Forum Dragon Ball Nao

» DB Super odcinek 037, 03.04.2016

Strony: 1, 2  
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Komentarze do trzydziestego siódmego odcinka Dragon Ball Super emitowanego 03.04.2016 o godzinie 2 naszego czasu w Fuji TV.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.257
Posty: 402
Sporo słabych kadrów, ale za to chociaż walka była nawet dynamiczna, i w koncu bylo czuć zadawne ciosy przez Vegete.

Lol. W nastepnym epku pojawi się krew
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
To Vegeta sobie ucznia znalazł

Ogłaszam, że nazwa Super Saiyanin Blue wraz z tym odcinkiem weszła do użytku. Dobry odcinek, zdecydowanie jeden z lepszych. "Słabe kadry" będą zawsze, więc polecam się przyzwyczaić.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
bardyt
Saiyanin
Saiyanin

Dni na forum: 3.206
Posty: 292
ciekawi mnie ta walka z Hitem, bo Vegeta nie daje coś rady, ale pytanie czy przez zmęczenie po wcześniejszych walkach czy może hit jest tak dobry...

KierunekTrener.pl | plan dietetyczny online | PanTransporcik
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.202
Posty: 497
Jeden z lepszych odcinków w kategorii walka: zbliżona do tej poziomu Frosta i Goku.

Cabba, choć wynik był do przewidzenia przegrał z klasą. W mojej opinii jego osobowość to trochę taka mieszanka Gohana i Future Trunksa, ale odrobinę za często się kłania, okazuje szacunek itd.

Vegeta dał mu konkretną lekcję, choć nie myślałem, że aż tak będzie go straszył ;o

Ciekawy jestem tych Saiyan z VI Wszechświata: są wynajmowani do bronienia innych planet, garda Cabby była taka jak Vegety podczas pierwszej walki z Goku (czyżby jakaś szkółka dla Saiyan, czy technika tych elitarnych?), Garlick Gun w jego wykonaniu no i wspomnienie króla, który jest równie dumnym wojownikiem jak Vegeta.

Zastanawiam się czy ten młody Saiyajin jest rzeczywiście najsilniejszym przedstawicielem swojej rasy. Nie zdziwiłbym się gdyby był ot takim delegatem w fazie treningu.


Animacja całkiem niezła no i SSJ ponownie jak w odcinku 33 wzbudza grozę:

Obraz


Z innych ciekawostek to Yamcha przemówił.

Rozbawiły mnie za to słowa Piccolo, które padły gdzieś pod koniec odcinka: Książe Saiyan, który "dba" o swoich poddanych. Taaaaa...
Na przykładzie Raditza i Nappy najlepiej widać jak to kochał swoją rasę.


Z drugiej strony Gohana na Namek oszczędził, a mógł zabić ;o Nie zmienia to jednak faktu, że to nadal polityka nie tyle co wybielania Vegety, ale rasy ogoniastych, która odbywa się także w grach, komiksach, odcinkach specjalnych itd.

Interesujący jest także ten motyw z urządzeniem dającym możliwość podróżowania po innych Wszechświatach.

O dziwo moje emocje są dość stonowane jak chodzi o następny odcinek. Od początku było wiadomo, że Hit będzie mocnym zawodnikiem także umiarkowany entuzjazm oraz ciekawość kim on właściwie jest.

Na co liczę? Na to, że w kieszonkach nie ukrywa jakiejś broni, która daje mu takie możliwości, że jest w stanie być szybszy od Vegety i wręcz niezauważalny dla reszty oraz, że Jaco nie zostanie znowu "bohaterem dnia".

Serio, żadnych unikalnych zdolności/słabości tylko w końcu wojak, który w zakresie mocy może rywalizować przedstawicielami VII Wszechświata. Niby powinienem być spokojny, bo Vados zdaje się być pewna jego możliwości, Hot chyba jest też wstanie wyczuwać Ki no i tłucze Vegete za pomocą boksu (tak to wygląda).
JarisWojnarez
Ziemianin
Ziemianin
JarisWojnarez
Dni na forum: 3.197
Posty: 23
Hit wkłada ręce do kieszeni żeby pokazać ,że nie potrzebuje rąk do walki z Vegetą
Odcinek bardzo fajny Osobiście myślę ,że Monaka nie będzie walczyć z Hitem . Son Goku go pokona na 200 %
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.257
Posty: 402
JarisWojnarez

Myślę, ze Hit używa rąk, tylko atakuje w tak szybkim tempie, ze tego nie widać.
R3D_D3VIL Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
R3D_D3VIL
Wiek: 31
Dni na forum: 2.945
Posty: 21
Już po obejrzeniu z angielskimi napisami. Ta "kostka" to coś na styl środku transportu Bogów, w stylu Vados lub Whisa. To główny powód dla jakiego Hit zgodził się na występ w turnieju, dzięki tej kostce może wędrować między wszechświatami.

Przy takiej mocy Hit`a i Goku może mieć problemy. Podejrzewam, że coś dalej wątek będzie miała ta kostka, albo ją Hit podwinie, bo na cwanego wygląda, albo coś innego się stanie, bo jakby nie patrzeć to góra 3-5 odcinków do końca turnieju i wątpię by na nim DBS się miał zakończyć. I wątek Super kul teżnie ruszony, owszem brakuje jeszcze jednej do odnalezienia. Możliwe, że Hit je podwędzi i ucieknie tą kostką, na podbój całego uniwersum 12 wszechświatów. Coś po turnieju na bank wymknie się spod kontroli. I ciekawi mnie jak będzie wyglądał Super Shenron, Porunga, czy jak tam mu dadzą nazwę.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
R3D_D3VIL napisał(a):
Możliwe, że Hit je podwędzi i ucieknie tą kostką
Te kule są jednak trochę duże, więc to może nie być takie proste. Hit nie wygląda mi na takiego cwaniaka, no ale pozory mylą.

Odcinek jest taki fajny m.in. z tego względu, że mamy walkę Super Saiyan z żółtymi włosami, do których fani są przyzwyczajeni.

Kenji Harima napisał(a):
Nie zmienia to jednak faktu, że to nadal polityka nie tyle co wybielania Vegety, ale rasy ogoniastych
Nappa był gotów wskrzesić Raditza, Vegeta nie, więc mamy remis.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.257
Posty: 402
Obejrzalem z napisami. Odcinek na prawdę dobry. W koncu walka na jakims poziomie.
Moment gdy Cabba w SSJ naparzał Vegete, cudo.

Dobrze tez byly rozpisane charaktery. Vegeta, oraz Goku.
bardyt
Saiyanin
Saiyanin

Dni na forum: 3.206
Posty: 292
a czy przypadkiem Hit nie powinien czuć boskiej KI podczas przemiany vegety? Bo zaś się obudził tylko w momencie przemiany...

KierunekTrener.pl | plan dietetyczny online | PanTransporcik
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Jeśli przyjąć, że wyczuwa boską moc, to powinien czuć ją przez cały czas, gdy Vegeta się przemienił, ale właściwie do czego zmierzasz?

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.257
Posty: 402
bardyt

Może czuł. Mi się wydaje, ze on atakuje punkty vitalne przeciwnika. Robi to w tak szybkim tempie, ze nie mozna tego dostrzec.

Ciekawe dla czego Toei zmienilo polityke, i w następnym epku, po raz pierwszy pojawi się kilka kropel krwi.
Moze to oznaczać, ze w przyszłości, moze jeszcze ujrzymy zakrwawionego Super Saiyanina.
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


Żal mi było Cabby, gdy Vegeta tak go okładał. A Vegeta to nie mógł sam tego potu wytrzeć?
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.140
Plusy: 12
Posty: 663
bardyt napisał(a):
a czy przypadkiem Hit nie powinien czuć boskiej KI podczas przemiany vegety? Bo zaś się obudził tylko w momencie przemiany...
mógł poczuć nagły zanik Ki Vegety, która to stała się niewyczuwalna
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Citrel napisał(a):
A Vegeta to nie mógł sam tego potu wytrzeć?
Od tego właśnie ma żonę.

Efektywna walka, w końcu jakieś niuanse techniczne - zmiana kierunku uderzenia, serie ciosów itp.
Ciekawe co tej sześcian bogów jest w stanie robić, no i dlaczego ten sługa Beersa poszedł na taki układ, wydaje mi się, że raczej powinni oni pilnować bogów zniszczenia przed takimi głupimi posunięciami.

Czy Champa mówiąc, że nie da się schwytać Hita, przyznał, że sam nie dałby rady, czy odnosiło się to raczej to sytuacji, w której posiadłby ten sześcian?

Obraz
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Może Ameryki nie odkryję, ale w momencie gdy Vegeta przeszedł na SSJ Blue Hit się spostrzegł, że to jak dotąd jedyny gracz przeciwnika, który w porównaniu do niego samego jest w stanie coś zaprezentować. Bo Piccolo grał na jedną technikę i jest dużo słabszy od reszty, a Goku walczył na pół gwizdka i widocznie też dla Hita jest leszczem.
Monolog Piccolo o Vegecie i jego uczuciach patriotycznych trochę drętwy, patetyczny i wypowiedziany tak, jakby nie znał Vegety. Vegeta to nie instytucja charytatywna ani jakiś książe z bajki tylko skurczysyn. Ale też nie trzeba od razu tego skreślać. Jakąś dumę z pochodzenia miał i zapewne poczuł lekki żal, gdy dowiedział się, że sayianie w innym wszechświecie żyją i mają się dobrze. Cabbę traktował brutalnie i tu się zastanawiam ile w tym było jego prawdziwego gniewu, a ile wyrachowania. Myślę, że trochę tego i trochę tego. Vegeta jest co prawda surowym gościem, ktyóry dużą wagę przykłada do tego jak ktoś powinien się zachowywać i mogło go rzowścieczyć uniżenie Cabby, ale z drugiej strony na tyle złagodniał, że dobrowolnie udzielił mu treningu, choć oczywiście w swoim stylu.
Co do Cabby mam takie spostrzeżenia:
1. Ma łagodny wygląd, jest bardzo szczupły i niepozorny i do tego niższy nawet od niskiego Vegety. Czy zatem jest on po prostu taki drobny czy to jeszcze jakiś wczesny nastolatek?
2. Ubiór Cabby jest zupełnie inny niż ubiór sayian z 7 wszechświata. Widać, że jest to ubiór szyty, a nie produkowany z tworzyw sztucznych w fabryce. Biorąc pod uwagę to, że wszechświaty 6 i 7 są swoimi odbiciami, które jednak rozwijają się osobno można pomyśleć, że sayianie nie wysiedleni nigdy z Salad nie trafili na tsufuru, od których przejęli technologię. W związku z tym, mogli nie mieć saibamenów i specjalnych sal i urządzeń treningowych, które podnosiły wydajność treningu i wartość bojową całej populacji. Kłóci się to trochę z tym, że znali Frosta, nmo ale ten mógł im przecież technologii nie użyczyć.
3. Champa polecił Vados, by ta szukała mu najlepszych, więc pewnie Cabba jest najsilniejszym z sayian, a jeśli nie, to sama wiedząc na czym polega prawdziwa siła i potencjał dostrzegła, że może on w trakcie walki wskoczyć na znacznie wyższy poziom niż inni. W gruncie rzeczy kwestia otwarta. Z jednej strony Cabba może być wybitnie utalentowanym graczem wśród swojej rasy, a z drugiej to tylko nastolatek i też ciężko przypuszczać, że nie ma ani jednego dorosłego sayianina na wyższym poziomie, z królem na czele. To raczej pytanie do was, bo sam odpowiedzi nie mam.
4. Naprawdę cięzko jest stwierdzić jak silny przed przemianą w SSJ był Cabba, bo nie wiadomo jaki stawił on opór Vegecie. Czy Vegeta musiał używać tyle siły co z Goku na Ziemi, czy może tyle co Friezą na Namek? Nie wiadomo też do końca, a przynajmniej ja nie wiem, jaki wpływ na siłę poziomu SSJ ma wcześniejsze przygotowanie na poziomie normalnym. Jeśli Cabba prezentował porównywalny poziom do Goku na Namek to można ocenić go jako silniejszego od Frosta, bo ten pewnie wzorem Friezy był na tyle zarozumiały, że nigdy nie trenował, a jedynymi technikami jakie używał były jakieś blasty po to, by na plenecie wywołać chaos, a potem go efektownie zakończyć. I zapewne w tym bliźniaczym wszechświecie też jest mało gośći, którzy postawią się Friezie/Frostowi w wersji podstawowej. Mówię o tym dlatego, bo nie chcę mi się wierzyć, by w zamierzeniu autora nie mało co trenujące dzieciaki Trunks i Goten były równie silne co ich ojcowie. Mieli najbardziej podstawowy poziom SSJ zdobyty z racji tego, że mogli być zrobieni przez już tak wysoko ukształtowanych ojców, a w dodatku pochodzili ze związków mieszanych dzięki czemu posiadli też pewne cechy innej rasy. Zauważmy, że podstawowy Vegitto okładał na bogatości Buu zawierającego w sobie SSJ3 Gotenksa
5. Kolejne spostrzeżenie już nie dotyczy stricte Cabby a sayian w ogólności. Czy SSJ zaczyna się od pewnego pułapu mocy (czyli 7 letni Goten w zasadzie nie trenujący niczego poza zabawami z matką z radośnie chasający wzorem ojca po łbach dinozaurów w lesie byłby silniejszy od Friezy) czy to moment, w którym można pod wpływem impulsu przejść transformację, której najważniejszym objawem jest radykalne zwiększenie mocy.
Ja to widzę tak: siła na wykresie wraz z każdą jednostką czasu poświęconego na trening wzrasta w zależności od warunków, metod i osobistego talentu o Y. W ramach przemiany wzrasta o Y x 100. Nastpęnie po przemianie w SSJ dalej rośnie w tempie Y na daną jednostkę czasu itd. Liczby oczywiście przykładowe. To by tłumaczyło dlaczego Vegeta był silniejszy podczas walki z #19 i #20 mimo faktu, że Goku miał już 4-letni staż na stopniu SSJ. Vegeta znacznie go musiał przewyższyć na wyższym poziomie, na tyle, że szlifowanie SSJ przez Goku nie wystarczyło by utrzymać w rywalizacji tego duetu prowadzenie. I teraz wracam do Cabby: czy wykluczonym jest, że bez zdolności w SSJ byłby na poziomie wyższym niż SSJ Goku na Namek i zarazem silniejszy od Frosta wobec czego został do walki wystawiony nie tylko po nim, ale także po Magettcie, ktory choć całkiem niezły (jak sam przyznał Vegeta) to bazował przede wszystkim na stworzeniu parówki w szkle? Czy dla każdego poziomu jest limit mocy, którego przekroczenie wymaga przemiana? Czy też przejście na wyższy poziom jest skokiem mocy, ale wraz z wytrenowaniem na wyższym poziomie podnosi siętakże poziom niższych? Ja bym się powstrzymał przed nazywaniem Cabby słabiakiem.

A co Hita to on od początku mnie denerwuje. W ogóle denerwują mnie w mandzie postacie nadmiernie spokojne i chce, jak też nadmiernie rozszczekane, agresywne czy impulsywne. To są kukły i Hit w swoim pozerstwie jest taką wlaśnie postacią kukłą. Takim przeciwieństwem Sakury i jej shannaro.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
PSKING0555 Mężczyzna
Wojownik
Wojownik

Wiek: 26
Dni na forum: 3.080
Posty: 30
Skąd: Wielkopolska
Że tak tylko przypomnę co do powyższej wypowiedzi.
Tsufulu czy jak się to nazywa to calkowity filler, cała rasa i inne rzeczy. po prostu [ ort! ] zostało to rozszerzone w GT.
Co do pochodzenia saiyan itp. to właśnie dopiero w Super to wyjaśniono. A wygląd Cabby jak powiedział sam Vegeta to strój sprzed czasów Friezy.
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Przy okazji, dobrze przewidziałem:

Co do zapowiedzi, zakładam, że Vegeta rozdrażni Cabbę, aby ten osiągnął SSJ, a następnie pokaże mu, co jeszcze jest w stanie osiągnąć, czyli tę niebieską formę.

Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Mateusz napisał(a):
Czy Champa mówiąc, że nie da się schwytać Hita, przyznał, że sam nie dałby rady, czy odnosiło się to raczej to sytuacji, w której posiadłby ten sześcian?
Przypuszczam, że chodziło o sytuację, gdy już pozyska ten sześcian.

Al Ed Upek napisał(a):
Czy zatem jest on po prostu taki drobny czy to jeszcze jakiś wczesny nastolatek?
Myślę, że może mieć nawet dzieci, skoro mówił do Vegety o swojej rodzinie. Tarble jest podobnej postury, a nie jest młodzieńcem.

Al Ed Upek napisał(a):
Naprawdę cięzko jest stwierdzić jak silny przed przemianą w SSJ był Cabba, bo nie wiadomo jaki stawił on opór Vegecie.
Ale Vegeta sam zauważył, że w bazowych formach ich moce są zbliżone i mogliby tak walczyć bez końca. Z tego powodu się przemienił. Co do SSJ, to mnożnik jest x50 - przynajmniej teoretycznie.

PSKING0555 napisał(a):
Tsufulu czy jak się to nazywa to calkowity filler
Filler zgoda, ale nie całkowity, Toriyama dostarczył scenarzystom projekty przedstawicieli rasy wraz z krótkim opisem, że żyli na planecie razem z Saiyanami.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » DB Super odcinek 037, 03.04.2016
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook