Forum Dragon Ball Nao

» Zasiłki, zapomogi, becikowe ocena: 10,00 (głosy: 2)110

Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.831
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Wojtek nie słuchaj ich, Shouena, tylko to co Korwin mówi itp. Tak jak Al bądź liberalny czy tam leseferanalnym ogólnie prawym człowiekiem.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
franqey napisał(a):
Jesteś młody - nie myśl, nawet się nie staraj.
Dlaczego ma się nie starać? Właśnie teraz odnoszę wrażenie, że niespecjalnie nad tym myśli, tylko przepisuje postulaty ze strony Korwina. Ale jak na ten wiek i tak jest nad wyraz ogarnięty. W każdym razie przyznać trzeba, że w ogólności lepsze to niż te lewackie bełkoty - "bo się należy" i czipy w dupie dla bezpieczeństwa

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Son Wojtek Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin

Wiek: 25
Dni na forum: 4.155
Posty: 152
Skąd: Ziemia
Miyako napisał(a):
To Ty już zarabiasz, by płacić podatek dochodowy, żeby miał Cię z czego okraść?
To chore że gdy pracuje rżad mi odbiera a gdy nie pracuje daje aczkolwiek dają mało bo jakieś 600 zł a jak zarabiam np. 1500 to kradna 500 zł. Z dwojga złego wole pracować.

Miyako napisał(a):
Son Wojtek napisał(a):
Podatki powinny dofinansowywac jedynie Rząd, Wojsko, Policje, i Sądy i byc moze obozy pracy (chodź te same by sie utrzymywały). Nie widze powodu by rozdawać pieniedzy podatników za darmo
To jak jest z tym rządem, najpierw chcesz mu dać pieniądze, a potem wyzywasz od złodziei, z czego ma utrzymać instytucję, które zgadzasz się finansować?
No jakoś muszą zarabiać nie?

Gonardino napisał(a):
Neofaszystów trzeba nawracać Al XD
Co to ma wspólnego z faszyzmem? Póki co to socjalizm itp mają wiecej wspólnego z faszyzmem

Shounen napisał(a):
Gonardino napisał(a):
Neofaszystów trzeba nawracać Al XD
Weź się ogarnij.

Twierdzenie, że każdy "powinien być w 100% zdany na siebie" przez 14-latka, który zapewne samodzielności nigdy nawet nie liznął (a nie wygląda na człowieka po przejściach, nawet dostaje kieszonkowe), jest cokolwiek nieprzekonywujące. A niepełnosprawnych i innych niezdolnych do pracy należałoby dla dobra społeczeństwa eliminować, albo lepiej utylizować, żeby rozwój gospodarczy był szybszy i państwo mogło się rozwijać. Jego o to nie posądzam, ale skoro rozwój państwa ma być największą wartością, to mogą ludziom wpaść do głowy takie pomysły.
Miałem na myśli brak pomocy od rzadu w sprawach pienieżnych
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.801
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Jestem za tym by zasiłki by były dla osób niepełnosprawnych , które nie są zdolne do pracy. W takim przypadku rozumiem. Natomiast nie jeśli chodzi dla rodzin wielodzietnych. Wtedy łatwo do patologii.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.867
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Jestem za tym by zasiłki by były dla osób niepełnosprawnych , które nie są zdolne do pracy. W takim przypadku rozumiem. Natomiast nie jeśli chodzi dla rodzin wielodzietnych. Wtedy łatwo do patologii.
Hm, czyli jako osoba, która bardzo zaciekle sprzeciwia się aborcji i tabletkom "po", co proponujesz, aby pomóc dzieciom, które w wyniku Twoich działań przyjdą na świat, właśnie w takiej wielodzietnej, patologicznej rodzinie, skoro nawet pieniędzy im żałujesz?

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Cieć
Gekokujō
Gekokujō
Cieć
Dni na forum: 3.415
Ostrzeżenia: 4
Posty: 98
Świadczenia socjalne nie powinny być sprawą państwa, to po pierwsze. Gdy państwo "da" taki socjal np. 800 zł to zabierze z tego w postaci podatku Vat, dochodowego i chyba to wszystko. Ale... też zabierze innym (bo niby skąd państwo ma pieniądze), mało tego obsługa administracyjna kosztuje, i to nie mało. Więc sumując to wszystko, wychodzi na to, że państwo nie powinno zajmować się takimi sprawami ale jest jak jest, a na socjal to ludzie lecą. Pan Korwin powiedział kiedyś "Jeśli państwo mów, że da 100 to weźmie 140" czy jakoś tak było. Z pewnością, sprawy socjalne się zmienią i i państwo nie będzie dawać i zabierać pod tym pretekstem, a zajmą się tym prywatni ludzie. I będzie lepiej dla jednych i drugich, bo każdy będzie miał interes, gdyż w ludziach poczucie solidarności i sprawiedliwości nie zginie. Póki co każdy kombinuje w jaki sposób "wydoić" kasę z państwa. Tabletki "po" to dobry pomysł, dla tych co potrzebują ale państwo nie powinno się tym zajmować. Każdy socjal jest dobry na dobry wizerunek.
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.801
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Hm, czyli jako osoba, która bardzo zaciekle sprzeciwia się aborcji i tabletkom "po", co proponujesz, aby pomóc dzieciom, które w wyniku Twoich działań przyjdą na świat, właśnie w takiej wielodzietnej, patologicznej rodzinie, skoro nawet pieniędzy im żałujesz?
Istnieje antykoncepcja- trzeba było brać pigułki, stosować prezerwatywy.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Niektórzy wolą bez gumy, a od pigułek baby robią się grube.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.801
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Al Ed Upek napisał(a):
Niektórzy wolą bez gumy, a od pigułek baby robią się grube.
Takie ,,lubienie bez" to zwykła nieodpowiedzialność partnera, a co do pigułek to głupot się nasłuchałeś.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
A więc ty taka bez pigułek? Dobra, żarty na bok.
Nie jesteś uprawnioną osobą do tego, aby ferować wyroki dotyczące tego, czy lubienie bez jest nieodpowiedzialnością. Co innego chęć lub niechęć dla posiadania potomstwa, czymś innym upodobania. Myślę też, że natura nie dała nam popędu płciowego po to, byśmy go zaspokajali w gumie.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.801
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Tiia, Joe powyznaczaj mi osoby, które są do tego odpowiednie.
Poza tym mogę czy to Ci się podoba czy nie stwierdzić to czy jest odpowiedzialne, czy nie. A takie teksty o tym,że ktoś woli bez to słaba wymówka z męskiej strony.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
A przed kim są oni nieodpowiedzialni? Przed tobą?

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
picaZananasem
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kutang ]
picaZananasem
Dni na forum: 4.891
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 5
Posty: 1.182
Skąd: z Polski
Byczusia napisał(a):
Istnieje antykoncepcja- trzeba było brać pigułki, stosować prezerwatywy.
Brzmisz trochę jak armand ryfiński - talon na k. i balon.

"...nie pasuję do tej pedalskiej sztafety... “
Cieć
Gekokujō
Gekokujō
Cieć
Dni na forum: 3.415
Ostrzeżenia: 4
Posty: 98
Byczusia napisał(a):
Al Ed Upek napisał(a):
Niektórzy wolą bez gumy, a od pigułek baby robią się grube.
Takie ,,lubienie bez" to zwykła nieodpowiedzialność partnera, a co do pigułek to głupot się nasłuchałeś.
Słyszałaś, że dziewczyny od razu chcą usidlić partnera przez takie "lubienie bez". Liczą na odpowiedzialność partnera i pomoc osób z rodziny, które mogą wywrzeć presje na np. partnerze. Także nieodpowiedzialność jest nie tylko u partnera ale i u partnerki. Chyba, że jest taka jak napisałem wyżej albo beztroska/rozrywkowa, co ma się do tego co napisałem też lub ... Głupia ?
Czytam twoje posty i wnioskuje, że coś w trawie piszczy a nawet bzyka. Bawi mnie to, bo wygląda na to, że jesteś beztroska i świadomie narzucasz komuś odpowiedzialność, a sama jej unikasz. Bez stres życie, nie mam pretensji o takie postępowanie ale szkoda tych osób z rodziny co się przejmują, bo mi to zwyczajnie zwisa.
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.801
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
CzlowiekFinn napisał(a):
Czytam twoje posty i wnioskuje, że coś w trawie piszczy a nawet bzyka. Bawi mnie to, bo wygląda na to, że jesteś beztroska i świadomie narzucasz komuś odpowiedzialność, a sama jej unikasz. Bez stres życie, nie mam pretensji o takie postępowanie ale szkoda tych osób z rodziny co się przejmują, bo mi to zwyczajnie zwisa.
Nie wiem co Ty bierzesz (i mnie nie obchodzi) a tu nie jesteś w stanie stwierdzić, czy jestem beztroska, czy nie. Poza tym zachęcanie do używania antykoncepcji to nie nieodpowiedzialność.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Cieć
Gekokujō
Gekokujō
Cieć
Dni na forum: 3.415
Ostrzeżenia: 4
Posty: 98
A co z stosunkiem przerywanym ? Napisałem, że po twoich komentarzach na forum. Nie obrażaj się jak ktoś ci coś wytknie po tym co piszesz. Dalej idąc, chodzi mi nie o antykoncepcje ale o sam fakt zachowania się. Zawsze może dziewczyna założyć spirale, która ponoć jest dobrą alternatywą, a chłopak podciąć sobie coś tam by nie tryskać "życiem" heh... (nie pamiętam, ale widziałem/słyszałem) i jest do zabieg z drogą powrotną.
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.867
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Byczusia napisał(a):
Istnieje antykoncepcja- trzeba było brać pigułki, stosować prezerwatywy.
Nie zrozumiałaś mojego pytania? Nie pytam o to, jak zapobiegać ciąży. Pytałam o to, jaką pomoc proponujesz dla dzieci, które już przyszły na ten świat, skoro tak walczysz o ich narodziny. Bo widzę, że jesteś kolejną bojowniczką o dziecko w brzuchu matki, które po urodzeniu przestaje mieć znaczenie i nie zasługuje nawet na zasiłek.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.801
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Okno życia Martusiu. Albo zostawienie dziecka w szpitalu.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Cieć
Gekokujō
Gekokujō
Cieć
Dni na forum: 3.415
Ostrzeżenia: 4
Posty: 98
Byczusia napisał(a):
Okno życia Martusiu. Albo zostawienie dziecka w szpitalu.
Tak oczywiście, w końcu do domu dziecka bo tak dla dziecka jest "zajebiście", a jak wyrośnie i coś osiągnie w Dodam jeszcze, że temat zszedł z właściwej drogi ale co z tego. Skoro Byczusia z osób niepełnosprawnych przeskakuje do antykoncepcji i o nienarodzonych dzieciach. Zwrot akcji niczym drift w Tokio. No właśnie Byczusia, a jeśli się narodzą z wadą (defektem) albo lekarz spowoduje, że kręgi dziecka lub coś innego przez co do końca życia będzie skrzywione. To jaką pomoc oferujesz temu dziecku i matce ? 600 zł ? 3000 zł jeśli z winy służby zdrowia ? A owe dziecko będzie miało zespół Downa albo autyzm, i co takie dziecko ma z życia, skoro nawet nie zrozumie, że ty mu współczujesz i dajesz coś ale i tak lipa bo w ogóle nie ma kontaktu normalnego ze światem, gdy jego mózg nie umie odtrzytać/przefiltrować bodźce. To chociaż niech matka ma co XD I po czyjej stronie stoimy ? Życia, dziecka, zabezpieczenia finansowego albo pieniędzy/ Tak jak myślałem jesteś beztroska. Nie dość, że zmieniłaś drogę tematu to nie rozumiesz sensu "Zasiłki,zapomogi,becikowe", socjalu po prostu. Na grzyba ten socjal jak to są małe pieniądze, a koszty tego ponosi każdy obywatel.

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Cieć: 06.02.2015, 0:31
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  

Forum DB Nao » » » » Zasiłki, zapomogi, becikowe
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook