Forum Dragon Ball Nao

» Definicja szczęścia

Strony:   1, 2
Shihouin Mężczyzna
Skryty w cieniu poprostu
Skryty w cieniu poprostu
[ Klan Kaeshi ]
Shihouin
Wiek: 32
Dni na forum: 6.773
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 3
Posty: 942
Skąd: G-City
Niema szczęścia:

Szczęście to brak bólu i cierpienia.
To właściwa definicja, a to że ktoś ma BMW lub wille o nic nie znaczy to tylko losowy traf, wylosowany przez same życie! Jeśli szczeście to miec BMW itd. to pomyśl o tym że mugłbyś miec to wszystko a niemieć rodziny,przyjaciół ( nawet nie wiem [ ort! ] jak sie to pisz, bo ich nie mam [ ort! ] . Mozliwe że dla kogoś szczeście to być sam na świecie. Ja np. poczuł bym sie "szczęśliwy" jak bym niektórych z was zobaczył na moim ogrodzie, lub dostał całą mange i odcinki DB.

[img198.imageshack.us/img198/1294/finalsygjrock2.jpg]
"Hana wa sakuragi , hito wa bushi." - "Wśród kwiatów wiśnia wśród ludzi wojownik."
"Leć jak motyl, kłuj jak pszczoła"
Santoryu

Kaeshi Klan
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Jeśli to jest prawdziwa definicja szczęścia , to najbardziej szczęśliwą osobę jest kakarotto , albo jakiś inny vegetabyl

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Xell Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Xell
Dni na forum: 6.487
Posty: 37
Esencją szczęścia jest zachowanie człowieczeństwa.

Są dwa rodzaje szczęścia. Pierwsze – złudne, iluzoryczne, ma swe korzenie w hedonizmie. Człowiek, jako istota skłonna do ułomności, lubi czerpać zeń pełnymi garściami, szafując słowem „szczęście” przy opiewaniu chwilowych przyjemności. Jego działania determinuje wówczas jedynie chęć zasmakowania rozkoszy. Sprzeniewierza się on tym samym temu, co jest kwintesencją człowieczeństwa (drugie) i czego w głębi serca człowiek łaknie – miłości, bliskiego, nie ukierunkowanego tylko na doznania cielesne kontaktu z drugą osobą, zrozumienia, szczerego pragnienia szczęścia innych, oddania się kontemplacji. Pierwiastek hedonizmu jest zakorzeniony w każdym, lecz naszym zadaniem pozostaje dążenie do jego poskromienia. W sukurs nierzadko przychodzi sumienie – hedoniści bowiem za wszelką cenę usiłują je zagłuszyć; zbyć moralne rozterki, uciec od nękających pytań. Tłamsząc w sobie uczucia, nie zważając na rozdarcie, szukają usprawiedliwienia swych czynów. Prawdziwe szczęście nie nakazuje również omijania dróg cierpienia. Cierpienie jest w stanie skierować nasze życie na inne tory i, co najważniejsze, sprawić, że w przyszłości szczęście będzie pełniejsze. Alienacja od wszechobecnego bólu i gloryfikowanie własnego ja, skupienie się jedynie na sobie wiedzie do uzyskania szczęścia pozornego. Kreśli się wtedy obraz niekompletny, gdyż nie dysponuje się pełną paletą barw. Cieszenie się codziennością nie zasługuje na napiętnowanie, jeśli nie przesłania nam szczęścia płynącego z człowieczeństwa.
Old Cyceron Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Old Cyceron
Wiek: 35
Dni na forum: 6.516
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 6
Posty: 1.499
Skąd: z Polic
Ja np. poczuł bym sie "szczęśliwy" jak bym niektórych z was zobaczył na moim ogrodzie, lub dostał całą mange i odcinki DB.
Chwilowe... myśl o przyszłości.

Ja wolałbym zostać światowej rangi thaiboxerem i dostać się do PRIDE FC (takie cacuśne MMA). I w sumie nic więcej mi się nie maluje.
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.802
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Czym jest dla mnie szczęście? Stanem, kiedy nie martwię się niczym, gdy przepełnia mnie radość. Szczęściem jest dla mnie piękny, słoneczny dzień, to, że nic mnie nie boli. Szczęście jest dla mnie bardzo ważne. Szczęśliwa jestem, kiedy np. powiedzie mi się w szkole. Szczęściem to też dla mnie mieć dobry dzień. Kiedy mam poczucie bezpieczeństwa i nie jestem samotna. Szczęśliwa jestem, jak dam komuś szczęście(np. odwiedzę chorą koleżankę w szpitalu). Szczęśliwa jestem- gdy psychicznie się świetnie czuję. Szczęście niejedno ma imię. Gdy wiem, że coś mogę, gdy jestem silna by pokonać swe lęki, pracować nad sobą, kiedy dostrzegam piękno tego świata. Wtedy jestem szczęśliwa.
Trochę chaotycznie, ale cóż...
Pozdrawiam.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2

Forum DB Nao » » » Definicja szczęścia
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook