Forum Dragon Ball Nao

» Najnowszy odcinek - komentarze ocena: 9,67 (głosy: 3)110

Strony:   1, 2, 3 ... 10, 11, 12
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.796
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Moja ulubiona grupa subberska nadrobiła odcinki do 266, więc w końcu udało mi się ostatnie obejrzeć. Już przy mandze twierdziłam, że tę wojnę ogląda się zupełnie inaczej niż np. inwazję Paina na Konohę. Tutaj jest o wiele bardziej emocjonalnie, zróżnicowanie, indywidualne pojedynki są ciekawe, a mnogość bohaterów nie razi. No i po raz kolejny Kishimoto zaskakuje umiejętnością opowiadania historii.

Walka z Sasorim i Deidarą: Nie spodziewałam się, że Sasori będzie mi się bardziej podobał od Deidary, bo w moim prywatnym rankingu sympatii wobec Akatsuki zajmują miejsca na samym dole (Sasori) i samej górze (Deidara). Tutaj jednak Deidara gadał zupełnie od czapy, zaś Sasoriego słuchało się nawet przyjemnie - choć to może ma związek z jego seiyuu Ach, i było wspomnienie mojej ukochanej walki, czyli duetu Chiyo-Sakura vs. Sasori.

Walka Sai vs. Shin: Przyznam szczerze, że ten Sai mi się szalenie podobał. Przeważnie mnie ani ziębi, ani grzeje, jednak zobaczyć go chociaż raz przepełnionego emocjami - no, robi wrażenie. Jednak odnośnie jego retrospekcji mam pewne zastrzeżenia. Jeśli Root byli wyćwiczeni, że wyzbyli się wszystkich emocji (swoiste pranie mózgu, a na pewno osobowości), to jakoś niezbyt się to pokrywało z tymi wspomnieniami Saia, w których był normalnym i czującym człowiekiem. Chyba że, co też możliwe, śmierć Shina zadziałała na niego jako swoisty bodziec prowadzący do rozszczepienia psychiki (ponownie zaburzenie dysocjacyjne) - ale to nie tłumaczy owej bezemocjonalności u wszystkich Root.

Walka z Haku i Zabuzą: Wszystko fajnie, tylko dlaczego z Haku zrobili takie brzydactwo? Jeszcze bardziej niż w oryginale stylizowali go na kobietę i chyba przesadzili W pierwszej serii był śliczny - w taki zrównoważony sposób - a tutaj już nawet mu szminkę wcisnęli i wyszło jakieś szkaradztwo. Ech. Ale fajnie ich było znów zobaczyć i nawet ewentualne zmiany kosmetyczne w fabule nie rażą.

Zaczynam się przyzwyczajać do nowego openingu, choć w dalszym ciągu liczę na coś epickiego.

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.796
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Obejrzałam fillery "Chikara". To chyba był jakiś eksperyment reżyserski, ponieważ te odcinki są zupełnie inne niż całe to anime. Podoba mi się sposób prowadzenia akcji oraz przedstawiania scen: jest mniej dialogów, więcej obrazu i komunikacji niewerbalnej. Świetny klimat, podoba mi się. I zachwyca mnie animacja, która nie przypomina typowej dla fillerów czyli za ćwierć budżetu. Naprawdę interesująco się to ogląda. Nie wiem tylko, czemu Kabuto nagle zaczął wyglądać jak Lloyd z Code Geass, ale już trudno - fanką nie jestem

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.796
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Kolejna fillery zaliczone. Do tych z Hayate mam tylko jeden komentarz: co oni zrobili z Yuugao??? A do tych z daimyo i samurajami... cudo ^^

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.796
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Kolejne pięć odcinków, tym razem niefillerowych, i jestem absolutnie zachwycona wejściem Madary. To było to, co potrafią tylko Uchihowie - tak przepiękna choreografia ruchów i taijutsu. Nie widziałam czegoś podobnego od odcinka bodaj 143 i walki Sasuke z Hachibim. Mrrrau!

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.796
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Sasuke biegający z łukiem jeszcze bardziej niż zwykle kojarzy mi się z samurajem xD

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.796
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Odcinki 335-339: za dużo Kabuto na metr kwadratowy, ale za to jednoocy Uchiha z katanami przyprawili mnie o orgazm. Itachi świetny, a お前をずっと愛している - podobnie jak w mandze - miażdży. Kishi to geniusz.

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.796
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Zawsze lubilam Yamato, a jego mlodociana wersja jest po prostu urocza Poza tym podoba mi sie opening w wykonaniu DOES - czy tez raczej sam fakt. ze to DOES Od czasu Gintamy mam do nich ogromny sentyment ^^

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.796
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Nadrobiłam kolejne 9 odcinków. Fillery o Kakashim jako opiekunie Geninów - bardzo fajne i z klimatem, no ale ja jestem na wieki fanką Teamu 7, więc nic dziwnego. Natomiast potem zaczęły się wspomnienia Hashiramy o Madarze... Aaaach...

Mam wrażenie, że anime znów nabrało właściwego nastroju. Mam na myśli to, że pierwsza seria oraz początkowe arce Shippu kładły nacisk na atmosferę, a później jakoś strasznie się zaczęto spieszyć z fabułą bez szczególnego zagłębiania się w nią, co mi się już tak nie podobało. Przy oglądaniu odcinków 359-367 nie miałam na szczęście takiego poczucia i mam nadzieję, że ten trend się utrzyma.

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Ostatnie fillery fajnie pomyślane. W sensie, że przedstawiają iluzje Madary, a nie jakąś historię z tyłka wrzuconą w środek akcji, przy której dodatkowo człowiek łapie się za głowę. Szczególnie ciekawe odcinki 427-428, czyli historia z Tenten.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Cieszy, że w końcu kilka odcinków bez fillerów. Kolejny odcinek dopiero za 3 tygodnie! Mogliby wydać podwójny, żeby już całą walkę Naruto z Saskim ukazać w jeden dzień.

Obraz
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.796
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Ostatnie odcinki po prostu MEGA. Już 476 wbił mnie w kanapę - w pierwszej połowie Hurricane Suite jako jedyny podkład, zaś w drugiej tylko walka, praktycznie bez tła muzycznego i dialogów. A fabuła... Nie sądzę, by ktoś się jeszcze dziwił, dlaczego tak kocham tę serię.

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

PSKING0555 Mężczyzna
Wojownik
Wojownik

Wiek: 26
Dni na forum: 3.080
Posty: 30
Skąd: Wielkopolska
Czy można się dziwić? Cóż, ja rozumiem każdego, kto polubił tę serię. Zaraz po DB jest mi najbliższa. Dorastałem z nią, dzięki niej zacząłem interesować się Japonią oraz anime w ogóle. Ale nie można zaprzeczyć że w pewnym momencie ta seria dosyć mocno się popsuła, było wiele głupot, błędów itp.
Najlepszym odcinkiem wojny bez wątpienia był Madara Uchicha jak pisałaś powyżej. Pierrot jeszcze robiło swoje dając niekończące się fillery.
Ale..
Tym bardziej cieszy mnie fakt że ostatnie 4 odcinki były świetne, od lat nie było czegoś tak dobrego. Czułem się jakby seria wróciła na szczyt, ta walka była wręcz genialna i śmiało mogę powiedzieć że była lepsza niż cokolwiek w DBS.
Więc tak, jak najbardziej mogę zrozumieć dlaczego lubisz tą serię dziewczyno;).
Edit.
Przepraszam ...,,kobieto"
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Czekam na kolejne odcinki przedstawiające dalsze przygody między pokoleniem Naturo a Boruto.

Obraz
PSKING0555 Mężczyzna
Wojownik
Wojownik

Wiek: 26
Dni na forum: 3.080
Posty: 30
Skąd: Wielkopolska
Może nie będą złe, w końcu będą ekranizacje novelek. Aczkolwiek będą przeplatane fillerelami. Pora nadrobić The Last Naruto the Movie.
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.796
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Zachwyca mnie Noriaki Sugiyama. Zachwycal mnie juz wczesniej tym, ze choc ma bardzo charakterystyczny glos i jest rozpoznawalny z miejsca, to do kazdej granej przez siebie postaci potrafi wniesc cos nowego, nawet jesli sa to postacie bardzo podobne charakterem - przykladowo Sasuke z Naruto i Ishida z Bleacha. Teraz zwrocilam uwage na to, ze on nawet "Sasuke przed" i "Sasuke po" gra w innej tonacji, co zasluguje na uznanie. Wielu seiyuu mogloby sie od niego uczyc (np. Shin'ichiro Miki, ktory ma zwyczaj grac na jedno kopyto, choc zdarzaja mu sie od swieta jakies lepsze wystepy - z najnowszych przykladow Zamasu).

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Forum DB Nao » » » Najnowszy odcinek - komentarze
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook