Forum Dragon Ball Nao

» Cyfryzacja Polski

Strony: 1, 2  

Jak przygotowałeś się na cyfryzację?

Jak przygotowałeś się na cyfryzację?
Mam odpowiedni telewizor 22,22% 4 22,22%
Mam odpowiedni dekoder 33,33% 6 33,33%
Nie przygotowuję się, najwyżej zostanie mi internet albo radio 44,44% 8 44,44%
Wszystkich głosów: 18
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Jak w temacie, co sądzicie o cyfryzacji naszego kraju i przejścia z sygnału analogowego na cyfrowy? Wiąże się się to albo z kupnem specjalnego dekodera, albo odpowiedniego telewizora. cyfryzacja zakończy się w 2013 roku i od tego momentu zostanie całkowicie wyłączony sygnał analogowy, chociaż już od niedawna nie nadają w nim w Lubuskim bodajże.

Was też irytują te uświadamiające programy z tą starą babą i przystojnym lekarzem?

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Katz napisał(a):
Was też irytują te uświadamiające programy z tą starą babą i przystojnym lekarzem?
Nie, fajne.

Dobrze, że o tym piszesz, bo mnie jedno zastanawia w mojej kablówce:
"Nie wyłączamy analogu
Uprzejmie informujemy, że mimo wyłączenia nadajników naziemnej telewizji analogowej, które nastąpi 28 listopada 2012 dostęp do programów analogowych w naszej sieci pozostanie bez zmian".

Czyli co?

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.831
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Syfryzacja XD Do tego powołali ministra syfryzacji ;p Polska jest bogatym krajem. Nie ma co. Armia urzędasów fronty administracji w każdej dziecinie, a naród na to łoży, i vaty podatki wszystko w górę, bo skąd kasę na wymysły pana premiera. Zapomniałbym o kościele ale rozumiem potrzebę wspólnoty, w kościele katolickim, pozornej wspólnoty jasne ?! Kurka wodna XD
Son Wojtek Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin

Wiek: 25
Dni na forum: 4.155
Posty: 152
Skąd: Ziemia
Ta cała "cyfryzacja" jest zbedna. Uszczęśliwianie ludzi na siłe to jedna wielka głupota.. nie rozumiem... teraz jest dobrze jak jest.. zreszta po co komu więcej kanałów niż TVP 1 czy 2?
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Po prostu nie będzie darmowej telewizji analagowej, ale kablówki jak najbardziej.
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.831
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Darmowa tv, była jest i będzie, przynajmniej podstawowe stacje. W jakości cyfrowej.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Son Wojtek napisał(a):
Ta cała "cyfryzacja" jest zbedna. Uszczęśliwianie ludzi na siłe to jedna wielka głupota.. nie rozumiem... teraz jest dobrze jak jest.. zreszta po co komu więcej kanałów niż TVP 1 czy 2?
Telewizja cyfrowa to przede wszystkim lepsza jakość odbioru i jest to już od lat światowy standard. Nikt nikomu nie każe mieć w domu telewizji (obecnie coraz mniej ludzi kupuje telewizor czy telefon stacjonarny), więc nikt tu "na siłę ludzi nie uszczęśliwia".

Endzik napisał(a):
Po prostu nie będzie darmowej telewizji analagowej, ale kablówki jak najbardziej.
A do odbierania tej analogowej potrzebny jest ten nowy sprzęt? Bo jeśli nie, to w czym jest w problem, że ludzi nagle odetną? Chyba że z tym odcięciem chodzi o ludzi, którzy mieli w domu tylko darmowe kanały, ale podejrzewam, że to mały odsetek.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Tak, po prostu darmowe stacje będą dostępne tylko drogą cyfrową. Dyrektywa Unii.
Son Wojtek Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin

Wiek: 25
Dni na forum: 4.155
Posty: 152
Skąd: Ziemia
Shounen napisał(a):
Telewizja cyfrowa to przede wszystkim lepsza jakość odbioru i jest to już od lat światowy standard. Nikt nikomu nie każe mieć w domu telewizji (obecnie coraz mniej ludzi kupuje telewizor czy telefon stacjonarny), więc nikt tu "na siłę ludzi nie uszczęśliwia".
To po co zmieniają skoro teraz jest dobrze?
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Prawdę mówiąc nie wiem czym się różni sygnał analogowy od cyfrowego, ale wiąże się to z nowymi podatkami i kosztami wprowadzania. Poza tym nie ufam Boniemu.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Son Wojtek napisał(a):
To po co zmieniają skoro teraz jest dobrze?
To się nazywa postęp. A po co się produkuje nowe komputery, skoro obecne są dobre? Po co w ogóle wymyślono Internet, skoro 100 lat temu żyło się dobrze bez niego?

A jakość telewizji analogowej dobra nie jest.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Son Wojtek Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin

Wiek: 25
Dni na forum: 4.155
Posty: 152
Skąd: Ziemia
Ale ludziom pasuje.. telewizja analogowa czy cyfrowa to wszystko jedno.. jak ktoś woli cyfrową to sobie kupi a jak ktos woli analogową? To uszcześliwianie na siłe.. postep jest ale nie potrzebny każdemu tak samo jak nie każdy chce komputer... cyfryzacja Polski jest całkowicie zbedna. Kto by chciał to by miał telewizje cyfrową a tak sie zmusza ludzi.. poza tym i tak nikomu nie są potrzebne inne kanały niż TVP 1 czy 2 więc po co robić tylko zamieszanie?
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Son Wojtek napisał(a):
Ale ludziom pasuje
Poprosiłbym o sondaż na poparcie tej tezy, ale tego nawet nie zrobię, bo takich bezsensownych sondaży się nie przeprowadza.

Son Wojtek napisał(a):
jak ktoś woli cyfrową to sobie kupi a jak ktos woli analogową?
To jak ze sprzedażą. Nie kupisz już w sklepie komputera sprzed 20 lat, bo nie ma sensu produkować przeżytków.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Son Wojtek Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin

Wiek: 25
Dni na forum: 4.155
Posty: 152
Skąd: Ziemia
Shounen napisał(a):
Son Wojtek napisał(a):
Ale ludziom pasuje
Poprosiłbym o sondaż na poparcie tej tezy, ale tego nawet nie zrobię, bo takich bezsensownych sondaży się nie przeprowadza.
Mi pasuje telewizja analogowa i nie chce jej zmieniać. Jesli ktoś chce to jego problem... a to jest po prostu narzacanie człowiekowi "Albo masz to albo we ogóle". TO ja już wole TV przez internet oglądać...

Shounen napisał(a):
Son Wojtek napisał(a):
jak ktoś woli cyfrową to sobie kupi a jak ktos woli analogową?
To jak ze sprzedażą. Nie kupisz już w sklepie komputera sprzed 20 lat, bo nie ma sensu produkować przeżytków.
Ale jesli ktoś ma komputer sprzed 20 lat i go lubi to nie powinno mu sie go zabierać.
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Spytaj się kogoś, co wybierze, czy za darmo mieć 4 kanały czy 16. Większośc odpowiedzi będzie raczej jednoznaczna więc nie ma mowy o narzucaniu.

Ja z Vectry rok temu dostałem dekoder za darmo w ramach aktualnego abonamentu, nawet fajna rzecz, jak możliwość wybierania ścieżki audio lub napisów.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Son Wojtek Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin

Wiek: 25
Dni na forum: 4.155
Posty: 152
Skąd: Ziemia
Katz napisał(a):
Spytaj się kogoś, co wybierze, czy za darmo mieć 4 kanały czy 16. Większośc odpowiedzi będzie raczej jednoznaczna więc nie ma mowy o narzucaniu.

Ja z Vectry rok temu dostałem dekoder za darmo w ramach aktualnego abonamentu, nawet fajna rzecz, jak możliwość wybierania ścieżki audio lub napisów.
4.. a po co komu więcej niż 1-2? NIe widze powodu by mieć więcej kanałów niż TVP 1-2... poza tym WIĘKSZOŚĆ ale są jeszcze osoby które wolą telewizje analogową i nie narzuca sie im cyfrowej..
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Katz napisał(a):
Spytaj się kogoś, co wybierze, czy za darmo mieć 4 kanały czy 16.
Dodatkowo w lepszej jakości i parę HD.

Katz napisał(a):
Ja z Vectry rok temu dostałem dekoder za darmo w ramach aktualnego abonamentu, nawet fajna rzecz, jak możliwość wybierania ścieżki audio lub napisów.
Jak to jest z tymi dekoderami? Nawet jak telewizor jest słabszy, to dekoder pociągnie różne formaty wideo/audio/napisy?

Son Wojtek napisał(a):
są jeszcze osoby które wolą telewizje analogową i nie narzuca sie im cyfrowej
Jak to sam lubisz pisać - ich problem. Niech sobie kupią kablówkę analogową. Państwo dawało im telewizję analogową, teraz będzie dawać cyfrową.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Bo nie ma 2...... najmniejsza liczba na aktualnej antenie pokojowej to 5 (TVP1, TVP2, TVN, Polsat TVPinfo/regionalna).

Jedynie w czym był haczyk, całej tej akcji to przestraszenie obywateli po 60 ażeby kupili telewizory, bo ich sprzedaż w naszym kraju ma się ciężko.

[ Dodano: 18.11.2012, 17:53 (po 2 minutach) ]
Shounen napisał(a):
Jak to jest z tymi dekoderami? Nawet jak telewizor jest słabszy, to dekoder pociągnie różne formaty wideo/audio/napisy?
Tak, ja mam dekoder SD, więc nie odbiera mi kanałów HD (nie przeskadza mi to bo mój TV i tak się nie nadaje), a cała reszta działa. Napisy i ściezki audio hulają, na TV z drugiej połowy lat 90.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Son Wojtek Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin

Wiek: 25
Dni na forum: 4.155
Posty: 152
Skąd: Ziemia
Shounen napisał(a):
Jak to sam lubisz pisać - ich problem. Niech sobie kupią kablówkę analogową. Państwo dawało im telewizję analogową, teraz będzie dawać cyfrową.
Państwo nie powinno dawać ŻADNEJ telewizji. WSZYSTKIE telewizje powinny być PRYWATNE.. ostatecznie jeden panstwowy kanał informacyjny może byc.. chodź też jest niepotrzebny bo rzad może wynając czas na przemówienie w prywatnej telewizji. Np ja chce mieć telewizje w której puszałbym anime.. to była by MOJA telewizja. NIe widze powodu by państwo ingerowało.

Telewizja analogowa była ok.. nie widze powodu rezygnowania z niej... to głupie.
Jonga Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Jonga
Dni na forum: 4.412
Posty: 251
Mam N, mam to w dupie. To chyba normalne, że wszystko się rozwija, to chyba nie jest jakiś masakryczny problem to zmienić.

Nie rozumiem twojego rage'a na telewizję publiczną, to dosyć normalne i powszechne we wszystkich krajach europejskich. Publiczna wypuściła kilka fajnych kanałów typu TVP Kultura i Sport, poza tym zawsze warto mieć jakiś stonowany, a nie typowo skierowany w daną część polityki (chociaż czysto teoretycznie) kanał prywatny, których mamy kilka.

Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » » Cyfryzacja Polski
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook