Forum Dragon Ball Nao

» DB Super odcinek 021, 29.11.2015

Strony:   1, 2
pitek599 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
pitek599
Wiek: 41
Dni na forum: 5.443
Posty: 418
Skąd: Warszawa
Walka z Buu mogłaby być schematowa:) zamieniłby sługusow Freeza w cukierki i na tym walka by się skończyła
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.091
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
Łukasz napisał(a):
BH Daimaouji napisał(a):
A Gohan SSJ3/SSJ4, Broli SSJ3/SSJ4 i Bardock SSJ1-SSJ3 to co? Ko........komarzyca?
Podane przez Ciebie postacie pojawiły się jedynie w grach, które można spokojnie uznać za niekanoniczne.
A! Więc Gohanek NIDY nie stał sie mistyczną #$%? Ulżyło mi....ale zaraz! Znaczy to że nie został wkrzeszony!

Walka z Buu mogłaby być schematowa:) zamieniłby sługusow Freeza w cukierki i na tym walka by się skończył
Buu zakopał topór wojenny po zaprzyjaźnieniu z Markiem, on już nie zamienia istot w cukierki
pitek599 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
pitek599
Wiek: 41
Dni na forum: 5.443
Posty: 418
Skąd: Warszawa
Zakopał topór albo i nie w końcu obiecał Satanowi, że nikogo nie zabije, ale co by było, gdyby mistrz świata Satan chciał się mierzyć ze sługusami Freezy jako jedyny i nieustraszony obrońca Ziemi i zostałby ranny albo nie daj boże zabity?
picaZananasem
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kutang ]
picaZananasem
Dni na forum: 4.891
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 5
Posty: 1.182
Skąd: z Polski
Zapowiada się beznadzieja. Tagoma, którego Krillin czy Tien powinni rozłupać jak orzeszka mimo, że stał się silniejszy niż Ginyu, nie wspominając o Piccolo walczący na równi z #17 przed wejście do komnaty ducha i czasu, a Gohan to już wgl. Do tego sen Buu, któremu w Zetce wystarczało 30 sekund na wyspanie się.
Gohan nie mógł użyć formy Mystic bo i co by wtedy zrobił jemu pocisk Tagomy? Mi to wyglądało jak aura Shisamiego czy jak się ten czerwony grubas nazywał.

"...nie pasuję do tej pedalskiej sztafety... “
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.091
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
pitek599 napisał(a):
gdyby mistrz świata Satan chciał się mierzyć ze sługusami Freezy jako jedyny i nieustraszony obrońca Ziemi i zostałby ranny albo nie daj boże zabity?
Marek dostał kopniakiem od Super Yi Xing Longa i przeżył, on NIGDY nie umrze poprzez zabicie, jest gagową postacią
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.140
Plusy: 12
Posty: 663
Walka z Tagomą nie potrwa dlugo bo jak wiadomo Mleckor przejmie jego ciało i wtedy będą walczyc z Mleckorem w silnym ciele Tagomy
a Tagomę w ciele zaby bedzie mozna zmiazdzyc (zadanie dla Bulmy )

Nowości od grupy DBmangi
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.202
Posty: 497
Pomarudzę trochę

Najpierw odnośnie epka -> monologii Krilana i metamorfoza Tagomy na plus, bo to zawsze rozwój postaci. Walki bardzo ładne, są inaczej wykonane i w sumie nie odbiegają od tych przedstawionych w filmie. Szczerze? Według mnie są na tym samym poziomie tylko jest inna choreografia ciosów.

Z innej beczki... Doczekam się ja kiedyś KRWIw tej nowej serii? Czekam, czekam i nadal nic.

W innych shonenach krew się leje hurtowo, a DB coś... kastrują z tego. Nie podoba mi się to.

Ale w tym odcinku Gohan nie mierzy się z Freeza tylko z jego przydupasami , . Ile minęło od walki z Majin Buu? Trzy może cztery i niemożliwe żeby w tym czasie tak bardzo oslabl
Owszem możliwe -> Son Gohan to w połowie Ziemianin, a więc i jego organizm funkcjonuje inaczej niż Goku czy Vegety, musi trenować jeśli chce być w formie a, co dopiero mówić o jej zwiększeniu.

Nie należy o tym zapominać, bo standardowy Saiyajin zawsze pozostaje w swojej szczytowej formie tzn. jego moc jeśli nie rośnie to stoi w miejscu, ale nigdy się nie cofnie.
Nie należy na nich spoglądać ludzkim okiem, co innego Gohana.

Gohan choć młodszy to ta jego ziemska część będzie sprawiać w przyszłości, że na tle Goku czy Vegety będzie wyglądał po prostu starzej.

Brak widocznego starzenia się nie oznacza też długowieczności. Jeśli Saiyanie są w jakiś sposób biologicznie zbliżeni do ludzi (w końcu mogą się rozmnażać z Ziemiankami) to podejrzewam, że ich średnia wieku wiele różnić się nie będzie.

Nie widziałem tam żadnego "ledwo", wszyscy kosili tych przydupasów równo. Kuririn się trząsł, ale jak przyszło do walki, to też rozwalił ich bez problemu. Przytłoczyła ich liczba 1000 żołnierzy i tylko o to chodziło w tej walce.
Dodam, że przyjęli chyba apel Gohana o nie zabijaniu przeciwników, bo w innym przypadku wystarczyłaby większa enegretyczna kulka KI żeby tych żołnierzy po prostu obrócić w popiół. Koniec końców każdy z drużyny S oprócz Kamesennina może z palcem w tyłku zniszczyć planetę.

Teraz czas na narzekanie, gdzie solidaryzuje się z kolegami powyżej...

Goten i Trunks jednak wezmą udział w akcji? Ktoś to ostatnio wywróżył.
Może to ich SSJ3 zniszczy Tagomę?
Nawet nie strasz z tym SSJ3... Wiesz dlaczego? Bo to oznacza, że randomowy lolek ma moc zbliżoną do Super Buu

Komizm sytuacyjny i wszelkiego rodzaju pastisz z postaci z którymi tego nie robiono wcześniej albo robiono zdawkowo np. Vegeta, Piccolo nie przeszkadza mi. Bynajmniej. Ot DBS chce sobie być bliżej pierwszej serii Dragon Balla, ALE jeśli hasło trening ma być furtką dla "typowego Yamchy" czy innego Saibamena żeby stał się ultra, super, wszechmocnym, międzyplanetarnym a może międzygalaktycznym wymiataczem to na to niestety nie będzie mojego poparcia.

W takim przypadku dojdzie do patologii, że bezimienny typ w 3 dni przeistoczy się w realne zagrożenie dla istot, które poświęcają kilkadziesiąt lat na doskonalenie się.

Wewnętrzny rasowy potencjał to jedno, ale skrajnie krótki czas to przesada...

No chyba, że Frieza wraz z Tagomą trenowali w Wymiarze X lub na jakiejś planecie z tego wymiaru, gdzie panuje grawitacja x100 + zmienne waruki jak w komnacie ducha i czasu to wtedy jestem w stanie zrozumieć taki nagły przypływ mocy. Przynajmniej Tagomy, w przypadku Friezy nie mam pretensji. Jeszcze po przejęciu ciało przez Ginyu jakoby miał stać się mocniejszy: trochę zabawne tym bardziej, że komiczny dowódca sił specjalnych miał problem z opanowaniem ciała Goku. Robił to stopniowo, ale do tajemnicy Kaio-Kena raczej by nie doszedł.


No i to tyle ^^ Ogólnie mimo bręczenia epik mi się podobał.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Na krew nie licz. Dlaczego? Bo nie

Kenji Harima napisał(a):
Dodam, że przyjęli chyba apel Gohana o nie zabijaniu przeciwników, bo w innym przypadku wystarczyłaby większa enegretyczna kulka KI żeby tych żołnierzy po prostu obrócić w popiół.
Dokładnie, sam chciałem dzisiaj o tym pisać po ponownym obejrzeniu Fukkatsu no "F". Bo przecież w filmie tej kwestii nie ma. A jak coś nie jest powiedziane wprost, to od razu standardowe - "Toriyama zapomniał!".

A nawiązując do tych niedopowiedzeń:
Kenji Harima napisał(a):
W takim przypadku dojdzie do patologii, że bezimienny typ w 3 dni przeistoczy się w realne zagrożenie dla istot, które poświęcają kilkadziesiąt lat na doskonalenie się.

No chyba, że [...]
Dlaczego nie przyjąć od razu tego "chyba że" (lub innego), tylko mówić o potencjalnych patologiach? Kwestia podejścia. W DBZ zawsze występowały mniej lub bardziej naciągane motywy. Ale za dzieciaka przyjmowało się to, co na ekranie za "fakty" i zastanawiało się, jak to możliwe. A teraz wprost przeciwnie - jak coś widzowi nie pasuje, to przyjmuje, że Toriyama to cymbał, a dana sytuacja jest niemożliwa i już. Oczywiście nie mówię o Tobie, bo nawet byłeś łaskaw podać możliwe rozwiązanie.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.091
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
Kenji Harima napisał(a):
Z innej beczki... Doczekam się ja kiedyś KRWIw tej nowej serii? Czekam, czekam i nadal nic.

W innych shonenach krew się leje hurtowo, a DB coś... kastrują z tego. Nie podoba mi się to.
[wycięto], DB to bajka dla dzieci, jeśli tak bardzo lubisz oglądać krew w bajkach dla dzieci, to napisz do Nicka żeby dali w TMNT krew

A BTW wolę oglądać krew niż gilony z nosa
pitek599 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
pitek599
Wiek: 41
Dni na forum: 5.443
Posty: 418
Skąd: Warszawa
BH Daimaouji napisał(a):
pitek599 napisał(a):
gdyby mistrz świata Satan chciał się mierzyć ze sługusami Freezy jako jedyny i nieustraszony obrońca Ziemi i zostałby ranny albo nie daj boże zabity?
Marek dostał kopniakiem od Super Yi Xing Longa i przeżył, on NIGDY nie umrze poprzez zabicie, jest gagową postacią
W tym uniwersum prawdopodobnie nie będą istniały smoki rodem z Dragon Ball GT.
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.257
Posty: 402
BH Daimaouji napisał(a):
Kenji Harima napisał(a):
Z innej beczki... Doczekam się ja kiedyś KRWIw tej nowej serii? Czekam, czekam i nadal nic.

W innych shonenach krew się leje hurtowo, a DB coś... kastrują z tego. Nie podoba mi się to.
[wycięto], DB to bajka dla dzieci, jeśli tak bardzo lubisz oglądać krew w bajkach dla dzieci, to napisz do Nicka żeby dali w TMNT krew
Naruto, One Piece, Bleach też są niby dla dzieci (ten sam przedział wiekowy), a krew pojawia się.
Nie mowiąc już o Bleachu gdzie krew się lała strumieniami.
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.091
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
Chester napisał(a):
BH Daimaouji napisał(a):
Kenji Harima napisał(a):
Z innej beczki... Doczekam się ja kiedyś KRWIw tej nowej serii? Czekam, czekam i nadal nic.

W innych shonenach krew się leje hurtowo, a DB coś... kastrują z tego. Nie podoba mi się to.
[wycięto], DB to bajka dla dzieci, jeśli tak bardzo lubisz oglądać krew w bajkach dla dzieci, to napisz do Nicka żeby dali w TMNT krew
Naruto, One Piece, Bleach też są niby dla dzieci (ten sam przedział wiekowy), a krew pojawia się.
Nie mowiąc już o Bleachu gdzie krew się lała strumieniami.
chodzi mi że ma jakąmś obsesje z tą krwią
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2

Forum DB Nao » » » DB Super odcinek 021, 29.11.2015
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook