, organizacja laboratiriów, zakup nowych respiratorów). I nawet z tą organizacją i towarzyszącymi jej ograniczeniami aktywności społecznej jest ciężko. To teraz sobie wyobraź jakby wyglądała sytuacja gdyby nic nie zamknięto, nie reorganizowano szpitali, nie dostawiano w szpitalach nowych łóżek i nie kupowano respiratorów dla tych, którzy go teraz potrzebują.

Kiedy ostatni raz w Poslce widziałaś sytuacje gdy:
1. Sezon grypowy był tak intensywny, że konieczne było doraźne zwiększenie dostępnych miejsc w szpitalach?
2. Chorych w ciężkim stanie było tak wielu, że trzeba było awaryjnie kupić nowe respiratory, gdyż ich bazowa ilość była niewystarczająca?
3. Chorych było tak wielu, że bazowa liczba lekarzy opiekujących się takimi przypadkami była zbyt niska, wobec czego sciągnięto dodatkowy personel z innych działów?
4. Konieczność opieki nad chorymi spowodowała konieczność licznych odmów i przełożeń w terminie zaplanowanych wcześniej zabiegów i wizyt niezwiązanych z grypą?
5. Sezon grypowy był tak powszechnie ciężki, że w podobnej sytuacji znalazł się każdy kraj na świecie?
6. Sezonu grypowego jako okazji do pokonania wrogów nie wykorzystywały nawet tak nieetyczne państwa jak Rosja i Chiny, które też wprowadzały ograniczenia na swoim terenie zamiast wykorzystać sytuację i dokanać ekonomicznej inwazji na kraje, które w irracjonalny sposób zamknęły własną gospodarkę?

Mówisz, że to tylko grypa a gupi rząd się uwziął na Twoją wolność? To rozłóż te kilka pytań i udowodnij, żę nie dzieje się nic niezwykłego. Że mamy taki zwykły listopad jak rok, 2, 5 i 10 lat temu.

Koronawirus

"Al Ed Upek

Odp.: 130
Wyś.: 13.653
Ty Byczusia a co Cię te święta bolą? Przecież nie wierzysz w jakiegoś tam Jezusa a już na pewno nie w to, że jego narodziny są na tyle ważne, by na 2 dni zamknąć sklepy i ograniczyć wolność ekonomiczną z okazji pamiątki tego wydarzenia.

Niewolnicą nie jesteś, ale jesteś obywatelem, a obywatela obowiązują przepisy epidemiczne. I to nie dlatego że w Polsce ktoś tak wymyślił tylko dlatego że na tym polega państwo, że ustanawia na takie wypadki jak epidemie specjalne środki ostrożności, nawet jeżeli obywatelom się one nie podobają.

Koronawirus

"Al Ed Upek

Odp.: 130
Wyś.: 13.653
Nie znałem nigdy człowieka, ale Piotr Kuldanek, znany w środowisku gier wideo, umarł z powodu choroby koronawirusowej. Kilka dni przed nim umarł jego ojciec. Jak sam pisał i on i ojciec przechodzili chorobę ciężko, reszta rodzina zaś łagodnie. Wiadomość jest potwierdzona, to nie jest fake. Są wybitnie małe szanse na to, by zwykła grypa zabiła dwie osoby w tej samej rodzinie w ciągu jednego sezonu grypowego. Nawet na jedną ofiarę śmiertelną szanse są znikome. To tak pod rozwagę tym co uważają, że pandemia to wymysł międzynarodowego sprzysiężenia globalistów, żydów i finansjery nowojorskiej w celu odebrania wolności i powstrzymania przed pójściem na koncert, a po koncercie na kawę i ciastko. https://twitter.com/dominikdrzazga/status/1329764698716299269

Koronawirus

"Al Ed Upek

Odp.: 130
Wyś.: 13.653
Szkoda że nie można danego momentu w dziejach ludzkości przeżyć ponownie w zmienionej wersji, bo chciałbym zobaczyć Twoją reakcję na zapowiedź premiera o nadchodzącym obowiązkowym szczepieniu.

Koronawirus

"Al Ed Upek

Odp.: 130
Wyś.: 13.653
Z czasem będziesz się z nim częściej zgadzała.

Roman Giertych

"Al Ed Upek

Odp.: 59
Wyś.: 14.219
Sama Młodzież Wszechpolska za swojego założyciela uważa Romana Giertycha, który jako student historii z Poznania organizował po kraju koła narodowe. http://mw.org.pl/about/historia-mw/

O młodych latach organizacji i jej założyciela pisano też w lewicowym tygodniku Polityka https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/222785,1,wszechpolacy.read

Założenie MW miało miejsce dokładnie 2 grudnia 1989 roku. Warto także wspomnieć, że ojciec, tj. Maciej, zasiadał w Radzie Konsultacyjnej pezydenta PRL Jaruzelskiego i jako członek ten rady po latach wspominał, że narodowi demokraci dawali dowód swojego rozumienia racji stanu poprzez stosunek do stanu wojennego, tj. jego poparcie. Pisał także, że Polsce nie wolno rezygnować z oparcie geopolitycznego o Rosję. Tak samo mówił w wywiadzie dziadek Romana, czyli Jędrzej. Jędrzej został usunięty z emigracyjnego Stronnictwa Narodowego za prezentowanie orientacji prorosyjskiej.

Bez wykupienia dostępu nie przeczytamy całego tekstu, ale zdaje się, że dzisiejsi apologeci Giertycha swojego czasu propagowali obraz jego jako guru nacjonalistycznej sekty. Oczywiście dziennikarze Wyborczej wiedzieli i wtedy, że Giertych to w istocie ich człowiek, ale trzeba było dopomóc takimi tekstami w radykalizacji i budowie atmosfery wyobcowania wśród szeregowych członków i zwolenników MW, by ci w nerwach posunęli się do głupich wystąpień, które następnie posłużyłyby do zaprezentowania szerszej publiczności polskiej prawicy jako bandy niedouczonych, wulgarnych i agresywnych troglodytów Zmieniło sięto przed ostatnimi wyborami samorządowymi, kiedy Wyborcza wyciągnęła rękę do konfederacji nazywając ich pieszczotliwie "młodymi mężczyznami na wojnie o wartości". Nie zgadzając sięz nimi rzecz jasna, ale jednak okazując szczątkowe zrozumienie i szacunek. Awans.https://wyborcza.pl/1,75248,2183647.html

Są też malutkie nisze we współczesnej lewicy, które nie zapomniały Giertychowi przeszłości. https://noizz.pl/spoleczenstwo/przegladamy-strone-mlodziezy-wszechpolskiej-roman-giertych-wciaz-jest-tam-bohaterem/1kw9hqn

Roman Giertych

"Al Ed Upek

Odp.: 59
Wyś.: 14.219
Hayato napisał(a):
co go opozycja wzięła w opiekę zaraz po tym jak usłyszał zarzuty prania brudnych pieniedzy, przywłaszczenia mienia, oszustwa związanego z nienależnym przyznaniem dotacji i przynależności do zorganizowanej grupy przestępczej?
Tak sie skonczyla wspolpraca z PiSem. Gdy trzeba bylo uwiesc poslanke Sawicka, agent Tomek byl dobry. A teraz to przestepca. Gdy LPR potrzebny byl do zbudowania koalicji, Roman Giertych byl spoko, a teraz tez robi sie z niego przestepce.

No i jeszcze w druga strone, gdy skazano pana Kaminskiego z PiSu, pisowski prezydent ulaskawil go zanim jeszcze wyrok zdarzyl sie uprawomocnic.
Ujio wyraził się dość niezgrabnie przez co pozostali czytelnicy mogą nie wiedzieć o co mu chodzi. Zatem wyjaśniam.
Ujio ma na myśli, że nie ma etycznego uzasadnienia dla wyrzucenia z klubu poselskiego, partii i postawienia w stan oskarżenia człowieka podejrzanego o zagarnięcie mienia, przestępstwo związane z nielegalnym przyznaniem dotacji, pranie brudnych pieniędzy i przynależność do zorganizowanej grupy przestępczej jeśli znajdzie się na kursie kolizyjnym z PiS. Innymi słowy ma większy szacunek do pisowców złodziei niż do pisowców, któym nie można zarzucić przestępstwa, ponieważ pisowiec złodziej wp ewnych okolicznościach może stać się jego sojusznikiem. Ujio zapomniał jednak, że wybaczając Tomaszowi Kaczmarkowi co najmniej 4 czyny zagrożene karą kodeksem karnym wybacza mu również uwiedzenie posłanki Sawickiej. Zatem: nawet bidna kobieta uwiedziona przez funkcjonariusza na służbie może zostać zredukowana do roli narzędzia, jeśli finałem sprawy będzie polityczne nawrócenie wspomnianego uwodzicela. A jeszczee bardziej obrazowo: Ujio staje po stronie standardów etycznych państwa PiS.

Co zaś się tyczy Giertycha to zachęcam siędo zapoznania się z życiorysem tego człowieka. W dużym skrócie: stworzył połowę Konfederacji za zgodą władz komunistycznych. Jest takim Bolesławem Piaseckim (przed wojną ONR Falanga, po wojnie sprzymierzony z PZPR PAX) III RP. I nie zmieni tego żadnego jego przejście do salonu III RP. Pamiętasz jeszcze słynne hasło "Giertych do wora wór do jeziora?"

Zaś ułaskawienie Kamińskiego nastąpiło zgodnie z prawem. Albo i niezgodnie. Tu problem jest poważniejszy, bo jego źródłem jest nieprecyzyjność konstytucji, a spór wynika z jej interpretacji. Ale też nie ukrywajmy, że chodzi tu po prostu o to, ze to ten prezydent ułaswaił, tego właśni ministra i jakkolwiek by to nastąpiło i tak by się pultano o jakąkolwiek decyzję.
Artykuł 139 Konstytucji mówi, że prezydent może skorzytać z prawa łaski z wyjątkiem osób skazanych przez Trybunał Stanu. I tylko tyle. Nie mówi nawet, że musi to być osoba skazana jakimkolwiek wyrokiem. Jak by Trybunał Konstytucyjny kiedyś poniosła fantazja to mógły kiedyś orzec, że prawo łaski przysługuje już na etapie wstępnego postępowania i prewencyjnie ułaskawić człowieka, nawet jakby istniała przesłanka za tym, że sąd nie wyda wyroku skazującego. To trudno sobie wyobrazić i wątpię by to nastąpiło, ale teoretycznie to jest możliwe. Inaczej by było gdyby przepis mówił szczegołowo, że prezydent może podjąć decyzję o ułaskawieniu osoby z prawomocnym wyrokiem sądu. Gdyby przepis mówił, ze po prostu "z wyrokiem sądu" wtedy znów można się zastanawiać czy chodzi o wyrok nieprawomocny czy prawomocny. Krytycy decyzji prezydenta powołują się na to, że Kamiński był formalnie niewinny, bo wyrok się jeszcze nie uprawomocnił. Ale to też ma znaczenie drugorzędne, ponieważ przemiotem ułaskawienia nie jest wina oskarżonego tylko kara skazanego. Ułaskawienie nie czyni człowieka niewinnym i nie anuluje zasądzonej w sądzie winy, a tylko zasądzoną karę i ew. dodatkowe środki karne. Zatem nawet gdyby na Kamińskim ciążył wyrok prawomocny, a prezydent by go ułaskawił to Kamiński nadal byłby winny. Od uchylenia winy jest kasacja wyroku przez sąd najwyższy, a nie prawo łaski prezydenta. Ponadto ułaskawienie już po wyroku nieprawocnym jest uznane przez podręcznik prawa karnego Lecha Gardockiego. Oczywiście Gardocki twierdzi, że nie, ale pewnie nie przewidział, że kiedyś z prawa łaski wobec skazanego wyrokiem nieprawomocnym skorzysta Duda. Ty tego i tak nie zrozumiesz, bo Ciebie nie interesuje ani konstytucja ani kodeks postępowania karnego tylko działasz motywowany słowami, które działają jak zapalnik, a te słowa to: Duda, Kamiński, ułaskawienie, PiS. Piszę to, żeby inni widzieli o co chodzi w tej sprawie.

Art 139. Prezydentowi przysługuje prawo łaski wobec skazanego prawomocnym wyrokiem sądu obu instancji, wobec którego Sąd Najwyższy nie zasądził kasacji wyroku. Prawo łaski nie obejmuje skazanych wyrokiem Trybunału Stanu.
Albo:
Art 139. Prezydentowi przysługuje prawo łaski wobec skazanego prawomocnym wyrokiem sądu. Prawo łaski nie obejmuje skazanych wyrokiem Trybunału Stanu.

Tak byłoby dokładniej i wątpliwości byłoby mniej.

Roman Giertych

"Al Ed Upek

Odp.: 59
Wyś.: 14.219
Hayato napisał(a):
Troche jak agent Tomek...
Mówisz o tym gościu, co go opozycja wzięła w opiekę zaraz po tym jak usłyszał zarzuty prania brudnych pieniedzy, przywłaszczenia mienia, oszustwa związanego z nienależnym przyznaniem dotacji i przynależności do zorganizowanej grupy przestępczej?

Koronawirus

"Al Ed Upek

Odp.: 130
Wyś.: 13.653
vegeta391 napisał(a):
Nie chcę się wypowiadać merytorycznie, bo pozjadałem wszystkie rozumy, i i tak się nie dogadam. Powiem tylko, że mnie, Katz, przerażasz, odrobinę. Zostawiam – w mojej ocenie – zabawny filmik, który sam w sobie nie bagatelizuje wirusa, jest ot polityczną fraszką.Dla wrażliwych, uprzedzam, iże film zawiera wulgaryzmy.
Wybacz, ale filmiku nawet nie włączyłem. Ten gość po prostu z buzi za bardzo mi przypomina Gonara.

To że obostrzenia są denerwujące, że nie są sumiennie egzekwowane, że z drugiej strony ktoś je omija i jest luzik, że premier chodzi sobie raz w masce raz bez, ale nawet jak bez to mówi, że trzeba i że na pierwszy rzut oka obostrzenia wydają się bez sensu nie oznacza, że pandemii nie ma. Pandemia jest i nawet jak jeszcze trup nie ściele się gęsto po ulicach to nie znaczy, że jest spoczko i pora na yolo, bo zgredy sobie wymyśliły, że mamy nie balować. Każdy kraj świata dał się nabrać na numer plandemia? Nawet tak bezetyczne gówno jak Rosja nakazała nosić maski zamiast skorzystać z okazji, ze konkurencja zredukowała dwa biegi gospodarki?

To że ludzie sfoliowali i "protestują" (biorę w cudzysłów, bo to nie jest protest tylko bezrefleksyjne gardłowanie podrzuconego przekazu, dzięki któremu czują, że należą do intelektualnych górnych 3%) nie oznacza, że mają rację, a pandemię sobie ktoś wymyślił. Ponadto warto przyjrzeć się liderom protestów antycovidowych, bo można z nich wyciągnąć ciekawe wnioski, jeśli się człowiek zorientuje w czym jeszcze ci ludzie biorą udział. Bo protesty antycovidowe to tylko część ich działalności społecznej. Justyna Socha, Eugeniusz Sendecki, Wojciech Olszański, Maciej Poręba, Marcin Rola, Krzysztof Woźniak, Bartłomiej Kurzeja. Posprawdzajcie sobie te nazwiska i zobaczcie kim są ci ludzie. Zwłaszcza Byczusia, bo się ostatnio oburzyła, że ją nazwałem konfederatką. Przyjrzyj się protestom antycovidowym i powiedz, czy nie czujesz się umysłowo przecwelona na myśl o tym, że tańczysz jak Ci Korwin zagra.

https://www.cdc.gov/flu/about/burden/2017-2018.htm
61 tysięcy zgonów w sezonie 2017/2018 spowodowanych grypą. Daje to jakieś 1.1 tysiąca zgonów na tydzień oczywiście z wyraźnym apogeum jesienią, zimą i wczesną wiosną. Był to wyjątkowo ciężki rok, jeśli chodzi o zapadalność i śmierć z powodu grypy.

https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/covid-data/covidview/index.html
Dane powyższe przeniesione na wykres znajdują się na samym dole strony. Kolorem żółtym zaznaczono śmiertelne ofiary przypadki grypy w kilku ostatnich latach, a także, kolorem niebieskim, zgony spowodowane aktualnym covidem. Jak dotąd szczytowy tydzień przyniósł ok. 16-17k zgonów, a ponadto żaden z ok. 30 tygodni ujętych w wykresie (a rok ma 52) nie przyniósł niższego wyniku niż średnia z sezonu grypowego 2017/2018.

Koronawirus

"Al Ed Upek

Odp.: 130
Wyś.: 13.653
Byczusia napisał(a):
Al Ed Upek napisał(a):
Widzę Byczusiu, że ostatnio czerpiesz inspiracje z Grzegorza Brauna.
, absolutnie nie biorę bo niby po co? Cóż.... ja już się staram zachowywać jak gdyby nigdy nic............ jutro nawet idą do cyrku
A no to przepraszam. Skoro mówisz, że nie to znaczy nie. Po prostu poparzyłem na Twoje wpisy i wypisz wymaluj jakbym widział młodociane konfederactwo, więc pomyślałem, że jesteś już jedną z nich.

Koronawirus

"Al Ed Upek

Odp.: 130
Wyś.: 13.653
Widzę Byczusiu, że ostatnio czerpiesz inspiracje z Grzegorza Brauna.

Koronawirus

"Al Ed Upek

Odp.: 130
Wyś.: 13.653
Wiesz o tym, że skończył mu się okres izolacji? Nawet gazeta (Super Expres), która sprawę opisała, na końcu tekstu napisała, żę izolacja kończy mu się dzisiaj (w dniu w którym był widziany na zakupach), żeby nie ryzykować procesu o pomówienie.

Seks

"Al Ed Upek

Odp.: 135
Wyś.: 38.317
No i taka właśnie jest gadka z Tobą. Nie rozumiesz o czyn w ogóle siędo Ciebie pisze, a Ty wysnuwasz wnioski na podstawie wyimaginowanych różnic w sferze wartości. Jakbyś rozumiał to jakie inni wyznają wartości.

Seks

"Al Ed Upek

Odp.: 135
Wyś.: 38.317
Twoja wypowiedź Caliall95 odświeżyła temat, więc odpowiem Ujiowi.
Hayato napisał(a):
westia punktu widzenia,Joe. Ja na taki seks patrze w kategorii masturbacji. Podobnie jak samogwalt, sluzy on jedynie osiagnieciu zaspokojenia wlasnych potrzeb seksualnych.
To nie punkt widzenia tylko kwestia zapoczątkowana tym, że bardzo słabo posługujesz się językiem używając frazy, która jest po prostu błędna i można ją bez problemu podważyć.

Hayato napisał(a):
Troche zboczylismy z tematu i z seksu przerzucilismy sie na milosc, ktorej jak widac sa rozne definicje. Dla mnie, bez mojej, jest on w praktyce niemozliwy.
Hayato napisał(a):
Nawet bym nie probowal.
Niektorym jak widac jest wszystko jedno. Nie wazne, ze potwor, wazne, ze ma otwor,co?.
Problem polega na tym, że taki seks jest praktyczny możliwy. Jest nawet praktycznie możliwy w Twoim wypadku, ale Twój problem polega na tym, że mało precyzyjnie się wyrażasz. Uczciwie byłoby napisać coś takiego: "Nie wyobrażam sobie seksu bez miłości". "Gdyby mi się taki seks przytrafił jestem pewien, że nie byłbym szczęśliwy ani spełniony", "Nie chcę nawet tego próbować".
Możesz próbować mi przyprawiać gębę tego co nie jest wybredny i wystarczy by było otwór, ale prawda jest taka, że fizycznie jest możliwe zrobić to bez miłości, więc i w Twoim przypadku też tak jest.

Japoński tatuaż

"Al Ed Upek

Odp.: 9
Wyś.: 9.024
Czytałem ostatnio o takich tatuażach i w ogóle o tym, że te tatuaże (albo nawet tatuaże w ogólności) są niemile widziane w społeczeństwie japońskim. Ale wątpię, by obcokrajowca z takim tatuażem posądzono o przynależność do takiej organizacji. Wątpię by tak konserwatywne w zakresie obrony własnej warstwy kulturowej Japończycy dopuszczali myśl, że obcokrajowiec pracuje dla jakiejś grupy yakuzy a już tym bardziej w przyjęcie kogoś takiego przez yakuzę. A poza tym, czy taki tatuaż dla japońskiego przestępcy nie wiąże się z osiągnięcieciem jakiegoś stopnia zaufania ze strony przywódców gangu? Myślę, że prezej taki obcokrajowiec byłby kojarzony z tym, że zafascynował się Japonią, ale od złej strony.

Chrzest Polski

"Al Ed Upek

Odp.: 3
Wyś.: 502
Jest jeszcze jeden aspekt o którym nie wspomniałem. Pomijając kwestię przyczyny przyjęcia chrztu, Steele stawiakolejną tezę stojącą w opozycji do obecnego konsensusu w polskiej historiografii. Uważa, że akcja chrystianizacyjna w Polsce była inicjatywą Rzymu, czyli papieża, a nie jak się powszechnie uważa Niemiec. Jakiegoś pośredcnictwa czeskiego nie da się wykluczyć, bo chrzest łączy się z małżeństwem z księżniczką czeską, a słownictwo religijne dostało do języka polskiego nie w formie oryginalnie łacińskiej, nie niemieckiej, a właśnie czeskiej.
Niemcy posiadały własne arcybiskupstwo, które odgrywało ważną rolę w zabezpieczaniu o poszerzaniu politycznych wpływów Niemiec, ale nie ma przekonujących dowodów, że chrztu udzielił arcybiskup Magdeburga (najbliższy Polsce). Ponadto imię pierwszego biskupa (Jordan) pochodzi z kręgu italskiego i jest typowe dla Włoch, nie dla Niemiec ani Czech. I w końcu czemu cesarz niemiecki miałby decydować o utworzeniu biskupstwa misyjnego w Polsce podległego wyłącznie Rzymowi, skoro raz z papieżem znajdował się w konflikcie i do tego byłw stanie bardzo znaczącej przewagi nad nim? Zgadzam się ze Steelem i też uważam, że cesarz pogodziłsię z faktem dokonanym i zaakceptował inicjatywę misyjną papieża, bowiem sam mógł nie mieć dość siły by przenosić ciężar akcji chrystinizacyjnej na kolejnych Słowian, skoro nie mógł jej ukończyć wśród tych Słowian nad którymi już sprawował kontrolę.
Strony: 1, 2, 3 ... 343, 344, 345  
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnime PhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2020 DB Nao
Facebook