Forum Dragon Ball Nao

» [Sci-Fi] Ghost in the Shell

eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.024
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Co sądzicie o tym anime ? Ja za tym zbytnio nie przepadam. Kinowka rowniez taka sobie.

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez eMate: 21.03.2007, 23:49
Łasiczka Kobieta
"Rōnin
Rōnin
Łasiczka
Wiek: 38
Dni na forum: 7.053
Posty: 419
Skąd: Pszczyna
Owszem wypas anime pod każdym względem. Ciężkie jeśli chodzi o treść (szczególnie ze oglądałam po niemiecku a ówczesnie język ten kulał mi na dwie nóżki...)
Co do mangi to kreska mnie troche denerwowała - nie w moim typie
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.740
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
Według mnie jest to anime na pewno 1szo ligowe. Zgadzam się z Łasiczką - treść ciężka, skomplikowana. Ale co do kreski - nie mam zastrzeżeń.

No i oczywiście warto wspomnieć ,że bez tego filmu nie byłoby tak sławnego Matrixa. {film pełnometrażowy}

Naprawdę polecam.

Pozdrawiam
Serdecznie

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.625
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Ghost in the shell.... anime fajne, ja oglądałem film pełnometrażowy (wczoraj) Jest do kupienia w gazecie. Treść skomplikowana, myślę że gdyby mangę Mamoru Oshii rozłożono na np. dwie czy trzy części, było by lepiej mielibyśmy okazję bardziej poznac ten świat. Film raczej dla starszych - dużo scen brutalnych ( ach ten brak tłowia z wystającymi żebrami, i cały samochód w krwi....mmm..pycha ) no i dość dużo nagości, raczej od 14 lat. Po za tym kreska nieco archaiczna, chodź niektóre sceny są naprawdę dobre.

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.024
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
film b. dobry, ale manga kuleje nie podoba mi sie krecha. co innego manga - ta juz jest duzo lepsza, choc ciagle mnie nie przekonuje. fabula taka dziwna jest. ale mozna zerknac.
Albert Fish Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Albert Fish
Wiek: 37
Dni na forum: 6.344
Posty: 157
Skąd: Siemianowice
eMate napisał(a):
film b. dobry, ale manga kuleje nie podoba mi sie krecha. co innego manga - ta juz jest duzo lepsza, choc ciagle mnie nie przekonuje. fabula taka dziwna jest. ale mozna zerknac.

No ja też dużo bardziej wole kreske w mandze od tej co w mandze była.

A tak serio to czytajcie czasami swoje posty po napisaniu.

Ja oglądałem tylko film pełnometrażowy. Całkiem fajne. Podobał mi sie.

emate: hihi. mialo byc "co innego film"

"Śmiejecie się ze mnie, bo jestem inny. Ja się śmieje z was, bo jestescie tacy sami."
konto usunięte
Saiyanin
Saiyanin


Uwielbiam to anime! Kupuję sobie płyty z filmami "GitS S.A.C." Cudowne! Treść filozoficzna, kreska piękna... nie mam zastrzeżeń...
paint Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3

Dni na forum: 6.387
Posty: 1.031
TO DOPIERO ANIME!!! "Ghost in the shell" zawsze mi się podobało. Świetna cyberpunkowa fabuła, doskonała kreska, w ogóle jak dla mnie jdeał. I efektów komputerowych nie za wiele- klasyczna animacja przede wszystkim.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
W te wakacje obejrzałem trzy filmy, bardzo mi się spodobały, aż ściągnąłem obie serie telewizyjne, jednak na te jeszcze nie znalazłem czasu.
Ogólnie polecam, wartka akcja, fabuła nie jest taka straszna (mówię o filmach, ale serie chyba podobne są), kreska fajna, polecam.

Dla przypomnienia
-> http://www.youtube.com/watch?v=lbQCf8F1JsE

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Jak na razie oglądnąłem dwa filmy: Ghost in the Shell 2.0 i Ghost in the Shell 2: Innocence. Nie spodobały mi się. Grafika jest świetna, ale fabuła leży. W pierwszym filmie, jakaś tam była, choć beznadziejnie przedstawiona, natomiast w drugim- kompletna klapa. Postacie w ogóle nie miały charakterów, żadnych emocji, oglądając myślałem, że usunę. Efekty dźwiękowe były świetne. Chociaż muzykę mogliby usunąć. W pierwszym filmie gdzieś kilka, a może kilkanaście minut leciał ten sam utwór -.- co prawda ładny, ale strasznie spowalniał i tak wolną akcję. Mam zamiar oglądnąć anime, może tam fabuła będzie się lepiej prezentować.

Obraz
Brolli Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Brolli
Wiek: 32
Dni na forum: 6.798
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 1
Posty: 248
Skąd: Białystok
Ghost in the Shell jest super! Bardzo mi się podobało zarówno serial jak i filmy. Na pewien sposób się zżyłem z anime i postaciami. Po prostu się w nim zakochałem I ta Motoko Kusanagi Obejrzałem wszystko co było i teraz czuję taką niesamowitą pustkę jakbym stracił kogoś bliskiego
Co do filmów to trochę fakt, że są dosyć ciężkie momentami, szczególnie w 2 filmie zaczynają sypać cytatami może się w głowie pomieszać, ale serial jest zdecydowanie lżejszy pod tym względem.
Dodatkowo muzyka jest świetna i także mi bardzo przypadła do gustu
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.469
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Zaczęłam oglądanie od filmów i póki co na nich zakończę. Serio, czym ludzie się tak ekscytują?! Animacja bomba, ale sama fabuła cieniutko, szczególnie im bliżej końca. Brutalności też brak, to nie to co np. 'Akira'...geez
Od razu właczyłam też 'Ghost in the Shell 2: Innocence', podoba mi się bardziej niż jedynka, ale wciąż dużo brakuje temu dziełu by nazywać je kultowym jak dla mnie. Jak mam sięgać po takie starocie to wolę już 'Johnny Mnemonic', tutaj choć czuć cyberpunkowy klimat, w Ghost jest on trochę reanimowany.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Pewnie tyle już świata poznałaś, że główny wątek filmu, czyli "duch w maszynie", w ogóle Cię nie rusza. 20 lat temu to nadal była pewna nowość (zwłaszcza w dziedzinie animacji), która do dziś pozostaje aktualna. Dodać do tego jeszcze znakomitą muzykę i grafikę/efekty specjalne - również broniące się po tylu latach - i mamy film z każdej strony na wysokim poziomie. Przede wszystkim to jednak smaczek dla fanów cyberpunku. Niestety często bywa, że jak się ogląda "film kultowy", to człowiek oczekuje za wiele i przez to czuje się oszukany.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.469
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Pewnie masz rację, po prostu widziałam sporo cyberpunkowych filmów z lat 90. i oczekiwałam nie wiem jak wciągającej fabuły. Zawsze lubiłam bardziej mangę od anime i pierwsze na co zwracam uwagę to treść a nie forma, choć tutaj miejscami jest ona niesamowicie dobra. Szczególnie momenty z płaszczem maskującym, uwielbiam takie motywy.
iselor
Ziemianin
Ziemianin
iselor
Dni na forum: 3.198
Posty: 7
Skąd: Łódź
A ja Ghost in the Shell uważam za dzieło wybitne. Prawdopodobnie za najlepszy film anime w historii i jeden z najlepszych filmów w ogóle. Wracam do niego tak średnio raz w roku.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Zapowiedź serii Ghost in the Shell: SAC_2045 od Netflixa, której premiera w przyszłym roku.


Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
^ To byłaby świetna seria, gdyby nie ta grafika. Seria wciąga i po kilku odcinkach można się przyzwyczaić, ale chyba nie o to chodzi. W grach to się akceptuje, bo technologia i ograniczenia, więc to naturalne, ale takie coś w anime to jak krok wstecz. Mimo to chętnie obejrzę kontynuację.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » [Sci-Fi] Ghost in the Shell
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook