Forum Dragon Ball Nao

» DB Super odcinek 021, 29.11.2015

Strony: 1, 2  
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Komentarze do dwudziestego pierwszego odcinka Dragon Ball Super emitowanego 29.11.2015 o godzinie 1 naszego czasu w Fuji TV.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Wpakowali, ile tylko im fizycznie mogło wleźć.

Średni odcinek, za dużo smęcenia w stylu wewnętrznych monologów łysolka. Fajnie, że się nam biedny Tagoma spsycholił Więcej tego treningu mogli puścić. Jako go tak cztery miesiące codziennie pozostawiał na skraju śmierci i kazał się regenerować, to fajnie mu się musiało we łbie namieszać.

Gohan nie zmienił się w SSJ1, tylko w MSSJ. Czyżby ta kinowa transformacja była jednak tylko kolejnym niedopatrzeniem, nie następstwem braku treningów?


W następnym odcinku urwie nawet rękę pewnemu Nameczaninowi.


Goten i Trunks jednak wezmą udział w akcji? Ktoś to ostatnio wywróżył.
Może to ich SSJ3 zniszczy Tagomę?

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
vegeta391 napisał(a):
za dużo smęcenia w stylu wewnętrznych monologów łysolka
Chciałbyś ciągle walkę i walkę? Jak dla mnie to za mało jest takich gadek czy tam monologów o niczym. Z Tagomą dobry motyw, choć następny odcinek zapowiada się ciekawiej, bo rozmija się z fabułą znaną z filmu. Żaba Ginyu skutecznie buduje napięcie

Goten i Trunks na plus, tylko nadal pozostaje dziwne, że nie wyczuli ki Freezy, jak tylko zbliżył się do Ziemi. Ale nie sądzę, żeby odegrali większą rolę.

vegeta391 napisał(a):
Gohan nie zmienił się w SSJ1, tylko w MSSJ.
Z poprzedniego odcinka też "wycięli" gadkę o jego przemianie w SSJ, która była w filmie, a w tym odcinku chyba jej nie było, więc może coś w tym jest.

Albo i nie jest - przecież w zapowiedzi się przemienia
Ach, w zapowiedzi jest też Gotenks.

Zapowiedź odcinka 22: https://www.youtube.com/watch?v=WaJdvFo-7Hg

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Gohanowa gadka o Super Saiyaninie była. Tylko potem właśnie, tj. kiedy wpadł w objęcia Shisamiego, miał tę białą aurę.

Rzeczywiście, Tagoma dostaje od Gotenksa po dżondrach.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
vegeta391 napisał(a):
Gohanowa gadka o Super Saiyaninie była.
Czyli jednak dobrze słyszałem W ogóle ostatnio większość dialogów to dokładnie kopiuj-wklej z filmu, zwłaszcza w poprzednim odcinku było tego z 70-80%.

Treningu zasadniczo nie pokazują, bo Toriyama pewnie sam jeszcze nie wie, jakich to technik użył Freeza, żeby się tak wzmocnić. Być może będzie też coś przy przemianie w Złotego.

Do plusów jeszcze dodaję skauter Sorbeta użyty po wejściu Tagomy.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
A pstryczek był w filmie? Jak Sorbet zebrał za zdiagnozowanie oczywistego.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Nie było. W filmie w ogóle mało się działo podczas tej walki, która swoją drogą skończyła się wkroczeniem do akcji Shisamiego, a tutaj widać, że wielu żołnierzy jeszcze jest w gotowości. Pytanie, czy sobie jeszcze powalczą.

Na plus też ograniczenie roli Jaco, jego sposób walki zupełnie nie przypadł mi do gustu, choć miał swój urok, bo on nie potrafi latać.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Ale ma silniczki w butach, co nie?
Krótko działają, ale zawsze.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.091
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
Shounen napisał(a):
Zapowiedź odcinka 22: https://www.youtube.com/watch?v=WaJdvFo-7Hg
LOL Gotenks uderzył Tagomę/Ginyu-Tagomę w jądra, Toriyama widać używa pomysłów od fanów

Gohan nie zmienił się w SSJ1, tylko w MSSJ.
Chodzi ci o "Mastered SSJ" czy "Mystic SSJ"?

Gotenks jest nadal kurduplem mimo iż ma 13 lat
pitek599 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
pitek599
Wiek: 41
Dni na forum: 5.443
Posty: 418
Skąd: Warszawa
Gohan cofnął się w poziomie mocy z dorównującego SSJ3 do czasów Gohana z bitwy o Namek.
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.091
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
pitek599 napisał(a):
Gohan cofnął się w poziomie mocy z dorównującego SSJ3 do czasów Gohana z bitwy o Namek.
ne, toriyama po prostu [ ort! ] jest fanem dbm, i zrobił freeze na poziomie ssj3 w PIERWSZEJ formie
pitek599 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
pitek599
Wiek: 41
Dni na forum: 5.443
Posty: 418
Skąd: Warszawa
Ale w tym odcinku Gohan nie mierzy się z Freeza tylko z jego przydupasami , . Ile minęło od walki z Majin Buu? Trzy może cztery i niemożliwe żeby w tym czasie tak bardzo oslabl , zresztą wszyscy z Z- team : Tienshinhan który powstrzymywal wzmocnionego Cella ledwo daje radę ,Pikkolo też pozostawia wiele do życzenia a Krillin to już w ogóle żenada trzasl się jak galaretka, jedyny plus to postawa Gienialnego Żółwia o dziwo dziarski dziadek dawał radę.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
BH Daimaouji napisał(a):
ne, toriyama po prostu [ ort! ] jest fanem dbm, i zrobił freeze na poziomie ssj3 w PIERWSZEJ formie
Z pewnością Toriyama czyta fanowskie komiksy, jak jakiś młodociany mangaka niemający pomysłów na fabułę/przemiany.

pitek599 napisał(a):
Tienshinhan który powstrzymywal wzmocnionego Cella ledwo daje radę
Nie widziałem tam żadnego "ledwo", wszyscy kosili tych przydupasów równo. Kuririn się trząsł, ale jak przyszło do walki, to też rozwalił ich bez problemu. Przytłoczyła ich liczba 1000 żołnierzy i tylko o to chodziło w tej walce.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.091
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
Shounen napisał(a):
BH Daimaouji napisał(a):
ne, toriyama po prostu [ ort! ] jest fanem dbm, i zrobił freeze na poziomie ssj3 w PIERWSZEJ formie
Z pewnością Toriyama czyta fanowskie komiksy, jak jakiś młodociany mangaka niemający pomysłów na fabułę/przemiany.
-_-'

No bym napisał TOEI, ale ponoć to Toriyama robi historię DBS

A Gine? Pewnie pomysł wzięty od fanów (czytałem kiedyś fanfik o tym że matka Goku patrzy z zaświatów na swojego syna i....martwi sie o niego), saiyanie to wojownicy, a nie troskliwi rodzice, Kakarotto i Raditz to maszyny do zabijania, po co im troskliwi rodzice? (Nie chodzi mi że to coś w tym złego)

Ale w tym odcinku Gohan nie mierzy się z Freeza tylko z jego przydupasami
A grałeś w serie Legacy of Goku? Tam zwykły człowiek może skopać tyłek Vegecie. Więc jaka to frajda dla Gohana walczyć ze słabymi ludźmi Freezy?

Krillin to już w ogóle żenada trzasl się jak galaretka
Kurilin może i jest najsilniejszym człowiekiem w DB (Tenshinhan to nie człowiek), ale jego moc nie dorównuje 2 formie Freezie więc.........o co ja #$% piszę?!

https://www.youtube.com/watch?v=CLXQ4k_mmsU

ROTFL

Gohan pokonuje Freezę w 4 formie na BASE (Film 12)
Freeza pokonuje Gohana w formie mystic na pierwszej formie (Film 15/16)

Ktoś tu naoglądał sie walki DBM - Broli vs Vegetto
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.727
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
BH Daimaouji napisał(a):
LOL Gotenks uderzył Tagomę/Ginyu-Tagomę w jądra, Toriyama widać używa pomysłów od fanów
Jakich pomysłów od fanów? To jest po prostu humor Toriyamy. Twórcy DB naprawde nie mają czasu na przeszukiwanie for w poszukiwaniu fanowskiej twórczości czy obrazków, ani raczej nie czytają DBM.

Mając mnóstwo innych zajęć (projektów) po prostu nie opłaca im się to.


Dzięki MIRAI za napisy Już jestem po seansie więc kilka słów skrobnę.

Dla mnie odcinek bardzo na plus. Idealny stosunek walki do monologów/nostalgii. Za Kuririnem nigdy nie przepadałem zbyt szczególnie, nie że go jakoś nie lubiłem, po prostu był mi obojętny, ale od początku DBS bardzo go polubiłem. Moment gdy ze zrezygnowanej trzęsącej się galarety przemienia się w najsilniejszego człowieka - świetny. Szkoda, tylko że retrospekcja z Namek - to wycinek słabej jakości z DB. Poprzednie retrospekcje związane z Freezą były rysowane "od nowa" (pewnie dlatego, że te wątki wcześniej się nie pojawiły, ale mimo wszystko). Słabo to wygląda.

Zastanawia mnie również brak Yamchy, a to, że Buu śpi jest też nieco naciągane. Prawdopodobnie zdołałby go obudzić zapach jakiegoś dobrego ciastka czy coś. Zachowanie Bulmy - takie "Bulmowe"
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.091
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
Łukasz napisał(a):
BH Daimaouji napisał(a):
LOL Gotenks uderzył Tagomę/Ginyu-Tagomę w jądra, Toriyama widać używa pomysłów od fanów
Jakich pomysłów od fanów?
https://www.youtube.com/watch?v=4L45UmP0WCI

03:29

To jest po prostu humor Toriyamy.
Poza przypuszczalnym walnięciem Kakarotta w jądra Piccolo Daimaou, i Boga w jądra Yamchy, nie widze innych przypadków

Twórcy DB naprawde nie mają czasu na przeszukiwanie for w poszukiwaniu fanowskiej twórczości czy obrazków
A Gohan SSJ3/SSJ4, Broli SSJ3/SSJ4 i Bardock SSJ1-SSJ3 to co? Ko........komarzyca?

Za Kuririnem nigdy nie przepadałem zbyt szczególnie, nie że go jakoś nie lubiłem, po prostu był mi obojętny
Hmm to tak jak Toma, Selypa, Yamcha, Nam (...) dla mnie
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.727
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
BH Daimaouji napisał(a):
A Gohan SSJ3/SSJ4, Broli SSJ3/SSJ4 i Bardock SSJ1-SSJ3 to co? Ko........komarzyca?
Jeśli Apple wydało dajmy na to iPhone 3, a "fani" zaczęli sobie rozmyślać co będzie później to znaczy, że Apple ściągnęło od fanów pomysł na iPhone 4, 5 , 6?


Podane przez Ciebie postaci pojawiły się jedynie w grach, które można spokojnie uznać za niekanoniczne.

Zresztą jak to się ma do stwierdzenia, że uderzenie bohatera w jądra jest "To jest po prostu humor Toriyamy"? humor Toriyamy to nie tylko uderzanie z główki w jądra.
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Łukasz napisał(a):
Zastanawia mnie również brak Yamchy, a to, że Buu śpi jest też nieco naciągane. Prawdopodobnie zdołałby go obudzić zapach jakiegoś dobrego ciastka czy coś. Zachowanie Bulmy - takie "Bulmowe"
O hiperśnie pisali już ponad rok temu. Naciągane czy nie, przynajmniej się kupy trzyma.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Tak połowicznie podobał mi się ten odcinek, na pewno spodobał mi się motyw z Tagoma, który po treningu z Freezą stał się psychiczny. Zdecydowanie tego zabrakło w filmie jak dla postaci, która widnieje na plakacie a którą uśmiercili po pierwszych 10 minutach. Przydałoby się jakieś odpowiednie udźwiękowienie a tak to zabrakło trochę tego klimatu, mimo iż był to klasyczny DBZ z pomieszaną walką z monologami.

Podobała mi się też słabość Krillana, jak po przypomnieniu co zrobił z nim Freeza i szyderstwach jego żołdaków na moment się zablokował Podejrzewam, że twórcy chieli w ten sposób odwrócić uwagę od ciotowatości Gohana, który i tak wyszedł na jeszcze większą ciotę ,gdy pierdzielił o córce i dostał hita.

Nadal z kolei nie mogę pojąć, jak Bulma mogła zapomnieć o Freezie? Raz w życiu była na obcej planecie, na której srała ze strachu i od tak jej to wyparowało? xD

Dobrze, że w następnym odcinku pojawią się Goten i Trunks, tak jak podejrzewałem, jako Gotenks byliby pewno zbyt silni na żołdaków Freezy i film byłby nudny gdyby sprzątnęli ich wszystkich w 5 min.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Katz napisał(a):
Nadal z kolei nie mogę pojąć, jak Bulma mogła zapomnieć o Freezie? Raz w życiu była na obcej planecie, na której srała ze strachu i od tak jej to wyparowało? xD
Bo zdaje się, że ona go nawet nigdy nie widziała, nie mówiąc o wyczuwaniu ki. Po prostu wiedziała, że ktoś taki jest i się z nim biją.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » DB Super odcinek 021, 29.11.2015
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook