Forum Dragon Ball Nao

» Atak na Pearl Harbor

Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 37
Dni na forum: 4.363
Plusy: 15
Posty: 4.067
Skąd: 絶望の海の底から
Ponieważ nie ma jako takiego działu z historią Japonii,postanowiłem temat ten umieścić tutaj. A więc...kieruję do Was następujące pytanie: Co sądzicie o japońskim ataku na Pearl Harbor w grudniu 1941 roku? Czy uważacie go za zdradziecki atak? Czy też był on jedynie atakiem wyprzedzającym,w wojnie, która i tak by wybuchła? Czy japońskie uderzenie lotnicze,przeprowadzone,de facto przed formalnym wypowiedzeniem wojny i z zaskoczenia,można usprawiedliwić? Czy była to perfidna zbrodnia,zasługująca jedynie na potępienie? Czy owy atak w ogóle miał sens i czy spełnił oczekiwania Japończyków? Jestem ciekaw waszych opinii. Jednakże oceniając obie strony nie sugerujcie się tym kto był zły,a kto dobry,a postarajcie się wczuć w sytuację zarówno Amerykanów,jak i Japończyków przed wybuchem wojny. Cóż...zapraszam do dyskusji na temat wydarzeń z końca roku 1941.

Pozdrawiam

「静観は緩慢な自殺だ。絶望という安寧に耽溺するのは易しい。 だが、今は変わらねばならぬのです!神を必要としない存在へと!
私に絶望はない。」
"Patrzec w milczeniu to powolne samobojstwo. Latwo jest pograzyc sie w bezpiecznych glebinach rozpaczy. Ale, teraz musimy sie zmienic! W istnienie, ktore nie potrzebuje boga! Nie ma we mnie rozpaczy"
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 31
Dni na forum: 5.802
Plusy: 67
Posty: 13.472
Skąd: ふざけた時代
Z tego co wiem, atak miał nastąpić tuż po oficjalnym wypowiedzeniu wojny, jednak z powodu komplikacji to drugie się opóźniło. Jeśli tak, to zmienia postać rzeczy, przynajmniej w moim odczuciu.

Co do samego ataku, był niewątpliwym sukcesem.

Regulamin Forum | AnimePhrases - cytaty z anime i mang | MAL | TwitterYT
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 30
Dni na forum: 4.530
Plusy: 27
Posty: 5.168
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Sam atak, raczej nie przyniosł zbyt wielkich korzysci gdyz, wiekszosc okrętów było amerykańskich była gdzie indziej, lecz powaznie osłabili ich flotę ale na nic im sie to zdało, bo tak czy siak w bitwie o Midway dostali w dupę.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Lenistwo69 Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Lenistwo69
Wiek: 31
Dni na forum: 4.359
Plusy: 1
Posty: 24
Skąd: Lublin
Nie wnikając, czy Pearl Harbor było typowo cywilnym miastem, przez które przypadkowo przemknęło się kilku żołnierzy i to pewnie na przepustkach to Japończykom trzeba przyznać oberwało się troszkę ponad to co zrobili Amerykanom.. pomijając bombardowania, które znając ich rozmach nie należały do najhumanitarniejszych, ale bomba atomowa, nigdy nie była i nie będzie narzędziem do atakowania w precyzyjne cele jakimi niewątpliwie są obiekty militarne [w tym przypadku spore lotnisko].. Amerykanie z deczka przesadzili i to oni uderzali poniżej pasa w cywilów... odrobinę niehonorowa wojna.... pieprzyć XX wiek:P
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Atak na Pearl Harbor
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnime PhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2020 DB Nao
Facebook