Forum Dragon Ball Nao

» [Polska] Trynkiewicz i inni mordercy

Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Ostatnio głośno o tym, że Trynkiewicz (postaci chyba nie muszę przybliżać - nawiasem mówiąc wiem o nim tyle, co powiedziały media) ma wyjść po 25 latach na wolność, i że to niedopuszczalne. Właściwie ciężko o opinie, że to dobrze iż wyjdzie. Każdy jest tym faktem przejęty w negatywny sposób, co zresztą wydaje mi się normalne, w końcu jest mordercą i gwałcicielem.

Co sądzicie o tej sprawie? Czy powinno się naginać prawo, aby znowu wsadzić go do więzienia? Czy należy takiego człowieka - jak i innych, którzy zostaną uwolnieni - izolować? I w jaki sposób to zrobić, czy nie będzie to naganne pod względem prawnym, czy istnieją takie środki, aby zgodnie z prawem "izolować", "wyłączyć z życia społecznego" takie osoby?

Co myślicie o materiałach, które nagle zostały odnalezione w jego celi? Kogo obwiniacie w ogóle za całą tę sprawę i ogólnie jestem ciekaw Waszych przemyśleń.

Obraz
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.469
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Zacznę od końca. Jak przeczytałam o tych materiałach to od razu pomyślałam, że ktoś je po prostu podrzucił, przeszukali dokładnie celę dopiero teraz, no proszę...czyli wcześniej zaniedbywali swoje obowiązki i tego nie robili?

W polskim prawie brak, na chwilę obecną właściwych środków by izolować takie osoby, dlatego też wszyscy dostali takiej gorączki. Trynkiewicz też miał dużo czasu na naukę prawa i nie sądzę by dał nam tak łatwo powody do kolejnej odsiadki. Jego groźby nie były skierowane przeciwko żadnej konkretnej osobie a zrobienie z niego wariata też może nasunąć pytanie, co osoba psychicznie chora w ogóle robiła w zakładzie karnym.

Obudziliśmy się z ręką z nocniku, ponieważ w świetle prawa ten pan to wolny człowiek i nie można go przetrzymywać w zakładzie karnym, co właśnie ma miejsce. Czy można naginać prawo? Jak widać można, ale to prosta droga do trafienia na dywanik u organizacji broniących praw człowieka. Łatka państwa łamiącego różne konwencje nie wygląda ładnie a odszkodowanie tym bardziej.

Trudno mi wskazać winnych, bo nie znam ich nazwisk, ale należą do nich osoby, które zadecydowały by karę śmierci zamienić na 25 lat pozbawienia wolności. Zero wyobraźni.
Osobiście nie żyję tą sprawą tak jak media, ale złości mnie brak podjęcia wcześniej tego tematu. 25 lat to szmat czasu, aby zmienić prawo tak byśmy mogli izolować tych, którzy stanowią zagrożenie dla społeczeństwa.

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Miyu: 11.02.2014, 15:28
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Ale jeśli 5 lat temu uchwaliliby prawo, mówiące o tym, że takie osoby można izolować, to czy byłoby to zgodne z ogólnymi zasadami, by stosować to prawo na Trynkiewiczu, a więc na osobie, która popełniała taki czyn jeszcze nie wiedząc o tym prawie? Czyto nie byłoby już nagięcie zasady "prawo nie działa wstecz"?

Obraz
miyamoto1 Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
miyamoto1
Wiek: 34
Dni na forum: 3.718
Posty: 120
Skąd: Kraków
W niektórych wypadkach prawo działa wstecz, zależnie od brzmienia ustawy jaką przyjmą.

Co do materiałów, które u niego znaleźli to podobno są tam rysunki jego autorstwa więc to już świadczy o czymś a cele sprawdzali zapewne dlatego, że miał wyjść niedługo, ogólnie w zakładach karnych tak tego nie pilnują albo przymykają oko na to co tam mają więźniowie (znajoma była kiedyś na praktykach w zakładzie karnym jako Psycholog Resocjalizacji i opowiadała jak to fajnie wygląda od środka).

Ogólnie uważam, że dla takich ludzi powinny być dwa rodzaje kary do wyboru - Stryczek albo dożywotni obóz pracy bez prawa zwolnienia warunkowego gdzie delikwent zarabiałby na siebie i na zadoścuczynienie rodzinom ofiar. Dodatkowo przymus pracy powinno sie wprowadzić dla wszystkich więźniów a ewentualnie jak nie chcesz pracować to będziesz do żarcia dostawać chleb z masłem zupę i wodę. Praca więźniów byłaby z pożytkiem dla państwa i dla resocjalizacji ponieważ więźniowie mogliby sobie wyrobić podczas odsiakdki jakiś fach i łatwiej byłoby i znaleźć zatrudnienie.
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.867
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Bad Boy napisał(a):
Czyto nie byłoby już nagięcie zasady "prawo nie działa wstecz"?
Ta zasada to pic na wodę, po prostu ładnie brzmiąca paremia łacińska ;p w większości przypadków nie ma zastosowania

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Miyu napisał(a):
Trudno mi wskazać winnych, bo nie znam ich nazwisk
Różne już artykuły chodzą po internecie:
http://niezalezna.pl/51724-zobacz-jak-michnik-pomagal-wypuscic-na-wolnosc-trynkiewicza
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1348,opage,9,title,Stefan-Niesiolowski-to-byl-blad-Ja-tez-za-to-odpowiadam,wid,16335793,wiadomosc.html

A te wczorajsze "dowody" to jakiś niesmaczny żart.

miyamoto1 napisał(a):
ogólnie w zakładach karnych tak tego nie pilnują albo przymykają oko na to co tam mają więźniowie
Co nie znaczy, że jest to w porządku i że z tego powodu wyjaśnienia dyrektora należy uznać za wystarczające:

Dyrektor więzienia w Rzeszowie nie potrafił wyjaśnić skąd te materiały wzięły się w celi Mariusza T.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.469
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Lex retro non agit ma wyjątki. Jeżeli nowa ustawa przewiduje uregulowania na korzyść danej osoby, to można ją zastosować do przeszłości. Gdyby tak nie było, a kierowalibyśmy się sentencją starego wyroku, to trzeba by było wykonać na nim karę śmierci.

Dodatkowo mogę napisać Ci co SN na to. W jednej z uchwał przewiduje dalsze odstępstwa od tej zasady, jeżeli spełniają odpowiednie warunki: jest to odstępstwo niewątpliwe, wynika z brzmienia bądź celu danej ustawy. Myślę wiec, że można tak skonstruować nowe przepisy, by spełniały te zasady.
miyamoto1 Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
miyamoto1
Wiek: 34
Dni na forum: 3.718
Posty: 120
Skąd: Kraków
Shounen napisał(a):
miyamoto1 napisał(a):
ogólnie w zakładach karnych tak tego nie pilnują albo przymykają oko na to co tam mają więźniowie
Co nie znaczy, że jest to w porządku i że z tego powodu wyjaśnienia dyrektora należy uznać za wystarczające:

Dyrektor więzienia w Rzeszowie nie potrafił wyjaśnić skąd te materiały wzięły się w celi Mariusza T.
Nie stwierdzam, że to w porządku tylko tłumaczyłem fakt, że ,,nagle" znalazły się tam takie materiały w Polsce wiele rzeczy jest nie w porządku ale nikt na to uwagi nie zwraca bo tak jest wygodniej - przykładowo w Krakowie mamy szał na olimpiadę a miasto wpadło już w taki dług, którego nie da się spłacić większość obiektów nie spełnia wymogów (co innego się mówi w mediach) a baza hotelowa i iinfrastruktura to tragedia, co z tego, że wybudują kilkanascie kilometrów dróg skoro masta powpadaja w takie długi, że trzeba będzie ten asfalt zrywać za 2 lata ale oczywiście wygodniej jest myśleć, że olimpiada to fajna sprawa i dzieki niej będziemy mieli super drogi a miasto wyjdzie z długów
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Trynkiewicz, to kolejny temat zastępczy, zasłaniający obecne problemy tego kraju. Kogo obchodzi jakiś 52-letni dziad, który uczciwie odkiblował swój wyrok? Nikogo, tylko media i lewackich lemingów, którzy jednym problemem, chcą załagodzić szereg.

Trynkiewicz jest już wolnym człowiekiem, a obowiązkiem prawa/państwa jest to by doprowadzić pod sąd, jeżeli ponownie złamie prawo a także jednak okazjonalnie monitorować poprzez np. sesje z psychologiem, bo z takich praktyk można ewentualnie przewidzieć jakieś jego przyszłe czyny.

Te materiały to jakiś śmieszny żart, bo dziwne, że znaleźli je na kilkanaście h przed wyjściem.

Gdzie obstawiacie, gdzie będzie mieszkał? Jakiś czas temu mówili, że Bydgoszcz (bo tu nawet publikowano jego wiersze ; o) ale ja obstawiam, że Łódź, bo bliżej Piotrkowa a najciemniej jest zawsze pod latarnią.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
To nie tylko temat zastępczy, lecz bardzo popularny. Moi rodzice oglądają informacje o tej sprawie bardzo często i nie przełączają, ciekawi ich to. Tak samo z innymi ludźmi.

Obraz
miyamoto1 Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
miyamoto1
Wiek: 34
Dni na forum: 3.718
Posty: 120
Skąd: Kraków
Przez ,,temat zastępczy" rozumie się tematy odwracające uwagę od rzeczy ważniejszych, przykładowo rząd ,,zgubił gdzieś" 19 miliardów z OFE (niemal 4 razy więcej niż udało im się zebrac z podniesienia Vatu w ciągu roku) to media trąbią o Trynkiewiczu, nawet nie ogólnie o słabym stanie Polskiego prawa tylko po prostu o tym jednym konkretnym gościu i tak jak napisałeś ludzie traktują tą informacje jako numero uno a nie zwracaja uwagi co się dzieje dookoła.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Temat zastępczy ma być popularny, bo inaczej nie da rady czegoś innego zastąpić. Mama Madzi była tematem zastępczym, bo była megapopularna, teraz po salonach rozbija się Trynkiewicz. Za 3 lata, jak rząd zrobi kolejny skok na banki, będzie akurat wychodził Pękalski. Ten sam co w telewizji się pochwalił, że po rozbiciu potylicy ofiary kamieniem dokonał immisji członka, wykonywał następnie ruchy frykcyjne a stosunek zakończył iniekcją ejakulatu do dróg rodnych.

Mówcie co chcecie, ale wyjście Trynkiewicza z więzienia jest sprawiedliwe. Typ został objęty amnestią, przez co wyrok śmierci został zastąpiony przez 25 lat więzienia i swój wyrok odsiedział. Doraźne próby dogodzenia ludowi, który jest żądny jego krwi nie są w żadnym wypadku elementem praworządności. W dodatku taka decyzja wytworzyłaby niesamowicie niebezpieczny precedens, który pozwoli przetrzymywać ludzi w więzieniach i strzeżonych ośrodkach dla głupków. A na to zdecydowanie nie możemy sobie pozwolić. Winę za obecny stan rzeczy ponosi tylko i wyłącznie pomysłodawca tej chybionej amnestii i ci, którzy ją poparli.

A o tym jak prawo jest naginane, wyśmiewane, ignorowane, a łacińskie sentencje dodają tylko powagi tym barbarzyńskim kodeksom praw, jakie u nas funkcjonują powiedziano i napisano wiele. Kto rozumie, ten rozumie, a kto nie temu członek w dupę.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
miyamoto1 napisał(a):
Przez ,,temat zastępczy" rozumie się tematy odwracające uwagę od rzeczy ważniejszych
Rzecz w tym, że dla ludzi obecnie ważniejsza jest mama Madzi czy Trynkiewicz od długu.

Obraz
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.124
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
To media nakręcają tematy takie, jak mama Madzi, czy Trynkiewicz i siłą rzeczy im więcej o nich mówią, tym więcej ludzie o nich słuchają, bo stacje informacyjne nie mówią o niczym innym. Dobrze, że teraz są igrzyska to trochę odchodzą od tego i na tapecie jest Stoch z Kowalczyk.
Dla mnie ta cała sprawa jest śmieszna, pokazuje jak nasze państwo jest słabo zorganizowane nie mogąc sobie poradzić z jednym człowiekiem. Uważam, że wszyscy są winni co tam siedzą, bo Trynkiewicz siedział tak długo w więzieniu, że mogli to jakoś rozwiązać na spokojnie, a nie w ostatniej chwili nakręcając przy tym panikę wśród ludu.
Co do tych materiałów, to też dość śmieszne, pompowanie paniki i szukanie haka.
A skończy się tym, że albo go zabiją, albo państwo będzie musiało go utrzymywać, bo taki człowiek nigdzie pracy nie znajdzie.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Co ty Wazon. Przecież PiS jeszcze nie doszedł do władzy. Póki rządzi Tusk jest dobra organizacja.
Państwo mogłoby być i najlepiej zorganizowane, bogate i odbiurokratyzowane. Nic by to nie dało. Żeby uniknąć wypuszczenia Trynkiewicza na wolność Polska musiałaby zagrać jak państwo bezprawia. Nie trzyma się ludzi bez wyroku sądu, nie skazuje dwukrotnie za to samo i nie stosuje prawa wstecz z niekorzyścią dla obiektu tego zastosowania. Nic nie można było zrobić od momentu objęcia go amnestią. Ale ty, jak rozumiem, masz w dupie podstawowe wartości naszej cywilizacji.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Nie napisałem do końca swojego zdania na ten temat, choć pewnie łatwo się go domyślić.

Uważam, że zgodnie z tym jak zostało ustalone, powinien zostać uwolniony, nie powinno się naginać prawa, nawet dla tego typu sytuacji, ponieważ to zmniejsza prestiż i autorytet władzy. Oczywiście do takiej sytuacji dojść nie powinno i Trynkiewicz powinien całe życie spędzić w więzieniu, ew. zostać stracony.

Jeżeli to możliwe, to powinny zostać wyciągnięte konsekwencje w stosunku do tych co ukrócili wyrok temu zbrodniarzowi.

Nawiasem mówiąc, Korwin był ostatnio w jakimś programie z prawnikiem, który należy do klanu palikotów. Wydaje mi się, że padło z ust tego prawnika, kiedy mądrych słów, wśród gąszczu idiotyzmów, a z którymi Korwin się nie zgadzał. I tak, jeśli to prawda, że więzień po wyjściu z więzienia dostaje 50 zł, to wg mnie jest to idiotyzm, osoba taka powinna dostać coś na start, powiedzmy tysiąc złoty, jeśli siedział wiele lat. Pieniądze wzięłyby się z pracy, którą wykonywałby w więzieniu. Gdzieś tam czytałem, że utrzymanie więźnia kosztuje 1,2k, rozumiem, że z pensjami strażników, w każdym razie i tak to zbyt dużo (przynajmniej tak intuicyjnie się wydaje). Poza tym w więzieniach powinny być stosowane programy resocjalizujące, bo sama kara może nie podziałać, mimo że to dorośli ludzie, może po prostu nie potrafią odnaleźć się w życiu.

Nie rozumiem Korwina, który chciałby, aby więzień po wyjściu nic nie dostawał, żeby nie uczono go jak żyć w społeczeństwie itp., ponieważ szkodę tym nie robi więźniowi, lecz ludziom, z którymi wolny już więzień się spotka.

Obraz
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.469
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Bad Boy napisał(a):
Nawiasem mówiąc, Korwin był ostatnio w jakimś programie z prawnikiem, który należy do klanu palikotów. Wydaje mi się, że padło z ust tego prawnika, kiedy mądrych słów, wśród gąszczu idiotyzmów, a z którymi Korwin się nie zgadzał. I tak, jeśli to prawda, że więzień po wyjściu z więzienia dostaje 50 zł, to wg mnie jest to idiotyzm, osoba taka powinna dostać coś na start, powiedzmy tysiąc złoty, jeśli siedział wiele lat. Pieniądze wzięłyby się z pracy, którą wykonywałby w więzieniu.
A może mu jeszcze kupić mieszkanie?! To, że ktoś siedzi wiele lat nie oznacza, że nie ma oszczędności, a skoro żyje tyle czasu na koszt pastwa to mu chyba aż tak nie stopnieją. Po drugie odliczenie części wynagrodzenia już funkcjonuje w naszym systemie (art.125 KKW). Poczytaj też trochę o Funduszu Pomocy Postpenitencjarnej.

Bad Boy napisał(a):
Poza tym w więzieniach powinny być stosowane programy resocjalizujące, bo sama kara może nie podziałać, mimo że to dorośli ludzie, może po prostu nie potrafią odnaleźć się w życiu.
Przecież takie programy są realizowane od lat. Ale wyobraź sobie jak zwykły człowiek może się zresocjalizować w takim miejscu. Więzienie tylko demoralizują.
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Ten prawnik mówił, że np. w wypadku Trynkiewicza takich programów nie było.

Obraz
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Trynkiewicz dzięki tysiącowi złotych nie będzie ani na jotę lepszym człowiekiem. Tak samo pieniądze na start nie zmienią jego skłonności seksualnych. A można śmiało zaryzykować stwierdzenie, że dostając na wyjściu z więzienia jakieś pieniądze będzie mu łatwiej podjąć decyzję o ponownym przestępstwie i ucieczce z kraju.
Co mądrzejsi przestępcy, np. tacy przestępczość zorganizowaną, liczą się z możliwością wpadki, więc zawczasu piorą swoje brudne pieniądze, by po wyjściu z więzienia nie przymierać głodem. Trynkiewicz miał trochę czasu na to, by jakieś skromne środki zgromadzić i ukryć. A jeśli by i tak miał mało to poprosić kogoś o to, by sprzedał graty z chałupy czy zegarek. Bądźmy dojrzali, traktujmy ludzi dojrzale i wyjdźmy z założenia, że sam odpowiada za swoje finanse. Nie dość, że objęła go ta niesławna amnestia to jeszcze mamy go nagradzać za to, że spędził 25 lat w więzieniu?

Resocjalizacja to bajka. W obecnych warunkach, kiedy koleś od napadu na spożywczaka może trafić na cele z grypsującymi nie ma o tym mowy. Oni go kształcą, a on wychodzi groźniejszy. Dla lekkich przestępstw, zwłaszcza u młodocianych, zamiast więzienia powinno stosować się pracę na rzecz odpracowania finansowej straty jaką spowodował swoim czynem oraz lekki bonus, który robiłby za odszkodowanie dla ofiary. Do tego w ramach resocjalizacji powinien zostać publicznie chłostany celem upokorzenia go.
Drugą bolączką jest to, że mamy wieloosobowe i przepełnione cele. W takich warunkach nie da się odizolować od siebie ludzi i rozbić siatki grypserskich powiązań, ani uchronić młodocianych czy lekkich przestępców przed wpadnięciem w zależność wobec więziennej świty.

Mam też inny pomysł. Nie jest on co prawda mój autorski, ale go przedstawiam. Wyobraźmy sobie na początek eksperymentalne więzienie. Wszystko jedno czy państwowe czy prywatne. Więzienie zapewnia więźniom podstawowe utrzymanie: jakaś tam prycza, stolik, kanapka na śniadanie, kolację, jakaś cienka zupka na obiad, a na deser jakiś owoc żeby nie rozhulał się szkorbut, mydło żeby mógł umyć dupę i pasta do zębów. Naturalnie będą wykonywać jakieś prace, które będą obowiązkowe. Nie wiem czy tych posad będzie dla wszystkich - to będzie zależało od wielkości obiektu i liczby osadzonych. Jak osadzonych będzie za dużo, to będą je robić rotacyjnie. Będą to takie rzeczy jak robota na na kuchni, pralnia, zamiatanie dziedzińca, łaźnie, korytarze. Prócz tego usługi więźniów będzie można kupić za jakąś cenę, niższą niż rynkowa, a może rynkową. To nawet nie jest takie ważne. Będzie można ich wywieźć (naturalnie z eskortą) na budowę drogi czy jakiejś hali i tam będą robić jakieś wykopki czy inne proste, aczkolwiek fizyczne roboty. Więzienie za to dostanie pieniądze i się nimi podzieli z więźniami. Dajmy na to, że to kto przepracował 50 godzin na autostradzie dostanie 50 złotych. Za te pieniądze może sobie kupować papierosy, dodatkowe jedzenie, możliwość obejrzenia wybranego filmu w pokoju z telewizorem, obejrzeć skoki w telewizji, dodatkowe widzenie. Oczywiście żeby to zadziałało i by odnosiło to jakieś skutki, podstawowe racje żywnościowe powinny być na tyle skromne, aby zawsze byli trochę głodni.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.469
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Bad Boy napisał(a):
Ten prawnik mówił, że np. w wypadku Trynkiewicza takich programów nie było.
W przypadku Trynkiewicza to chyba bardziej przydałyby się programy terapeutyczne niż resocjalizacja. Poza tym, nawet najlepsze programy nic nie zmienią jak skazany będzie miał je gdzieś, a niestety nasz system pozwala na pasywne odbywanie wyroku.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » [Polska] Trynkiewicz i inni mordercy
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook