Forum Dragon Ball Nao

» Dragon Ball Super (manga) ocena: 10,00 (głosy: 3)110

Strony:   1, 2, 3 ... 37, 38, 39 ... 46, 47, 48  
Alkis Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Alkis
Wiek: 22
Dni na forum: 1.547
Posty: 660
bardyt napisał(a):
Skoro już idziemy w tym rozdziale głębiej w historię rodziny Goku, czy myślicie, że kolejnym następstwem może być rozdział o legendarnym Saiyanine (nie pamiętam jego nazwy) co był chyba w okolicy turniej mocy wspomniany?
W sensie historia Yamoshiego?
bardyt
Saiyanin
Saiyanin

Dni na forum: 3.206
Posty: 292
O tak dokładnie bo jeśli kiedykolwiek historia Saiyan ma zostać rozszerzona, to chyba lepszego momentu niż impuls Goku po odblokowaniu wspomnień, który będzie chciał zgłębić to bardziej nie będzie już... I być może rozszerzenie wątku Nameczan, z jeszcze innymi smoczymi kulami, które wskrzeszą Yamoshiego?

KierunekTrener.pl | plan dietetyczny online | PanTransporcik
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Tylko że Yamoshi i jego SSG raczej nijak się ma do Bardocka. W tej sadze już nie ma miejsca na takie rozwijanie fabuły.

Kenji Harima napisał(a):
Na plus, że nie ma i raczej nie będzie Frizerów, Brołlich i innych gamoni.
Żaden plus. Są silne postacie, które mogłyby coś zrobić, ale nie, po co. Oni będą w następnej sadze, ale najwyżej jeden, a drugi może w następnej. Skoro już zostali wprowadzeni do serii, to niech się pojawiają w historii.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.202
Posty: 497
Shounen napisał(a):
Żaden plus. Są silne postacie, które mogłyby coś zrobić, ale nie, po co.
Zatem jak to widzisz??? Tymczasem podzielę się dlaczego jestem taki sceptyczny zahaczając o poprzedniego posta:

Jeśli to "coś robienie" miałoby się ograniczyć do wyplucia trzech sentencji i obijaniu sobie gęby przez Gasa/Granuluata z Frizerem/Broliłm i do tego ciągnące się przez pół rozdziału albo rozdział to szkoda papieru. Jedyna korzyść to zaspokojenie ciekawości w jaki sposób Toyotaro by te walki poprowadził, bo w choreografię to on potrafi, a warsztat rysunkowy ma coraz lepszy. Jakkolwiek z takim poobijanym przeciwnikiem rywalizuje potem Vegeta -> Goku lub Goku -> Vegeta -> Goku. Czasami przy tym wszystkim pomaga Whis. Stąd już niedaleka droga do typowego jeden wróg kontra reszta świata.

Ileż można??? To już w tej konkretnej sadze naprawdę wolę Goku&Vegeta show niż typowe DB w którym jeden koleś mieli wszystkich po kolei (że niby fair play), a potem i tak kończy się (po wielu perturbacjach, bo niby "dramat") popisem wiadomych bohaterów.

O ile pojawienie się Tyrana byłoby jeszcze uzasadnione, ponieważ wspominają o nim średnio co dwa rozdziały to mimo wszystko nic się strasznego nie wydarzy jeśli jednak nie będzie brał udziału.

Moim zdaniem dla postaci typu Broly, Freezer i innych większych, czy mniejszych kozaków z U7 (także wszystkich bohaterów z Ziemi) są turnieje (a wypadałoby żeby były kolejne), a jeśli już ich wplątywać w jakieś sagi to zastosować rozwiązanie, które jest w innych seriach tzn. KAŻDY ma przeciwnika przypasowanego do swojego TIERU. Wtedy jestem jak najbardziej za. Ewentualnie można jeszcze dorzucić rozdziały poświęcone wyłącznie im.

Podsumowując... naprawdę cieszę się że Toyotaro nie wydłuża sztucznie sag poprzez wpychanie jakichś sparingów, które i tak zazwyczaj niczego nie wnoszą, a rezultat każdy zna z góry. Do tego z obecnie tak rozbudowanym uniwersum to materiału ma jeszcze spokojnie na 30 tomów, a Toei 600 odcinków. Wszystkie postacie, które powróciły do serii albo posiadają status quo lub dopiero pojawią będą miały niejedną okazję żeby się wykazać.
bardyt
Saiyanin
Saiyanin

Dni na forum: 3.206
Posty: 292
Z tym Yamoshim to chodziło mi o to, czy następstwem poznania bardziej rasy Saiyan przez Goku nie będzie o tym możliwe nowa saga, zaraz po tej (tam wcześniej napisałem o rozdziale, ale był mój błąd słowny )

KierunekTrener.pl | plan dietetyczny online | PanTransporcik
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.202
Posty: 497
Ufff.. Już się bałem, że w pewnym momencie Bardock przejdzie na pseudo SSJ Czyli jednak sprawdziły się różne teorie, które ciągną się od wielu miesięcy, że forma "ikari" z Broliego może pojawić się we właściwej serii i będzie to klucz dla Goku i Vegety by każdy z nich otrzymał boosta.
W tym przypadku na tej bazie prawdopodobnie obaj opanują unikalną dla siebie wersję danej boskiej techniki.

W sumie to nawet nie miałbym nic przeciwko jakby był pierwiastek SSJ4 lub Oozaru w tym wszystkim tzn. jakiś ogon z god ki lub coś innego w ten deseń
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Ot się wściekł i stał się silniejszy. Jakby miało być w tym cokolwiek nowego

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.202
Posty: 497
Shounen napisał(a):
Ot się wściekł i stał się silniejszy. Jakby miało być w tym cokolwiek nowego
I tak i nie, bo:

1) Cała ta saga to niejako "droga" dla bohaterów: Granola, Vegeta... Do tego duetu dołączył też Goku i Gas.
2) Sporo wątków odnośnie poszukiwania własnej tożsamości: kim jestem? Jaka jest moja natura? Co mogę z tym zrobić? itd. Głównym postaciom sugeruje to kolejno Beerus i Whis, bo to kluczowe do własnej wariacji boskich technik.
3) Bardock jednak traci ogon, co myślę nie jest bez powodu.

Sam rozdział intrygujący, bo ciekawe w jaki sposób smok zinterpretował życzenie Bardocka. Możliwe, że ograniczyło się to tylko i wyłącznie do przetrwania zniszczenia Vegety przez Goku i Raditza. W końcu ten drugi jak padł tak leży.
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Kenji Harima napisał(a):
forma "ikari" z Broliego
Może to miał być ów słynny „zenkai”. Ta saiyańska zdolność nie wymaga chyba uleczenia ran jako takiego, Saiyanie tocząc wyczerpującą walkę jeszcze w jej trakcie zdobywają nowe pułapy i zyskują spory przyrost mocy. Bardock jasno podkreślił, że nie chodzi tu o złość na Gasa czy współczucie Granolli czy Monaicie, a o zwykłą saiyańską żądzę walki.

Kenji Harima napisał(a):
Sam rozdział intrygujący, bo ciekawe w jaki sposób smok zinterpretował życzenie Bardocka.
A zinterpretował w ogóle? Ja tu nie złapałem momentu spełniania życzenia, smok se poszedł, ale czy Monaito poprosił o to, co Bardock chciał?

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.202
Posty: 497
vegeta391 napisał(a):
Może to miał być ów słynny „zenkai”. Ta saiyańska zdolność nie wymaga chyba uleczenia ran jako takiego, Saiyanie tocząc wyczerpującą walkę jeszcze w jej trakcie zdobywają nowe pułapy i zyskują spory przyrost mocy. Bardock jasno podkreślił, że nie chodzi tu o złość na Gasa czy współczucie Granolli czy Monaicie, a o zwykłą saiyańską żądzę walki.
Zenkai raczej nie, gdyż progres występował właśnie po uzdrowieniu gdy wojownik otarł się o śmierć lub zaliczył inny srogi łomot. Wyjątkiem zdaje się być SSJ, a przynajmniej tak było w przypadku pierwszej przemiany Goku i Gohana. Cytat o którym wspominasz może być rzeczywiście istotny, choć wydaje mi się, że to bardziej porównanie do Goku tj. "jaki ojciec, taki syn". Poznamy prawdę być może w następnym rozdziale. Ja obstawiam "Ikari", choć to oczywiście może być nadinterpretacja. Niektórzy stawiają też na "para UI" jak np. podczas ToP gdy Kame-Sennin skrzyżował pięści z Jirenem. Tym bardziej, że Bardock sporo nawija o "przełamywaniu ograniczeń".

vegeta391 napisał(a):
A zinterpretował w ogóle? Ja tu nie złapałem momentu spełniania życzenia, smok se poszedł, ale czy Monaito poprosił o to, co Bardock chciał?
Gdy Bardock wypowiada swoje życzenie to jak zauważyłeś w następnym kadrze smok znika w typowy dla DB sposób. Myślę, że celowo nie pokazano, czy Monaito przekazał słowa Saiyanina stąd wnioskuję, że zostało ono w jakiś sposób spełnione. Oczywiście wykluczam opcje, że ów smok uleczył ojca Goku.

A tak zahaczę o film kinowy... Celowo nie pisałem tego w temacie o "Super Hero", bo to prawdopodobnie fake leak, ale lata od ponad dwóch tygodni screen z ciałem Raditza, które obserwuje Carmine. Rozdział wyszedł 20 kwietnia, a pierwotna premiera filmu miała być 22.04. Czyżby w taką stronę miał pójść "rozwój" starszego z braci, a w finale rewanż z bratankiem? Oczywiście to bardzo absurdalna spekulacja, ale jest to taki poziom absurdu, że chętnie bym to zobaczył
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Cyborg/mutant Raditz?

Ombach-chama, jach-chama, yayakoni, totsama! Ombach-chama, jach-chama, yayakoni, totsama!


Nie mówię nie, byłoby to mega irytujące, ale śmieszne Poza tym Shigeru Chiba zawsze mile widziany, niekoniecznie w roli Pilafa.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.202
Posty: 497
vegeta391 napisał(a):
Cyborg/mutant Raditz? Nie mówię nie, byłoby to mega irytujące, ale śmieszne
Dokładnie Śmieszne, może nawet głupkowate, ale(!!!) przynajmniej byłoby to na swój sposób zaskakujące, a nie kolejny "Android" albo inny Omega Cell
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Kenji Harima napisał(a):
Zenkai raczej nie, gdyż progres występował właśnie po uzdrowieniu gdy wojownik otarł się o śmierć lub zaliczył inny srogi łomot.
W Dragon Ballu mało co jest jednoznaczne i dobrze wyjaśnione, bo autor nigdy nie traktował Dragon Balla jak by to było Pismo Święte. Derek Padula odwala kawał dobrej roboty zbierając wszystko do kupy w swoich wypuszczkach, nie mniej nie wpływa to dobrze na integralność samego uniwersum, a raczej uwypukla jego dziury. Gdyby Torek darzył swój Smoczy Świat choć w ⅓ taką afektacją i uczuciem, jakimi – zdaje się – Tolkien pałał do Śródziemia, sprawy może miałyby się inaczej. Tutaj zdaje się sugerować, że sama walka wystarczy, by się rozwijać.
Compared to Beerus, God of Destruction, how strong is [Super Saiyan] God?

Akira Toriyama napisał(a):
I suppose if Beerus’ strength is a 10, [Super Saiyan] God would be right about 6. Only, Saiyans rapidly increase in strength as they fight against strong opponents, so the longer they fought, the more that gap would shrink, and it might even be possible for them to eventually turn the tables. Incidentally, I guess Whis would be about a 15.
Wydaje mi się, że tutaj właśnie Gas trochę się zagubił w swoich dzikich instynktach i sama siła już nie wystarczyła, by pokonać Bardocka, który podczas samej tej potyczki – kiedy Heeter ciorał nim na prawo i lewo – przeszedł diametralną metamorfozę i kolosalnie się wzmocnił, co w konsekwencji wyrównało szanse i zmniejszyło albo całkiem zniwelowało dzielącą obydwu przepaść.

Trochę potwierdzeniem tych słów był pojedynek Hita z Gokū, gdzie zarówno Hit, jak i właśnie Saiyanin Gokū powiększyli swoją moc po prostu ścierając się ze sobą. Vegeta komentuje to w trzydziestym dziewiątym odcinku tak:
Vegeta napisał(a):
戦いの中でパワーアップするのはサイヤ人の十八番。成長のはやさで、俺たちを超えられるやつなどいるはずがないんだ!
co się wykłada
Vegeta napisał(a):
Domeną Saiyan jest zwiększać swoją siłę podczas walki. Wierzyć się nie chce, ze istnieje człowiek, który zdolny jest rozwijać się jeszcze szybciej niż my.
Ów człowiek to oczywiście płatny zabójca Hit, ale nie o tym tu mowa.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.202
Posty: 497
vegeta391 napisał(a):
W Dragon Ballu mało co jest jednoznaczne i dobrze wyjaśnione, bo autor nigdy nie traktował Dragon Balla jak by to było Pismo Święte. Gdyby Torek darzył swój Smoczy Świat choć w ⅓ taką afektacją i uczuciem, jakimi – zdaje się – Tolkien pałał do Śródziemia, sprawy może miałyby się inaczej.
Oczywiście mam tego świadomość, że fani poważniej/z dużo większym dostojeństwem traktują DB niż jego twórca plus to co Akira mówił np. pięć lat temu w jakimś wywiadzie, data booku lub innym źródle może być nieaktualne za kolejne pięć, ale w ostatnim czasie pewne tematy zdają się "ugruntowywać" (vide legendarny super saiyanin) plus wierzę, że wpływ Toyotaro ustabilizuje wiele nowych informacji

Stąd możliwe, że i ta wersja wydarzeń o której piszesz potwierdzi się tylko potrzeba więcej przykładów.
Alkis Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Alkis
Wiek: 22
Dni na forum: 1.547
Posty: 660
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Ale nuda, nawalają typa, jakby był nieśmiertelny niczym jakiś Zamasu. Jak się tak borykają z tym Gazem, wzięliby ranigast.

Przydałaby się animacja, bo te walki komiksowe są takie monotonne.

Swoją drogą fragment o akceptowaniu samego siebie takim, jak się jest, rodem z jakiegoś kołcza albo innej takiej pajacerki. Dokąd ten świat zmierza?

PS. Chce jakiś spinoff tego w wykonaniu Naho Ōishi albo kogoś nie-Toyotarōwego, bo powoli zaczyna mnie typek irytować, chociaż to pewnie kwestia samej specyfiki tego komiksu i biedo-Toriyamowatości. Łaknę jakichś wątków pobocznych.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Alkis Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Alkis
Wiek: 22
Dni na forum: 1.547
Posty: 660
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
To dobrze, bo mnie wręcz przeciwnie

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3 ... 37, 38, 39 ... 46, 47, 48  

Forum DB Nao » » » Dragon Ball Super (manga)
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook