Forum Dragon Ball Nao

» Zabawa w Detektywa =) ocena: 10,00 (głosy: 2)110

Strony:   1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18, 19  
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.155
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Ja Ci powiem tylko tak, wypowiedź z pierwszego postu:
"Od razu ostrzegam, że temat ten jest przeznaczony dla wtajemniczonych w świat DB".

A Ty pytasz o banały wynikające z nieznajomości odcinków, a nie o żadne "tajemnicze sprawy".

Był Goku na planecie. Był statek na planecie. Była kapsuła na planecie. Goku przypomniał sobie o tej kapsule i do niej poleciał, a następnie ją odpalił. Proste, czego tu nie rozumieć. I dokładnie - jaka teleportacja, skoro on jej wtedy nie znał.

Jeszcze Vegeta na namek powiedział że moc sayan nie wzrośnie jak sami się doprowadzą do stanu krytycznego
Kiedy tak powiedział? Podaj dokładny odcinek albo najlepiej rozdział.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
SonGoten123 Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
SonGoten123
Wiek: 26
Dni na forum: 4.747
Posty: 95
Skąd: Warszawa
No mogło tak być ja nie mówię że nie ale był w kapsule Frezera jak jego kapsuła kosmiczna rozwaliła się . Więc

http://www.youtube.com/watch?v=FukllHZqQn8
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.968
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Gosia, powinnaś jeszcze raz oglądnąć te momenty w anime.

Obraz
Pride Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Pride
Wiek: 25
Dni na forum: 4.796
Posty: 31
Skąd: Rzeszów
Jeszcze jedna sprawa... wygląd cella nie powinien on wyglądać raczej jak skrzyżowanie Sayanina i rasy freezera? a wygląda jak jakiś przerośnięty robal
Michał333
Wojownik
Wojownik
Michał333
Dni na forum: 4.741
Posty: 46
A niby dlaczego miałby tak wyglądać? On był mieszanką wszystkich wojowników, a komórek Freezy akurat nie posiadał. Poza tym on dziedziczył umiejętności, nie sądzę, żeby to tyczyło się także wyglądu, bo on nikogo nie przypominał
SonGoten123 Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
SonGoten123
Wiek: 26
Dni na forum: 4.747
Posty: 95
Skąd: Warszawa
Michał333 napisał(a):
A niby dlaczego miałby tak wyglądać? On był mieszanką wszystkich wojowników, a komórek Freezy akurat nie posiadał. Poza tym on dziedziczył umiejętności, nie sądzę, żeby to tyczyło się także wyglądu, bo on nikogo nie przypominał
nie no komórki Frezera posiadał jak dobrze pamiętam

http://www.youtube.com/watch?v=FukllHZqQn8
konto usunięte
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4


Michał333 napisał(a):
A niby dlaczego miałby tak wyglądać? On był mieszanką wszystkich wojowników, a komórek Freezy akurat nie posiadał. Poza tym on dziedziczył umiejętności, nie sądzę, żeby to tyczyło się także wyglądu, bo on nikogo nie przypominał
Posiadał komórki Freezera. Nie licząc tego, że jego ki przypominała ki tych pięciu wojowników (Goku, Vegeta, Picollo, Frezeer, King Cold) to jeszcze były podobieństwa w wyglądzie: nie widzisz, że jego twarz jest okropnie podobna w wersji Perfect do twarzy Freezera? Nawet ma takie same fioletowe kreski po bokach. Zresztą - sam kolor całego ciała - jest zielony (Picollo). Mamy też te ramiona i środek brzucha innego koloru niż reszta ciała - u Freezera fioletowe, u Cella czarne. A i zapomniałbym - dokładnie takie same stopy jak Freezer. Ogon zresztą też podobny. No i formy - aury jak u saiyan i mięśnie jak u USSJ.

Można też teoretycznie uznać jego "rogi" za przerobione rogi King Colda, ale to już trochę naciągane.

W każdym razie - podobieństw jest bardzo wiele.
Michał333
Wojownik
Wojownik
Michał333
Dni na forum: 4.741
Posty: 46
Faktycznie, przypomniałem sobie, że pobierał komórki od Freezera, jak był na ziemi.


Kathlar napisał(a):
W każdym razie - podobieństw jest bardzo wiele.
Moim zdaniem wygląd był przypadkowy. Znalazłeś co prawda wiele podobieństw, ale ciężko było by stworzyć postać nie podobną do nikogo. Jeżeli już, to powinien się bardziej upodobnić do C17 i 18, bo ich przecież wchłaniał w całości.
Aury nie są wyglądem, i wynikają z poziomu mocy i rasy danego osobnika, więc oczywistym jest, że Cell posiadał taką aure, jaką posiadał najpoteżniejszy z tych, których ma komórki. (Albo z najpotężniejszej rasy).
Pride Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Pride
Wiek: 25
Dni na forum: 4.796
Posty: 31
Skąd: Rzeszów
No ale z ogonem się nie zgodzę ale z resztą to tak ale z Sayan to mało miał może oczy (ale w DB to wszyscy mięli takie same). Było to już ale nie rozwinięte dlaczego do komnaty ducha i czasu weszły 4 osoby Trunks, Goten, Piccolo, Buu. Moim zdaniem dlatego że buu nie zaliczał się do organizmu, a Piccolo to dlatego że może był stwórcą tego miejsca się nie zalicza może...?
SonGoten123 Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
SonGoten123
Wiek: 26
Dni na forum: 4.747
Posty: 95
Skąd: Warszawa
Ale potem były 3 osoby : Gothenks , Piccolo i BuBu . Ej właśnie jak idziemy na ten temat to że skoro cell miał komórki super wojowników to czemu nie miał ogona takiego małpiego , albo czemu się nie zamieniał w małpę . MOŻE MI KTOŚ TO WYTŁUMACZYĆ ??

http://www.youtube.com/watch?v=FukllHZqQn8
Michał333
Wojownik
Wojownik
Michał333
Dni na forum: 4.741
Posty: 46
SonGoten123 napisał(a):
skoro cell miał komórki super wojowników to czemu nie miał ogona takiego małpiego
Bo musiał mieć ogon, który umożliwiłby mu wysysanie życia z ludzi i wchłonięcie cyborgów.

SonGoten123 napisał(a):
albo czemu się nie zamieniał w małpę .
Bo nie miał ogona Sajanów.
konto usunięte
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4


Michał333 napisał(a):
Moim zdaniem wygląd był przypadkowy. Znalazłeś co prawda wiele podobieństw, ale ciężko było by stworzyć postać nie podobną do nikogo. Jeżeli już, to powinien się bardziej upodobnić do C17 i 18, bo ich przecież wchłaniał w całości.
Nie byłoby ciężko. Buu nie jest podobny do nikogo, Babidi, Dabura. A podobieństwa są widoczne. Poza tym Cell powstał z komórek Freezera, Goku, etc. dlatego był do nich podobny. Cyborgi natomiast tylko wchłonął, tak samo jak setki mieszkańców miast. Bylo oni "dodatkiem do jego siły", a nie fuzją.
SonGoten123 napisał(a):
MOŻE MI KTOŚ TO WYTŁUMACZYĆ ??
Musiałby mieć dwa ogony, a w takie coś Toriyama bawić pewnie by się nie chciał
Pride napisał(a):
Było to już ale nie rozwinięte dlaczego do komnaty ducha i czasu weszły 4 osoby Trunks, Goten, Piccolo, Buu. Moim zdaniem dlatego że buu nie zaliczał się do organizmu, a Piccolo to dlatego że może był stwórcą tego miejsca się nie zalicza może...?
Gdyby tak było to Piccolo trenowałby razem z Goku i Gohanem. Ja uważam to za zwykłe niedopatrzenie. Nie ma logicznego wyjaśnienia albo nie ma jak go dowieść. Buu był żywym organizmem, nieważne jak powstał i jak bardzo był zły.
SonGoten123 Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
SonGoten123
Wiek: 26
Dni na forum: 4.747
Posty: 95
Skąd: Warszawa
Kathlar ma racje uważam bardzo podobnie . A dzięki ludzie za wyjaśnienia . O i znalazło się jeszcze jedno pytanie . Dlaczego jak BuBu wystrzeliwał te pociski z rąk żeby zabić wszystkich mieszkańców Ziemi . To czemu one nie dotknęły Herkulesa i jego psa ??

http://www.youtube.com/watch?v=FukllHZqQn8
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.155
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Czy ja muszę się powtarzać?
"Od razu ostrzegam, że temat ten jest przeznaczony dla wtajemniczonych w świat DB".
Jak nie masz nic ciekawego do powiedzenia, to nie pisz tu na siłę.

Dlaczego jak BuBu wystrzeliwał te pociski z rąk żeby zabić wszystkich mieszkańców Ziemi . To czemu one nie dotknęły Herkulesa i jego psa ??
To chyba zwyczajnie oczywiste. Przypomnij sobie ich dobre relacje. To naprawdę nie wymaga większych wyjaśnień.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
SonGoten123 Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
SonGoten123
Wiek: 26
Dni na forum: 4.747
Posty: 95
Skąd: Warszawa
Shounen jak chcesz jak nie chcesz nie muszę tu nic pisać . Przepraszam zapomniałam bo dawno nie oglądałam db .

http://www.youtube.com/watch?v=FukllHZqQn8
Michał333
Wojownik
Wojownik
Michał333
Dni na forum: 4.741
Posty: 46
Kathlar napisał(a):
Nie byłoby ciężko. Buu nie jest podobny do nikogo, Babidi, Dabura. A podobieństwa są widoczne. Poza tym Cell powstał z komórek Freezera, Goku, etc. dlatego był do nich podobny. Cyborgi natomiast tylko wchłonął, tak samo jak setki mieszkańców miast. Bylo oni "dodatkiem do jego siły", a nie fuzją.
Na siłę można znaleźć "jakieś" podobieństwa. Dowód? http://imageshack.us/photo/my-images/121/uszy.png/
Babidi ma uszy podobne do Freezera. Ale nie o to chodzi, żeby się doszukiwać podobieństw. Wiadomo, że da się stworzyć postać zupełnie indywidualną, ale gdyby tworzyć coś zupełnie przypadkowo, to prawdopodobnie coś było by podobne do innego bohatera, tym bardziej, że postacie są dosyć różnorodne.

Nie da się ukryć, że był stworzony z komórek innych, ale nie można zapominać, że był cyborgiem. Jego wygląd mógł zaprogramować komputer stworzony prze dr. Gero, tak, aby był jak najlepszy do walki, bo to był jedyny cel jego powstania. (Może dlatego był podobny do poczwary, bo w naturze są one dość wytrzymałe .)
yankes750
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 5.373
Posty: 19
Pora trochę odświeżyć temat, gdyż jest bardzo ciekawy.


Dla mnie niewyjaśnioną sprawą jest Recoome.
Na planecie Namek walczył z Vegetą i był od niego silniejszy. Jednak po jego śmierci Kaito sprowadził go wraz z całą jego drużyną na jego planetę, by walczył z Yamcha i Tienem.
Wtedy Recooma pokonał Yamcha, więc oznacza to, że Yamcha był silniejszy od Vegety???
Czy wynika to może z tego, że po śmierci Recoome i całe Ginyu Force straciło część mocy?
SonGoten123 Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
SonGoten123
Wiek: 26
Dni na forum: 4.747
Posty: 95
Skąd: Warszawa
Bardzo dobra sprawa . Jak Kaito wizą na swoją planetę siły specjalne to nie z całą ich mocą . Ale też nie było nigdzie powiedziane z jaka moca ich bierze i czy są silniejszych czy słabszych . A może i Yamyca był silniejszy od Vegety .

http://www.youtube.com/watch?v=FukllHZqQn8
Michele Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Michele
Wiek: 31
Dni na forum: 4.644
Posty: 6
Skąd: Wrocław
Ost. odświeżając sobie Z-tke serią Kai dostrzegłem pewną nieprawidłowość otóż, jest taka scena gdy Goku już po przemianie walczy z Freezer'em a Gohan poleciwszy do statku z Piccolo nagle startuje szukać Bulmy w pełni sił, zdrów jak ryba, kiedy to oddał wraz z Krillan'em praktycznie całą swoją Ki Piccolo, który miał przetrzymać Freezera, gdy Son tworzył Genki Dame.

Zastanawia mnie to zważywszy na to, iż nawet sam Piccolo mówi cyt: "Zostawcie sobie troche KI", a później gdy myślą że Freezer nie żyje ledwo co lecą (Gohan i Krillan) w kierunku wychodzącego spod wody Piccolo i Goku.
Nawet chyba w locie Krillan mówi do Gohana coś w rodzaju "Mamy tyle Ki, że nawet ciężko nam podlecieć".

To taki mój wywód, pewnie wynikający z jakiegoś niedopatrzenia Akiry - zapomnienia się.

EDIT:
Mam kolejne zastrzeżenie odnośnie odcinka 54, otóż gdy Bulma w rozmowie z Kaio-sama mówi o opcji ożywienia Goku poprzez kule z namek będąc na ziemi. Wtedy Kaio wtrąca się, iż co prawda Chaozu jak i reszta, która zgineła na Ziemii będzie mogła wrócić z Zaświatów jednakże nie Goku i Krillan, z racji tego iż zginał na Namek (planecie, która już nie istnieje).

To ja się pytam to dlaczego nie mogli pomyśleć żeby przywrócić blask planecie Namek, korzystając tym samym tylko z jednego z 3 życzeń ?
Oczywiście jest to myśl abstrahująca bo wiemy, iż Goku wcale wtedy nie zginął, udało mu się uciec statkiem etc. itp.

Pewnie się czepiam, ale mnie to wkurzyło.

Ps. Chyba, że chodziło o to, iż zarówno moc nameczańskich jak i tych ziemskich kul, nie mogła przekraczać pewnej granicy własnych stwórców. Co o tym myślicie ?
Ania Kobieta
Saiyanin
Saiyanin

Wiek: 38
Dni na forum: 6.606
Posty: 181
Skąd: Olsztyn
Po prostu wtedy o tym nie pomyśleli!
I tak bez Vegety i jego pomysłu nie wskrzesili by Kuririna!
Gdyż Porunga zdołał przywrócić pod koniec zetki Ziemie, więc myślę, że z Namek na początku też by sobie poradził, ale do tego musieli by o tym pomyśleć!
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18, 19  

Forum DB Nao » » » Zabawa w Detektywa =)
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook