Forum Dragon Ball Nao

» DB Super odcinek 034, 06.03.2016

Strony:   1, 2, 3  
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Bo Vegeta to potwór i lepiej mu ustępować. Być może Piccolo wróci w kolejnej walce, skoro nie przegrał, w co jednak wątpię.

Zapomniałem wcześniej jeszcze wspomnieć, że odcinek rozpoczyna się fajnym motywem muzycznym. Polecam przesłuchać soundtrack.

Katz napisał(a):
Jeszcze nie oglądałem, ale to nie tak jak w poprzednim odcinku tłumaczył, że po prostu nie ogarnia IV formy i jest skłonny zabijać bez powodu?
Po prostu kręcił od początku.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.007
R3D_D3VIL napisał(a):
Czyli w jakich godzinach?
Znaczy, że w przedziale 6-7 rano.



Szczerze powiedziawszy, po obejrzeniu 33 odcinka myślałem, że za to otrucie odpowiedzialny będzie ktoś z pozostałych wojowników Szóstego Wszechświata, a tu się okazuje, że internety wszystko przewidziały bezbłędnie.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.202
Posty: 497
Jak z kreską. Jest gorzej czy lepiej ?
Na cały odcinek tylko jeden fail:

Obraz

Piccolo O_o

Wydaje mi się, że lepiej się przyzwyczaić do standardu Super tzn. jakościowej sinusoidy i nie oczekiwać jakichś większych zmian pod tym kątem. Scenki jak ta powyżej traktować jako aspekt komediowy.
Ja mam takie podejście.

Zapomniałem wcześniej jeszcze wspomnieć, że odcinek rozpoczyna się fajnym motywem muzycznym.
Prawda. Generalnie puścili chyba najlepsze utworki z nowej serii: początkowy kawałek, potem ta miła melodia gdy Frost podnosił rękę Son Goku (ostatni raz leciała gdy Whis szkolił Saiyan) no i muzyka z ostatniej sceny, która była też w poprzedzającym odcinku. Chórek i gitara elektryczna, zalatuje ciut "Pompeii" grupy E.S. Posthumus


Co do samego odcinka...





I ta intryga!
Intryga grubą nicią szyta!
W moim odczuciu odgrzewany kotlet także intryga raczej grubym kołkiem ciosana. Niestety


Niesmak spory. Przy okazji jest duże prawdopodobieństwo, że Vegeta nie skończy tego Noob-Freezera jakąś zabójczą kombinacją tylko zrobią (zbędny zresztą) pseudo-dramat przez całą walkę.

Przez tego typu kombinacje fabularne obawiam się dwóch możliwości:

-Sabotażu całego turnieju w następnych odcinkach. Trąbie o tym już jakiś czas niestety, bo to takie... przewidywalne. Głupi pomysł.

lub

-Powrotu Goku do turnieju, bo jest teoretycznie furtka. Bardzo głupi pomysł.

Wątpię by Vegeta powalczył sobie dłużej choć chciałbym ponieważ właśnie TO by było czymś świeżym niż kolejny, niedokończony turniej, bo ktoś tam wyżej za sznurki pociąga.


Plusy?

- Zachowanie Chi-Chi
- Wspomniana wcześniej muzyka
- Szlachetna postawa Champy. Mam nadzieję, że skończy Frosta. Ot tak za karę.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Co tutaj odgrzewanego? O intrydze praktycznie jeszcze nic nie wiemy, tylko tyle, że coś wisi w powietrzu.

Samo przerwanie turnieju faktycznie jest możliwe, ale nie widzę tutaj jakiegoś problemu. Turnieje skończyły się na pierwszej serii, w DBZ przerwano raptem jeden, 25, a 28 to już była niezbyt istotna końcówka.

Kenji Harima napisał(a):
Na cały odcinek tylko jeden fail:
Obraz

Scenki jak ta powyżej traktować jako aspekt komediowy.
To już szukanie dziury w całym, bo nawet w świetnie animowanych anime od czasu do czasu trafiają się tego typu rodzynki. Od premiery piątego odcinka zaczęło się namiętne wyszukiwanie takich scenek, ale gdy jest raptem jedna lub kilka, to tak, jakby ich nie było.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.202
Posty: 497
To już szukanie dziury w całym, bo nawet w świetnie animowanych anime od czasu do czasu trafiają się tego typu rodzynki. Od premiery piątego odcinka zaczęło się namiętne wyszukiwanie takich scenek, ale gdy jest raptem jedna lub kilka, to tak, jakby ich nie było.
Ja to wiem , aż takim psychofanem nie jestem żeby klatka po klatce wyszukiwać buble.
Po prostu kolega Diamente pytał o jakość animacji więc wrzuciłem scenkę, gdzie bardziej coś się rzuca w oczy.

Sinusoidy jakkolwiek myślę, że nie zaprzeczysz. Przykładem może być chociażby poprzedni odcinek, gdzie Goku walczył z Botamo (słaba animacja), a następnie z Frostem (dobra animacja).

Ogólny standard "Super" jest... słaby pod tym względem, ale da się to oglądać, bo nadrabia czymś innym. Zresztą są gorsze serie jak chodzi o animację.


Co tutaj odgrzewanego?
- Frieza ver 2.0
- "Kelnerowanie" Piccolo

Kontekst dotyczył intrygi związanej z Frostem więc do niej się odniosłem, bo na coś "większego" jest jeszcze stanowczo za mało informacji.


Problem jest tego typu, że zbędne było zatem wprowadzenie tylu nowych postaci drogą turnieju, a przy okazji wykluczenie kilku innych niby oczywistych jak np. Gohan etc., bo rezultat byłby taki sam: rola kelnera.

Otrzymaliśmy iluzję różnorodności jak chodzi o walki, postacie, a tymczasem schemat goni schemat...

w DBZ przerwano raptem jeden, 25,
Jakby się uprzeć to on w sumie się skończył, bo zwycięzca został wyłowiony Nie było po prostu Z składu. Trunksa, Gotena, C18 nie liczę.
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.007
Kenji Harima napisał(a):
Wątpię by Vegeta powalczył sobie dłużej choć chciałbym ponieważ właśnie TO by było czymś świeżym niż kolejny, niedokończony turniej, bo ktoś tam wyżej za sznurki pociąga.
A ja bym chciał poważną walkę Vegeta kontra Gokū
Nie my podejmujemy decyzje.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


@Vegeta391 Też bym chciała, do tej walki nigdy nie doszło, w Sadze Buu im przerwało pojawienie się Buu, w DBGT Goku się nie chciało. Czy tu dojdzie? Nawet o tym nie mówią.

Myślałam, że Chichi uderzy Frosta.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Vegeta już teoretycznie z Goku walczył podczas wspólnego treningu, co przecież nigdy nie miało miejsca w DBZ.

Kenji Harima napisał(a):
Kontekst dotyczył intrygi związanej z Frostem więc do niej się odniosłem, bo na coś "większego" jest jeszcze stanowczo za mało informacji.
Nie sądzę, żeby Frost miał odegrać w serii większą rolę, bo jest zwyczajnie za słaby. Raczej mroczna przeszłość, aniżeli intryga. Chyba nie wygląda na to, żeby miał jakąś sprawę na tym turnieju. Vegeta go pokona i pewnie sobie odleci precz. Wątpię nawet, żeby go ktoś zabił, no chyba że poza kamerą.

Kenji Harima napisał(a):
Sinusoidy jakkolwiek myślę, że nie zaprzeczysz. Przykładem może być chociażby poprzedni odcinek, gdzie Goku walczył z Botamo (słaba animacja), a następnie z Frostem (dobra animacja).
Nie twierdzę, że nie, ale to wielkie narzekanie zaczęło się dopiero od piątego odcinka, mimo że tak słaba animacja już się więcej nie powtórzyła. Co najlepsze, dopiero po tym piątym odcinku zauważono, że w openingu jest jedna klatka z brzydką twarzą Vegety.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.202
Posty: 497
vegeta391 napisał(a):
A ja bym chciał poważną walkę Vegeta kontra Gokū
Nie my podejmujemy decyzje.
Była dwa razy

Nie jestem jakimś wielkim fanem Vegety, ale jak pojawia się wybór pomiędzy możliwym sabotażem turnieju, a szansą, że Vegeta pokona trzech kolejnych przeciwników to naprawdę wolę ten drugi wariant.

Oczywiście to tylko hipotetyczne opcje, bo może wyniknie coś zupełnie innego.

Co najlepsze, dopiero po tym piątym odcinku zauważono, że w openingu jest jedna klatka z brzydką twarzą Vegety.
To tego nawet nie wiedziałem Sprawdzę sobie.

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Kenji Harima: 06.03.2016, 20:34
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


A czy na tym turnieju wolno było zabijać?

@Kenji Harima, chodzi o Saiyan Sagę i to przed walką z Buu, gdy go obudzili?
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.202
Posty: 497
Dokładnie tak. Na ten moment Panowie mają remis.

Pierwszą walkę wygrał ewidentnie Vegeta choć pomogła forma Oozaru, a tą drugą można uznać za zwycięstwo Son Goku.

Wynik z Buu Sagi argumentuje tym, że zarówno w anime jak i w mandze sceny z Goku w których tłukł Księcia Saiyan przeważały w liczbach (zwłaszcza w drugiej połowie pojedynku, bo w tej pierwszej Vegeta chociaż coś oddał, a i nawet krótko dominował). Dodam jeszcze, że SSJ3 był w zapasie.
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


Kenji Harima Goku był w Sadze Buu silniejszy i to znacznie, właśnie z SSJ3, którego nie użył.
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.257
Posty: 402
Pojedynki w DBS są coraz lepsze. Szkoda, ze tak krotko.

Vegeta chyba nie zabije Frosta. W zapowiedzi widać, ze Hit bedzie chcial mu coś zrobic.
Czyzby Frost po przegranej chcial uciec, a Hit mu przeszkodzi ?
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Nie sugerowałbym się tak zapowiedziami, bo to równie dobrze może być retrospekcja.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Muszę powiedzieć, że odcinek mi się bardzo spodobał. Raz, że był dowcipny, szczególnie motyw z Beersuem, chwalącym Goku, dwa wzbudzał inne negatywne emocje, dowiadując się o Froście. Walka Piccolo też była całkiem fajna, chyba najlepsza ze wszystkich do tej pory (niestety). Podoba mi się zachowanie Champy, wcześniej myślałem, że jest bardziej podobny do Beerusa, ale na szczęście nie.

Liczę, że Vegeta spuści niezłe bęcki Frostowi. Niestety kolejny odcinek za dwa tygodnie z tego co pisał Got.

Obraz
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.257
Posty: 402
Mateusz

Najlepsza walka, to była Vegety vs Beerusa - https://www.youtube.com/watch?v=6pJ0lyAP6Uo

Pojedynek Piccolo mimo, ze byl dosyc ladnie narysowany, to byl strasznie sztywny, ale nawet przemyslany.
Szkoda, ze trwal tylko 4 minuty. .
SEBst7
Ziemianin
Ziemianin
SEBst7
Wiek: 31
Dni na forum: 2.998
Posty: 3
Wreszcie odcinek, który miał jaja. Chyba pierwszy, gdy nie chciałem by się kończył...

Najbardziej co mnie wkurza w DB Super to właśnie cukierkowatość. Ta seria musi mieć trochę mroku by się podobała. Dzięki temu będziemy mogli trochę oderwać wzrok od tej katastrofy animacyjnej (akurat w tym odcinku było ok), skupimy się na fabule. Pomaga pewnie też to, że pierwszy raz NIKT nie wie co będzie dalej, nie da się natknąć na żadne spoilery, tylko domysły i to jest fajne

Genialnie przedstawiony moment, gdy Vegeta mówi, że to on teraz staje do pojedynku, a Piccolo się poddaje. Ta muzyka... chyba najlepsza w soundtracku DBS.

BTW. Denerwuje mnie to jak przedstawiają postać Oolonga. Kiedy on stał się taką milusią świnką? W starej serii DB był kapitalny, zwłaszcza w połączeniu z Genialnym Żółwiem. Taki cynik, co mu nic nie pasuje.
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


Mnie też odcinek się podobał, Champa jest bardziej honorowy od Browka, za to Vados bardziej bezwzględna od niewinnego Whisa.
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.018
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
Mnie osobiści intryguje postać Coolera z uniwersum 6, który wydaje się nad wyraz opanowany. Co do samego odcinka, wydaje mi się dość dobry. Zdecydowanie lepszy niż poprzednie. Intryguje mnie pewność siebie Vegety i zastanawiam się jak to wszystko potoczy się.

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.007
Vegeta jest zbyt pewny siebie. Frost nie jest dla niego przeciwnikiem, to jasne, ale zazwyczaj w takich momentach pycha księcia obraca się przeciw niemu.. Chociaż ostatnio opublikowane tytuły sugerują, że wygra, ja stawiam, że Frost czymś zaskoczy, może czymś tak potężnym, co zagrozi całej Bezimiennej Planecie (stąd scena, która wygląda na interwencję Hita). Smutno by było, gdyby znowu Vegetaś dostał po rzyci i kolejny raz musieliby cofać czas lub robić inne abrakadabry.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3  

Forum DB Nao » » » DB Super odcinek 034, 06.03.2016
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook