Rok 2003 :: Premiera pierwszego DVD z odcinkami "Dragon Ball" (21 lat temu)

» Radzenie sobie ze stresem

PatrykowaPani
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 714
Posty: 17
Cześć..... Mam dość nietypowe pytanie, jak radzicie sobie ze stresem ? Mam wrażenie, ze nie radzę sobie z tym.
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.684
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Swoje pytanie odnosisz do poziomu naszej podatnosci na stres, czy tez do metod jego zwalczania?

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
PatrykowaPani
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 714
Posty: 17
Hayato napisał(a):
Swoje pytanie odnosisz do poziomu naszej podatnosci na stres, czy tez do metod jego zwalczania?
Cześć. Wiesz co.. i jedno i drugie. W zeszłym tygodniu byłam tak mocno zestresowana pracą i wszystkim, że mi się nawet wstawać nie chciało, co zawsze do pracy wstawałam z przyjemnością, bo ją lubię. Nagle zebrało się tyle zadań, pożar itd itp + kłótnie z mężem w domu i myślałam, ze pęknę. Siedziałam w domu i płakałam. W koncu przyszedł weekend i .... pierwsze co, to sie wyspałam. Potem pojechałam na narty i tak jakoś .. wyluzowałam .... po prostu.. A Wy jak tam ?
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 34
Dni na forum: 6.227
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Trudne pytanie, bo to ma wiele przyczyn, wymiarów i reprerkusji. Ale tak pierwsze z brzegu co mi pamaga i mogę polecić. Choć nie gwarantuję, że poskutkuje dla każdego. U mnie stres wzmaga się przez dodatkowe marnowanie czasu. Marnowaniem dla mnie jest takie jego wykorzystanie, że nic z tego nie mam. Powiedzmy, że miałem w planach się pouczyć i porobisobie notatki, a zamiast tego grałem w grę tylko po to, żeby nie robić tych notatek i potem miałem to sobie za złe i ilekroć wyrzucałem sobie, że nie probiłem notatek to winę ponosiłem właśnie tym, że straciłem czas na granie. Taki przykład.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.937
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Czasami przed trudnym pacjentem idę wypalić papierosa, to mnie odstresowuje. Jeśli wiem, że czeka mnie coś stresującego, to mało jem/albo wcale ze względu na problemy jelitowe. Robiłem tak np. na początku, kiedy zaczynałem prowadzić zajęcia na uczelni. Często też stresuje się z powodu jakichś codziennych problemów, wtedy po prostu staram się wziąć do kupy i dany problem rozwiązać lub zbliżyć się do jego rozwiązania. Jak jest lato i wiosna, kiedy moi pacjenci mieli znaczne pogorszenie — okazywało się, że niedługo umrą, lub umierali, to chodziłem na krótkie spacery w okolice, które przypominały mi moje rodzinne miejsce zamieszkania.

Obraz
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 34
Dni na forum: 6.227
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
To jaką zrobiłeś specjalizację, że dostajesz pacjentów w stanie terminalnym? Pamiętam, że szedłeś w fizjoterapię, ale nigdy nie uważałem, że dostają takich pacjentów.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
picaZananasem
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kutang ]
picaZananasem
Dni na forum: 4.882
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 5
Posty: 1.182
Skąd: z Polski
Dosyć uniwersalnym sposobem na odstresowanie jest wysiłek aerobowy, czyli zdrowy ruch dla ciała, który pomoże dotlenić nasze swoje jak zresztą wszystkie komórki w ciele - w pani przypadku była to jazda na nartach.

Wiele osób stymuluje mózg do wyrzutu większych ilości dopaminy, tak jak Mati palący papierosy, czy osoby zajadające stres - system nagrody działa dobrze na krótką metę.
Ogólnie bazą są hormony, w tym przypadku hormony stresu, które najskuteczniej obniżyć odpoczywając.

Polecam duże ilości witaminy D3, zwłaszcza poza okresem letnim.

"...nie pasuję do tej pedalskiej sztafety... “
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.937
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Al Ed Upek napisał(a):
To jaką zrobiłeś specjalizację, że dostajesz pacjentów w stanie terminalnym? Pamiętam, że szedłeś w fizjoterapię, ale nigdy nie uważałem, że dostają takich pacjentów.

Nie robiłem. W fizjoterapii obecnie są dwie specjalizacje: asystent chirurga i specjalista ogólny. Miały być kierunkowe, ale nie wyszło (zmienił się samorząd zawodowy). A takich pacjentów mam stąd, że prowadzę prywatną praktykę z dojazdem do pacjenta, więc zdarza się, że są to pacjenci z nowotworami, poważnymi chorobami serca, czy chorobami niezdiagnozowanymi. Nie każdy z tych pacjentów chce jechać do szpitala, a jak już jadą, to większość szpital odsyła do domu lub do ZOL-u. Kolejna rzecz to jak pracujesz z pacjentami 85 plus, to w każdej chwili taki może po prostu umrzeć ze starości.

Tych pacjentów, którzy umierają, to nie mam jakoś mega dużo. W tamtym roku pewnie koło 6.

Nigdy nie przydarzyła mi się taka sytuacja w trakcie ćwiczeń. I oby tak zostało.

Obraz
PatrykowaPani
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 714
Posty: 17
Wow Nie wiedziałam, ze taki odzew będzie, Dziękuję Wam. Co do niejedzenia, to jest akurat prawda. Ja również nie potrafię ze stresu jeść. jest mi słabo czasmi do tego stopnia, ze jeszcze trochę i bym zemdlała. Chociaż z tymi omdleniami to akurat raz w życiu była taka sytuacja. Ja się jakoś pozbierałam do kupy, ustaliłam plan działania i mam nadzieję, że wyjdę z różnych niekorzystnych dla mnie sytuacji. Co do ćwiczeń, to jest akurat prawda. Bardzo dobrze czuje się po szybkim marszu czy nawet bycia na siłowni.
Malszek
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 148
Posty: 6
Napisać mogę tylko jedno co do stresy jako człowiek co ma już połowę życia za sobą. Może temat nie z dziś, ale bardzo ważny temat w tych czasach. Wszedłem aby poczytać o Japonii a zacząłem się miotać w wielu ciekawych tematach.

1. Zacznij uprawiać jakiś sport. To nie tylko redukuje stres ale daje większe poczcie wartości.
2. Spróbuj zaczynać medytować - nie myśleć o niczym i się wyciszać. Nie trzeba siedzieć po turecku. Można medytować jadąc polną drogą rowerem, idąc piesze itp. Chodzi o oczyszczenie umysłu. Wiele osób zapisuje się na tańce, sztuki walki, jakieś inne sporty aby redukować stres.
3. Zlokalizuj co faktycznie cię stresuje. I to poziomuj względem czegoś innego - czy stres jest warty kłótni z szefem - gdy jutra może nie być. Lub być a szefa nie być.

4. Dobrze mieć znajomych z jakimi się można spotykać. Ale jak masz znajomych jakiś toksycznych to całkowicie trzeba wykluczyć ich ze znajomych. Po spotkaniu z ludźmi powinnyśmy czuć się świeży i zadowoleni a nie dobici.

5. Inwestuj w siebie a nie żarcie. Nauka, lepszy wygląd wpływają na poczucie wartości i pewność siebie. A to ma silne powiązanie też ze stresem.

A rada dla wszystkich - wszystkie problemy jakie nas spotykają dobrze powiedzieć sobie - szczać na to. Zupełnie o nich nie myśleć. Najwięcej ludzi stresuje to, jak tworzą sobie scenariusze w głowach. Sami się napędzają myśleniem. Najlepiej żyją ci co nie myślą za dużo, nie przejmują się za wiele - bo mają wszystko w dupie. Nie chodzi o ludzi co osiągają NIC, tylko o takich co po nich spływa takie coś - kto co o nich pomyśli.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Radzenie sobie ze stresem
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook