Forum Dragon Ball Nao

» DB Super odcinek 038, 10.04.2016

Strony:   1, 2
rayqi
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 4.016
Posty: 8
Kenji Harima napisał(a):
Goku zawsze był geniuszem jak chodzi o walkę: Kamehameha nauczona samodzielnie w minutę, Kaio-Ken i Genki Dama których nikt inny nie ma w arsenale,

Nikt inny ? a Kaio to niby nie potrafi Kaio-Kena i Genki Damy ? trochę byłoby to dziwne gdyby uczył czegoś czego sam nie umie .
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.796
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Podejrzewam, ze ten tam caly Hit zalatwi Vegete, potem zalatwi Goku, a na koniec zajmie sie nim Monaka

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Dai Kaiosama napisał(a):
W praktyce techniki używana przez Guldo i Hita dają podobne efekty.
Ale obie techniki manipulowania czasem są zupełnie odmienne.
Mnie się jednak wydaje, że to de facto to samo, a różnią się tylko przedstawieniem. W przypadku Gurda oglądaliśmy wszystko z jego perspektywy, a teraz - z perspektywy widza turnieju. (Nawiasem mówiąc, wstrzymywania oddechu w mandze nie było).

a Kaio to niby nie potrafi Kaio-Kena i Genki Damy ? trochę byłoby to dziwne gdyby uczył czegoś czego sam nie umie .
Nie wiem, czy to oficjalna wersja i czy było też w mandze, ale wg anime nie opanował tych technik (bo wymagają mocnego ciała), po prostu je opracował i znał teorię.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
Ja to widzę inaczej.

Guldo ma możliwość zatrzymania czasu.
W jego przypadku mamy do czynienia z poruszaniem się w tworzonej na krótką chwilę rzeczywistości, w której faktycznie czas nie istnieje. Mówiąc inaczej Guldo dzięki swojej unikalnej umirjętności,funkcjonuje poza czasem.
W rzeczywistości, w ktorej czas "stoi w miejscu", istnieje tylko "teraz". Nie ma więc przeszłości czy przyszłości.

Guldo zatem nie przeskakuje czasu lecz porusza się poza nim.

Hit natomiast przeskakuje czas.
Nie zatrzymuje go.
Choć z perspektywy widza tak to może wyglądać.

Hit przeskakuje czas do przodu o 0.1 srkundy, czyli według mnie skacze w przyszłość oddaloną o tę właśnie wartość.
Przy jego szybkości, to zupełnie wystarczy by zyskać przewagę.

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Dai Kaiosama napisał(a):
Hit przeskakuje czas do przodu o 0.1 srkundy, czyli według mnie skacze w przyszłość oddaloną o tę właśnie wartość.
Przy jego szybkości, to zupełnie wystarczy by zyskać przewagę.
Ale czy wtedy nie przewidziałby ruchów Goku? W przypadku zatrzymania czasu taktyka Goku ma sens, ale jeśli Hit wie co wydarzy się za 0,1 sekundy, to wie również co planuje Goku. Swoją drogą dziwne, że podali tę liczbę 0,1 sekundy, na ich poziomie mocy to pewnie setki, jeśli nie tysiące uderzeń.

Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Dai Kaiosama napisał(a):
Hit natomiast przeskakuje czas.
Nie zatrzymuje go.
Choć z perspektywy widza tak to może wyglądać.
Właśnie z perspektywy widza to wygląda tak, że przeskakuje czas. Z perspektywy Hita jest to, jak przypuszczam, typowe zatrzymanie czasu na 0,1 s i wyprowadzenie ciosu. Nawet Jaco wyjaśnienia, że "może zatrzymać czas dla wszystkich prócz siebie na jedną dziesiątą sekundy".

Efekty obu technik nie są podobne, one są identyczne, stąd moja hipoteza, że to w gruncie rzeczy to samo, a po prostu inaczej "ubrane". Jeśli w kolejnym odcinku nie zostanie nic w tej sprawie dopowiedziane, to zdania raczej nie zmienię.

Mateusz napisał(a):
W przypadku zatrzymania czasu taktyka Goku ma sens
Właśnie się zastanawiam i nie wiem, jak Goku jest w stanie przewidywać ruchy Hita, a raczej jak Hit, jeśli przyjąć, że zatrzymuje czas, nie dostrzega w czasie tej 0,1 s, że Goku jest przygotowany na jego atak.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
Ale czy wtedy nie przewidziałby ruchów Goku?
Nie wiem.
Brakuje informacji o tym, jak dokładnie działa technika, zatem precyzyjne określenie jej możliwości jest niemożliwe.

Według mojej interpretacji może to wyglądać tak.
Hit obserwuje przeciwnika i przewiduje jego ruchy w czasie rzeczywistym.
Wykorzystuje swoją technikę manipulacji czasem było w ciągu 0.1 sekundy skrócić dystans, wybrać miejsce które chce zaatakować i wyprowadzić cios.
To dużo jak na tak krótki czas.


Ale jeśli przeciwnik, w tym przypadku Goku, rozgryzie technikę Hita, to łatwo znajdzie slaby punkt.
Tym słabym punktem jest możliwość kontry/bloku.
Hit skacze do przodu na osi czasu o 0.1 sekundy.
Ale jeśli ktoś dorównuje mu szybkością ( lub go przewyższa pod tym wzgledem) i zna jego technikę, to w czasie krótszym niż 0.1 może zmienić przyszłość do ktorej skacze Hit.

Mówiąc inaczej, Goku wie że ma mniej niż 0.1 sekundy, by zrobić unik lub zablokować cios. Musi przewidzieć co chce zrobić Hit i zofpoeirdnio zareagować.
Musi tak wpłynąć na teraźniejszość, by zmienić najbliższą przyszłość.

Może trochę to skomplikowane a mój przekaz nie jest klarowny.
Ale tak mogłoby to wyglądać.

Zaznaczam jednak, że to wyłącznie domysły na temat techniki Hita.

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Yasiek Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Yasiek
Wiek: 34
Dni na forum: 5.380
Plusy: 7
Posty: 816
Skąd: Miastostumostów
Gdyby tylko przeskakiwał w czasie (bez możliwości ingerencji) to przecież dalej znajdowałby się w tym samym miejscu i byłby w tej samej pozie.

Ja również zdania nie zmieniam, o ile w następnych odcinkach się to nie wyjaśni. Hit musi zatrzymać albo przynajmniej spowolnić drastycznie czas, aby móc wtedy się przemieścić i wyprowadzić cios. A fakt, że Goku potrafi się obronić przed jego atakiem, można łatwo wyjaśnić. Jak wcześniej wspomniałem, Hit w ciągu 0,1 sekundy zdąża tylko się przemieścić i WYPROWADZIĆ cios. Dlatego istnieje jeszcze szansa przed jego unikiem, ponieważ taki cios musi jeszcze dotrzeć do celu.

Jednakże moja hipoteza również będzie dotyczyć przyszłego odcinka, ponieważ w zapowiedzi widać jak Hit uderza Goku w tej białej 'czasoprzestrzeni', co sugerowałoby właśnie ten spowolniony wymiar. No i niestety przed tym już Goku się nie obroni, chyba że jak już wcześniej było wspominane, załączy Kaiokena albo inną, nieznaną technikę.

Grupa Mirai
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Turniej powoli dobiega końca i sprawdziło się, że kto na poczatkowych grafikach był leszczem, leszczem był i w turnieju, jedynie tylko Hitt coś tam sobą reprezentuje ale sądząc po zapowiedzi najbliższego odcinka, Goku znalazł już na niego sposób i jeszcze 1 lub 2 odcinki i będzie koniec.

Drażni mnie brak widowiskowości w tych walkach, Hitt składa ręke "w fige" i na tym tym polega jego technika wspomagana skokami w czasie. Mam nadzieje, że Toriyama dotrzyma słowa i przy nowej sadze da się wykazać Toyotaro, bo ten chyba wie na czym polega DB.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
pitek599 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
pitek599
Wiek: 41
Dni na forum: 5.443
Posty: 418
Skąd: Warszawa
ciekawe czy Hit jeszcze czyms nas zaskoczy ,dobrze ze jednak jest godny przeciwnikdla Goku z 6 wszechswiata

(... i ujrzał Pan pracę naszą i był zadowolony,a potem zapytawszy o zarobki nasze usiadł i zapłakał...)

z listu św, Pawła Apostoła do Polonian
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2

Forum DB Nao » » » DB Super odcinek 038, 10.04.2016
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook