Forum Dragon Ball Nao

» Katastrofa w Smoleńsku ocena: 9,67 (głosy: 3)110

Strony:   1, 2, 3, 4  
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.124
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Cwel I Wielki napisał(a):
znów wrócą do życia codziennego z uśmiechem na buźce : )
Tyle, że w sejmie nic nie będzie już takie samo, jak przed tą katastrofą z Soboty, bo będzie brakować tych posłów, którzy zmarli.
Chciałbym jednak, aby ta tragedia czegoś ich nauczyła, tego, żeby panował spokój i było mniej ostrych sporów w sejmie, bo życie jest krótkie i nie warto tracić czasu na kłótnie.

Al Ed Upek napisał(a):
e mi łza poszła, ale nie poszła.
Mi by poszła dzisiaj, jak oglądałem to posiedzenie żałobne, gdy orkiestra grała tą pieśń żałobną, były pokazywane zdjęcia i jak większość posłów, co była na sali płakało.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Ja bym sobie życzył, żeby ludzie się nauczyli czegoś ważnego. Czegoś, co bardzo chętnie napędzały media. Nie powinno się w tak bezczelny i prymitywny sposób szydzic z Prezydenta. Z szacunku dla urzędu i człowieka. I główna w tym zasługa TVNu, ktory subtelnie, acz dosadnie pokazywał jak bardzo tym człowiekiem gardzi i skutecznie uczył tego dziadostwa Polaków. Oczywiście TVN teraz rozpacza i wspomina Kaczyńskiego w zupełnie innym tonie. Ohydne.

Też widziałem fragment tego posiedzenia, nie płakałem, ale szkoda mi Jarosława, widac po nim, że ciężko to znosi. W dodatku media pewnie się biją o to, kto pierwszy przeprowadzi z nim wywiad, a on jest tego świadomy. Chce miec trochę spokoju, ale nie chcą mu go dac. Dużo wody z Wiśle upłynie, nim ten kraj (niecały oczywiście) nabędzie trochę przyzwoitości.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
.Black Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
.Black
Wiek: 34
Dni na forum: 6.717
Ostrzeżenia: 3
Posty: 930
Również mnie zaszokowała cała ta tragedia, jednakże chciałbym zwrócić uwagę na dwie bardzo ważne rzeczy, które w perspektywie całego żalu po śmierci tych ludzi milkną gdzieś w cieniu.

Po pierwsze, żałoba narodowa trwająca 7 dni. Oczywiście jestem świadom tego co się wydarzyło, to wielka tragedia dla naszego narodu. Jednakże, 7 dni żałoby to zdecydowana przesada. Rozumiem że na pokładzie była para prezydencka, posłowie, wicemarszałkowie, przedstawiciele duchowieństwa oraz wojska polskiego, ale . . . czuje wielki niesmak. Gdyby w tej samej tragedii zginęli zwykli ludzie nie byłoby całego wielkiego cyrku który nakręcają nam media (czyt. TVN). Niestety jesteśmy ludźmi i musimy z tym żyć. Żyć znaczy myśleć trzeźwo. Tak, my forumowicze, tysiące polaków i rodziny ofiar, wszyscy jesteśmy tym głęboko poruszeni. Ale co mają powiedzieć ludzie którzy przez politykę najwyższych władz nie mają co włożyć do garnka? (nie mówię tutaj o nierobach) Jako ludzie również będą poruszeni, w końcu nic co ludzkie nie jest nam (im) obce. Ale widząc jaka karuzela się kręci mogą zacząć odczuwać wstręt do takich sytuacji. Pan prezydent nagle z dnia na dzień stał się ikoną i wielkim bohaterem, Warszawa została dosłownie odcięta od życia, ostatni przejazd, setki tysięcy zniczy, tysiące funkcjonariuszy i innych służb na usługach tegoż wydarzenia ... Sory, ale z czyjej kieszeni ? Hm ? Teraz nikt nie mówi o pieniądzach bo nie wypada ...

Druga sprawa. Pochówek pary prezydenckiej na Wawelu. Co o tym myślicie? Nigdy nie byłem dobry z historii, ale czy ni uważacie podobnie jak wiele narastających głosów sprzeciwu, że jest to miejsce wyjątkowe, przeznaczone dla (w pewnym sensie) bohaterów? Czy ginąc w katastrofie Pan prezydent wypełnia takowy status?

Pz.
Thorik Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Thorik
Wiek: 17
Dni na forum: 5.709
Plusy: 1
Posty: 538
Właśnie chciałem zadać to pytanie, które umieściłeś w ostatnim akapicie.

W całej tej tragedii najbardziej porusza mnie sprawa Jarosława Kaczyńskiego i jego matki. Jak on ma to jej powiedzieć? Żałoba trwa już 4 dni, a ona nadal nie jest świadoma. Z drugiej strony ta wiadomość może ją zabić. Sytuacja patowa. Świadomość, że może stracić kolejną osobę ze swojej rodziny musi być przytłaczająca.

Obraz
„(..) czytanie książek i oprawianie ich to całe dwa, i to ogromne, okresy rozwoju. Z początku pomalutku uczy się człowiek czytać. Oczywiście nauka ta trwa wieki. Książkę rwie, szapie, brudzi, nie traktuje jej poważnie. Oprawa zaś świadczy o szacunku do książki, świadczy o tym, że człowiek nie tylko lubi ją czytać, lecz że traktuje ją poważnie.” Dostojewski Fiodor
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.799
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
W całej tej tragedii najbardziej porusza mnie sprawa Jarosława Kaczyńskiego i jego matki. Jak on ma to jej powiedzieć? Żałoba trwa już 4 dni, a ona nadal nie jest świadoma. Z drugiej strony ta wiadomość może ją zabić. Sytuacja patowa. Świadomość, że może stracić kolejną osobę ze swojej rodziny musi być przytłaczająca.
Dokładnie. Zresztą po jego twarzy widać jak on to przeżył. Szkoda mi go, wygląda naprawdę przykro.

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
meredith Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
meredith
Dni na forum: 5.741
Posty: 68
Z samego rana mówiono, że zaproponowano rodzinie pochówek pary na Wawelu ( warto zauważyć, że to nie był rodziny pomysł, oni się tylko zgodzili). Powinno się tam pochować prezydenta z tej oto przyczyny: jest to pierwszy prezydent wolnej Polski, który zginął śmiercią tak tragiczną (poza Narutowiczem). Poza tym nie leciał tam na wycieczkę krajoznawczą i nie był to byle jaki wypadek - bo leciał po to, żeby chronić honor Polaków i wypełnić swój obowiązek patriotyczny, razem ze wszystkimi ważnymi osobistościami. Może i Wawel to zbyt doniosłe miejsce w opinii niektórych, ale moim zdaniem nic złego się nie stanie jak parę prezydencką tam pochowają. Obrazy dla pozostałych zmarłych spoczywających w tamtym miejscu na pewno nie będzie.

Oczywiście Wałęsa jak zwykle dumnie się puszy i twierdzi, że "zdążył wybaczyć prezydentowi przed swoją śmiercią" za to że się tam nie zgadzali itd. Ogólny sens był taki, że Wałęsa jest extra, a prezydent nie bardzo ( wywnioskowałam z całej wypowiedzi tyle, że Kaczyński jemu nie wybaczył, a Wałęsa szczyci się tym, że sam wybaczył Kaczyńskiemu). Skąd on tam może wiedzieć czy mu prezydent wybaczył czy nie, jeszcze wyciągać takie rzeczy przed kamerą.W ogóle media tak kreują tego Wałęsę, jakby on sam Solidarność założył, prowadził i tylko on się narażał za komuny - nawet w podręcznikach wymienia się głównie jego. Ale nie o tym temat

W każdym bądź razie hipokryzja leci pełną gębą, media teraz mówią : "jak to się stało, że dziennikarze sejmowi tak niesprawiedliwie oceniali prezydenta!"
Nie chce nic mówić, ale to właśnie oni (TVN, Polsat) nakręcali całą nagonkę, więc niech się teraz nie wygłupiają, tylko powiedzą prosto z mostu " MY jechaliśmy po nim jak tylko się dało". Ładnie Komorowski dzisiaj powiedział, coś w stylu, że przykro mu z powodu słów, których używano całkowicie niepotrzebnie i nie zawsze sprawiedliwie. Ot i potrafią się niektórzy przyznać, że nie zawsze byli w porządku. Tak czy siak prawda jest jedna - spora część Polaków ma teraz wyrzuty sumienia - i to może zaważyć na wyniku najbliższych wyborów.
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
* Jan III Sobieski, zm. 17 czerwca 1696, pochowany na Wawelu 15 stycznia 1734. Obecny sarkofag królewski jest fundacją ostatniego monarchy Stanisława Augusta Poniatowskiego z okazji 100. rocznicy zwycięstwa pod Wiedniem z roku 1683.
* Królowa Maria Kazimiera d'Arquien, zm. 1716, w sarkofagu ufundowanym w 1840 przez cesarza Austrii Ferdynanda I.
* Król Michał Korybut Wiśniowiecki, zm. 10 listopada 1673, pochowany na Wawelu 31 stycznia 1676 w sarkofagu ufundowanym przez cesarza Austrii Franciszka Józefa I z 1858.
* Książę Józef Poniatowski, który zginął w nurtach Elstery pod Lipskiem 19 października 1813. Uroczystości pogrzebowe w Krakowie i na Wawelu odbyły się 22-23 lipca 1817. Sarkofag księcia ufundowała siostra Maria Tyszkiewiczowa w 1830.
* Tadeusz Kościuszko, zm. w Solurze w Szwajcarii 5 października 1817. W lutym 1818 uzyskano zgodę cara Aleksandra I na pogrzeb Kościuszki na Wawelu. Odbył się on w dniach 22-23 czerwca 1818. Umieszczenie trumny w marmurowym sarkofagu odbyło się już w całkowitej tajemnicy 21 grudnia 1832. Zdecydowano o zachowaniu tajemnicy ze względu na sytuację na ziemiach polskich po upadku powstania listopadowego. Obok sarkofagu w 1977 zawieszono brązową tablicę pamiątkową, dar Kongresu USA w 200-lecie bitwy pod Saratogą.
* Gen. Władysław Sikorski, zginął w katastrofie samolotu w Gibraltarze 4 lipca 1943, sarkofag był gotowy już w 1981, do sprowadzenia prochów generała doszło jednak dopiero 17 września 1993.
Ja sie pytam czy nasz prezydent miał podobne zasługi, aby pochować go w Katedrze ŚW. Leonarda na wawelu? watpie, więc stanowcze nie! dla tego pomysłu. Po drugie on urodził się w Warszawie, więc w tym mieście nie dość że się urodził to pełnił najwyższy urząd w państwie, a także był kilka lat temu jego prezydentem, więc to jest najwazniejsze miasto w jego życiu i tam powinien zostać wraz z małżonką pochowany.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Kyanna Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Tokugawa ]
Kyanna
Wiek: 34
Dni na forum: 5.430
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 751
Skąd: Podkarpacie
O katastrofie dowiedziałam się przez sms-a, którego dostałam: Był wypadek, zginęli wszyscy, prezydent i jego żona. Pierwsza moja myśl była taka, że to bardzo spóźniony żart na prima aprilis. Jakoś nie mogłam w to uwierzyć. Dotarło to do mnie gdy włączyłam tv. Teraz to już nieważne czy ktoś lubił Kaczyńskiego czy nie, zginął człowiek a oprócz niego wielu innych wybitnych ludzi. Wielka tragedia. Ale jak wiadomo, teraz wielkie łzy, żałoba a potem wszyscy o tym zapomną. Nagle każdy mówi dobrze o tych, którzy zginęli w katastrofie, złego słowa na nich nie powiedzą.

Co do pochówku na Wawelu, tak naprawdę jest mi to obojętne. Fakt, nie jest on bohaterem jak inni tam pochowani ale mnie to nie przeszkadza. Jakoś nie mogę zrozumieć ludzid, którzy tak bardzo są temu przeciwni. Decyzja została podjęta i co oni zrobią w dniu pogrzebu? Wyjdą na ulicę i nie pozwolą go pochować?

Obraz
"Chwyć Mnie Za Rękę Aniele Śmierci..."
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Blanc侍KATZ napisał(a):
Po drugie on urodził się w Warszawie, więc w tym mieście nie dość że się urodził to pełnił najwyższy urząd w państwie, a także był kilka lat temu jego prezydentem, więc to jest najwazniejsze miasto w jego życiu i tam powinien zostać wraz z małżonką pochowany.
To już zależy nie od nas, tylko od rodziny. Zaproponowano Kaczyńskim, żeby pochować małżonków na Wawelu, wiec uznali, że tak będzie.

Żadnych zasług? Zapytaj się prezydenta Gruzji, czy Lech Kaczyński nie ma żadnych zasług. Albo rodzin katyńskich, albo Ukraińców.

Czasy się zmieniają i rodzaj tego, co uważamy za ważne zasługi się zmienia. Większość podanych na Twojej liście walczyła we wszelkiego typu wojnach i żyła w niespokojnych czasach, więc nie rozumiem porównania...


meredith napisał(a):
W każdym bądź razie hipokryzja leci pełną gębą, media teraz mówią : "jak to się stało, że dziennikarze sejmowi tak niesprawiedliwie oceniali prezydenta!"
Nie chce nic mówić, ale to właśnie oni (TVN, Polsat) nakręcali całą nagonkę, więc niech się teraz nie wygłupiają, tylko powiedzą prosto z mostu " MY jechaliśmy po nim jak tylko się dało".

Media mają to do siebie, że pokazują co chcą. Kiedyś opluwali i śmiali się z czułości okazywanej przez panią Marię Kaczyńską mężowi (nie zapomnę motywu z poprawianiem krawata ), a teraz zachwalają ich pod niebiosa.

Jest zasada: O zmarłych mówi się dobrze albo w ogóle. Jednak zachwalanie ludzi, których kiedyś obrażano, jest moim zdaniem wyrafinowaną obłudą. Zresztą Wałęsa też się nie popisał: "Ja mu wybaczyłem. Ale mi może wybaczyć już tylko Bóg". Ręce opadają....

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
.Black Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
.Black
Wiek: 34
Dni na forum: 6.717
Ostrzeżenia: 3
Posty: 930
meredith napisał(a):
Może i Wawel to zbyt doniosłe miejsce w opinii niektórych, ale moim zdaniem nic złego się nie stanie jak parę prezydencką tam pochowają.
W ten sposób zostanie wydane podświadome pozwolenie na pochówek w tamtym miejscu zarówno Wałęsy, jak i Jaruzelskiego (!). W końcu oni również dzierżyli miano głów państwa, nieprawdaż?

Blanc侍KATZ napisał(a):
Po drugie on urodził się w Warszawie, więc w tym mieście nie dość że się urodził to pełnił najwyższy urząd w państwie, a także był kilka lat temu jego prezydentem, więc to jest najwazniejsze miasto w jego życiu i tam powinien zostać wraz z małżonką pochowany.
Zgadzam się, jeśli prezydent był taki jakiego wspominają jego znajomi, przyjaciele ... to uważam iż sam chciałby spocząć właśnie w Warszawie. Może dla niego to nie ma już teraz znaczenia, ale dla narodu który po siedmiu dniach żałoby powróci do "normalnego" życia, z pewnością będzie miało. W końcu, jak mówiło kilka emerytek w tv : "kochaliśmy go, chcemy by był z nami tutaj, byśmy mogli zapalić mu znicz, pomodlić się" ... (pierwsze słowa pozostawiam do indywidualnej polemiki ...)

Laru napisał(a):
Jednak zachwalanie ludzi, których kiedyś obrażano, jest moim zdaniem wyrafinowaną obłudą.
Mało powiedziane. Osobiście nie ukrywam że za życia nigdy nie przepadałem za prezydentem (lub brakowało mi argumentów za). Mówi się : nie ważne czy go wybrałeś, jesteś polakiem, to twój prezydent. Zawsze byłem przeciwny temu założeniu, dlatego nie będę udawał że go kochałem i będę tęsknić (TVN, Polsat, RMF FM) ...
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Al Ed Upek napisał(a):
Mądrze też wypowiedziała się prof. Jadwiga Staniszkis dla NC, jak będę miał czas to przepiszę, ale możecie też znaleźc w necie.
Czytałem dziś w Empiku przed wyjściem do roboty. Lubię babkę, i znów dała powód to tego by być przeze mnie lubianą. Pytanie tylko czy ( o czym nie pisała, a co może zmienić trochę to o czym mówiła) Jarek zdąży się jako tako pozbierać do wyborów, i w miejsce brata będzie kandydował.


Al Ed Upek napisał(a):
Też widziałem fragment tego posiedzenia, nie płakałem, ale szkoda mi Jarosława, widac po nim, że ciężko to znosi. W dodatku media pewnie się biją o to, kto pierwszy przeprowadzi z nim wywiad, a on jest tego świadomy.
Najgorsze jest to że jak sprawa trochę przycichnie, to media go znów zaczną * na wszystkie możliwe sposoby. Dopóki miał oparcie w bliźniaku mogło mu to latać koło że tak powiem nosa, ale po śmierci brata, szwagierki a niedługo zapewne matki biedakowi zostanie tylko kot.


.Black napisał(a):
Po pierwsze, żałoba narodowa trwająca 7 dni. Oczywiście jestem świadom tego co się wydarzyło, to wielka tragedia dla naszego narodu. Jednakże, 7 dni żałoby to zdecydowana przesada. Rozumiem że na pokładzie była para prezydencka, posłowie, wicemarszałkowie, przedstawiciele duchowieństwa oraz wojska polskiego, ale . . . czuje wielki niesmak. Gdyby w tej samej tragedii zginęli zwykli ludzie nie byłoby całego wielkiego cyrku który nakręcają nam media (czyt. TVN). Niestety jesteśmy ludźmi i musimy z tym żyć.
Ale nie zginęli zwykli ludzie, więc przestań pisać jak potłuczony. To żałoba narodowa, a nie osobista. I naturalnym jest że po śmieci ojca narodu żałoba musi być dłuższa.

.Black napisał(a):
Druga sprawa. Pochówek pary prezydenckiej na Wawelu. Co o tym myślicie? Nigdy nie byłem dobry z historii, ale czy ni uważacie podobnie jak wiele narastających głosów sprzeciwu, że jest to miejsce wyjątkowe, przeznaczone dla (w pewnym sensie) bohaterów? Czy ginąc w katastrofie Pan prezydent wypełnia takowy status?
Zważywszy na sytuację jestem za. Choćby jako symboliczne oddanie czci również ofiarom Katynia.

Kyanna napisał(a):
Wielka tragedia. Ale jak wiadomo, teraz wielkie łzy, żałoba a potem wszyscy o tym zapomną. Nagle każdy mówi dobrze o tych, którzy zginęli w katastrofie, złego słowa na nich nie powiedzą.
Te, nie każdy. W życiu nie powiem żebym w czymkolwiek zgodził się, podziwiał bądź docenił Jarugę. Tym niemniej należy jej się szacunek jako reprezentantce pewnej części narodu, i osobie ludzkiej i w pewnym sensie męczennicy Katyńskiej.

Nie przeklinaj na forum.
SoheiMajin Gotenks

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.799
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Propos miejsca pochowania pary prezydenckiej. Jest mi to w zupełności obojętne. Nie miałbym nic przeciwko jakby pochowali ich u mnie w Łosicach na cmentarzu, również nie protestowałbym w sprawie spoczynku na Wawelu.

Nie rozmawiajmy tutaj o Wałęsie, bo szkoda gadać o komuchach.

W ten sposób zostanie wydane podświadome pozwolenie na pochówek w tamtym miejscu zarówno Wałęsy, jak i Jaruzelskiego (!)
Jaruzelski uda się za rok do Katynia i zginie śmiercią tragiczną, tylko po to, aby zostać pochowany na legendarnym wzgórzu. Brawo.

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Hetman Ciemności Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Hetman Ciemności
Wiek: 37
Dni na forum: 5.118
Posty: 4
Skąd: Z piekła :)
Na Jaruzelskiego i Wałęsę już czekamy z moim Panem w naszym królestwie

Oczywiście szkoda mi tych ludzi co zginęli w katastrofie samolotu w Smoleńsku, jak i wszystkich co giną każdego dnia na świecie. Zginęli wybitni politycy. Tej cechy im odmówić nie można. Z drugiej strony da to może do myślenia reszcie, aby w końcu zabrali się za rządzenie na poważnie, mając dobro ojczyzny na pierwszym miejscu.

Pozdrawiam,
M.
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.212
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Cóż, na pochówek na Wawelu zasłużył sobie praktycznie tym, że tragicznie zginął, zaś że był to akurat lot do Katynia? Przypadek, zresztą dosyć intensywnie wykorzystywany przez ogół jako argument dowodzący patriotyzmu, obowiązku czy czegoś tam, podczas gdy uważam, że gdyby Kaczyński zwyczajnie nie pojawił się na obchodach byłaby chryja dyplomatyczna, tym bardziej, że rzecz bezpośrednio Polaków się tyczy. Śmierć w dobrych okolicznościach jest w mojej opinii czynnikiem niewystarczającym, by uznawać kogoś za bohatera. Naciągany ten Wawel, ale 'róbta co chceta'.

Choć w zasadzie po raz pierwszy uważam, że od śmierci papieża ta żałoba jest jak najbardziej uzasadniona, tudzież bez większości medialnej oprawy nie kojarzy się z politycznym cyrkiem jak w przypadku poprzednich żałób. Pomijając moje osobiste zdanie na temat prezydenta, a w zasadzie jego brak, waga wydarzenia nie pozwala przejść obojętnie.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Thorik Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Thorik
Wiek: 17
Dni na forum: 5.709
Plusy: 1
Posty: 538
Wawel to niemal to samo co Nobel dla Obamy. Wielka inwestycja w przyszłość, której za 50 lat nikt nie zaprzeczy. Kiedy nasze dzieci i ich dzieci otworzą podręczniki do historii, zobaczą wielkiego czarnego zbawce narodu z nagrodą Nobla i nie będzie się liczyło czy dostał ją słusznie, czy nie słusznie, a za co to już najmniej. Tu przypadek jest podobny. Lech Kaczyński za 50 lat będzie opiewany jako człowiek równy królom. Nikt nie będzie pamiętał jakie stosunki były między PISem a PO, jak media naśmiewały się z prezydenta i kto uprawiał "politykę hakową". W karty historii wpisze się Wawel i jego symbolika, z którą nikt nie będzie dyskutował.

Obraz
„(..) czytanie książek i oprawianie ich to całe dwa, i to ogromne, okresy rozwoju. Z początku pomalutku uczy się człowiek czytać. Oczywiście nauka ta trwa wieki. Książkę rwie, szapie, brudzi, nie traktuje jej poważnie. Oprawa zaś świadczy o szacunku do książki, świadczy o tym, że człowiek nie tylko lubi ją czytać, lecz że traktuje ją poważnie.” Dostojewski Fiodor
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Thorik napisał(a):
Wawel to niemal to samo co Nobel dla Obamy. Wielka inwestycja w przyszłość, której za 50 lat nikt nie zaprzeczy. Kiedy nasze dzieci i ich dzieci otworzą podręczniki do historii, zobaczą wielkiego czarnego zbawce narodu z nagrodą Nobla i nie będzie się liczyło czy dostał ją słusznie, czy nie słusznie, a za co to już najmniej. Tu przypadek jest podobny. Lech Kaczyński za 50 lat będzie opiewany jako człowiek równy królom. Nikt nie będzie pamiętał jakie stosunki były między PISem a PO, jak media naśmiewały się z prezydenta i kto uprawiał "politykę hakową". W karty historii wpisze się Wawel i jego symbolika, z którą nikt nie będzie dyskutował.
Blanc侍KATZ napisał(a):
* Gen. Władysław Sikorski, zginął w katastrofie samolotu w Gibraltarze 4 lipca 1943, sarkofag był gotowy już w 1981, do sprowadzenia prochów generała doszło jednak dopiero 17 września 1993.
Tak a propos kontrowersji i niejasności politycznych, które przebrzmiewają do dziś dzień.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
.Black Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
.Black
Wiek: 34
Dni na forum: 6.717
Ostrzeżenia: 3
Posty: 930
Hako napisał(a):
Jaruzelski uda się za rok do Katynia i zginie śmiercią tragiczną, tylko po to, aby zostać pochowany na legendarnym wzgórzu. Brawo.
Heh, na to wygląda że starczyłaby mu śmierć w jakiejś katastrofie. Nie ja wymyśliłem takie warunki.
Thorik napisał(a):
Wawel to niemal to samo co Nobel dla Obamy. Wielka inwestycja w przyszłość, której za 50 lat nikt nie zaprzeczy.
Zauważ tylko że Obama żyje i ma się dobrze, więc teoretycznie może dokonać jeszcze wielu wielkich rzeczy, a ... niestety ... nasz prezydent jest już pod kreską, a bilans jest dość jasny.

* Gen. Władysław Sikorski, zginął w katastrofie samolotu w Gibraltarze 4 lipca 1943, sarkofag był gotowy już w 1981, do sprowadzenia prochów generała doszło jednak dopiero 17 września 1993.

Nie znam się, ale wiki podaje że Sikorski walczył z Legionach Polskich oraz podczas wojny polsko - bolszewickiej ... więc myślę że nie ma co polemizować nad tym faktem.

http://pl.wikipedia.org/wiki/W%C5%82adys%C5%82aw_Sikorski
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Laru napisał(a):
Żadnych zasług? Zapytaj się prezydenta Gruzji, czy Lech Kaczyński nie ma żadnych zasług. Albo rodzin katyńskich, albo Ukraińców.

Czasy się zmieniają i rodzaj tego, co uważamy za ważne zasługi się zmienia. Większość podanych na Twojej liście walczyła we wszelkiego typu wojnach i żyła w niespokojnych czasach, więc nie rozumiem porównania...
No to w końcu ma być naszym "bohaterem" czy ukrainców lub gruzinów? Był tradycjonalistą to fakt i dążył do poznania wszelkich prawd oraz dawał do zrozumienia, że dawni opponenci powinni przeprosić za grzechy w historii, ale to żadne zasługi, tylko obowiązki kazdego demokratycznego prezydenta. A teraz nie są cieżkie czasy? może nie nekaja nas sąsiedzi, ale mimo to życie nie jest łatwe, duzo ludzi nie ma pracy, jestesmy gdzies tam styłu jezeli chodzi o jakośc zyicia itp. Dl mnie byłby bohaterem gdyby nie słuchał tego co mu ludzie wciskali i dojrzał skorumpowane jednostki i powiedział im stanowcze "nie!", oraz zaostrzył prawo, aby kazdy zwyrodnialec lub bezwzględny morderca odpowiednio odpowiedział za swoje czyny (25 lat to powinno byc minimum).

dla mnie był "tylko" prezydentem i oczywiście nalezy mu sie szacunek, ale nie taki aby reszta świata sie z nas śmiała. pomyslcie nie dosc ze ta decyzja podzieli naród, to jeszcze sprawi, że byle kto bedzie chciał byc pochowany na wawelu, a ostrzegam że spora część naszych polityków na to nie zasługuje.


Andrzej Sikorowski z Pod budą spiewał kiedyś "Nie przenoscie nam stolicy do Krakowa" i chyba cos w tym przewidział.

Pozdrawiam

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.124
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Co do pochówku pary prezydenckiej podzielam zdanie Haka, niech chowają sobie ich gdzie chcą im to jest już i tak obojętne, ponieważ są już na drugim świecie, a ludzie robią z tego niepotrzebną aferę.

Laru napisał(a):
"Ja mu wybaczyłem. Ale mi może wybaczyć już tylko Bóg"
Lol, to czego mu nie wybaczył wcześniej póki Kaczyński jeszcze żył? Teraz zgrywa wielce dobrodusznego kiedy Lecha już nie ma.
konto usunięte
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4


Blanc侍KATZ napisał(a):
tylko obowiązki kazdego demokratycznego prezydenta.
Według ciebie każdy prezydent postawiłby się przed Rosją, ryzykował życie i walczył o prawa Gruzinów? To nie jest żaden obowiązek.

Większość złego na temat naszego prezydenta to zwykłe wymiociny TVNu i innych stacji na tym samym poziomie które dla pieniędzy dadzą wszystko. To właśnie Tvn dorobił Kaczyńskiemu* taką gębę złego prezydenta, posłużyli się jego niedużym wzrostem i nietypowym sposobem wymowy. A tego że Tusk nie umie wypowiedzieć R i wygląda jak ostatnia menda to już nie zauważacie.
Blanc侍KATZ napisał(a):
dla mnie był "tylko" prezydentem i oczywiście nalezy mu sie szacunek, ale nie taki aby reszta świata sie z nas śmiała. pomyslcie nie dosc ze ta decyzja podzieli naród, to jeszcze sprawi, że byle kto bedzie chciał byc pochowany na wawelu, a ostrzegam że spora część naszych polityków na to nie zasługuje.
Uważam, że Kaczyński Lech był człowiekiem zasłużonym, można się sprzeczać o to czy powinien zostać pochowany na Wawelu czy nie. Jedno jest pewne, zasługiwał na to żeby go lepiej traktować i zasługuje na pamięć.

A to czy powinien być pochowany na Wawelu jest średnim pomysłem bo to znowu podzieli nasz naród i znowu będzie to samo. Nie wiem kto na to wpadł, jedni mówią że rodzina (z powodu szacunku), drudzy że PO (jeśli tak to bardzo sprytnie osłabili poparcie PiSu). W każdym razie myślę że Lech wolałby nawet nie zostać pochowany byleby tylko naród się nie kłócił.

Co do samej katastrofy - jest to okropna tragedia, nie powinna się wydarzyć (jak każda zresztą). Zginęło tak wiele cennych, inteligentnych i ważnych osób. Uważam jednak że śmierć podczas lotu aby oddać cześć ofiarom Katynia i to że ryzykowali życie lądując tu (żeby się nie spóźnić) a nie w Mińsku to wielki czyn. Chwalebny.

Pozdrawiam
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4  

Forum DB Nao » » » » Katastrofa w Smoleńsku
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook