Forum Dragon Ball Nao

» DB Super odcinek 023, 13.12.2015

Strony: 1, 2  
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Komentarze do dwudziestego trzeciego odcinka Dragon Ball Super emitowanego 13.12.2015 o godzinie 1 naszego czasu w Fuji TV.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Ma ktoś onlinem poratować?

Już mam.

[Ed]
Co do odcinka. Nigdy nie lubiłem Gohana, więc jego „popis” w pełni mnie satysfakcjonuje. Co prawda chciał tylko przywołać ojca, jednak i tak nic by w walce nie wskórał. Wyborny odcinek.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.091
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
Och są moje urodziny i Bónaiccolo zde...umarł, Jezu, no chociaż dobrze że Pan jeszcze żyje (choć pewnie i tak umrzę kiedy "Friezer" zniszczy Ziemię)
Kirshar Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 30
Dni na forum: 3.028
Posty: 8
Wpierw, jako że, jest to mój pierwszy post to z góry Wszystkich witam.

Vegeta, szczególne podziękowania kieruję w Twoją stronę za cotygodniowe napisy.

Jeżeli chodzi o odcinek, to ten zrzut wyraża więcej niż tysiąc słów. Pomijając tą fatalną animację(co to za patyczak !!) noszę się z nadzieją, że Gohan naprawdę przejrzał na oczy i zacznie trenować, śmierć Piccolo nie może pójść na marne.

Osobiście wolałbym, żeby odcinki wychodziły co 2, a nawet 3 tygodnie, ale żeby były dopracowane pod względem animacji. W BOG - nawet w tych odcinkach, w których była ona naprawdę ładna - pewne sekwencje(zwłaszcza podczas walki) lubiły się powtarzać, tęskno mi za dynamizmem, który występował w Z, i jak do niej samej wracałem ponad 20 razy, to póki co nie widzę powodu, aby wracać do SUPER, niestety.

Obraz
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.091
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Kirshar napisał(a):
Wpierw, jako że, jest to mój pierwszy post to z góry Wszystkich witam.
Dzień dobry.

No to tym razem definitywnie pożegnaliśmy się z Ginyu. Vegeta jak zawsze likwiduje słabszych. Odcinek w porządku, ale bez większych wrażeń. Mało akcji, mało rozmów, no a druga część to już powrót do filmu. Ciekawe, dlaczego tym razem Vegeta na czas teleportacji nie złapał Goku za rękę, a w filmie tak, po co ta zmiana, i która to wersja Toriyamy.

Motyw z Gohanem fajnie wyszedł, ale nie sądzę, żeby miał wrócić do treningu, wręcz przeciwnie, to pewnie jego ostania walka.

Kirshar napisał(a):
W BOG - nawet w tych odcinkach, w których była ona naprawdę ładna - pewne sekwencje(zwłaszcza podczas walki) lubiły się powtarzać
A bo w DBZ to się nie powtarzały, tam całe sceny kopiowano

BH Daimaouji napisał(a):
http://www.dragonball-multiverse.com/en/strip-61.html
Nawet w DBZ nigdy nie dzieliła ich taka przepaść.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Kirshar Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 30
Dni na forum: 3.028
Posty: 8
Nie twierdzę, że kopiuj wklejki to domena serii Super, ale porównywanie ich z Z'tką to jak zestawianie taty z porsche, gdzie jedyną wspólną cechą jest funkcja. //subiektywna ocena
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Kirshar napisał(a):
noszę się z nadzieją, że Gohan naprawdę przejrzał na oczy i zacznie trenować, śmierć Piccolo nie może pójść na marne.
Skoro do turnieju Champy i Beerusa zostaną wybrani Son Gokū, Vegeta i Piccolo, to nie sądzę.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.257
Posty: 402
A czy ten rysunek z Gohanem to jakis bląd w rysowaniu ?
Przecież w Super Gohan jest kreowany na chudzinę, tak też go rysują.

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Diamante: 13.12.2015, 17:59
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.140
Plusy: 12
Posty: 663
Żółwi Pustelnik też był chudzina, a jak chciał, to potrafił przypakować
Obraz

Nowości od grupy DBmangi
Kirshar Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 30
Dni na forum: 3.028
Posty: 8
Chester napisał(a):
A czy ten rysunek z Gohanem to jakis bląd w rysowaniu ?
Tak. Zapoznaj się z tematem złotego podziału to zrozumiesz.
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.091
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
Shounen napisał(a):
BH Daimaouji napisał(a):
http://www.dragonball-multiverse.com/en/strip-61.html
Nawet w DBZ nigdy nie dzieliła ich taka przepaść.
lol? chcesz powiedzieć że lapis i cell są słabsi od freezy szefie?
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.202
Posty: 497
No cóż Frieza nie spieszy się z odpowiedzią odnośnie swojego treningu choć pytanie Goku sugeruje, że może poznamy ten sekret
Śmierć jakkolwiek zebrała żniwo. Troszkę mroczniej jest przez to.

Ciekawe, czy jeden z naszych bohaterów zostanie ożywiony za pomocą kul czy Whis pokaże kolejne, magiczne zdolności.

Nawet w DBZ nigdy nie dzieliła ich taka przepaść.
Polemizowałbym Pod koniec DBZ Piccolo był prawie tak silny jak Perfect Cell.
Słabszy od SSJ2, ale Goten czy Trunks w pojedynkę nie mieliby z nim żadnych szans.

Przykład to początek sagi z Cyborgami:

Czy pamiętasz walkę C-17 z Piccolo i z Future Trunksem w wersji SSJ ?

Siedemnasty pokonał ich na przysłowiowego "strzała", a 3 lata wcześniej Trunks zrobił to samo z Friezą i jego ojcem. Są spory czy w wersji "mecha" był taki mocny, ale w sumie nie ma znaczenia, bo Goku na Namek też szybciutko się z nim rozprawił (w mandze). Z kolei po treningu w komnacie ducha i czasu to dawny tyran mógł stanowić zagrożenie co najwyżej dla ziemskich wojowników: Yamcha, Tenshin etc. Nawet z Kaio-Kenem chłopaki prawdopodobnie nie daliby rady.

Ta przepaść w mocy jest ogromna pomiędzy kolejnymi sagami w DBZ wbrew pozorom.
W pierwszej serii tj. DB aż takich nie było.

Piccolo to dość pechowa postać więc mam nadzieję, że
w mandze Whis zadba o trening nameczanina


A czy ten rysunek z Gohanem to jakis bląd w rysowaniu ?
Przecież w Super Gohan jest klarowany na chudzinę, tak też go rysują.
Jak wspominałem w innym temacie to Gohan w końcu jest częściowo człowiekiem.

Ludzka istota jak stoi w miejscu lub przestaje się rozwijać (w tym konkretnym przypadku jest to tężyzna fizyczna) to niestety następuje regres więc to raczej nie błąd w animacji tylko celowy zabieg twórców i dobrze, że to podkreślili.

Saiyajin zawsze jest w szczytowej formie. Nigdy się nie cofnie nawet będąc w trybie siedząco-pierdzącym.
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Hm, tak mi się teraz przypomniało, co mi do głowy wpadło podczas pierwszego seansu tego odcinka. Ciekawe, czy skoro Piccolo ma być wskrzeszany nameczańskimi smoczymi kulami (Po kiego grzyba? Coś à la błąd z samobójstwem Piccolo w GT?), to snuję pewne przypuszczenia, że mogą nam scenarzyści z Toei zafundować mangowy wątek z rozłączeniem Kibitokaiōshina. Kto wie, kto wie.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
vegeta391 napisał(a):
Ciekawe, czy skoro Piccolo ma być wskrzeszany nameczańskimi smoczymi kulami (Po kiego grzyba? Coś à la błąd z samobójstwem Piccolo w GT?), to snuję pewne przypuszczenia, że mogą nam scenarzyści z Toei zafundować mangowy wątek z rozłączeniem Kibitokaiōshina.
Chyba dlatego, że ziemskie są nieaktywne? Poza tym to jego ziomki, więc niech się martwią.

Nie zdziwię się, jeśli się rozłączą. W końcu tych wydarzeń z mangi jeszcze w anime nie było, a wątpię, żeby Toyotaro tak sobie tego typu gagi wrzucał. Zdążyłem już o tym zapomnieć.

Kenji Harima napisał(a):
Ta przepaść w mocy jest ogromna pomiędzy kolejnymi sagami w DBZ wbrew pozorom.
Jeśli chodzi o liczby, to w przypadku SSJ oficjalnie jest to x2 i x3. Pytanie, jaka wielokrotność mocy jest wystarczająca, żeby w świecie DB pokonać kogoś jednym uderzeniem, pomijając ataki z zaskoczenia, które rządzą się innymi prawami (żeby nie nazywać tego niekonsekwencją).

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Yasiek Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Yasiek
Wiek: 34
Dni na forum: 5.381
Plusy: 7
Posty: 816
Skąd: Miastostumostów
Niestety kreska w tym odcinku bardzo zróżnicowana, ale w większości tragiczna.
Spodziewałem się jakiegoś ataku wściekłości Gohana, a tu nic. I jeszcze ta przemiana w SSJ gdzie po tym prawie wyzionął ducha... Łapczywy skurczybyk, już drugą senzu zeżarł. Powinien mieć niezłego boosta teraz. A Piccolo pewnie został teleportowany do Dende.

Grupa Mirai
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.202
Posty: 497
Jeśli chodzi o liczby, to w przypadku SSJ oficjalnie jest to x2 i x3.

Od kiedy się zmienił ten mnożnik ? Źródło od razu poproszę, bo zawsze wartość wynosiła (teoretycznie) x50.

Niemożliwe, że tylko x2, x3, bo wtedy bardziej się opłaca używać Kaio-kena albo wyhodować na nowo ogonek i przejść w Oozaru, które daje boosta x10 W przypadku transformacji w wielką małpkę nie ma wątpliwości gdyż wyraźnie zaznaczono zarówno w mandze jak i anime jaki przyrost występuje.

Powinien mieć niezłego boosta teraz. A Piccolo pewnie został teleportowany do Dende.
Saiyanie po uzyskaniu SSJ niestety tracą tzw. "Zenkai Power"
Kakarotto-San Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Kakarotto-San
Wiek: 32
Dni na forum: 4.415
Posty: 20
Skąd: Vegeta
Czyli podsumowując 7 lat po walce z Cellem mimo braku treningu Gahan był w miarę przypakowany i jakoś sobie radził w walce, a tu nagle w ok rok czasu po zostaniu praktycznie najpotężniejszym człowiekiem na Świecie stał się jakimś lamusem przypominającym z wyglądu tego śmiesznego leszcza z One Piece. To pokazuje co małżeństwo potrafi zrobić z człowiekiem.
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.091
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
Kakarotto-San napisał(a):
To pokazuje co małżeństwo potrafi zrobić z człowiekiem.
A Goku to co? Ożenił sie z sexy babką Chi-Chi a nadal jest silny (mimo iż zabił swojego brata, obraża swojego księcia itp.)

Saiyanie po uzyskaniu SSJ niestety tracą tzw. "Zenkai Power"
A skąd te bzdury bierzesz?
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Kenji Harima napisał(a):
Od kiedy się zmienił ten mnożnik ? Źródło od razu poproszę, bo zawsze wartość wynosiła (teoretycznie) x50.
Kiedy ja pisałem o SSJ2 i SSJ3, bo to one różnicują poziomy mocy w danych sagach. Przy czym wkradł się błąd, powinno być SSJ2: SSJx2 i SSJ3: SSJ2x4(SSJx8).

Kakarotto-San napisał(a):
tu nagle w ok rok czasu po zostaniu praktycznie najpotężniejszym człowiekiem
Tam mija co najmniej kilka lat, dokładnie teraz nie powiem, zresztą nie jestem pewien, czy film i seria są pod tym względem zgodne.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » DB Super odcinek 023, 13.12.2015
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook