Forum Dragon Ball Nao

» Nowa historia - spekulacje

Na kim skupi się następna historia?

Na kim skupi się następna historia?
Goku (czyli tak jak zwykle) 23,08% 3 23,08%
Vegeta 7,69% 1 7,69%
Trunks 0,00% 0 0,00%
Goten 0,00% 0 0,00%
Gohan 7,69% 1 7,69%
Cabba 15,38% 2 15,38%
Trunks z przyszłości 38,46% 5 38,46%
Inna (napisz jaka) 7,69% 1 7,69%
Wszystkich głosów: 13
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.860
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Jak już doskonale wiemy DBS po turnieju w szóstym wszechświecie bedzie nadal kontynuowane. Wiadomo na razie tyle, że historia skupi się na "pewnej postaci" i być może będzie połączona z nowym wszechświatem.

W ankiecie zawarłem kilka pozycji na kim może skupić się następny rozdział.

Ja strzelam, że może to być Vegeta :3

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Murzin Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Dni na forum: 4.090
Posty: 51
Skąd: Polska
Ja stawiam na Mirai Trunksa. Mowa o lubianej postaci mającej związek z przyszłością, a ostatnio wykorzystano też Trunksa w DB Xenoverse. Chociaż ja sam nie wiem jak jest z tym lubieniem Trunksa, bo dla mnie jest taki nijaki po prostu ;p
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Ludzie biorą pod uwagę, że to może być ktoś z Xenoverse, bo tam o manipulowaniu czasem było chyba najwięcej. Rodzi się jednak pytanie, czy Toyotaro tak by reagował na postać z gry. To może być Trunks, bo jego temat wrócił za sprawą Freezy. Choć ja bym wolał całkowicie nowe postacie, a nie, jak to ludzie będą mówić, odgrzewane kotlety.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Będzie to Goku lub Vegeta. Po tym co osiągnęli, nie zostaną zepchnięci na drugi plan.

Obraz
wielkidym123
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 3.209
Posty: 10
A ja myślę, że to chodzi o Uuba.
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.860
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Toriyama w pierwszej wersji wywiadu mówi:
Mam pewien pomysł, aby stworzyć historię dotyczącą przyszłości "pewnego kogoś"
Z kolei Toyotaro w drugiej:
bo pojawia się w nim pewna postać związana z przyszłością, którą wprost uwielbiam!
Więc jednoznacznie nie można stwierdzić, czy to będzie ktoś z przyszłości, czy przedstawienie przyszłość którejś z postaci.

Po przeanalizowaniu tego, co dotychczas widzieliśmy, może to być Vegeta, bo:
a) Chciał zwiedzić Saradę (więc koelacja z szóstym wszechświatem)
b) Spodobał mu się Cabba, który ma potencjał i zasugerował mu by stał się silny i nawet go przewyższył

Więc może być tak, że Goku i Vegeta leca na Saradę uczyć Cabbę, tamtejsi Saiyanie mogą być zachwyceni Vegeta i próbować uczynić go ich królem, a z racji tego, że Vegeta jest bezdomny w 7 wszechświecie, może to rozważyć i historia jakoś będzie się toczyć i w międzyczasie pojawi się jakiś złol.

Lub też to Cabba przyleci do 7 wszechświata, będzie trenować i też pojawi się jakiś złol, ale jeśli weźmiemy pod uwagę te słowa:

Toriyama: To dosyć popularna postać! Mam nadzieję, że dzieciaki będą zadowolone.
To automatycznie przekreśla to Cabbe, bo raczej on aż taki popularny na razie nie jest.

Oczywiście nie wykluczam Trunksa z przyszłości, ale nie tego z Xenoverse. Nie ma szans by Toriyama wzorował się na grze.

Pewnie może być też tak, że nic podobnego z tego nie będzie i będzie tak jak zwykle, że rolę odegra tylko popularna dwójka Goku i Vegeta.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Katz napisał(a):
Więc jednoznacznie nie można stwierdzić czy to będzie ktoś z przyszłości czy przedstawić przyszłość którejs z postaci.
Jeśli interpretować to w ten sposób, to każda kolejna saga przedstawia "przyszłość" bohaterów i wcale nie tylko tego głównego, a wszystkich. Więc nie sądzę, aby nie chodziło tutaj o kogoś "z przyszłości", zwłaszcza że motywy podróży w czasie były w tej serii obecne już od pojawienia się Jaco i Whisa, a ostatnio Hita, więc temat chwytliwy.

Jeśli seria miałaby się skończyć na kolejnej sadze, to obawiam się, że nie będzie Sarady ani w ogóle żadnych wątków dotyczących postaci z turnieju.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.860
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Jeśli seria miałaby się skończyć na kolejnej sadze, to obawiam się, że nie będzie Sarady ani w ogóle żadnych wątków dotyczących postaci z turnieju.
Z wywiadu odniosłem wrażenie, że na razie skoro mają werwę i studio chce, to chyba będą nad nią dalej dłubać. Dodatkowo być może teraz Toriyamie pomagać będzie Toyotaro, to praca powinna być łatwiejsza i przyjemniejsza.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.257
Posty: 402
Katz

Najlepiej by bylo, gdyby manga wychodziła co tydzien, a anime by się na niej wzorowalo.


Co do postaci to moze być to każdy. Nie wiem czy Cabba stal sie popularna postacią, po dosc slawnym 37 odcinku, wiec moze to byc saga poświęcona jego planecie.
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Wywiad jestvz 4kwietnia, wtedy nikt nie patrzył na Cabbe jako kogoś potencjałem.

Obraz
dyskus
Wojownik
Wojownik

Dni na forum: 3.004
Posty: 33
W sumie nie wiadomo kiedy ten wywiad przeprowadzono.
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.727
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
Katz napisał(a):
Dodatkowo być może teraz Toriyamie pomagać będzie Toyotaro, to praca powinna być łatwiejsza i przyjemniejsza.
Dokładnie. Jeśli Toyotaro w przyszłości będzie w stanie zastąpić Toriyamę to nieprędko pożegnamy się z Goku i spółką. Z wywiadu wynika, że Toriyama ufa swojemu współpracownikowi.

Co do postaci, o której mowa w wywiadzie - domyślam się, że chodzi o Trunksa z przyszłości. Skoro jest popularna i lubiana, to raczej z marszu odpada Cabba. Uub? Nie wiem czy jest na tyle popularny, by takim mianem go nazwać. Nikt inny mi za bardzo do głowy nie przychodzi.

Jaram się nową serią, bo w obecnej z turniejem jakoś nie ma polotu. Niby są fajni przeciwnicy, ciekawe motywy - chociażby z siłą Monaki, ale tak jakoś - turniej i nic? Turniej przed sagą Buu był tylko wstępem do znacznie dłuższej historii o Buu. A tutaj na razie nic nie wskazuje na to, żeby po turnieju miało się coś dziać dalej lub turniej miałby być z jakiegoś powodu przerwany.
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.257
Posty: 402
Łukasz

Mysle, ze to duzy plus, ze turniej nadal trwa i nie zostal przerwany. Chcial bys powtorke z Buu sagi ?
Tam nawet nie walczyli, a tutaj mozna poczuc sie jak w pierwszej serii. Do tego Hit, to taki Taopaipai, ktory jest zabojca z ciekawymi technikami.

Jedynie troche po macoszemu zostali przedstawieni poprzedni zawodnicy. W porownaniu do mangi, gdzie bylo to pokazane lepiej. Nawet walka z Kubusiem puchatkiem.

Widocznie Toei ma taka polityke, ze tylko w tych wazniejszych walkach sie przykladaja, i widac to od pojedynku z Cabba.
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.202
Posty: 497
Łukasz napisał(a):
Jaram się nową serią, bo w obecnej z turniejem jakoś nie ma polotu.
Moim zdaniem turniej to najlepszy element nowej serii. Dawno nie było po prostu sytuacji w której nasi bohaterowie mogli pokojowo i bezstresowo sprawdzić swoje umiejętności.

Cała idea podobała mi się, bo przede wszystkim wyklucza scenariusz typu:

grupa naszych bohaterów vs. wielki, zły, groźny pan

Niestety, ostatecznie przebieg całego turnieju w mojej ocenie był bezsensowny, bo dawał złudną nadzieję, że starsi bohaterowie powalczą (Buu, Piccolo), dojdzie ktoś nowy (Monaka), a ostatecznie skończyło się na Goku i Vegeta szoł także... Pomysł fajny, ale wykonanie słabe.


Co do tematu:

Niby w jednym z swoich pierwszych postów na forum napisałem, że nowa seria to furtka dla starych postaci i ich ewentualnych power-upów.

Już wtedy obstawiałem, że Mirai Trunks wróci sugerując się po części nową budową świata DB
(12 Wszechświatów etc.).

Niby to powinienem się cieszyć jaki to ze mnie jasnowidz (choć to raczej efekt delikatnej przewidywalności DB), bo wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że będzie to Trunks, ale po tym co się dzieje w nowej serii nie chciałbym. Z kilku powodów:

1) W jaki sposób Trunks z przyszłości dostałby się na bezimienną planetę? W teorii niby Bulma z jego wersji zdaje się być zdolniejsza od swojej aktualnej wersji, ale i tak z deka naciągane.

2) W jakim celu miałby się pojawić akurat w takich okolicznościach? Znowu jakieś problemy w jego wersji zdarzeń? Zakłócenie porządku czasowego? Inna przyczyna? Po raz kolejny mocno naciągane.
Dodam tylko, że mamy inną wersję w przyszłości w której Trunks wykańcza cyborgi, Trunksa z kolei Cell, z tym Cellem właśnie walczą nasi bohaterowie w Zetce, a na Ziemi zostają sami ludzie (w tym Bulma).

3) Jeśli fabuła miałyby iść w kierunku a'la Xenoverse albo DB Heroes to nie tyle co byłoby to słabe co zwyczajnie wtórne. Wzorować się na grze? Niezbyt. Akira jak już czerpał inspirację to z reguły filmów.

4) Miałby stanowić nowego wroga? W końcu wkracza na scenę jak Champa chce wykończyć swoich reprezentantów.

5) Jeśli jego rola ma się ograniczać do komentarzy/obserwacji czyli kolejny figurant to niech sobie spokój lepiej dadzą.



Głos oddam wbrew logice, bo ostatecznie idzie na "Inna" -> tą postacią jest Buu.
Oszczędzę sobie argumentację, bo jaka by ona nie była i tak trąci powtórką z Zetki.


Shounen napisał(a):
To może być Trunks, bo jego temat wrócił za sprawą Freezy. Choć ja bym wolał całkowicie nowe postacie, a nie, jak to ludzie będą mówić, odgrzewane kotlety.
Tak dla przypomnienia jakby ktoś był ciekawy: raz, że list, a dwa aktualny Trunks zasugerował, że gdyby Frieza kolejny raz się pojawił to on przeciąłby go mieczem.

Ewentualny powrót Trunksa nie byłby zły, bo to chyba jedyny taki "książkowy" wręcz bohater DB jest zapobiegawczy (przywalił Vegecie żeby powstrzymać Cella przed wchłonięciem 18nastki), brudzi sobie ręce kiedy trzeba (zabija Freezera i jego ojca oraz cyborgi) no i nie walczy dla siebie, a dla dobra innych.
Nie jest samolubem.

Jeden mam tylko problem -> zdecydowane NIE w takich okolicznościach.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Nowa historia - spekulacje
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook