Forum Dragon Ball Nao

» Zabawa w Detektywa =) ocena: 10,00 (głosy: 2)110

Strony:   1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 17, 18, 19  
ViRuS Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 5.408
Posty: 3
Gangez napisał(a):
Skoro ojciec go wysłał to znaczy że Tarble musi być w wieku Goku lub ciutkę starszy a to, że po nim widać to wina twórców, że nie pokazali scenariusza dla tej wytrwalszej części fanów....


Po 1 : Nie ma co się kłócić i zadawać głupie pytania czemu on tak wygląda bo filmy kinowe nie mają nic wspólnego z anime (oprócz samych postaci i miejsc), jeżeli to miało by być prawdą to wzrost etc nie ma tu nic do rzeczy, przecież Krillan jest mniejszy od Goku, a jest od niego starszy, a nie wygląda (w sadze buu, ma włosy i nie powiedział bym że jest starszy od innych)

Wracając do filmów kinowych to widać nie raz, że nie mają nic wspólnego z anime, już wymieniony wyżej przykład, czyli bodajże 8 odc. Brolly the Legendary Super Saiyan, Gohan tam jest ssj, jest tam też Future Trunks etc, a w anime gohan nauczył się transformacji w ssj podczas treningu w Rajskiej Sali Treningowej z ojcem i nie było czasu na walkę z Brolly'im tylko z Cell'em, a Goku i Trunks zgineli tam (Cell Games) mógłbym się bardziej rozpisać, ale nie ma takiej potrzeby
TurlesSSJ Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
TurlesSSJ
Wiek: 26
Dni na forum: 5.390
Ostrzeżenia: 1
Posty: 10
dlaczego jak Vegeta zamienił się w Oazaru to nadal miał zbroję?
Ania Kobieta
Saiyanin
Saiyanin

Wiek: 38
Dni na forum: 6.584
Posty: 181
Skąd: Olsztyn
TurlesSSJ napisał(a):
dlaczego jak Vegeta zamienił się w Oazaru to nadal miał zbroję?
To proste ta zbroja była bardzo elastyczna i się rozciągnęła!
Gangez Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Tokugawa ]
Gangez
Wiek: 34
Dni na forum: 5.683
Plusy: 17
Posty: 2.896
Skąd: Szczecin
Ja się tak zastanawiam. Dlaczego po walce z Vegetą i Nappą przyjaciele w składzie: Tien, Yamcha i Piccolo zachowali ciała w niebie skoro one zostały na Ziemi? Czyżby mieli 2 ciała? Bo po śmierci Songa jego ciało zostało zabrane a w przypadku Yamchy to zamknięte w tej dziwnej trumnie a jednak w zaświatach nie był obłoczkiem.

szczecin
Vajper Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Vajper
Wiek: 33
Dni na forum: 5.378
Posty: 55
Skąd: LBN
Ja zauważyłem błąd również dotyczący transformacji. Chodzi o przygodę na planecie Namek. Po przybyciu na Namek siła ciosu Goku wynosiła 180 000 jednostek i nie ma bata żeby podskoczył Freezerowi. Gdy Freezer był już po ostatniej przemianie, Goku również przeszedł na wyższy poziom (SSJ), Jak to jest możliwe że ze 180 000 jednostek zrobiło się nagle
15 000 000 Nawet jeżeli Goku podnosiłby swoja siłę w czasie walki nawet na te 300 000 to po transformacji nie da rady wycisnąć 15 000 000 !!!


Pozdrawiam
konto usunięte
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4


A skąd wiesz ile razy zwiększała siłę przemiana w poziom super saiyanina... to nie jest błąd tylko potęga poziomu SSJ.
Vajper napisał(a):
Nawet jeżeli Goku podnosiłby swoja siłę w czasie walki nawet na te 300 000 to po transformacji nie da rady wycisnąć 15 000 000 !!!
A skąd wiesz że nie da? Pierwsza przemiana w SSJ, nie wiadomo jaki mógłby osiągnąć poziom

Pozdrawiam.
Gangez Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Tokugawa ]
Gangez
Wiek: 34
Dni na forum: 5.683
Plusy: 17
Posty: 2.896
Skąd: Szczecin
Nie zapominajcie że od chwili przylotu na Namek, Goku bił się z siłami Frezzera przez co jego ciało opuściły wszystkie siły, następnie jego ciało się zregenerowało i właśnie to mu dodało sił. Vegeta kiedyś powiedział że siła kosmicznych wojowników podwaja się po odzyskaniu sił. Ktoś jeszcze inny powiedział, że Goku im dłużej walczy tym staje się coraz silniejszy. Ja myślę że Goku po prostu zrobił duże postępy a przemiana w SSJ dała ogromny efekt.

szczecin
BardockSSJ Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
BardockSSJ
Wiek: 28
Dni na forum: 5.673
Posty: 128
Skąd: Polska
Ja zauważyłem błąd również dotyczący transformacji. Chodzi o przygodę na planecie Namek. Po przybyciu na Namek siła ciosu Goku wynosiła 180 000 jednostek i
Tyle wynosiła po użyciu Kaiokena x2. Sama siła ciosu Goku po przybyciu na Namek wynosiła 90,000. Został poważnie ranny podczas walki z siłami specjalnymi Frezera, po wyjściu z komory regeneracyjnej jego siła ciosu wynosiła ok. 3,000,000, a transformacja SSJ podnosi siły ok. 50x ( przy czym nie niszczy wojownika tak jak Kaioken)

Oficjalna tabelka power leveli z Daizenshuu: http://dbnao.net/forum/viewtopic.php?p=134074#134074 No... może nie taka oficjalna, ale jest najlepsza jaką widziałem.
Vajper Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Vajper
Wiek: 33
Dni na forum: 5.378
Posty: 55
Skąd: LBN
Dobra, Uległem Macie racje. Po dłuższym zastanowieniu przyznam ze to możliwe
konto usunięte
Nail
Nail


Mnie zastanawia inna rzecz, która właściwie opiera się na przypuszczeniach, ale da się ją uzasadnic logicznie chociaż może się okazac, że nie mam racji. Chodzi mi o Piccolo i Piccolo Daimao. Moim zdaniem to jedna i ta sama postac. Gdzieś w sumie czytałem czyjegoś posta, w którym była mowa, że Piccolo Daimao przekazał swojemu synowi swoją jażń. A 2 dusze nie powinny miec takiej samej jaźni. Nie powinni się też spotkac w piekle. Po drugie Piccolo na 23 TB mówi wszystkim, że jest kopią Piccolo Daimao. Gdy Piccolo już był w świecie żywych jako dziecko mówił, że pomści ojca, a na turnieju mówił, że jest tym razem lepiej przygotowany. Nawet było tam ujęcie. Widac było ich obu jak mówią jednocześnie o tym przygotowaniu. Podejrzewam, że gdzieś wystąpił błąd we francuskim tłumaczeniu, ale trudno jednogłośnie powiedziec, co jest tym błędem bądź też błędami skoro niezależnie od stwierdzenia może dac to 2 odrębne znaczenia zmierzające w 2 różne strony.

Ktoś jest w stanie to uzasadnic czy nawet coś dodac lub pokazac, że nie mam racji? Moim zdaniem dosc intrygujące.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Trzeba sobie zadać pytanie, czy Piccolo miał jakieś konkretne wspomnienia ojca? Z tego co się orientuję miał (o Wszechmogącym, Smoczych Kulach itp.).
Przy czym on mimo wszystko nazywał ojca ojcem (a ten nazwał go potomkiem), więc musiał mieć własną psychikę, a nie kopię 1:1 ojca. Jak dla mnie Daimao nie tyle przekazał mu swoją jaźń, co wspomnienia, które naturalnie spowodowały u małego żądzę zemsty. W każdym razie "ta sama postać" to za dużo powiedziane.

To co podałeś, to raczej kwestia błędnego tłumaczenia, chcesz, to podaj mi dokładny moment, to mogę w mandze sprawdzić.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
konto usunięte
Nail
Nail


Ok Gotenks. To tak. Piccolo Daimao jest u kresu sił. Wypluwa jajo, które później płynie rzeką. Wówczas zostaje ono przewiezione jakimś wózkiem pod dom, gdzie mieszka dwoje starszych ludzi. Po wykluciu Piccolo wznieca pożar domu i mówi, że pomści ojca. Mówił też, że nienawidzi ludzi, a zwłaszcza Son Goku. Mijają 3 lata. Odbywa się 23 TB. Piccolo walczy z Kamim w 2-gim cwiercfinale. Kami był wtedy pod ludzką postacią. Wszechmogący chce zastosowac Mafumbę, by uwięzic Piccolo w butelce. Po walce Piccolo mówi Son Goku, że tym razem jest lepiej przygotowany. Jest tam ujęcie, gdzie widac jak Piccolo mówi o tym dla Goku. Poza tym pokazany jest też bardziej wyblakły Piccolo Daimao. I mówią jednocześnie. Chyba, że to dla zmyłki zrobiono. Sam nie wiem.

Właśnie to mnie zastanawia.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
To nic nie znaczy, bo to jakieś pierdoły.
Goku mówi o nim m.in. "zawarł w tym jaju prawie całego siebie", a sam Szatan mówi o sobie "jestem nowym wcieleniem Szatana".
To chyba wystarcza, by uważać, że to nie "ta sama postać".

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
konto usunięte
Nail
Nail


Dzięki, że rozwiałeś moje wątpliwości. Własnie o to mi chodziło. Najwidoczniej ja sam musiałem coś przeoczyc Jeśli to z anime jest, to chyba jeszcze dziś zdołam dotrzec do rozmowy Goku z Piccolo przed finałem. Chyba, że to w mandze było zawarte to co napisałeś.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Z mangi, ale w anime pewnie jest podobnie. Te słowa Szatan wypowiedział, jak mu czapka z głowy zeszła i zastraszył publiczność, która jego "rogi" zobaczyła.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
konto usunięte
Nail
Nail


[ Dodano: 18.06.2010, 22:28 (po 1 minucie) ]
Zatem można poczekac, aż ktoś wpadnie na zupełnie nowy pomysł w tym temacie. Jutro dojdę do 2-giego półfinału oraz finału.
Smokofenek Mężczyzna
Cargo
Cargo

Wiek: 33
Dni na forum: 4.802
Posty: 29
Skąd: Podróżnik
Sam patrząc detektywistycznie of kors, uważam że te podawane info to mocne przegięcia! dlaczego? Już podaję powód. Goku do Frizera ćwiczył w sali treningowej podnoszącej ciężkość ciała (do) 100krotności. Gdyby ssj podnosił siłę itp. około 10krotnie, to dlaczego Vegeta przed 25 Tenkaichi Budokai (czyli przed Buu) ćwiczył na 150 krotnym przyciąganiu? I do tego of kors się męczył (ćwiczył hardkorowo). Gdyby ssj podnosił siłę np. 10krotnie Vegeta ssj powinien ćwiczyć co najmniej [ ort! ] na 500 (?) przyciąganiu! Przecież Goku przed Frizerem ćwiczył na 100 (to nie logiczne).
Tu zauważam pewne coś. Nie wiem jak w mandze ale w anime Vegeta ćwiczył chyba na 500 jednostkach przyciągania. Widziałem jak było 410 i chyba 450, ale potem już nie pokazali. Najpierw ćwiczył na 200, potem poprosił o coś trudniejszego i ćwiczył na co najmniej 400. Mogę znaleźć screena, tzn. sam go zaraz zrobię. Proszę, oto on:

http://img525.imageshack.us/img525/7089/450jednostek.png

To było gdy Trunks opowiedział o cyborgach, Vegeta ćwiczył w statku a Goku z Piccolo i Gohanem. A właściwie to w tym odcinku Goku i Piccolo uczyli się jeździć.
AdrianC
Ziemianin
Ziemianin
AdrianC
Wiek: 36
Dni na forum: 4.783
Posty: 25
Skąd: Warszawa
Odtworzony i ulepszony przez Dendiego Ziemski Smok, gdy ukazał się po raz pierwszy, po pokonaniu Komórczaka wypowiedział mniej więcej takie zdanie: "Macie prawo do trzech życzeń, ale spełnię tylko dwa". Dlaczego mimo, iż mieli prawo do trzech życzeń, smok mógł spełnić tylko dwa?

I druga sprawa odnośnie drugiego życzenia wówczas wypowiedzianego. Początkowo Krilan zaproponował by zamienić C18 ponownie w prawdziwą kobietę(co ciekawe będąc cyborgiem(faktycznie to pół-cyborgiem) i tak mogła rodzić dzieci ^^. Ciekaw jestem pod jakim względem była cyborgiem, tzn. co było w niej mechaniczne, a co prawdziwe). Smok odmówił, bo stwierdził, że jego moc nie działa na układy scalone. Krilan zatem zaproponował by smok usunął z ciał C17 i C18 bomby. O dziwo, to mógł zrobić... Przecież to też jest działanie na układach scalonych Mało tego C18 nie była w pełni cyborgiem. Wystarczyło więc usunąć to co było w niej sztuczne(tak jak to zrobił z bombami) lub też podmienić na ludzkie odpowiedniki. Wnioskując po tym, że C18 myśli samodzielnie i ma ludzkie odczucia(miłość itp.) posiada mózg, a także inne narządy(wszak urodziła Marron), w tym pewnie i serce(choć może to właśnie ono było sztuczne), była bardziej człowiekiem niż cyborgiem. Jedyne co tak na prawdę czyniło ją cyborgiem to brak.. duszy(chociaż i do tego mam wątpliwości, wszak to dusza odpowiada za to kim jesteśmy, czy potrafimy kochać, itp.)? Bo nikt nie był wstanie wyczuć ich obecności. Nie rozumiem tego... Czy ktoś wie, dlaczego Smok mógł usunąć bombę a nie mógł zrobić z C18 normalnej kobiety? I czy może ktoś wie, co w C18 było ludzki a co mechaniczne?
Na jednej ze stron o DB znalazłem tekst, ponoć z mangi, że Smok nie może zamienić C18 w człowieka, bo jej siła/moc jest większa od tej, którą posiada Smok i Wszechmogący, a bombę mógł usunąć, bo na to nie miała wpływu różnica sił. Czy więc w anime jest aż tak duży błąd merytoryczny(ew. błąd leży po stronie polskiego tłumaczenia)?

Intryguje mnie jeszcze jedna sprawa. Chodzi mianowicie o zaświaty a głównie o ciało.
Songo, gdy pierwszy raz trafił w zaświaty zachował ciało dzięki Wszechmogącemu. Później okazało się, że o tym kto może zachować ciało decyduje Król Królów. Podstawowym warunkiem zachowania ciała było bycie wojownikiem i zrobienie czegoś dobrego.
Dlaczego więc ciała zachowali Freezer, Siły Specjalne Freezera, ojciec Freezera i Komórczak? Ciało, o ile dobrze pamiętam, zachował również Raditz, jednak jego już w zaświatach się nie spotyka.
Ania Kobieta
Saiyanin
Saiyanin

Wiek: 38
Dni na forum: 6.584
Posty: 181
Skąd: Olsztyn
AdrianC napisał(a):
Odtworzony i ulepszony przez Dendiego Ziemski Smok, gdy ukazał się po raz pierwszy, po pokonaniu Komórczaka wypowiedział mniej więcej takie zdanie: "Macie prawo do trzech życzeń, ale spełnię tylko dwa". Dlaczego mimo, iż mieli prawo do trzech życzeń, smok mógł spełnić tylko dwa?
To proste pierwsze użycie dawało tylko dwa życzenia z trzech możliwych, gdyż Dendi regulował moc smoczych kul, tak żeby mogły wskrzeszać naraz więcej osób niż jedną.

Piccolo: Czyli nie będzie można jednym życzeniem wskrzesić wielu osób, prawda? Na przykład "Niech odżyją wszyscy zabici przez Cella"...?
Dendi: Hm?... Jeśli jest taka potrzeba to wystarczy na początku trochę je wyregulować... Jednak w tym przypadku będzie można spełnić tylko dwa życzenia.

Ten cytat z mangi to tłumaczy, to fragment rozmowy bohaterów.
AdrianC
Ziemianin
Ziemianin
AdrianC
Wiek: 36
Dni na forum: 4.783
Posty: 25
Skąd: Warszawa
Oprócz tych kwestii, które jeszcze nie zostały wyjaśnione, z poprzedniego mojego posta, mam kolejne.

Dlaczego BuuBuu jako jedyny ze złych charakterów przeszedł reinkarnację?

Czy w czasach Future Trunksa istniał BuuBuu? Jeśli tak, to dlaczego gdy Trunk przybył do "naszych" czasów, by poinformować wszystkich o cyborgach, to nie wspomniał ani słowem o BuuBuu? Gdy BuuBuu się pojawił, Trunk z "naszych" czasów, miał 8 lat. W czasach Trunka - małego i 17 letniego - były tylko C18 i C17. Skoro kula z BuuBuu leżała na Ziemi od wielu lat, to powinna też być w czasach Future Trunka, a szalejące C17 i C18 powinny był go zbudzić...
Mało tego, Dabla radził sobie z Gohanem na SSJ 2, więc pewnie poradziłby sobie także z Komórczakiem i Cyborgami. Podobnie BuuBuu, więc teoretycznie, to nie Cyborgi powinny być problemem w przyszłości a właśnie BuuBuu... tymczasem jego nie było... Szalejące Cyborgi nieświadomie zniszczyły kule razem z BuuBuu?
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 17, 18, 19  

Forum DB Nao » » » Zabawa w Detektywa =)
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook