Forum Dragon Ball Nao

» Nowy komputer, co polecacie?

Strony:   1, 2, 3, 4, 5  
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.018
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
Dziękuję End za pomoc.

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
3 lata właśnie minęły, komputer szlag trafił i pewnie nowy będę kupował, więc gdyby ktoś chciał, to może złożyć jakiś zestaw, tani (najlepiej 1800-2200 zł bez HDD), ale dobry do gier i niepsujący.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.212
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Procesor: Intel Core2 Duo E8400 3,00GHz (s775) BOX
Karta graficzna: Nvidia GeForce GTS 250 Gigabyte 1GB
Płyta główna: Asus P5QL PRO
Zasilacz: Modecom VOLCANO 650W ATX PFC

Specem od hardware'u nie jestem, ale masz tu niektóre elementy z mojej konfiguracji, czyli właśnie czegoś dobrego do gier i niepsującego. Śmigają mi na nim wszystkie najnowsze produkcje na max detalach, aczkolwiek jeżeli masz monitor większy niż 17 cali być może trzeba będzie co nieco obciąć. Jeżeli nie chcesz bawić się w HD podłączanie dwóch monitorów czy inne bajery nie przepłacaj. Ważniejszy masz tu raczej procesor, który właściwie do teraz spisuje się świetnie i jest w bardzo przystępnej cenie, bo 6 stów z hakiem. Wymaga tylko dobrego wiatraka (aktualnie posiadam Arctic Cooling Freezer 13, bardzo cichy, praktycznie go nie słychać, ale 110 zeta trzeba niestety dać). RAM to wiadomo, dobierzesz sobie kostki pod system. Płytę główną być może ktoś poleci Ci lepszą, ja chwilowo na tę nie narzekam.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Karanthir Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Karanthir
Wiek: 32
Dni na forum: 4.613
Posty: 79
Skąd: Beleriand
Chętnie bym złożył Ci kompa osobiście, ale niestety za daleko od siebie mieszkamy więc byłby kłopot żebym mógł Ci to dostarczyć/żebyś mógł odebrać. A co do "propozycji" zestawu to powiedz może w jakim sklepie chcesz zamawiać podzespoły, wtedy od razu byśmy poskładali coś z tego co jest tam do wyboru.

"Farewell, O twice beloved! A Túrin Turambar turun ambartanen: master of doom by doom mastered! O happy to be dead!"

J.R.R. Tolkien -"Silmarillion"
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.796
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Shounen napisał(a):
3 lata właśnie minęły, komputer szlag trafił i pewnie nowy będę kupował, więc gdyby ktoś chciał, to może złożyć jakiś zestaw, tani (najlepiej 1800-2200 zł bez HDD), ale dobry do gier i niepsujący.
Ludzie, co Wy za komputery macie? Pierwszy miałam używany i działał, póki miał działać. Drugi, notebook, ponad pięć lat. Trzeci, notebook, działa do dzisiaj, blisko 2 lata. Otooto, jak mogłeś w 3 lata zepsuć kompa??

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Karanthir Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Karanthir
Wiek: 32
Dni na forum: 4.613
Posty: 79
Skąd: Beleriand
Katz napisał(a):
500W powinno styknąć
Wystarczy na pewno, ale nie ryzykowałbym z tym co podałeś. Alien Factory? Pierwsze słyszę. Sądząc po cenie nie różni się za wiele od wszelkich codegenów itp. Na zasilaczu nie warto oszczędzać, lepiej zaufać sprawdzonym markom (Seasonic, BeQuiet, Corsair, Chieftec, Modecom, Tacens, Enermax, Antec itd.) No, ale to tylko moje zdanie;)

"Farewell, O twice beloved! A Túrin Turambar turun ambartanen: master of doom by doom mastered! O happy to be dead!"

J.R.R. Tolkien -"Silmarillion"
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
No, mogłem napisać, że będę kupował w esc.pl, tam na stronie jest nawet specjalna strona do tworzenia zestawu.

Drakan napisał(a):
Procesor: Intel Core2 Duo E8400 3,00GHz (s775) BOX
Ja go mam obecnie i kupowałem właśnie te 3 lata temu (150 zł taniej), ale to już raczej stara technologia (a do tego drogi) ;p

A jeśli chodzi o graficzne, to Radeon nie byłby lepszy? One nie są tańsze? I to samo AMD, jeśli chodzi o procesor.

clio napisał(a):
Ludzie, co Wy za komputery macie? Pierwszy miałam używany i działał, póki miał działać. Drugi, notebook, ponad pięć lat. Trzeci, notebook, działa do dzisiaj, blisko 2 lata. Otooto, jak mogłeś w 3 lata zepsuć kompa??
A co poradzę. Gwaracje po 3 latach minęły, to się zepsuł. Teraz siedzę w trybie awaryjnym, bo karta graficzna zepsuta i pewnie coś więcej.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.212
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
AMD lubią się grzać. Do Radeonów jakoś nie mam zaufania, ale to już moja subiektywna opinia.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Yasiek Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Yasiek
Wiek: 34
Dni na forum: 5.381
Plusy: 7
Posty: 816
Skąd: Miastostumostów
Co do zasilacza, to zgadzam się z Karanthirem, lepiej nie oszczędzać i kupować sprawdzone marki. Bo przez te chińskie noname'y to jednego mojego kumpla prąd poraził Ram min. 4GB. Jeśli chodzi o grafikę to gdy kupisz Nvidie (którą osobiście preferuje), to uważaj na sterowniki. Ponoć te najnowsze potrafią zjarać kartę, chociaż prawdopodobieństwo jest nikłe, to jest to fakt.

Grupa Mirai

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Yasiek: 31.08.2011, 14:13
Karanthir Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Karanthir
Wiek: 32
Dni na forum: 4.613
Posty: 79
Skąd: Beleriand
Wystarczy dobry cooler i jest ok;)
Shounen, właściwie to pozostaje jeszcze kwestia czy zależy Ci na tym, żeby zestaw był w miarę jak najcichszy. To będzie najlepsze kryterium odnośnie wyboru GPU, bo przy kartach do zestawu w tej cenie i tak pograsz we wszystko co będziesz chciał (mówię tu o zestawie opartym na platformie AMD).
Aha, i czy obudowę też będziesz kupował i czy zależy Ci na odpinanych kablach do PSU?

"Farewell, O twice beloved! A Túrin Turambar turun ambartanen: master of doom by doom mastered! O happy to be dead!"

J.R.R. Tolkien -"Silmarillion"
19arthur26 Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
19arthur26
Wiek: 31
Dni na forum: 5.012
Ostrzeżenia: 1
Posty: 89
Skąd: Łomża
taa, zasilacz maksymalnie najlepszy, nie ma co oszczedzac. ja osobiscie posiadam geforce gtx 460 nie narzekam, naprawde sprawuje sie poprawnie no i to nie jest az tak drogie, co do radeonow, to one sa dobre tylko na papierze, nie polecam tego.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
No dajcie spokój, przecież sobie gównianego zasilacza nie kupię, a poza tym ten temat po to założyłem, żeby podawać, co się nadaje.

Karanthir napisał(a):
Wystarczy dobry cooler i jest ok;)
To jest dodatkowa kasa, a nie zawsze potrzebna, zwłaszcza że nie mam zamiaru nic podkręcać.

Karanthir napisał(a):
Aha, i czy obudowę też będziesz kupował i czy zależy Ci na odpinanych kablach do PSU?
Obudowę tak. Kabli odpinanych nie potrzebuję, jeśli ma być przez to drożej. Teraz mam taką obudowę, że karta i dysk ledwo się mieszczą, ale to chyba jednak normalne. No i żeby ten zasilacz obejmował co najmniej 3 dyski i kartę, bo różne robią.

A komputer przynajmniej tak cichy jak to co mam teraz (8800GTS 512, zasilacza nie słychać). Bardziej mi na cenie zależy, niż na cichości, która i tak jest wątpliwa.

Yasiek napisał(a):
Jeśli chodzi o grafikę to gdy kupisz Nvidie (którą osobiście preferuje), to uważaj na sterowniki. Ponoć te najnowsze potrafią zjarać kartę, chociaż prawdopodobieństwo jest nikłe, to jest to fakt.
Po to jest gwarancja. I najlepiej, żeby na wszystko co możliwe były 3 lata.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Karanthir Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Karanthir
Wiek: 32
Dni na forum: 4.613
Posty: 79
Skąd: Beleriand

"Farewell, O twice beloved! A Túrin Turambar turun ambartanen: master of doom by doom mastered! O happy to be dead!"

J.R.R. Tolkien -"Silmarillion"
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
*Ech*, komputer to nie wibrator żeby na obudowę narzekał.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Karanthir napisał(a):
oczywiście budka to kwestia gustu;)
Raczej ceny ;p

A gdybyś miał zaoferować coś tańszego z karty albo płyty głównej? Od razu mówię, że podkręcał nic nie będę i w przyszłości też nie planuję nic wymieniać na lepsze.

Obudowę wezmę Brutus 410, a ten Twój zasilacz ma podobno dość krótkie kable.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Karanthir Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Karanthir
Wiek: 32
Dni na forum: 4.613
Posty: 79
Skąd: Beleriand
Hm.. Z płyt to ewentualnie Gigabyte GA-PH67-DS3-B3 albo Asus P8H67 Rev.3.0.
Jeśli chodzi o zasilacz to rzeczywiście masz rację co do tych kabli, raczej nie powinno być problemu, ale możesz wziąć np. OCZ StealthXStream2 600W za tą samą cenę.
Co do GPU to tańsze jest 6850 od ASUSA, nie wiem natomiast co myśleć o GTX460 SE od Gigabyte'a, którego cena też jest kusząca, ale tej karty "SE" nie znam. Być może jest tańsza tylko ze względu na fakt, że tamte HD6850 i inne GTX-y460 są już fabrycznie lekko podkręcone.
A ta obudowa brzydka strasznie:D No, ale to nie jest takie ważne;)

"Farewell, O twice beloved! A Túrin Turambar turun ambartanen: master of doom by doom mastered! O happy to be dead!"

J.R.R. Tolkien -"Silmarillion"

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Karanthir: 01.09.2011, 22:38
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Karanthir napisał(a):
Hm.. Z płyt to ewentualnie Gigabyte GA-PH67-DS3-B3 albo Asus P8H67 Rev.3.0.
Dużo tańsze one nie są, myślałem o H61, ale nie wiem, czy to nie jakieś ryzyko. Swoją drogą właśnie wyczytałem, że Samsungi F3 się uwalają z tymi płytami (wszystkimi) i trzeba wcześniej firmware zaktualizować, szkoda gadać.

Nagrywarkę jednak będę musiał kupić, bo przecież stara ma stare wejście, jak się okazuje. Mam 3 dyski, więc chyba dobrze, żeby zasilacz miał te 4 SATA (bo jeszcze ta nagrywarka). Myślę nad tym Fractal Design Integra 500W.

6850 może bym wziął, ale tylko 2 lata gwarancji, więc odpadają. GTX460 SE gorszy od 460 i w ogóle jakiś problematyczny, ale raczej tani, więc może go wezmę, bo jednak zależałoby mi na GeForce.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Karanthir Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Karanthir
Wiek: 32
Dni na forum: 4.613
Posty: 79
Skąd: Beleriand
Nie znam tej marki (Fractal Integra), ale wygląda spoko, powinien być ok;) A o jakiego HD6850 Ci chodziło? Bo w tym ASUSIE jest 36 m-cy... Jeśli ten SE jest jak to sam napisałeś "problematyczny" to nie lepiej dołożyć te 50zł do tego Radka?

"Farewell, O twice beloved! A Túrin Turambar turun ambartanen: master of doom by doom mastered! O happy to be dead!"

J.R.R. Tolkien -"Silmarillion"
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Na esc są dwa 6850 poniżej 600 zł i mają 2-letnie (przypominam, że chciałem tańszą graficzną, a nie dokładać ;p). Czytałem w internecie, że UDK z Radeonami różne płata figle, a znając moje szczęście do komputerów, to pewne, że taki egzemplarz mi się trafi i będę w dupie.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4, 5  

Forum DB Nao » » » » Nowy komputer, co polecacie?
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook