Forum Dragon Ball Nao

» Seiyū (aktorzy głosowi) z Dragon Balla

Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Temat ogólny do dyskusji dotyczących aktorów podkładających głosy w dragonballowych produkcjach. Macie ulubionych? Nielubianych? Chętnie byście usłyszeli któregoś ponownie w anime? Zapraszam.

Dwa dni temu podano, że Banjō Ginga (m.in. Vegeta III) złapał koronawirusa.
https://www.animenewsnetwork.com/news/2020-1 ... 19/.166006

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.711
Plusy: 4
Posty: 2.006
Chyba jednak jestem weeboo, bo mam całą masę ulubionych. Wszyscy są ulubieni.

Wrzucę też inne role, takie spoza DB, by nadać kolorytu. Kolejność przypadkowa. Chafurin (Liǎng Xīng Lóng, Szaman z 10 filmu DBZ, Grand Fisher z Bleacha), Akira Kamiya (Garlic, Kenshiro z Hokuto no ken), Ryō Horikawa (Vegeta, Takeshi Onimaru z Yaiby, Shun z Saint Seiya), Hirotaka Suzuoki (Tiānjīnfàn), Yūko Minaguchi (Videl, Pan), Megumi Hayashibara (ślepy chłopiec, którego uzdrowił Bū, Lina ze Slayersów, Musashi „Jessie” z Pokémonów, Faye Valentine z Bebopa, Canal Vorfeed z Lost Universe), Daisuke Gōri (Umigame, Mister Satan, Cold Daiō, Gyū Maō, Emma Daiō, Pułkownik Fioletowy, Tygrys napadający na Gokū i mnóstwo innych postaci), Jumpei Takiguchi (Uranai Baba, Saichōrō, Porunga), Jōji 'George' Yanami (narrator, Północny Kaiō, Babidi, Bibidi, Profesor Brief, Król Ziemi), Kōhei Miyauchi (stary Żółwi Pustelnik), Norio Wakamoto (Cell, Johnny z Guilty Geara), Kenji Utsumi (Shén Lóng, Recoome, Dowódca Red, stary Slug i inni, Rao z Hokuto no ken, Armstrong z Fullmetala), Takeshi Kusao (Trunks, Ky Kiske z Guilty Geara), Ryūsei Nakao (Tambourine, Freezer, Cooler, Chilled, Frost), Toshio Furukawa (Piccolo), Iemasa Kayumi (Stary Paragus, lubię go głownie za Slayera z Guilty Geara i ojca z Fullmetala), Shin'ichiro Miki (Zamasu oraz Kojirō „James” z Pokémonów czy Urahara z Bleacha), Fumihiko Tachiki (lektor w zwiastunach i reklamach DB, Kempachi Zaraki z Bleacha, Gendo Ikari z Evangeliona, Sloth z Fullmetala), Takehito Koyasu (Hearts, Eddie/Zato1 z Guilty Geara, Rezo ze Slayersów, Pesche Guatiche z Bleacha, Shigeru Aoba z Evangeliona), Tōru Furuya (Yǐnchá, Seiya z Saint Seiya),Hikaru Midorikawa (#16), Show Hayami (Zarbon, Aizen z Bleacha), Mayumi Tanaka (Kurilín), Hiromi Tsuru (Bulma, mały Piccolo). No i, wiadomo, Masako Nozawa.


Chętnie usłyszałbym w jakiejś roli Ricę Matsumoto, Akirę Ishidę, Kikuko Inoue, Minami Takayamę, Takashiego Kondō czy Keiichiego Nambę. Tęsknię też za tymi, którzy nie żyją i to ich najbardziej chiałbym usłyszeć, Miyauchiego, Takiguchiego czy Gōriego. Legendy tego fachu.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.796
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Ryou Horikawa jako Vegeta jest bezbłędny, ale to generalnie wspaniały seiyuu. Toshio Furukawa jako Piccolo także świetnie oddaje graną przez siebie postać. Mayumi Tanaka jako Krillin jest cudowna Ryuusei Nakao zrobił genialną robotę jako Freezer, choć on akurat rewelacyjnie przedstawia złoli. Śliczny głos ma Yuuko Minaguchi czyli Videl.

Czepiam się jednak Masako Nozawy, gdyż jakoś nie pasuje mi na dorosłe wersje bohaterów, oraz Norio Wakamoto, który jako Cell nie wykorzystał swojego potencjału.

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Furrek
Saiyanin
Saiyanin

Dni na forum: 2.538
Posty: 164
Bardzo lubię głos Osiemnastki (Miki Itou), Pan (na MAL widzę dwie Japońskie aktorki głosowe, nie wiem która jest od czego), no i Freeza (Ryusei Nakao) I również mam wrażenie, że Norio Wakamoto jako Cell nie wypadł jakoś genialnie w porównaniu do innych anime gdzie podkładał głos. Mimo tego, że jest to jeden z moich ulubionych Seiyu, to w Dragon Ballu czegoś mu brakowało. Nie jestem aż takim fanem, żeby śledzić dokładnie jak przebiegała jego kariera, to tylko moje wrażenie jakby tej mocy w jego głosie, sposobie wypowiadania kwestii trochę czegoś brakowało.

EDIT:
@down
Dzięki za wyjaśnienie

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Furrek: 14.11.2020, 22:24
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Furrek napisał(a):
Pan (na MAL widzę dwie Japońskie aktorki głosowe, nie wiem która jest od czego)
Ta "prawdziwa" to Yūko Minaguchi, a druga podkładała głos tylko w serii Kai.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Zmarł stosunkowo mało znany w świecie anime Shūichirō Moriyama, seiyū Gurumesa z pierwszego filmu DB. Bardziej znany z głównej roli w Kurenai no Buta Studia Ghibli. Oprócz tego dubbingował m.in. role Charlesa Bronsona w filmach aktorskich.

Zmarł Shūichirō Moriyama, seiyū Gurumesa

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
26 piosenek w wykonaniu aktorów głosowych występujących w DB:


Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Furrek
Saiyanin
Saiyanin

Dni na forum: 2.538
Posty: 164
Bulma, Kuririn, Android 18 i Raditz najfajniej śpiewają, za to Freeza śpiewający Yakko's World nawet mnie rozbawił
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Jak o twórczości muzycznej mowa, trochę ładnych piosenek na koncie ma też Mami Koyama, czyli Aralka i Lunch, a ostatnio Big Mama z One Piece'a. W latach 1981-1985 wydała cztery albumy.



Przy jednym współpracował także Toriyama, ale kto śledzi newsy na stronie, ten wie (Polka Dot Magic).

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.711
Plusy: 4
Posty: 2.006
Kurde, mimo, że postowałeś Horikawę tutaj, Shounen, to pierwszy raz słucham tych piosenek. Naprawdę przednio wypadł.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Furrek
Saiyanin
Saiyanin

Dni na forum: 2.538
Posty: 164
Prawy górny róg zdjęcia, tam w gablocie jest cenzura? Kolekcja zacna, ja bym chciał sobie chociaż jednego Piccolo kupić
Yasiek Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Yasiek
Wiek: 34
Dni na forum: 5.380
Plusy: 7
Posty: 816
Skąd: Miastostumostów
Furrek napisał(a):
Prawy górny róg zdjęcia, tam w gablocie jest cenzura?
Raczej odbicie klosza w szybie

Grupa Mirai
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Seiyū (aktorzy głosowi) z Dragon Balla
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook