Forum Dragon Ball Nao

» Ataki na WTC i Pentagon

Jakie jest Twoje zdanie na temat ataków na World Trade Center i Pentagon?

Jakie jest Twoje zdanie na temat ataków na World Trade Center i Pentagon?
Najgroźniejszy atak terrorystyczny w historii. 33,33% 4 33,33%
Zaplanowany spisek przez rząd USA/organizację/grupę trzymającą władzę etc. 50,00% 6 50,00%
Wyżej wymieniony spisek, ale i atak terrorystyczny był prawdą - po części z każdego 16,67% 2 16,67%
Inne 0,00% 0 0,00%
Wszystkich głosów: 12
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Wydawało mi się, że był o tym temat, ale nie znalazłem (?).

Zamachy z 11 września 2001, chyba każdy o nich słyszał. Oficjalnie sprawcą ataków jest Osama bin Laden, jednak ciągle powstają teorie spiskowe mówiące co innego.

Jakie jest Wasze zdanie w tej sprawie? Wszystko to gra polityczna Busha?

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio zmieniony przez Shounen: 01.12.2008, 15:51
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.868
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Cóż... Atak na Afganistan był przygotowany na długo przed wrześniem 2001 roku. Czy chodziło już tylko o pretekst, tak jak w przypadku zamachu na Franciszka Ferdynanda?
Jak ocalały w ruinach WTC dokumenty obciążające Osamę bin Ladena, skoro zniszczone zostały obie czarne skrzynki Boeingów i nie można było odnaleźć ponad 3000 ciał? Jeszcze tego samego dnia administracja Busha wiedziała kto za wszystkim stoi i momentalnie zasypała media informacjami o Al-Kaidzie. No cóż, pogratulować szybkiego działania.
Podobno już o godzinie 8:15 wojsko i cywilne służby nadzoru lotów wiedziały o tym, że 4 samoloty zostały porwane i zeszły z kursu. O 9:30 poderwano do lotu samoloty przechtywujące. Dlaczego aż tyle zwlekano, skoro w takich przypadkach obowiązują ściśle określone procedury?
Dlaczego tak mało wiemy o ofiarach ataku na Pentagon? I gdzie podziały się szczątki samolotu, który w niego uderzył?

Tworzy się sporo pytań dotyczących zamachu. I mało jest odpowiedzi.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Old Cyceron Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Old Cyceron
Wiek: 35
Dni na forum: 6.516
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 6
Posty: 1.499
Skąd: z Polic
Jakie jest Wasze zdanie w tej sprawie? Wszystko to gra polityczna Busha?
Może i nie Busha...

Zwykły spisek by mieć powód do wojny, a wszystko po to by zdobyć złoża ropy.
Jakim cudem amerykańskie systemy przepuściłyby takie ataki? Do tego na pentagon, gdzie niemożliwym jest by to samolot został rozbity, wystarczy zobaczyć efekty jakie przyniósł atak.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Mart napisał(a):
Jak ocalały w ruinach WTC dokumenty obciążające Osamę bin Ladena
Nie ma na niego dowodów, jest tylko taśma (wideo ma się rozumieć), w której bierze on na siebie odpowiedzialność. Rodzi się pytanie czy taśma nie jest fałszywa, ale jeśli jest, to czemu Osama nie da sprostowania?

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Old Cyceron Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Old Cyceron
Wiek: 35
Dni na forum: 6.516
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 6
Posty: 1.499
Skąd: z Polic
Naoista napisał(a):
Rodzi się pytanie czy taśma nie jest fałszywa, ale jeśli jest, to czemu Osama nie da sprostowania?
A kto jemu uwierzy? "Terroryście" uwierzą czy wiecznie świętej i wspaniałej potężnej krainie?
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.596
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
No cóż, od jakiegoś czasu biernie interesuję się ową sprawą.
No więc na początek chcę rzucić link do pewnego filmu, który mówi o tak zwanych "teoriach spiskowych" lub też faktach, które zostały tam zamieszczone:
Wersja online
Wersja do ściągnięcia
Dziwne wybuchy w wieżach przed i po uderzeniu samolotu, naoczni świadkowie, którzy je widzieli, upozorowany konflikt z Irakiem ze względu na ich duże zasilenie w ropę naftową, która w dzisiejszych czasach jest na wyczerpaniu, dlatego jest taka droga i opłacalna, jeżeli chodzi o handel. Te i jeszcze wiele różnych powodów spowodowały, że myślę, że to jedynie gra (z resztą dość dobra) rządu USA. Podobny przypadek defraudacji możemy zauważyć w serialu Prison Break (w skrócie cały rząd USA jest zarządzany przez wielką korporację zwaną Firmą [eng. The Company]).
Logicznie rzecz biorąc nie mieści nam się to w głowach, że tak duża i względnie zaufana grupa ludzi działająca jak najbardziej legalnie może posuwać się do takich czynów, ale pamiętajcie, że oni są jedynie ludźmi i niczym więcej - mają te same prymitywne rządze do dominacji i ciągłego wzbogacania się paląc za sobą mosty.

Spójrzmy teraz na inną sprawę, a mianowicie na uderzenie największego pasażerskiego samolotu obecnych czasów, Boeinga 747 w militarny budynek Pentagonu. Po pierwsze chcę zauważyć, że samolot ten jest naprawdę dużych rozmiarów. Lecąc z dużą prędkością (przypominam, że to był lot samobójczy, więc duża prędkość ma na celu spowodowanie jak największych zniszczeń) samolot powinien rozwalić przynajmniej całą ścianę, a jego szczątki powinny się walać wewnątrz i na zewnątrz Pentagonu... tak jednak nie było. Oto zdjęcie, które przedstawia zniszczenia jakie spowodował ów "samolot" (jak nam wmawiają). Żadnych szczątków samolotu, niewielka przerwa w ścianie i ocalałe przedmioty w środku (na filmie wyżej zamieszczonym widać nietknięte biurka, krzesła etc.). Co najmniej dziwne...

Cieszę się, że rzuciłeś ten temat, bo już dawno chciałem o tym napisać, ale z powodu braku czasu i weny nie mogłem

P.S. Zmieniłem nazwę tematu, ażeby bardziej odpowiadała aspektom tych zamachów/zdrady oraz dodałem ankietę.

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Cyceron napisał(a):
A kto jemu uwierzy? "Terroryście" uwierzą czy wiecznie świętej i wspaniałej potężnej krainie?
A Ty czytać umiesz?

USA nie ma dowodów, i doskonale o tym wie, ale skoro Osama się przyznaje, to czemu mu nie wierzyć?

(bo pewnie Osama współpracuje z Bushem)

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.970
Plusy: 25
Posty: 2.091
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.868
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Naoista napisał(a):
USA nie ma dowodów, i doskonale o tym wie, ale skoro Osama się przyznaje, to czemu mu nie wierzyć?
A nie było przypadkiem żadnej akcji z dokumentami w pozostawionych na lotnisku samochodach?

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.025
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Nie oglądałem tego filmu co podał Avensus, ale "911 In Plane Site". Po jego oglądnięciu, pogląd na tą sprawę zmienia się o 360 stopni. To był spisek rządu Busha, proste. Atak na Pentagon jednym z największych samolotów pozostawia tylko taką wąską dziurę w ścianie oraz zero pozostałości tej maszyny? Niezły wałek. Wspomnę jeszcze o wybuchu wieżowców... Strażacy, którym udało się uciec, opowiadają o tym, że gdy ratowali ludzi z WTC, usłyszeli nagle wybuch bomb, tak jakby ktoś zaplanował już wcześniej wybuch budynku, ponieważ każde piętro powoli się zapadało w dół. Jest to sposób na szybką destrukcję budynków, np. przy niszczeniu niepotrzebnych. Spisek jak się patrzy.
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.800
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Naoista napisał(a):
Jakie jest Wasze zdanie w tej sprawie? Wszystko to gra polityczna Busha?
Według mnie zdecydowanie nie. Skoro gość startował na prezydenta USA to wątpię, że stałby za tak złym czynem. Mi np. nie pozwoliło by na to sumienie. Wydaję mi się skoro najbardziej poszukiwany terrorysta się przyznaje do tego czynu to chyba mówi prawdę. Chce zwrócić na siebie uwagę, co jak wiemy robi w dobry sposób.

Oglądałem jednak pewien film dokumentalny o tych zamach. I tak jak powiedziała Mart bardzo mało wiemy o ofiarach zamachu. Widziałem także pewną symulację. Okazało się, że na prawdę samolot uderzył trochę inaczej niż pokazywano w telewizji. Nie jestem pewny czy dobrze mówię bo to było dawno. Inną ciekawostką była sytuacja, w której o ile pamiętam samolot wleciał w budynek, a potem nie można było znaleźć po nim dobrego śladu. Jakoś to wszystko się dziwnie poukładało i sam już nie wiem co mówić.

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Thorik Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Thorik
Wiek: 17
Dni na forum: 5.710
Plusy: 1
Posty: 538
Ja sądzę podobnie, że to wszystko sprawka Amerykanów. Strategia jaką obrali jest dość krwawa ale na dłuższą metę opłacalna. Uzyskają sobie tacy ropkę, zademonstrują potęgę militarną, pochwalą się kontaktami i żyć nie umierać. Jeszcze obarczą winą kogoś innego, umyją ręce i cześć. Kto postawi się Ameryce, i spróbuje jej cokolwiek udowadniać? Odpowiedz jest prosta, nikt. A nawet jeśli już ktoś by się przeciwstawił, to kadencja Busha minęła, zlikwidują prawdziwych sprawców, a pieniędzy, które Amerykanie zyskali nikt nie zabierze.

^Hako napisał/a :
Oglądałem jednak pewien film dokumentalny o tych zamach. I tak jak powiedziała Mart bardzo mało wiemy o ofiarach zamachu. Widziałem także pewną symulację. Okazało się, że na prawdę samolot uderzył trochę inaczej niż pokazywano w telewizji. Nie jestem pewny czy dobrze mówię bo to było dawno.
Mówisz o pentagonie, WTC czy obu na raz? Bo jeżeli chodzi o WTC, to trudno żeby samolot uderzał inaczej niż było wyświetlane w telewizji. Z tego co pamiętam to emisja był na żywo, więc prędzej symulacja była montowana.

Potwierdzę jeszcze to samo co mówił ^eMate, z bombami. Oglądałem pewien filmik, w którym wyraźnie pokazane były wybuchy i zawalanie się niższych kondygnacji budynku. Gdyby nie naruszenie konstrukcji od dołu to samolot tkwił by na górze o wiele dłużej. Co w konsekwencji dałoby trochę czasu, na przynajmniej częściową ewakuację.

Obraz
„(..) czytanie książek i oprawianie ich to całe dwa, i to ogromne, okresy rozwoju. Z początku pomalutku uczy się człowiek czytać. Oczywiście nauka ta trwa wieki. Książkę rwie, szapie, brudzi, nie traktuje jej poważnie. Oprawa zaś świadczy o szacunku do książki, świadczy o tym, że człowiek nie tylko lubi ją czytać, lecz że traktuje ją poważnie.” Dostojewski Fiodor
Old Cyceron Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Old Cyceron
Wiek: 35
Dni na forum: 6.516
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 6
Posty: 1.499
Skąd: z Polic
Naoista napisał(a):
A Ty czytać umiesz?

USA nie ma dowodów, i doskonale o tym wie, ale skoro Osama się przyznaje, to czemu mu nie wierzyć?

(bo pewnie Osama współpracuje z Bushem)
Umiem.

Mają, ale nie są na ich korzyść.

(tak)
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Thorik napisał(a):
Potwierdzę jeszcze to samo co mówił ^eMate, z bombami. Oglądałem pewien filmik, w którym wyraźnie pokazane były wybuchy i zawalanie się niższych kondygnacji budynku.
Tak zwana manipulacja faktami. To ja już wolę Nie do wiary obejrzeć. Skąd możesz mieć pojęcie na jakiej zasadzie wybucha budynek po uderzeniu samolotem? Wiesz, co się dzieje w jego wnętrzu w takiej sytuacji? Jak się zachowuje powietrze, z jaką siłą się przemieszcza itp.?
Poczytajcie różne opinie specjalistów co o tym myślą.
Większość tych argumentów to buble, a Wy wierzycie naiwnie kolesiowi, który chce być popularny. Obejrzycie taki "dokument" i de facto bierzecie wszystko na wiarę.

Co do tego Zeitgeist, to tam podobno są dowody, że Jezus nie istniał. Ja dziękuję.

PS. Cyc, chyba jednak nie umiesz.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Old Cyceron Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Old Cyceron
Wiek: 35
Dni na forum: 6.516
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 6
Posty: 1.499
Skąd: z Polic
Więc to Ty jesteś ślepo wierzącym. Amerykanie nie raz w * walili i dalej się im wierzy. Jeszcze te ich wszystkie tajemnice, siur. I Jezus może i istniał, ale to był zwykły człowiek, co innych zrobił w pitola.
Thorik Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Thorik
Wiek: 17
Dni na forum: 5.710
Plusy: 1
Posty: 538
Nie sądzę, że te wybuchy były spowodowane uderzeniem samolotu. Tu oczywiście mogę się mylić. Nie jestem ekspertem, tak więc się nie upieram.
Masz rację, że trzeba by poczytać różnorodne publikacje i inne materiały dotyczące tej sprawy, aby dowiedzieć się więcej, choć i tak sądzę, że nawet to nie zweryfikowałoby prawdy. W dzisiejszych czasach, żadnym mediom nie można ufać. Wszędzie znajdują się luki i przekręty,
dlatego też moje założenie jest czysto hipotetyczne (mimo obejrzanego filmiki).

Ale do ogółu jestem przekonany, że to Amerykanie pociągają za sznurki.

Obraz
„(..) czytanie książek i oprawianie ich to całe dwa, i to ogromne, okresy rozwoju. Z początku pomalutku uczy się człowiek czytać. Oczywiście nauka ta trwa wieki. Książkę rwie, szapie, brudzi, nie traktuje jej poważnie. Oprawa zaś świadczy o szacunku do książki, świadczy o tym, że człowiek nie tylko lubi ją czytać, lecz że traktuje ją poważnie.” Dostojewski Fiodor
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.868
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Naoista napisał(a):
Tak zwana manipulacja faktami. To ja już wolę Nie do wiary obejrzeć. Skąd możesz mieć pojęcie na jakiej zasadzie wybucha budynek po uderzeniu samolotem?
No dobrze, jeśli chodzi o WTC to nie wiem jak wybucha budynek po uderzeniu samolotem. Ale wiem, że samolot po uderzeniu w budynek nie wyparowywuje, tak jak stało się to w przypadku Pentagonu.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Old Cyceron Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Old Cyceron
Wiek: 35
Dni na forum: 6.516
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 6
Posty: 1.499
Skąd: z Polic
Goku28a Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Goku28a
Wiek: 27
Dni na forum: 5.795
Posty: 97
Skąd: Magnuszewice
To był spisek, który był pretekstem do wojny. Oczywiście, że chodziło o ropę. Wydaje mi sie, że kaseta był sfałszowana, ale Osama nie dał sprostowania, bo było mu to na rękę... Poprzez to, że przypisano mu ten atak ludzie przyłączali się do organizacji terrorystycznych. tak, więc to zwykły pretekst.

A tak w ogóle to nie budynki, tylko samoloty( a dokładniej paliwo samolotowe) po zderzeniu. Wybuch tylko oslabiały konstrukcję, co doprowadziło do zawalenia. Przecież całe budynki nie wybuchaly .
Filippo Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kaeshi ]
Filippo
Wiek: 28
Dni na forum: 6.154
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 1
Posty: 1.003
Skąd: Zduńska Wola
Ja polecam obejrzeć film dokumentalny Fahrenheit 9/13 [ na youtubie w odcinkach jest[ radze zacząc oglądać od 2]] który m.i traktuje o tym zamachu. Przed wybuchem rodzina Bush'ów miała bardzo dobre kontakty z Afganistanem i rodziną Bin Laden. Po wybuchu Bush wypuścił z kraju Afgańczyków i rodzinę Osamy co było karygodnym posunięciem ponieważ można było ich przesłuchać i dowiedzieć się gdzie może być Osama. Jednak Bush był wspierany [ m.i finansowo ] przez rodzinę Bin Laden'ów , więc swoich by nie wydał... . Mógłbym powiedziec więcej jednak to wszystko jest w filmie o którym na poczatku wspomniałem .

Linkdi do Fahrenheita 9/11 - naprawdę polecam

http://www.youtube.com/watch?v=8qMhGFaMtVA - 2
http://www.youtube.com/watch?v=0chcN6tfhjA&feature=related - 3
http://www.youtube.com/watch?v=4GtUh2vUUSs&feature=related - 4
http://www.youtube.com/watch?v=25mNnfA1WRQ&feature=related - 5
http://www.youtube.com/watch?v=2THbqpkAQyU&feature=related - 6
http://www.youtube.com/watch?v=3qYM0299sE4&feature=related - 7
http://www.youtube.com/watch?v=N1kxo6NqG0A&feature=related - 8
http://www.youtube.com/watch?v=ZCcp6Z_uJB0&feature=related - 9
http://www.youtube.com/watch?v=J9q0Y3a5j-k&feature=related - 10
http://www.youtube.com/watch?v=GjLUT2c-bnU&feature=related - 11
http://www.youtube.com/watch?v=uojVS-BIguQ&feature=related - 12
http://www.youtube.com/watch?v=5Qda5-jtj9I&feature=related - 13

"...jestem śmieszny czort, więc śmieję się..."
" Die With a Beer in Your Hand " - Tankard

THRASH ' EM ALL !!!
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » Ataki na WTC i Pentagon
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook