Forum Dragon Ball Nao

» [Fantasy] Wasze top 3 najlepsze książki fantasty

Strony:   1, 2
Kikoushi Kobieta
Wojownik
Wojownik
Kikoushi
Wiek: 30
Dni na forum: 5.354
Plusy: 1
Posty: 40
1)Władca Pierścieni - genialna książka, Tolkien był świetnym pisarzem. Stworzył wspaniały świat dopracowany w każdym szczególe. Gdzieś nawet są kursy, podczas których można uczyć się elfickiego. Książka jest świetnie napisana no i ma świetną fabułę, zwłaszcza gdy przeczyta się wszystkie książki Tolkiena i jest się ogólnie 'wtajemniczonym'.
2) Gilidia Magów
3) Władczyni Demonów

"Wielu żywych zasługuje na śmierć, a czasem umierają ci, którzy zasłużyli na życie..."
"Od piekła lub nieba odgradza nas tylko życie, rzecz najkruchsza na świecie."
"Czas nie leczy ran tylko przyzwyczaja do bólu."

Obraz
Nightmare_creator Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Asakura ]
Nightmare_creator
Wiek: 33
Dni na forum: 5.512
Posty: 320
Skąd: Czeluść.
nie cierpię fantastyki ale przeczytałam wszystkie tomy pottera - jeśli to się liczy xD

i jesli z nich mam wybrać najlepsze to :
1) Tom 3
2) Tom 4
3) Tom 2

xD

I'm wicked like a stain - yeah, I'm the one who's insane...
eilan1989 Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin
[ Klan Asakura ]
eilan1989
Wiek: 34
Dni na forum: 5.329
Plusy: 5
Posty: 121
Skąd: BP
1. Mgły Avalonu - po prostu genialna
2. Wiedźmin - po przeczytaniu przeprosiłam polskie fantasy
3. Leśny dom
Thorik Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Thorik
Wiek: 17
Dni na forum: 5.710
Plusy: 1
Posty: 538
Zmieniam swoje zdanie, a raczej uzupełniam je o niezbędne szczegóły :

1. Nadal Ursula K. Le Guin, lecz tym razem z całą Trylogią Ziemiomorza i Najdalszym Brzegiem na szczycie tej składanki.

2. Niech i teraz Tolkien dzierży srebrne ozdoby, aby jego Władca Pierścieni mógł być inspiracją dla innych.

3. Ostatnie miejsce na podium, zarezerwowane jest dla Wędrowycza, jako ewenementu w polskiej fantastyce.

Obraz
„(..) czytanie książek i oprawianie ich to całe dwa, i to ogromne, okresy rozwoju. Z początku pomalutku uczy się człowiek czytać. Oczywiście nauka ta trwa wieki. Książkę rwie, szapie, brudzi, nie traktuje jej poważnie. Oprawa zaś świadczy o szacunku do książki, świadczy o tym, że człowiek nie tylko lubi ją czytać, lecz że traktuje ją poważnie.” Dostojewski Fiodor
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Ok. Czas na aktualizację. Jako że twórczość Gaimana jest dość nie typowa, nie bierze udziału w plebiscycie. To tak dlatego żeby się w trzech zmieścić. Poza tym nie podam konkretnych książek, tylko cykle z tego samego powodu Zatem:

1. Twórczość Tolkiena. Jako że całość się dzieje w jednym uniwersum, można na siłę podciągnąć pod jeden cykl. Komentarza nie wymaga.

2. Seria którą obecnie czytam, i która zrobiła na mnie na prawdę spore wrażenie. Jako że jestem sceptycznie nastawiony do literatury Fantasy, i większość polecanych mi książek sprawiła mi wielki zawód, tym bardziej zdziwiłem się tym jak bardzo wciągnęła mnie seria "Czarna Kompania" Cooka. Wspomnę tylko że nie przekonały mnie do siebie ani "Wiedźmin", ani "Wędrowycz", ani "Erago", ani Hary Potter". Większość z tych zachwalanych przez wielu książek, nie była dla mnie warta nawet tego by skończyć choćby jeden tom w całości. Obecnie czytam drugą książkę z cyklu "Czarnej Kompani" - "Cień w ukryciu", i jestem niemal pewien że przeczytam wszystkie 9 tomów. Autor jest prekursorem odmiany fantastyki o nazwie dark fantasy. Nie oznacza to jednak że stara się być na siłę mroczny, żeby przekonać do siebie i zaciągnąć do łóżka Gocie księżniczki i córki szatana. Służył w armii, i przelał w bardzo fajny sposób na papier relacje między żołnierzami służącymi razem na froncie. Nie wybiela swoich bohaterów, pokazuje jakimi są draniami, a mimo to czytelnik żywi do nich sympatię. Poza tym świat wykreowany jest zasadniczo różny od choćby Tolkienowskiego. Nie uświadczymy dzielnych elfów, odrażających orków, jasnego podziału świata na biały i czarny. Starczy. Polecam.

3. Cykl "Ziemiomorze" - pisałem gdzie indziej.


Wyróżnienie dla "Narni" Lewisa na bycie książką bardzo mądrą dla ludzi w każdym wieku.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.970
Plusy: 25
Posty: 2.091
To ja też cyklami może pojadę, choć ranking będzie nieco wypaczony, ze względu na to, że niektóre pozycje, które być może zasługują na znalezienie się w trójce, czytałem jeszcze jako szczeniak i może nie potrafiłem w pełni docenić i z tego powodu ich brakuje.
1. Cykl Hyperiona
Moloch. Połączenie fantasy, sci-fi, kryminału i w mniejszym stopniu romansu. Świetnie skonstruowane postacie, spójna fabuła, praktycznie bez błędów i wpadek.
2. Seria Pan Lodowego Ogrodu Grzędowicza
Chyba najlepsza polska seria ostatnich lat. Kolejne połączenie fantasy i sci-fi, do bólu dopracowane pod względem rzeczowości i odzwierciedleń w rzeczywistości, jak zresztą cała twórczość tego autora.
3. Wiedźmin
Bez uzasadnienia.
Roza Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Roza
Wiek: 31
Dni na forum: 6.156
Posty: 403
Skąd: NS
Jestem początkująca jeżeli chodzi o fantastykę, ale póki co:

1. Miecz prawdy (jak dotąd, do 7 części najbardziej uwiodła mnie 6 część "Nadzieja Pokonanych")
2. Eclipse
3. M jak Magia

z pewnością o czymś zapomniałam, kiedyś zaktualizuję (:
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.797
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Nie zaliczylabym HP do fantasy... mimo ze lubie i HP, i fantasy, a moze wlasnie dlatego.

1. Trylogia "Pamiec, Smutek i Ciern" Tada Williamsa - arcydzielo gatunku.
2. "Demon Ciemnosci" Tanith Lee - niezwykle poetycka opowiesc i przepiekny styl.
3. "Legendy DragonLance" - klasyka fantasy i niezrownany Raistlin Majere

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Lees Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Lees
Wiek: 30
Dni na forum: 5.768
Plusy: 1
Posty: 219
1. Kłamstwa Locke'a Lamory, Na szkarłatnych morzach - Scott Lynch
2. Czarna Kompania -Glen Cook
3. Trylogia Najemnicy - R.A. Salvatore

1. Świetna postać Locke'a, przekręty w stylu Ocean's Eleven.
2. Konował to po prostu jeden z najlepszych bohaterów, którzy zostali wykreowani.
3. Duet Jarlaxle- Entreri miesza w Zapomnianych Krainach, bardzo przyjemna lektura.

http://www.anime-planet.com/users/Lees
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.469
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
1. J.R.R.Tolkien, Władca Pierścieni Dwie Wieże - mistrzostwo, czytałam wiele jego książek, ale jak dla mnie, najlepsza spośród nich jest właśnie ta.
2. A.Ziemiański, Achaja - język dosadniejszy niż u Sapkowskiego, świetna intryga i niesamowita główna bohaterka.
3. A.Sapkowski, Wiedźmin - co tu pisać, klasyka.
Keira
Gekokujō
Gekokujō

Dni na forum: 709
Ostrzeżenia: 1
Posty: 3
Stary temat ale postanowię kontynuować. Kiedyś nie przepadałam za czytaniem fantastyki, w ostatnim czasie mi się to zmieniło oraz lubię sobie raz na jakiś czas przeczytać ksiązkę tego rodzaju. Z moich ulubionych Seria Wiedźmin Achaja ziemiańskiego - wiem, ze są różne opinie na jej temat ale mi się podobało, bardzo lekko mis ię czytało jak również ksiązki Piekary Zdecydowanie jednak bardziej wolę pozycje o tematyce kryminalnej, medycznej, naukowej....

Zaciekawiła mnie na przyklad anatomia człowieka
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2

Forum DB Nao » » » » [Fantasy] Wasze top 3 najlepsze książki fantasty
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook