Forum Dragon Ball Nao

» Dragon Ball Kai a DBZ ocena: 8,50 (głosy: 2)110

Strony: 1, 2  
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
W innym temacie pisałem, że Kai przy DBZ jest jak wypruty z emocji. W kontekście różnic tych serii mówi się zwykle o stronie graficznej, ewentualnie soundtracku, więc ode mnie porównanie głosów.

Może to nie jest najlepszy przykład, ale jeden z wielu:
https://www.facebook.com/Grupa.Mirai/videos/ ... 726820973/

Większość fanów zdaje się nie zauważać różnicy, co mnie dziwi, bo mnie to uderzyło od razu.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Wienkszość fanuf oglonda z lektorę, to potem nie dziwota, że niedostrzegajom rurznicy


Zresztą niektórzy mówią, że jak oglądają z napisami, to zbyt się na nic skupiają, przez co reszta treści im umyka – może coś w tym jednak jest?

PS polecam scenę, w której Vegeta przemienia się w wielką małpę Kai vs. Z.


A, warto jeszcze pamiętać, że jak przygotowywano dubbing do Zetki, to niektóre sceny były nagrywane na sucho, bo materiał wideo nie był jeszcze dostępny, co i tak nie zmienia faktu, że brzmią lepiej od remake'u.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.727
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
Ale już poświęcenie Vegety w sadze Buu w wersji Z i KAI wypada zdecydowanie bardziej na korzyść KAI-a
Musashi Miyamoto Mężczyzna
autor posta nr 200000
autor posta nr 200000
Musashi Miyamoto
Wiek: 33
Dni na forum: 4.023
Plusy: 2
Posty: 367
Skąd: Konserwatystan
Porównajcie sobie walkę Vegety z Rikūmem z 64 odcinka. W zaKAIcu straciła cały urok. Kenji Utsumi jest tu niezastąpiony, że o muzyce już nie wspomnę.

ドラゴンボールの秘密~神龍~ / Doragon Bōru no Himitsu ~Shénlóng~ = Tajemnica Smoczych Kul ~Dongfeng Peugeot Citroen~
Obraz
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Łukasz napisał(a):
Ale już poświęcenie Vegety w sadze Buu w wersji Z i KAI wypada zdecydowanie bardziej na korzyść KAI-a
Muszę powiedzieć, że sobie to obejrzałem. Faktycznie, Sumitomo stanął na wysokości zadania i scena ma naprawdę dobry soundtrack. Grą aktorską jednak Zetka zdecydowanie wygrywa.



https://www.youtube.com/watch?v=Nu7OMEFHymQ

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Że niezła, to się zgodzę. Tylko podczas dialogów wydaje się zbyt nachalna, a na końcu zagłusza cieszący uszy dźwięk fajerwerku

Dzięki za porównanko.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
gregor94 Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
gregor94
Wiek: 29
Dni na forum: 6.007
Posty: 543
Skąd: Grudziądz
Wydawało mi się, że jest to jedna z niewielu scen powszechnie uznawanych za lepszych w wersji Kai właśnie ze względu na grę aktorską. Sposób, w jaki Vegeta mówi swoje ostatnie słowa, daje ciary.
Król Wszechrzeczy Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 2.235
Posty: 19
Mnie tam się bardziej ta wersja z DBZ podoba. Lepsza muzyka moim daniem i więcej napięcie (w Kai ta muzyczka to jakby do tańca).
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Shounen napisał(a):
Dzięki za porównanko.
Nie ma za co.

gregor94 napisał(a):
Sposób, w jaki Vegeta mówi swoje ostatnie słowa, daje ciary.
Mnie też ciary w tym momencie Kaia przechodzą po plecach, ale to sprawa muzyki, nie Horikawy A ogólnie rzecz biorąc, sam Vegeta właśnie wypada tam niestety najsłabiej z wszystkich trzech aktorów.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
szarlej_3 Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
szarlej_3
Wiek: 31
Dni na forum: 2.324
Posty: 232
Skąd: Szczecin
Ja tam wolę DBZ, za klimat, za muzykę, nawet za te przedłużające się sceny, no ale to może sentyment. Za to w Kai podobały mi się poszczególne sceny, nie wymienię ich, bo oglądałam dawno i jak odświeżam odcinki, to jednak lecę z DBZ, co chyba jest najlepszym dowodem na wyższość serii. Z drugiej strony młodsze osoby, co zaczynają przygodę z DB, może powinny zacząć od Kai? Bez przedłużeń, dynamiczniej? Jak Wy myślicie, co polecacie ludziom? Ja dawniej zawsze polecałam DBZ, ale młodzi chcą teraz krótsze serie, bez przerw na gadki Bulmy czy Chi-Chi szarpiącą telewizor.

A co do filmiku Shounena, to widać dużą różnicę, DBZ o wiele lepsze.

Klątwa - Dragon Ball
gregor94 Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
gregor94
Wiek: 29
Dni na forum: 6.007
Posty: 543
Skąd: Grudziądz
Postanowiłem od razu porównywać wszystkie odpowiadające sobie odcinki i rzeczywiście, to uderza. Aktor głosowy Raditza mówi zupełnie inną intonacją w Kaiu. Nie wiem jedynie, czy to lepiej, wydaje się gorzej, ale z drugiej strony, ten spokojniejszy Raditz pasuje do tak naprawdę bardzo tragicznej jego postaci. To jest osoba, której śmierci w całym uniwersum DB najbardziej żałuję. Jestem najbardziej ciekaw jego możliwości, gdyby mu dano jeszcze jedną szansę.
Poza tym, jeśli Kai ma wyrzucać fillery i zachowywać mangowy kanon, to czemu wrzuca małe fillery, a pozbywa się niektórych dialogów z mangi? Pierwszy odcinek zawiera wstawkę z zagubionym Gohanem, za to drugi wycina dialog o tym, że DB nie mogą nikogo ożywić drugi raz oraz dialog o obciążonych ubraniach.
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
gregor94, bo to było robione na przysłowiowe „odwal się”. Nawet rdzawego Vegety nie umieli porządnie oczernić w każdej ze scen, zbroi Nappy nawet nie ruszyli Trochę wycięli, pokolorowali, coś tam zreanimowali i (na szczęście) się jakoś mega nie sprzedało. Jest nadzieja, że więcej się czegoś takiego nie podejmą. Chociaż brak sukcesu Kaia może przekreślać szanse na jakiś solidny BD zetki. Ale, ale, mnie to w zasadzie jakoś bardzo nie rusza

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
gregor94 Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
gregor94
Wiek: 29
Dni na forum: 6.007
Posty: 543
Skąd: Grudziądz
Ciekawie wygląda w siódmym odcinku w próbie Grzesia, jak ni z tego ni z owego Goku mówi ну, саяне, погоди!
W 20 odcinku DBZ jest to spowodowane rozmową o historii Saiyan, a tu?

EDIT:
Porównań ciąg dalszy. Nie chciało mi się dawać kolejnych przykładów wycięcia kanonicznych dialogów, ale teraz czas na jedną pochwałę. W odcinku 10 została dołożona kwestia Kuririna, której zabrakło w warstwie dźwiękowej 24 odcinka Zetki mimo prawidłowego ruchu ust w warstwie wizualnej.
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
gregor94, tego ostatniego nie znałem. Propsy dla autorów Kaia

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
gregor94 Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
gregor94
Wiek: 29
Dni na forum: 6.007
Posty: 543
Skąd: Grudziądz
Porównań ciąg dalszy, bardzo ciekawe usprawnienie w Kaiu dotyczy odcinka 26 w opozycji do 57 odcinka DBZ.
Choreografia walki Vegety i Zarbona i próby ucieczki Kuririna i Bulmy została przywrócona do zgodnej z mangą.
W mandze i Kaiu ich próba ucieczki ma miejsce po ciosie w plecy rozbijającym pancerz Zarbona i jego wrzuceniu do wody oraz zasypaniu pociskami ki przez Vegetę. Kuririn zabiera Bulmę, ale w tym samym ataku Vegeta odcina im drogę.
W DBZ ta próba jest przesunięta na początek walki, jeszcze przed transformacją (te elementy są fillerowe), co jednak prowadzi do tego, że Vegeta używa ataku RED dwa razy.
Cała operacja jest przeprowadzona bardzo dobrze. Wiadomo, że Kai jest bazowany na gotowych ujęciach z DBZ, co powoduje, że niektórych filerowych wstawek nie da się wymazać, niemniej tutaj jest to zrobione tak dobrze, źe nie pozostają ślady tego, że w DBZ była inna kolejność scen.
Po ataku Vegety w stronę Kuririna i Bulmy odwraca się on do Zarbona, który atakuje przy kwestii "nie lekceważ mnie".
Ten filler w krótszej wersji jest zachowany w Kaiu, ale to odwrócenie się Vegety idealnie wycięte, tak że dynamika sceny jest zachowana i nie pozostaje ślad tego, że w DBZ tutaj następuje próba ucieczki Kuririna.
Brawo dla animatorów Kaia, naprawdę.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
W walce z Freezą ciekawie zmieniono niektóre kwestie dotyczące wybuchu Namek. W DBZ parokrotnie jest kwestia "za X minut Namek wybuchnie" i tak mijały odcinki, więc w Kai zmieniono to na "kilka minut". Inna sprawa, że to fillerowe wstawki, więc w ogóle nie powinno ich być.

Jakoś na Turnieju Mocy nie zaprzątało to nikomu głowy.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
gregor94 Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
gregor94
Wiek: 29
Dni na forum: 6.007
Posty: 543
Skąd: Grudziądz
DBK 28 vs DBZ 61
To powszechnie znany fakt - wycięto środkowy palec Vegety, który pokazuje Kuririnowi.
Nawiasem mówiąc, nie rozumiem, dlaczego w obu wersjach Gohan uśmiecha się, kiedy wyczuwa wraz z Nailem, że Vegeta nadleciał...
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
gregor94 napisał(a):
Nawiasem mówiąc, nie rozumiem, dlaczego w obu wersjach Gohan uśmiecha się, kiedy wyczuwa wraz z Nailem, że Vegeta nadleciał...
To była reakcja na zgodę Najstarszego, że się pośpieszy. Nie miało związku z komunikatem, że Vegeta dotarł.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
gregor94 Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
gregor94
Wiek: 29
Dni na forum: 6.007
Posty: 543
Skąd: Grudziądz
Jasne, rozumiem. Trochę kolejność scen jest myląca.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Ale realistyczna, nawet jeśli przez przypadek. Gohan rozmawiał z Najstarszym, a Nail się nagle wtrącił. Nie było potrzeby mu odpowiadać. Takiej naturalności brakuje mi nieraz w dialogach/tłumaczeniach, które silą się, żeby wszystko było idealnie, a to nie ma wiele wspólnego z otaczającą nas rzeczywistością.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » » Dragon Ball Kai a DBZ
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook