Forum Dragon Ball Nao

» DB Super odcinek 044, 22.05.2016

Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Komentarze do czterdziestego czwartego odcinka Dragon Ball Super emitowanego 22.05.2016 o godzinie 2 naszego czasu w Fuji TV.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
mynikal
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 4.349
Posty: 1


Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Zgadza się, Japończycy chyba nigdy się nie nauczą tego angielskiego. Powtórzył się ten błąd co najmniej w dwóch scenach.

Odcinek ogólnie bez większych wrażeń. Dopiero w końcówce zrobiło się ciekawie i chętnie obejrzę rozwiązanie.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.713
Plusy: 4
Posty: 2.007
Nawet, szczerze powiedziawszy, nie zauważyłem.


Lekki wstyd ze strony dumnych Japońców. Słowem usprawiedliwienia powiem, że takie błędy zdarzają się najlepszym. Bywa, że 5 osób sprawdza (kontroluje), jak wygląda gotowy produkt (wydruk, wycinka laserowa itp.) i nic nie zauważą, puszczą dalej. Szablon leci pod masówkę i dopiero jak zamówienie na 500 sztuk gotowe, 6 osoba zauważa, że w logu jest literówka. Tak nas nasze mózgi lubią oszukiwać.
Fakt faktem Nihońce mogły po prostu nie kojarzyć poprawnej pisowni, acz wątpliwe, wszak to nie romanizacja niestworzonego pieroństwa, tylko zwykłe słówko jak każde inne.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Gdyby im zależało, to poprawiliby na BD, ale tego nie zrobią, tak jak bodajże nie zrobili już w jednym z pierwszych odcinków. Jestem pewien, że na którymś etapie zauważyli ten błąd, ale uznali, że szkoda zachodu.

Myślę, że to nie tyle kwestia literówki i typowego przeoczenia, co ich znikomej znajomości angielskich nazw i lekceważącego podejścia do nich. Nie przypominam sobie, żeby np. dali kiedyś niepoprawny kanji na czyimś stroju. Oczywiście inny alfabet itd., ale mimo wszystko.

Wstyd czy nie, to notoryczne w anime i traktuję takie wypadki raczej w ramach ciekawostki.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
bardyt
Saiyanin
Saiyanin

Dni na forum: 3.207
Posty: 292
sam się zastanawiam jak pokonają tego wroga, ale skoro ta substancja więzi przeciwnika w sobie i potem go kopiuje, a w zapowiedzi pojawia się Gotenks, to albo użyją tych swoich duszków wybuchających albo nie wiem, bo z drugiej zaś strony pojawia się Goku, ale walka wręcz średnio wchodzi w grę

KierunekTrener.pl | plan dietetyczny online | PanTransporcik
SzuDar Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
SzuDar
Wiek: 33
Dni na forum: 3.215
Posty: 32
Skąd: Stargard
Czy ktoś zamawiał nowe Dragon Ball GT? Jakby ktoś był niekumaty to dodam, że DBGT jest słabe (albo nie, *jowe). Ta seria zaczyna śmierdzieć coraz bardziej. Nie tylko Goku ale sami twórcy nie zdają sobie sprawy z mocy jaką posiadają wykreowani przez nich bohaterowie. Vegeta powinien siłą woli odepchnąć te galaretę i... Aż mi się nie chce tego pisać już.

I tu już nie chodzi o to, że to jest robione dla dzieci a ja już za stary na 'chińskie bajki' jestem bo wystarczy obejrzeć którykolwiek z odcinków DBZ (no może z poza sagi z Gargulcem Jr.), zresztą każdy na tym forum to oglądał i wie.

No napisałem już co myślę, uff... już mi lepiej... Teraz 'kasuj', no nie i wcisnąłem 'enter'

à la prochaine
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.713
Plusy: 4
Posty: 2.007
SzuDar napisał(a):
Vegeta powinien siłą woli odepchnąć te galaretę i... Aż mi się nie chce tego pisać już.
Może nie woli, bo nigdy specjalnie telekinetykiem nie był.
Pierwsze, co pomyślałem, jak go ten glut zaczął chwytać, to fakt, że mógł go rozpędzić, gdyby tylko skupił ki. Szczerze mówiąc, liczyłem na że to zrobił. Wystarczyłaby chociaż próba lub mogło się toto zaraz po rozproszeniu zebrać na nowo. Jakby to Gokū zjadło, to jeszcze można założyć, że się nie skapnął, że może w jakiś sposób zapobiec konsumpcji. Ale książę? Granda.

Zawsze można se dośpiewać, że to kosmos, obca planeta i to tak na niego podziałało. Nie wiemy, jaki wpływ ta glutowata maź mogła mieć na żywe organizmy. Atak znienacka. Veggie spodziewał się walki wręcz, a tu taki dinks/ .

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
SzuDar Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
SzuDar
Wiek: 33
Dni na forum: 3.215
Posty: 32
Skąd: Stargard
Niby tak ale jakoś nie wyobrażam sobie Freeze (tego z Namek) żeby go jakiś 'słabiak' tak załatwił. Vegeta jest silniejszy niż postrach całej galaktyki i jakiś glucik odbiera mu całą siłę od tak - to jest w klimatach DBGT i niech nikt mi nie pisze, że to jakiś humor Toriamy bo jak Toriama był trzymany za morde i robił serię by była popularna to DB miał się dobrze (wiem z wywiadów) a tutaj pewnie ma całe pole do popisu i wrzuca inne swoje mangi. Jakbym chciał sobie pooglądać anime o Jako to bym sobie włączył, a ja włączyłem DB i chce mieć DB a nie jakieś za przeproszeniem g*wno...

à la prochaine
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
SzuDar napisał(a):
a tutaj pewnie ma całe pole do popisu i wrzuca inne swoje mangi
Strasznie mieszasz fakty. Jaco to nie postać z jakiejś jego mangi, tylko z mangi dziejącej się w świecie DB przed wydarzeniami z pierwszej serii.

A mieszasz, bo o ile tych ostatnich odcinków nie można nazywać fillerami, to ich "wartość merytoryczna" jest właśnie na ich poziomie, tak samo jak wspomniana saga Garlica Jr. Można przypuszczać, że Toriyama nie miał z nimi wiele wspólnego - mogłaby to dodatkowo sugerować nieobecność Beerusa i Whisa.

To na razie raptem jeden odcinek, a ta historia zamknie się zapewne w przeciągu kolejnych dwóch, a piszesz tak, jakby to na nich miała się opierać główna fabuła.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.141
Plusy: 12
Posty: 663
SzuDar napisał(a):
Niby tak ale jakoś nie wyobrażam sobie Freeze (tego z Namek) żeby go jakiś 'słabiak' tak załatwił.
Skoro ta cała woda odbiera siły, a właściwie przejmuje je, to jest to normalne. Podobnie Vegeta dał sobie wyssać moc od Dziewiętnastki, z tym że teraz było to znienacka.
SzuDar napisał(a):
Vegeta jest silniejszy niż postrach całej galaktyki i jakiś glucik odbiera mu całą siłę od tak - to jest w klimatach DBGT
Dokładnie tak samo Buu załatwił Gohana, Gotenksa i Piccolo w DBZ. Więc to raczej klimat DBZ.
i niech nikt mi nie pisze, że to jakiś humor Toriamy bo jak Toriama był trzymany za morde i robił serię by była popularna to DB miał się dobrze (wiem z wywiadów) a tutaj pewnie ma całe pole do popisu i wrzuca inne swoje mangi. Jakbym chciał sobie pooglądać anime o Jako to bym sobie włączył, a ja włączyłem DB i chce mieć DB a nie jakieś za przeproszeniem g*wno...
Racja, manga 'Jaco' to nie inna manga Toriyamy, a oficjalny prequel DB, więc nic dziwnego że w końcu pojawił się w serii i na szczęście nie tylko w jednym odcinku - wtedy byłoby na siłę.
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.713
Plusy: 4
Posty: 2.007
kinichi napisał(a):
Podobnie Vegeta dał sobie wyssać moc od Dziewiętnastki, z tym że teraz było to znienacka.
Trochę to zdanie koślawe, nie sądzisz?
Podobnie Vegeta dał Dziewiętnastce wyssać swoją moc.


Podobnie moc Vegety została wyssana przez Dziewiętnastkę.


Podobnie Vegeta pozwolił, by Dziewiętnastka wyssał jego moc.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.141
Plusy: 12
Posty: 663
Nie tyle koślawe, co zamiast "moc od Dziewiętnastki" powinno być "moc przez Dziewiętnastkę".
Prawdopodobnie poprawiałem to zdanie i ogarnąłem do końca

Poza tym znowu robisz offtop, istotne jest tu podobieństwo scen z DBZ i DB Super
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.862
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Generalnie tez odnosicie wrażenie, że te odcinki "lifestylowe" niezwiązane z żadną większą sagą są lepsze jak owe sagi? Dobrze zaprojektowane postaci, humor i niekiedy walka (sparing Beerusa z Goku w 42 lepszy od 3/4 walk na turnieju Champy).

Fajny i ciekawy odcinek, Gryll choć sam w sobie słabeusz to w końcu wygląda jak zły a nie jak plastuś.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Małe porównanie:

Obraz

Nie szukałem specjalnie, po prostu otworzyłem przypadkiem 166 odcinek DBZ i akurat było ujęcie.

Katz napisał(a):
Generalnie tez odnosicie wrażenie, że te odcinki "lifestylowe" niezwiązane z żadną większą sagą są lepsze jak owe sagi?
Zobaczymy, jak kolejna będzie wyglądać.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.141
Plusy: 12
Posty: 663
Tutaj z odcinka 43. DBS:
Obraz
Jak chcą to potrafią, widać w 44. im się nie chciało
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.713
Plusy: 4
Posty: 2.007
Tak sobie dzisiaj przeglądałem obsadę 44 odcinka i dwie rzeczy mnie uderzyły.

Kopia Vegety przemówiła głosem Masakazu Mority (Dragonballowy Whis). Bezpośrednio po pierwszym seansie rękę dałbym sobie uciąć, że to Horikawa. Jak se zapętliłem tę jedną kwestię, to rzeczywiście da się tam usłyszeć Ichigo z Bleacha. Noż, Kurczę blade.

Druga sprawa, pod Grylla podkładają w tym odcinku dwie osoby. Jak był sobą, to Jirō Saitō, jak go zgluciło, to Kōhei Fukuhara. Ważniejsze jest to, że on występuje w rozpisce jako on (グリール) i jako jego kopia (複製グリール). Te z glutów, które się odzywają, również są określone mianem podróbek (複製ソテ人, dosł. kopie, duplikaty Sotéjan). To by wychodziło, że mamy do czynienia z cieczą, która jest w rzeczywistości inteligentną istotą.

W 47 odcinku ma startować nowa saga, więc szykują się nam dwa nieźle akcyjne odcinki.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
vegeta391 napisał(a):
Kopia Vegety przemówiła głosem Masakazu Mority (Dragonballowy Whis). Bezpośrednio po pierwszym seansie rękę dałbym sobie uciąć, że to Horikawa.
Bo powiedział to tonem typowym dla Vegety i jednocześnie kompletnie innym niż Whisa

Ze słów dziadka by wynikało, że żadna "woda" nie istnieje, tylko coś tam zostało zapieczętowane (jak wskazuje tytuł odcinka), a teraz się wydostało i atakuje. Trochę powtórka z Baby'ego.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.203
Posty: 497
Spóźniona opinia odnośnie epka:

Scenka z błędem językowym komentowana wcześniej była dość długa (jakieś 3 sekundy), ale mnie osobiście nie denerwują takie rzeczy, co innego "na odwal się" zrobiona animacja: tu akurat dobra żeby nie było. Sam epik poprawny, zleciał bardzo szybko: akcji nie brakowało, w miarę dobry gag z Galaktycznym Radiem, a te sprzeczki małżeńskie pomiędzy Bulmą i Vegetą są dość zabawne. Przy okazji Goku zdążył wyzdrowieć.

Shounen napisał(a):
Ze słów dziadka by wynikało, że żadna "woda" nie istnieje, tylko coś tam zostało zapieczętowane (jak wskazuje tytuł odcinka), a teraz się wydostało i atakuje. Trochę powtórka z Baby'ego.
Tez miałem takie skojarzenia tzn. cały ten byt i jego działanie bardziej mi przypominało Bebi Vegete aniżeli Buu. W sumie nawet projekt Kopii-Vegety zalatywał Bebim (te dwie charakterystyczne kreski na twarzy).

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Kenji Harima: 02.06.2016, 16:29
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.713
Plusy: 4
Posty: 2.007
Jakby na to nie patrzeć, to naprawdę wiele (większość?) ras w Dragon Ballu to albo niedobitki, albo wręcz gatunki wymarłe (Saiyanie, Tsufulianie [Tsufuru-jin\Tsfruitians], Kanassjanie, rasy wojowników Freezera, np. Kiwiego, Meatjanie, Arlianie, Binzjanie itp.), taka smocza zasada.




Kenji Harima, jutro mam troszku przytrdune zaliczenie i mi się nudzi, więc będę wredny.

Kenji Harima napisał(a):
u akurat dobraObraz żeby nie było.
Kenji Harima napisał(a):
te sprzeczki małżeńskie pomiędzy Bulmą, a Vegetą są
Przecinek out. Następnym razem zamień se to „a” na „i”. Taki transfer powinien wyklarować sytuację.
Kenji Harima napisał(a):
Tez miałem takie skojarzeniaObraz tzn. cały ten byt i jego działanie bardziej mi przypominał (lub ły) Bebi Vegetę aniżeli BuuObraz ?więc?. W sumie nawet projekt Kopii-Vegety zalatywał Bebim (te dwie charakterystyczne kreski na twarzy).
Twoja interpunkcja nie jest zła, tak że warto ją dopieścić.
I ogranicz dwukropki!

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » DB Super odcinek 044, 22.05.2016
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook