Forum Dragon Ball Nao

» Demokracja ocena: 10,00 (głosy: 2)110

Strony:   1, 2, 3, 4, 5  

Czy jesteś zwolennikiem demokracji?

Czy jesteś zwolennikiem demokracji?
Tak 30,00% 6 30,00%
Nie 70,00% 14 70,00%
Wszystkich głosów: 20
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Hitler był katolikiem, lol, gdzie to wyczytałeś? Równie dobrze można powiedzieć, że nie w każdej demokracji będzie socjal i podatek dochodowy. Jest jednak tak, że w dyktaturze wolność słowa jest bardziej ograniczana - bo dyktator "dyktuje" co jest dopuszczalne.


Cyceron napisał(a):
Skoro jest dyktatorem, to po co ma się bogacić, skoro i tak wszystko może należeć do niego?
Niestety, ale niektórzy ludzie tak się zachowują, władza niszczy dobroć.

Obraz
Son Wojtek Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin

Wiek: 25
Dni na forum: 4.156
Posty: 152
Skąd: Ziemia
Hitler oficjalnie był katolikiem. Nieoficjalnie chciał zrezygnować z katolicyzmu na rzecz stworzenia nowego odłamu chrzescijaństwa. Nie ulega jednak watpliwości że wyznawał Jahwe..
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Co to znaczy oficjalnie być katolikiem? I pytałem o źródło. Ja oficjalnie też jestem katolikiem, bo mam chrzest, ale nim nie jestem. Jaki z Hitlera katolik, skoro mordował ludzi i uważał Żydów za podludzi?

Obraz
Son Wojtek Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin

Wiek: 25
Dni na forum: 4.156
Posty: 152
Skąd: Ziemia
Mateusz napisał(a):
Co to znaczy oficjalnie być katolikiem? I pytałem o źródło. Ja oficjalnie też jestem katolikiem, bo mam chrzest, ale nim nie jestem. Jaki z Hitlera katolik, skoro mordował ludzi i uważał Żydów za podludzi?
Kościół go chwalił i był za nim.. sam też był wielkim zwolennikiem kościoła..interesował sie tez okultyzmem i mitologia chrześcijańską.
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Podaj źródło tejże wiedzy.

Obraz
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.681
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Son Wojtek napisał(a):
Kościół go chwalił i był za nim.. sam też był wielkim zwolennikiem kościoła..interesował sie tez okultyzmem i mitologia chrześcijańską.
Lewacka agitka. Nie można równocześnie być Chrześcijaninem i wyznawać okultyzm, neopogańską ideologię germańską, swastykę jako symbol, posiadać osobistego guru ds. okultyzmu etc. Hitler miał tyle wspólnego z katolstwem, co Nergal czy inny lider Behemota, który boi się podpisać apostazji, bo dziecko chodzi do szkoły.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Son Wojtek Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin

Wiek: 25
Dni na forum: 4.156
Posty: 152
Skąd: Ziemia
Mateusz napisał(a):
Podaj źródło tejże wiedzy.
Trudno jest sobie wygoglowac informacje o tym?

franqey napisał(a):
Son Wojtek napisał(a):
Kościół go chwalił i był za nim.. sam też był wielkim zwolennikiem kościoła..interesował sie tez okultyzmem i mitologia chrześcijańską.
Lewacka agitka. Nie można równocześnie być Chrześcijaninem i wyznawać okultyzm, neopogańską ideologię germańską, swastykę jako symbol, posiadać osobistego guru ds. okultyzmu etc. Hitler miał tyle wspólnego z katolstwem, co Nergal czy inny lider Behemota, który boi się podpisać apostazji, bo dziecko chodzi do szkoły.
Nie był chrześcijaninem a chciał stworzyć nowy chrzescijański odłam i znieśc wolnosć wyzniania -_-
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Po prostu Wojtek są to fakty sprzeczne, a więc nawet nie chce mi się tego szukać, bo i tak nie znajdę. Wolę żebyś Ty mi coś zarzucił, a ja to obalę.

Obraz
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.238
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Hitler był zwykłym indyferentem religijnym, do tego tłukiem, który w towarzystwie pięknych dam lansował się katolicką pobożnością. Lewactwo to podłapało i zrobiło narzędzie do ateizowania, bo katol=Hitler.

[ Dodano: 08.01.2013, 23:15 (po 12 minutach) ]
Ale Wojtek pieprzysz korwinowskimi tesktami z lat 2008-2010 (kiedy jeszcze prowadził naprawdę aktywny blog z ciekawymi wpisami, a nie tylko ogłoszeniami, że był w Raciborzu). Problem w tym, że obstajesz przy nich, bo tak, ale nie widać byś sam je rozumiał.

Nie pieprz więc o wolności słowa, że jako dyktator byś za nią był. Dyktator to człowiek charyzmatyczny, taki, który zdobywa zaufanie silnych, którzy dla niegi zdobywają i utrzymują władzę, oraz części społeczeństwa, która ma dość starego systemu. Parafrazując Franka, dyktator to nie Tusk ani inny święty Mikołaj, który każdemu robi dobrze, otacza opieką i spełnia marzenia. Jeśli ma dość łagodny charakter, to może być tolerancyjny i tolerować to, że ludzie mają inne zdanie, ale jeśli ci podejdą mu pod pałac z czynem to tu się wolność słowa kończy, bo on będzie bronił nowego systemu, który sam wprowadził i napierze tym ludziom po ryjach. Jak ci pod pałac podejdą SLD-owcy to też będziesz za wolnością słowa? Nie bądź śmieszny. Dyktator wolność słowa może akceptować, ale nie będzie akceptował sabotażu, podstępu, cwaniactwa i w ogóle swoich wrogów będzie bacznie monitorował, i jeśli zbyt mocno skorzystają z owej wolności to ich przynajmniej uciszy.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Son Wojtek Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin

Wiek: 25
Dni na forum: 4.156
Posty: 152
Skąd: Ziemia
Ja po prostu mam dość pisania że Hitler = Ateista, Stalin = Ateista, Mussolini = Ateistami itp..
picaZananasem
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kutang ]
picaZananasem
Dni na forum: 4.893
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 5
Posty: 1.182
Skąd: z Polski
Mateusz napisał(a):
Niestety, ale niektórzy ludzie tak się zachowują, władza niszczy dobroć.
Ale to przeczy racjonalności.

"...nie pasuję do tej pedalskiej sztafety... “
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.238
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
No Maduś piszesz, że dyktator ma korzyść z podatków to podnosi, lol.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
picaZananasem
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kutang ]
picaZananasem
Dni na forum: 4.893
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 5
Posty: 1.182
Skąd: z Polski
W sumie to zapytam: Adaś, jakie korzyści?

"...nie pasuję do tej pedalskiej sztafety... “
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.237
Skąd: ふざけた時代
A jakie korzyści ma polski rząd podnoszący podatki?

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
picaZananasem
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kutang ]
picaZananasem
Dni na forum: 4.893
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 5
Posty: 1.182
Skąd: z Polski
Nie wiem, ty mi powiedz.

"...nie pasuję do tej pedalskiej sztafety... “
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.237
Skąd: ふざけた時代
Cyceron napisał(a):
No, ale mamy demokrację, jak to w demo mogą być wysokie podatki?
Chyba, że ktoś twierdzi, że im wyższe, tym lepiej, ale to już taka osoba, albo coś z tego ma, albo jest byczusią.
Może jednak Ty.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
picaZananasem
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kutang ]
picaZananasem
Dni na forum: 4.893
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 5
Posty: 1.182
Skąd: z Polski
No, ale nie odpowiada się pytaniem na pytanie!

Dobrze, skoro nie skminiłeś i ponownie nie potrafisz odpowiedzieć mimo, że wciskasz pysk: Zyski finansowe. Jedni po prostu się nachapią, bo premie, inni dostaną ciepłe i wygodne posadki, bo rodzinka. To się już samo napędza. Do tego coś mi się widzi, że rząd sprawdza ile Polacy są w stanie znieść, nim się !? - chyba, że ktoś nie boi się brnąć w "teorie spiskowe".

Tobie zapewne chodziło o to, że dyktator i paru najlepiej liżących rowa przydupasów nachapią się za kasę uciemiężonych obywateli. Z tym, że dyktatorem raczej nie zostaje kompletny idiota, który kierowałby się jedynie własnym portfelem, a nawet gdyby, to wcale tak dużo nie potrzebuje, jest władcą i może wszystko - nie znajdzie też poparcia u kluczowych ludzi, bez których władzy nie zdobędzie, bo sprawiałby im zbyt wiele trudności w utrzymaniu go przy tejże właśnie władzy. Dyktatorami zostają ludzie, którzy mają dość obecnego burdelu i mają jakąś wizję i ideę prowadzenia narodu - jedni potrzebują w tym celu wziąć od Stefana więcej, inni mniej, ale do czegoś dążą i tutaj pojawia się różnica z demokracją, gdzie nawet jeśli dostaniesz najwyższy urząd, to i tak twój głos tak naprawdę gówno znaczy i masz wybór: albo chapiesz z nami, albo !?.

[ Dodano: 09.01.2013, 1:26 (po 26 minutach) ]
A nawet jeśli już dyktator miałby podnieść podatki, żeby wziąć te pieniądze dla siebie, to czy weźmie więcej niż rząd w demo, czy mniej? Łatwiej jest wykarmić kilku !?, czy kilkuset?

"...nie pasuję do tej pedalskiej sztafety... “
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Cyceron napisał(a):
Mateusz napisał(a):
Niestety, ale niektórzy ludzie tak się zachowują, władza niszczy dobroć.
Ale to przeczy racjonalności.
Czemu?

Obraz
picaZananasem
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kutang ]
picaZananasem
Dni na forum: 4.893
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 5
Posty: 1.182
Skąd: z Polski
W przedostatnim poście łącznie z tym znajdziesz odpowiedź.

"...nie pasuję do tej pedalskiej sztafety... “
VaperzVegeta
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 2.572
Posty: 24
Cyt. Z facebook. Sytuacja polityczna w tle prawa i sprawiedliwości. Z góry przepraszam za błędy gramatyczne."Kilka zdań o wczorajszym wpisie. Także proszę mieć wgląd na sytuacje w Polsce w odniesieniu do aktualnych rządów, rzekomo praw i sprawiedliwości. Wydaje mi sie, że te hasła są puste, no bo prawo tak ... Jakie prawo chyba lewo, jak prawo to konstytucja, a co w jest w niej zapisane. Zapisane na początku, że Polska jest demokratycznym państwem prawa tak. I już jest mała sprzeczność, bo jak prawa ma oczekiwać się od demokracji. Kiedy demokracja, to rządy ludu ... W Polsce mamy wariant demokracji parlamentarnej, czyli wybieramy przedstawicieli narodu jego interesów tak. Z kolei istnieje pojęcie lobbing, które także kłóci się z praworządnością i stąd skorumpowani nasi przedstawiciele.Ale cóż w konstytucji nie ma zakazu lobby. Dalej, naród jest suwerenem, a służby suwerena kontrolują i mówią mu co ma robić tak. W sumie jakiś porządek musi być ale na prostych zasadach, dlatego lepszym odniesieniem jest Dekalog 10 przykazań bożych. Jednak panuje socjalizm i poprawność polityczna ... Prawa nie ma, są regulacje narracje i rządy liczby ... Nawiązując dziś niczym jutro wszystkim my, demokracja tak. Rządy większości. I na tym można zakończyć konstytucja, bo dalsze tłumaczenia nie mają sensu. Pis zostało demokratycznie wybrane, a że od stawiają takie numery, to wina większości i socjalnej polityki opiekuńczej państwa. Skąd niby państwo bierze pieniądze na swoje wydatki ? Chyba każdy wie, ale nie tylko większość płaci, płacą wszyscy tak. Demokracja to zły ustrój w demokracji patrzy się, by żyć na koszt innych ... Etatyzm tak zwiększyć biurokrację państwa, administracje na którą prywatne jednostki będą robić, kiedy one sprawują opiekę nad obywatelami. Nie ponosząc konsekwencji. Piękne życie etatysty co ? A odsunięcie od koryta boli bardzo. Także po co tyle ma być w tym korycie, państwo zapewnić ma podstawową administracje, policje, wojsko, dyplomacje i sądownictwo. Wszystko pozostałe jest zbędne, no ale państwo nauczyło że Da da zapewni, ale to kosztuje drogo a socjalistom wciąż brakuje w korycie. Zachód, zachodnie inwestycje przemysł zachodni bo polak nie potrafi tak ? Tak chyba pan Balcerowicz stwierdził i większość dyzmokratów też, i udają się po pomoc bo polacy chcieliby rządzić się sami ... Co prawda socjalizm nadal trwa ale, to narodowy socjalizm. Jednak wojsko, policja, podstawowa administracja i sądownictwo wystarczy do istnienia państwa prawa. Sprawiedliwość tak, no życie pokazało nie raz, że mimo równości rzekomej podwójne standardy mają się dobrze. Dziękuję za przeczytanie. Pozdrawiam."
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4, 5  

Forum DB Nao » » » » Demokracja
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook