Forum Dragon Ball Nao

» Dragon Ball Absalon

Strony:   1, 2, 3, 4
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Przedziwna walka Gokū SSJ4 i Jirena.
Ostrzegam, że dubbing dobrany losowo i nie odpowiada napisom.
Plus, ponoć 10 odcinek Absalona w postprodukcji, jeśli wierzyć Mellavelliemu, więc pewnie dostaniemy go na Boże Narodzenie będzie.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Na początku lutego Mellavelli wydał dyszkę.




Jak ktoś zainteresowany, służę napisami.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Alkis Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Alkis
Wiek: 22
Dni na forum: 1.547
Posty: 661
Najgorsza fan produkcja jaką widziałem
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Trochę przespałem, ale Absalon oficjalnie zakończony, Mellavelli tłumaczy, że to przez roszczenia Toei Animation, mój powyższy post zdaje się to potwierdzać. Szkoda, szkoda. Jeśli TFS z nimi wygrał swoją parodią, Mellavelli – mając odpowiednie wsparcie i dużo chęci – też by im sprostał. Szkoda.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Bo TFS to parodia, a wszelkie parodie czy memy generalnie są dozwolone na drodze wyjątku. Zgaduję, że czepiali się głównie wykorzystywania tytułu "Dragon Ball" w nazwie jego serii, a nie samej treści.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006

Mellavelli się nie poddał. „Napisy” tutaj.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Alkis Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Alkis
Wiek: 22
Dni na forum: 1.547
Posty: 661
To te raczysko nadal żyje?
Chodzi mi o serię
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.202
Posty: 497
vegeta391 napisał(a):
Mellavelli się nie poddał. „Napisy” tutaj.
I bardzo dobrze. Osobiście nie oglądam, ale Toei zdecydowanie przesadza z tymi "czystkami". Tutaj twórczość monetyzowana plus cienka granica między utworem zależnym, a inspirowanym, ale skoro problemy miały duże kanały wykorzystujące w materiałach sceny z anime w myśl prawa "fair use" (bez czerpania korzyści finansowych za treści) to świadczy o szalenie despotycznej polityce Toei. Najchętniej to by zbanowali cały internet.
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Alkis napisał(a):
To te raczysko nadal żyje?
Między jutubem a Toei Animation jest sporo chemii, jednak widać na chemioterapię nie wystraczyło i Mellavelli ma się dobrze.

Kenji Harima napisał(a):
Najchętniej to by zbanowali cały internet.
Japończycy nie rozumieją Zachodu, kropka. Tak jak my często nie potrafimy się nadziwić, czego Japończcy nie stworzą, jak sobie życia nie udziwnią, jakich granic nie przekroczą w imię swojego ekscentryzmu, tak oni w wielu przypadkach nie potrafią ogarnąć reguł gry na przeciwnej półkuli.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.202
Posty: 497
vegeta391 napisał(a):
Japończycy nie rozumieją Zachodu, kropka
Hmm? Ja bym powiedział, że rozumieją doskonale tylko po prostu mają "wywalone" tak samo jak i pozostała część Dalekowschodniej Azji stąd ten jak to ująłeś ekscentryzm. Zresztą słusznie, ale to temat na elaborat, a nie wpis w internecie

Tym bardziej gdy weźmie się pod uwagę większe "wtopy" pokroju porozumienia z Plazy, która była jedną z kilku przyczyn przeszacowania możliwości japońskiej gospodarki jako takiej nie mówiąc o elementach w mikroskali typu "japoński restaurator nieobsługujący gaijinów".

Jak dla mnie to po prostu legendarna już zatwardziałość Toei z nastawieniem na "psa ogrodnika". Shueisha potrafiła wyjść naprzeciw czytelnikowi za pomocą "MANGA Plus" mając na uwadze, że nie każdy ma dostęp, a nawet chce mieć do tematycznej prasy. Czy był to wpływ pomniejszych podmiotów typu VIZ media nie ma żadnego znaczenia, liczy się sam fakt. Inny przykład to np. VII generacja konsol gdy cały świat zastanawiał się, czy Ci "więksi" japońscy wydawcy nadal będą wypuszczać gry na platformę Microsoftu i co więcej w tym samym terminie co na PS3 (to najważniejsze), bo przy pierwotnym Xboxie ta sprzedaż bardziej przypominała eksperyment. XBOX360 w samej Japonii sprzedał się słabo (pierwsza wersja tego urządzenia zresztą była awaryjna), mimo dość agresywnej polityki, ale gry takich gigantów jak Namco, Square Enix, SEGA itd., itd. pojawiały się na niej. Można dać jeszcze kilka innych przykładów, że potężne japońskie "tradycyjne" (bardzo ważne w tym kontekście) korporacje potrafią wyjść naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom odbiorcy spoza Japonii niekoniecznie kierując się tylko i wyłącznie maksymą "Pecunia non olet".

Ja nawet nie miałbym nic przeciwko typu takim praktykom ze strony Toei gdyby Dragon Ball był w 100% ich tworem i nie szukali rynków zbytu poza Kraj Kwitnącej Wiśni na tworzone przez siebie anime.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Tyle że z moich youtuberskich doświadczeń wynika, że inne studia są jeszcze bardziej restrykcyjne niż Toei.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.202
Posty: 497
Shounen napisał(a):
Tyle że z moich youtuberskich doświadczeń wynika, że inne studia są jeszcze bardziej restrykcyjne niż Toei.
Jak chodzi o moje doświadczenia...

W swoim czasie tworzyłem AMVki na YT zaczynając od poczciwego Windows Movie Makera poprzez Sony Vegasa i Adobe Premiere Pro. Kanał został, ale wszystkie najpopularniejsze filmy związane z DB poleciały. Został chłam. Miałem nawet ograniczone prawa twórcy na przeszło pół roku.

Schemat był prosty: filmik wybił się na ponad 20k wyświetleń = insta ban od Toei za prawa autorskie. Ban = mniejsze zbiorcze wyświetlenia na kanale. Jeden utrzymał się do ponad 100 tyś. wyświetleń, ale też w końcu poleciał. Wpadłem w niełaskę wczesnego algorytmu.

Raz zdarzyło mi się zostać skarconym za muzykę: tu akurat upomnienie dało Sony za wykorzystanie utworu "Honey" zespołu L'Arc-en-Ciel.
Ten AMV dotyczył Shonan Junai Gumi i wielce ubolewam nad tym, bo zrobił mi dużo wyświetleń w dość krótkim odstępie czasu: 60k w trzy tygodnie. Dziś jakość tego "dzieła" raczej by nie wywołała poruszenia, ale wtedy wybijała się na tle niepowiązanych ze sobą zlepek scen innych twórców.

Paradoksalnie klip z Rockym w którym podłożyłem muzykę z "Hokuto no Ken" trzyma się nadal i co zabawne zarabia na nim podmiot posiadający prawa autorskie. Nie wiem do kogo prawnie należy muzyka Nozomi Aokiego, ale jak widać da się zrobić inaczej.
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Kenji Harima napisał(a):
w niełaskę wczesnego algorytmu.
Algorytm i jego niezbadane wyrokowanie.

Od 12 lat mam na swoim kanale publicznie dostępną tyłówkę do pierwszej serii DB, która natrzepała już prawie milion wyświetleń i żadnego copy-right claima. Inna sprawa, że nie mam włączonej monetyzacji, ale jednak YT na tym zarabia.


Jednak jest, aczkolwiek filmu nie usunęli.

Roszczenie dotyczące praw autorskich Twój film nie kwalifikuje się do zarabiania ze względu na roszczenie dotyczące praw autorskich. Sprawdź szczegóły i zgłoś sprzeciw do roszczenia, jeśli uważasz, że to pomyłka. Przychody będą wstrzymywane oddzielnie do momentu rozwiązania sporu.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Alkis Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Alkis
Wiek: 22
Dni na forum: 1.547
Posty: 661
Płakałem jak oglądałem
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4

Forum DB Nao » » » Dragon Ball Absalon
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook