Forum Dragon Ball Nao

» Największe legendy

Strony:   1, 2, 3  
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.740
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
Ponieważ nie obrzucono mnie oststnio pomidorami to ciągnę dalej temat Mistrzów Kung-Fu.


Profesor Kim Kai Fook był wielkim mistrzem kung fu, praktykował tę sztukę całe swoje życie. Pobierało u niego nauki wielu cenionych ekspertów. Słynny ze swojej szybkości, siły wewnętrznej oraz sławnego kopnięcia w serce, które przebijało klatkę piersiową. W wieku 80 lat potrafił pokonać każdego instruktora żyjącego na tamtym terenie.


Profesor Yip Man poświęcił całe swoje życie stylowi Wing Chun.Wielki mistrz ceniony przez przedstawicieli innych szkół. Słunny ze swojej metody "lepkich rąk", w których przykłada swoje ręce do rąk przeciwnika i podporządkowuje go sobie z zamkniętymi oczami! Nawet w wieku sześdziesięciu lat był bardzo aktywny, żaden z jego uczniów nie był w stanie nawet go dotknąć.

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"
SonGoku Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
SonGoku
Wiek: 36
Dni na forum: 6.754
Posty: 211
Skąd: Land of 10 000 souls
A to i ja sie przyłącze sie do mistrza przedstawie wam tylko część legendy o bodhidharmaie

Dharuma thaishi
"to wcielenie będziesz mieć tylko raz"

Działo się to bardzo dawno temu.Tak dawno,że chcąc opowiedzieć tą historię musze cofnąć sie do czasów kiedy Bodhidharma samotnie przemierzał himalaje
W jednej z hinduskich wiosek leżących na pograniczu Indii i Chin , żyła grupa dzikich ludzi.Mieszkańcy wioski bali sie ich i uważali je za złe duchy, składali im ofiary w postaci płodów rolnych, jednak wieś była uboga i często znajdowano jakiegoś jej mieszkańca w straszliwy sposób
I tak rzecz miała się do momentu przybycia wielkiego kapłana.Sławny jak byśmy dzisiaj powiedzieli badacz i praktyk sytemów medytacyjnych yogi i zen,napotkał w tej małej przydrożnej hinduskiej wiosce,dziwnego człowieka siedzącego na dużym kamieniu i dzigajacego otwartymi dłońmi w nasade głowy wielkigo węża który leżał u podnuża kamienia ilekroć tamten sie poruszył.Zaintrygowany tą sceną mnich przystaną na chwile i zaczął bacznie obserwować ruch hindusa.Hindus dalej robił swoje nie zwracając zupełnie uwagi na obserwatora.Jednak w pewnym momencie,gwałtownym ruchem ,wieśniak porwał gada i rzucił go w strone Bodhidharmy.Tylko niezwykała przytomnść umysłu i szybkość działania pozwoliła zakonnikowi uchylić się przed lecącym cielskiem węża oraz uniknąć jego śmiertelnych splotów.Nie minęło tchnienie wiatru a siedzący człowiek zerwał się z głazu i wraz z ogłuszającym okrzykiem i ćwiczonym wcześniej na wężu uderzeniem, Bodhidharmaumiejętnie zszedł z lini jego ciosu atakujący mężczyzna spadł prosto na leżącego dusiciela.Wąż błyskawicznie okręcił się wokół ciała hindusa, ale mizernie wyglądający chłopina wykazał się zadziwiającą siłą i techniką.Uderzył dwukrotnie węża w głowe ,potem jedną ręką ujął jego łeb i zbliżył do oczu,przez chwilę mocował sie jeszcze z ciałem ,aż w końcu zrzucił je z siebie całkowicie.Popatrzył jeszcze przez chwile w oczy węża i odją od niego ręce.Gad, całkowicie znieruchomiał stał pionowo na skrętach ogona niczym kij wbity w ziemię.Hindus odwrócił się w stronę Dharumy i wbił w niego swój straszny wzrok. Minch poczuł że słabnie.Serce poczynało mu bić coraz wolniej ,oczy zachodziły mgłą a krew w żyłach poczęła go palić rozżarzonym węglem jak od ukąszenia węża......(później będzie ciąg dalszy )

„Siła bez sprawiedliwości to przemoc. Sprawiedliwość bez siły to nieudolność”.
I choćbym szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę,
bo sam jestem silniejszy od całego zła w tej dolinie
Variu Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Variu
Dni na forum: 6.871
Posty: 407
Legenda głosi, że pewnego razu drobnym ruchem dłoni zabił konia i kiedy później oglądano martwe zwierzę nikt nie był w stanie znaleść żadnego śladu na powierzchni ciała, za to jego wnętrzności zostały całkowicie zmiażdżone. Mistrz Kuo rozbił również 12 cegieł uderzeniem dłoni!
On sam przeszedł przez Syberię aby zmieżyć się z rosyjskimi zapaśnikami, których zabijał 1nym uderzeniem!
I tak doskonaląc się przez całe życie poprzez wiele wyzwań np.walka ze 100 przeciwników po rząd (byłi to ludzie wyselkekcjonowani wszyscy posiadali przynajmniej czarny pas a i tak nie którzy padali po jednym uderzeniu )oraz walki ze zwierzętami tj.z bykami(chciał także zmierzyć z tygrysem ale rząd kraju w którym sie znajdował nie zezwolił mu na to)

Pewnei mnei za to zbluzgacie, ale jak by nie patrzyć to są chińskie legendy..a jak to legendy zazwyczaj w nich jest tylko troszkę prawdy. Czy sądzicie, iż możliwie jest (fizycznie) pokonanie 100 przeciwników pod rząd?? Czy sądzicie iż coś takiego nazywało by się hwałą i dokonaniem, a nie morderstwem? Spójrzmy na to w sposób bardziej racjonalny... Wedlug mnie na pewno byli oni wielkimi wojownikami, jednak są to tylko legendy.


Dla mnie osobiscie największym autorytetem sportowym jest Muhammad Ali, o którym nie wiadomo czemu nikt nie wspomniał. Walki jakie ten człowiek stoczył były zawsz najbardziej spektakuarnymi. Pokonywał on przeciwników, na których wszyscy stawiali- którzy mieli go po prostu znokautować w pierwszej rundzie.
Walka Aliego z Goergem Foremanem czy Sonym Listonem, lub Joe Friezerem przeszly do historii tóż po ich zakonczeniu. Warto wspomnieć, iż Ali jest jedyną osobą której udało się 3 raz zdobyć tytuł mistrza wszech wag

Obraz
"Z deszczem przychodzimy. Z rosą odchodzimy... Lecz marzenia nasze na tym świecie pozostają..."
Epitafium: DBZ odc. 467.
Konaltan Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Konaltan
Wiek: 31
Dni na forum: 6.798
Posty: 109
Skąd: Tychy
Jak dla mnie to Michael Jordan, Lance Armstrong, Pele i Bruce Lee wszyscy oni są sławni i żaden z nich nie pomagał sobie środkami dopingującymi.

"mam moc która przerasta zwykłego człowieka"

"If you want to have a brother put your father on your mother."

"Weźcie stąd zwłoki swojego kolegi bo szpecą mi krajobraz!" - Vegeta po pokonaniu Yamuchy
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.024
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Dla mnie osobiscie największym autorytetem sportowym jest Muhammad Ali, o którym nie wiadomo czemu nikt nie wspomniał. Walki jakie ten człowiek stoczył były zawsz najbardziej spektakuarnymi. Pokonywał on przeciwników, na których wszyscy stawiali- którzy mieli go po prostu znokautować w pierwszej rundzie. - wiadomo, ze przewaznie wygrywal. ale ta jedna walka z frazierem, ktora wygral (obled) poprzez ciagle klinczowanie to porazka... za bardzo kozaczyl zdeka, jechal ludzi od krolikow. a jak jechal fraziera, a pozniej od niego dostal, to mial sterte wymowek, haha.

ps. mimo co szanuje go choc boksem sie nie jaram...
SonGoku Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
SonGoku
Wiek: 36
Dni na forum: 6.754
Posty: 211
Skąd: Land of 10 000 souls
Pewnei mnei za to zbluzgacie, ale jak by nie patrzyć to są chińskie legendy..a jak to legendy zazwyczaj w nich jest tylko troszkę prawdy. Czy sądzicie, iż możliwie jest (fizycznie) pokonanie 100 przeciwników pod rząd?? Czy sądzicie iż coś takiego nazywało by się hwałą i dokonaniem, a nie morderstwem? Spójrzmy na to w sposób bardziej racjonalny... Wedlug mnie na pewno byli oni wielkimi wojownikami, jednak są to tylko legendy.
Czego mielibyśmy cie za to zbluzgać Variu, wpełni sie z tobą zgadzam ale czasami lubie poczytać takie legendy nie wiem jak wy
A jeśli chodzi o Muhammada to rzeczywiście szacunek ale mnie boks ani grzeje ani ziębi dlatego o nim nie wspomniałem bo interesuje sie sztukami walki a głównie karate. Najlepsi karatecy Francisco Filho i ANDY HUG[']['][']['][']

A jeżeli chodzi o legende o bodhidharmaie to wieczorkiem siąde i przedstawie wam dalszy ciąg.

Pozdro dla wszystkich wojowników

„Siła bez sprawiedliwości to przemoc. Sprawiedliwość bez siły to nieudolność”.
I choćbym szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę,
bo sam jestem silniejszy od całego zła w tej dolinie
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.740
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
Pewnei mnei za to zbluzgacie, ale jak by nie patrzyć to są chińskie legendy..a jak to legendy zazwyczaj w nich jest tylko troszkę prawdy. Czy sądzicie, iż możliwie jest (fizycznie) pokonanie 100 przeciwników pod rząd?? Czy sądzicie iż coś takiego nazywało by się hwałą i dokonaniem, a nie morderstwem? Spójrzmy na to w sposób bardziej racjonalny... Wedlug mnie na pewno byli oni wielkimi wojownikami, jednak są to tylko legendy.
Zbluzgać - nie zbluzgamy Ale porozmawiać na ten temat możemy. Oczywiście zgadzam się że te chińskie legendy nie są zawsze prawdziwe, mają w sobie sporo "fantazji". Ale nie zawsze... Np. to rozbicie 12 cegieł przez Mistrza Kuo zostało sfotografowane przez media. Jest w pełni poparte faktami.

Co do samego 100 kumite, to się nie zgadzam. Walka ze 100ma przeciwnikami pod rząd stała się wręcz na porzątku dziennym. Jest to, jak najbardziej możliwe. I widocznie, nie są to takie walki jakie sobie wyobrażasz Variu (okeśliłeś to morderstwem?). To nie są walki na śmierć i życie! Są to 2minutowe rundy na każdego przeciwnika (a jest ich 100). Przeciwnicy są "najwyższej rangi" - mają być mniej więcej na poziomie zdającego. Wygrywa się poprzez pokonanie przeciwnika, lub po upłynięciu czasu (na 1nego fightera 2 min), przez punkty. Ten test jest raczej walką z samym sobą, własnymi słabościami, zmęczeniem, bólem, trzeba być twardzielem by go zdać Ale jest to jak najbadziej możliwe! Co więcej Masutatsu Oyama jako jedyny na świecie, przeszedł test potrójnego Kumite! Przez 3 dni pod rząd, przechodził przez test 100 kumite!

Tak na koniec... Również uważam ,że niektóre elementy tych legend to fikcja. Lecz to są tylko elementy. Popatrzmy na prawdziwą legendę - Mistrza Oyamę. Dokonywał rzeczy niezwykłych, którym zwykły człowiek mógłby niedowierzać. Wszystkie były kamerowane i śledzone przez media - bo jak sam stwierdzał chciał propagować karate. Gołymi rękami zabił rozwcieczonego, 1,5tora tonowego byka (są filmy w necie! Jednym ciosem rozerwał mu róg, 2gim ciosem powalił bestę!). Jednym ruchem dłoni odrywał szyjki 3ech butelek (reszta nie drgnęła - też łatwo znaleść jego filmiki z tą akcją). Niektórzy ludzie potrafią dokonywać rzeczy niezwykłych - przełamywać bariery...

Pozdrawiam
Serdecznie

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"
SonGoku Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
SonGoku
Wiek: 36
Dni na forum: 6.754
Posty: 211
Skąd: Land of 10 000 souls
Niektórzy ludzie potrafią dokonywać rzeczy niezwykłych - przełamywać bariery...
mistrzu i oto chodzi


Co więcej Masutatsu Oyama jako jedyny na świecie, przeszedł test potrójnego Kumite! Przez 3 dni pod rząd, przechodził przez test 100 kumite!

mistrzu nie wydaje ci sie że nie tylko Oyama przeszedł test stu kumite,dokonał tego także jego najlepszy uczeń Shokei Matsui......... i jeszcze dwóch mistrzów tylko nazwisk już nie pamiętam .
Jakbym się mylił to mnie popraw

„Siła bez sprawiedliwości to przemoc. Sprawiedliwość bez siły to nieudolność”.
I choćbym szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę,
bo sam jestem silniejszy od całego zła w tej dolinie
Variu Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Variu
Dni na forum: 6.871
Posty: 407
to ja poproszę te filmiki...z chęcią obejrzę

Obraz
"Z deszczem przychodzimy. Z rosą odchodzimy... Lecz marzenia nasze na tym świecie pozostają..."
Epitafium: DBZ odc. 467.
.Black Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
.Black
Wiek: 34
Dni na forum: 6.717
Ostrzeżenia: 3
Posty: 930
Roger Federer
Bruce Lee
Chuck Norris
Jane Ahonen
Neil Armstrong (nie jestem pewien imienia)
Kurt Schumacher

To wszystko.
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.740
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
Co więcej Masutatsu Oyama jako jedyny na świecie, przeszedł test potrójnego Kumite! Przez 3 dni pod rząd, przechodził przez test 100 kumite!
SonGoku dobrze piszę! Wiem że test 100 kumite "przeszło" wiele osób, ale Masutatsu Oyama jako jedyny na świecie przeszedł test potrójnego kumite! A co do tego kto "passed" 100 kumite to można looknąć tu np.:
http://www.masutatsuoyama.com/100mankumite.htm


Variu, a co do filmików z Oyamą, to jest ich w necie naprawdę sporo. Np. tutaj: http://www.republika.pl/ron_lc/mas_oyama.htm - Przesuńcie pasek na sam dół. Filmiki te są właśnie na samiutkim dole. Co prawda 2a, ale i byczek jest i buteleczek nie zabrakło...

Pozdrawiam
Serdecznie

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"
SonGoku Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
SonGoku
Wiek: 36
Dni na forum: 6.754
Posty: 211
Skąd: Land of 10 000 souls
potrójnego kumite!
hehehe jak czytałem umknęło mi najwarzniejsze słowo potrójnego

OK sorki masz racje

„Siła bez sprawiedliwości to przemoc. Sprawiedliwość bez siły to nieudolność”.
I choćbym szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę,
bo sam jestem silniejszy od całego zła w tej dolinie
Vegeta_ssj2 Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Vegeta_ssj2
Wiek: 33
Dni na forum: 6.565
Posty: 111
Skąd: Międzyrzecz
Dla mnie legendami polskiego sportu są Lato i Boniek .Z reszty świata to nie wiem ;p;p;p

Życie to piękna przygoda, ale nikt nie wychodzi z niej cało
drake Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
drake
Wiek: 34
Dni na forum: 6.615
Ostrzeżenia: 1
Posty: 75
uważam że Bruce Lee jest legendą i kiedyś myślałem że jest on najlepszy ale jak się dowiedziałem że chuck norris potrafi takie rzeczy to zwątpiłem w Bruce Lee
ItzBolo Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
ItzBolo
Wiek: 35
Dni na forum: 6.463
Posty: 73
Skąd: Gdansk
Variu napisał(a):
Bruce był dobry, ale nie najlepszy.. Co prawda według mnie jest historią, gdyż był wielkim człowiekiem, ale na dziś dzień są lepsi od niego...

Dla mnie wielkim czowiekiem był np. Fredi Mercury...
Dla mnie tak samo Fredi byl kims wielkim jgo piosenki uderzaly w serce Jego spiew nie raz ludzi powalal na kolana
A co do Sportu jak wczesniej wymieniliscie Oczywiscie Pele i Michael Jordan

Train Hard To Win Easy !!
Teented Kobieta
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 47
Dni na forum: 6.355
Posty: 1
* zaloguj się, aby zobaczyć link *
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Największą legendą i tak będzie Andrew Golota

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
doctor_slums Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
doctor_slums
Wiek: 31
Dni na forum: 6.374
Posty: 38
Skąd: Murzynko
Herkulez - bo wykrał fszystkie kąkursy walki
Yogi Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Wiek: 32
Dni na forum: 6.376
Ostrzeżenia: 1
Posty: 59
Skąd: Chełmno
Andrew Golota bedzie legenda zwłaszcza po walce z Tysonem. a dla mnie legenda jest Bruce Lee
K2 Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
K2
Wiek: 30
Dni na forum: 6.354
Posty: 20
Skąd: Chełmno
Bez dwóch zdań Bruce Lee:) Pozdro

"Nigdy nie nauczysz się chodzić, dopóki nie upadniesz "
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3  

Forum DB Nao » » » » Największe legendy
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook