Rok 2015 :: Premiera filmu "Dragon Ball Z: Fukkatsu no F" (9 lat temu)

» Fullmetal Alchemist, FMA: Brotherhood

Strony: 1, 2, 3, 4  
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.646
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Szok. O ile dobrze przeszukałem forum, a opcja "szukaj" nie szwankuje to nie ma tu tematu o tym jakże wspaniałym anime/mandze.

FMA, jest anime opowiadającym o dwóch braciach - Edwardzie i Alphonsie. Wychowywali się razem z matką, gdyż ich ojciec z domu wyjechał 10 lat temu. Po śmierci matki, Ed i Al, spróbowali ją przywołać, za pomocą zakazanej alchemii, a tym samym wkroczyli na terytorium Boga... Matki nie udało im się ożywić, a sami za tą próbę ponieśli straszliwą cenę...

Manga została kilka miesięcy temu wydana w Polsce, pod sztandarem J.P.F.. Komiks jest spod pióra Hiromu Arakawy. Kreska jest tu bardzo, bardzo ładna, i nie przypomina niczym tego, co mogliśmy spotkać w innych pozycjach. Kolejny + to świetne, kapitalne dialogi. Rozbrajają pod każdym względem. Opowieść poważna, ubrana w mnóstwo śmiechu. Takie odzywki jak "Edziu zostaw pana bo Ci zdechnie", zostały już w kanonie .
Kolejna sprawa to tłumaczenie, za które tym razem nie jest odpowiedzialny pan Kabura, a Paweł "Rep" Dybała. Nie wiem czy to zasługa tłumacza czy powieści, ale dialogi są tam bardziej ludzkie, a takie słowa jak "kuźwa" ( ok. ok to było użyte tylko raz ) czy "Daliśmy dupy na całej linii, nie? " Których na codzień używa chyba każdy, goszczą w FMA, i bardzo dobrze, gdyż nie ma tam ordynarnych bluźnierstw, a prawdziwe dialogi, jakie mogą się zdarzyć w prawdziwym świecie.
Okładka wydania polskiego jest taka sama jak w przypadku Dragon Balla czy Naruto, znaczy się ładna, kolorowa i błyszcząca. Ale, tak samo jak w Naruto czy DB, strony kolorowe, już we wnętrzu mają odcień szarości. I strasznie mnie to wkurza, jako że i FMA, i Naruto i DB, są wielkimi hitami, więc kolorowe strony powinny być. Niestety JPF, o tym nie pomyślało, a kolorowe strony dali gdzie? W... hack. // Bransoleta Zmierzchu, czy jak to się tam zwie. Świętokradztwo!
Fabuła jest urzekająca. Można płakać ze śmiechu i ze wzruszenia. Wielkim + tego tytułu są bohaterowie, niesamowici pod każdym względem.
No, ale czas na minusy...hmm.... Jakie minusy?!

Czekam na wasze opinie.

Pozdrawiam
Szaruś

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Szarak: 01.10.2006, 17:53
yucarrie Kobieta
Ziemianin
Ziemianin
yucarrie
Wiek: 34
Dni na forum: 6.465
Posty: 18
Skąd: K-ce
Zgadzam się w pełni, świetny tytuł. Mangę pokochałam od pierwszego tomu i teraz czekam z niecierpliwością na następne, chociaż całą historię poznałam już z anime (po angielsku no ale coś za coś).
I wobec tego dodam recęzję anime: fantastyczne! Historia naprawdę urzeka i wciąga, kontakty międzyludzkie są przedstawione naprawdę realistycznie co jest moim zdaniem dużym plusem i czego brak w wielu dobrych tytułach. Są momenty zabawne, są poważne, nie brak też walk pomiędzy alchemikami i innymi osobnikami stającymi naszym bohaterom na drodze. Tak więc tytuł ten na pewno spodoba się wielu osobom. Fabuła rozwija się, ciągle pojawiają się nowe wątki, nowe bohaterowie, nowe problemy... Kreska w anime bardzo ładna, na wysokim poziomie.
Minusy? Mnie tam osobiście nie poodba się zakończenie. Ale usłyszałam od kolegi że "to nie gumisie" więc nie powinnam narzekać.
Ogólnie polecam gorąco, naprawdę warto obejżeć/przeczytać, bo tytuł ten nie jest pozbawiony głębi i ważnyh treści.
To tyle:)
Monique Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Monique
Dni na forum: 6.427
Posty: 52
znakomite anime manga jeszcze lepsza:D
historia Ed'a i Al'a jest naprawde strasznie ciekawa na pocztaku myslalam ze bedzie to takie lajcikowe ale im dalej sie oglada to wychodza co raz to nowe watki co sprawia ze to anime jest naprawde znakomite....Nie brakuje tam rowniez wzruszajacych momentow samej mi sie zdarzylo plakac na niektorych odcinkach.... ale zabawnych momentow takze nie brakuje.... ta anime wg mnie jest doskonala....muzyka kreska fabula wszystko jest znakomite...jak najbardziej polecam:)
VegatZ Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
VegatZ
Wiek: 40
Dni na forum: 6.619
Posty: 151
Skąd: Lincoln
znakomity, naprawde znakomity tytuł. pełna przygód i uniesień, wzruszająca historia, zawierająca wiele inspirujących wartości. Jesli chodzi o anime, to posiada doskonałą oprawę graficzną i wspaniałą scieżke dzwiękową, postacie są barwne i dopracowane w najmniejszych szczegółach. Fabuła jest równie doskonała, z każdym odcinkiem chcemy wiecej i wiecej, a po obejrzeniu ostatniego odcinka, łezka kręci się w oku że to koniec, jednoczesnie jednak nie mamy wielkiego odczucia niedosytu, co rzadko sie przynajmniej mnie przydarza Mangi nie miałem jeszcze okazji czytac, a jako że nie przepadam ze tego typu lekturą to pewnie nigdy nie przeczytam ^_^

Polecam każdemu tą pozycje, dla każdego fana m&a tytuł obowiązkowy, przekonajcie się dlaczego FMA otrzymał aż 6 nagród na anidb.net

pozdrawiam

You seek a God to stand above you,
wrapping healing arms around you.
You'll find another God of pain,
a God of suffering and tears.
Draqun Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Draqun
Dni na forum: 6.888
Posty: 259
Skąd: Główczyce
Anime jest świetne. Postacie Eda i Ala są genialne. Kreska świetna, co do głosów to nie wiem. Nie działają słuchawki w kawiarni na tych uposledzonych kompach. Fabuła miodzio. Nie wiem czemu jej sie czepiają. I wiadomość dla tych co chcą oglądać, a nie mają odcinków. Na tej stronce można sobie oglądać do woli. Następnym anime jakie będe oglądał jest Bleach. Ale czy sprota FMA, bo jak na razie to FMA jest moim ulubionym anime.

Takich 3-ech jak nas 2-óch nie znajdziecie ani 1-ego
Prawo Omha "Ciało rzucone w łoże traci na oporze"
http://animefunny.vgh.pl
Marei Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Marei
Wiek: 30
Dni na forum: 6.374
Posty: 31
Te anime/manga (niepotrzebne skreślić) jest jednym z wartych uwagi tytułów. 3 tomy mangi leżą na mojej półce i jestem z nich dumny. Przeczytałem też kilka tomików po angielsku, oglądałem parę odcinków... Ogólnie wszystko mi się podoba. Nie przeczytałem wszystkich postów, bo nie lubię spoilerów xD. Chociaż ostatno dowiedziałem się, że

SPOILER


Edzik umrze.

KONIEC

Dziękuję za uwagę i niezainteresowanych proszę nie patrzeć wyżej.

Hidden: Taką czcionką się daje spoliery, nie normalną. -.=

EDIT:
Na przyszłość zapamiętam xD.

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Marei: 07.11.2006, 22:52
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.646
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Spoiler - gówno prawda, jeśli chodzi o anime.
Koniec.

Hidden: Za często używasz tego "gówno prawda" na forum. Wg wyszukiwarki użyłeś go na forum już 12 razy

Co oznacza że raz na miesiąc (ponad) się wyładowuję, i piszę brzydkie słowo . To chyba nie jest źle, hm?

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Szarak: 14.03.2007, 15:57
Marei Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Marei
Wiek: 30
Dni na forum: 6.374
Posty: 31
A ja nie napisałem, że to prawda. Napisałem tylko, że tak słyszałem. I nie jestem pewien, czy tu chodzilo o anime. Jeszcze kiedyś czytałem, że on nie umarł, tylko to tak miało wyglądać Oo. Pożyjemy, zobaczymy.

Edit:
Podkreśliłem tekst, żeby niektórzy przeczytali tylko to zamiast całego posta, bo po co XD.

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Marei: 07.11.2006, 22:50
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.830
Plusy: 1
Posty: 1.206
Skąd: Kraków
Aktualnie jestem po 14 odcinkach i przeżyłem ponownego spoliera... Najpierw dowiaduje się, iż Sasuke w Naruto [SPOLIER] a teraz to o Edwardzie... Przykre to, przykre... Kurde, nigdy więcej spolierów... (nie ważne czy na temat mangi czy anime)

Anime mi się bardzo spodobało, postaram się i o mangę, ale to już zależy od lości mych pieniędzy i stanu na Allegro. Świetna kreska, humor, fabuła i universum FMA całkowicie mnie urzekło. Muszę w końcu zabrać się porządnie za ściąganie epków.

P.S.
Z serią warto się zapoznać dla samego Hughesa.

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Hidden: 14.03.2007, 19:36
paint Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3

Dni na forum: 6.409
Posty: 1.031
Zajedwabista Anime!!! Znowu wpadłem. A miałem się do matury uczyć... Niewiarygodnie śmieszne, poważne, kiedy trzeba. Ogólnie mi się kreska nie podoba, za bardzo uproszczona, do tego nieraz animacje postaci się "tną". Za to praca kamery wyśmienita! Fantastyczna scena w pierwszym, czy drugim odc, kiedy Ed zrywa z siebie strzępy płaszcza i pokazuje mechaniczne ramie. Najazd "roztrzęsionej kamery na postać... Mistrzostwo świata Oglądam aktualne 26 odc po angielsku (dubbing). Nawet mnie nie razi angielski podkład! Jestem zwolennikiem oglądania Anime TYLKO w oryginalnej ścieżce dźwiękowej, ale ten serial najbardziej przypasował mi po angielsku. To pewnie dlatego, że wybrali świetnych aktowów...
Muzyka doskonała Szczególnie piosenka w openingu: "Redy stedy GO!", czy jakoś tak się nazywa....


POLECAM WSZYSTKIM
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.039
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
Teraz jakoś puszczają to na Hyperze, ale nie mam siły jakoś oglądać. Może jakoś przemogę się i obejrzę cały odcinek.

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.830
Plusy: 1
Posty: 1.206
Skąd: Kraków
Nie masz siły? Takie słabe?

FMA to bardzo dobra seria, zarówno jako anime jak i manga. Wersja papierowa góruje nad serialową pod wieloma względami, szczególnie humoru, który także w polskiej wersji językowej (oczywiście dzięki jpf) jest po prostu dobry. Biorąc pod uwagę fakt fatalną końcówkę anime oraz ten parszywy film kinowy, bardziej polecam mangę.

Muzyka? Raczej drugi opening - piosenka autorstwa L'Arc~en~Ciel, jej tytuł to właśnie Ready, Steady, Go. Jednak w kwestii J-music ustąpie lepiej miejsca Videl...

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.039
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
Hidden Lord napisał(a):
Nie masz siły? Takie słabe?
Źle mnie zrozumiałeś, nie mówię, że słabe, bo raczej nie mogę tego stwierdzić oglądając raptem urywki kilku odcinków. Nie sądzisz, że byłoby to zbyt głupie oceniać coś czego nie poznało się lepiej?
Po prostu nie mam siły oglądać żadnych innych Anime, nie ze względu na jakość, a ze względu na mój stan. Ja już ziewam o godzinie 19, więc nie zrozum mnie źle, gdy obejrzę Naruto to już nie mam na prawdę ochoty na dalsze wgłębianie się w świat Anime.

Powiedziałem również, że może obejrzę tą serię, w co wątpię bo nie jestem w stanie obejrzeć wszystkich odcinków, nie jestem w związku z seansami TV pamiętliwy i często mi wypada z głowy, no, ale skoro ludzie mówią, że Anime jest warte zachodu to czemu i ja nie miałbym spróbować?

To takie małe sprostowanie Hidden, bo źle zrozumieliśmy się ;p

Hidden: miałem na myśli fakt, że może jest nudne, bowiem wiele osób przestaje oglądać FMA, ponieważ usypiają przy nim. Stąd ma wypowiedź.

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.832
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Hidden Lord napisał:

Muzyka? Raczej drugi opening - piosenka autorstwa L'Arc~en~Ciel, jej tytuł to właśnie Ready, Steady, Go. Jednak w kwestii J-music ustąpie lepiej miejsca Videl...
"Ready Steady Go"??? Ja słyszałam, że Larciaki napisali do FMA piosenkę "Lost Heaven". Ale widać jest inaczej. Jednak pomijając to, jakby ktoś chciał, to mam obie i służę pomocą.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
paint Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3

Dni na forum: 6.409
Posty: 1.031
To znaczy, że Anime ma INNE zakończenie niż Manga?! I NIECH MI NIKT NIE WAżY SIę WSPOMNIEć O TYM JAK SIę KOńCZY aNIME!!!! jESZCE NIE SKOńCZYłEM OGLąDAć



Dasz, dasz szogi. W końcu obiecałeś.

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez paint: 15.03.2007, 12:39
szogi
Wojownik
Wojownik
szogi
Wiek: 36
Dni na forum: 6.369
Ostrzeżenia: 3
Posty: 47
i nie skończysz bo ci nie dam ostatnich odcinków
KaKarot0 Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
KaKarot0
Wiek: 31
Dni na forum: 6.239
Ostrzeżenia: 1
Posty: 138
Jak manga się właściwie kończy bo nie wiem? Ale Anime to chyba się kończy Filemem, przynajmniej tak mi sie wydaje, oglądałem go i on mi właśnie wygląda na definitywne zakończenie Anime, po nim to już ciężko coś dodać.
paint Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3

Dni na forum: 6.409
Posty: 1.031
Macie tu ode mnie fajny prezent
Sami zobaczcie, czy manga też fajna....

I jeszcze anime dla ciekawych o co chodzi....

FMA_01
Draco Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Draco
Wiek: 34
Dni na forum: 6.128
Ostrzeżenia: 1
Posty: 33
Jest to chyba najlepsze anime jakie ogladalem chodz rowna sie z Dragonball'em .

Bardzo klimatyczne odcinki jak ogldalem to anime ciekawy bylem co bedzie w nastpnym odcinku . Bardzo mi sie podobalo rowniez Movie .



Obraz

<<<Dragon Ball >>>
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.039
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
Nie wiem czy warto porównywać te Anime do DB, w końcu jest zupełnie inna tematyka i cała fabuła, a główne założenie jest też inne, i bohaterowie różnią się we wszystkim.

W sumie podoba mi się to anime, ma czasami zabójczy humor ;p

Mała informacja, teraz leci na:
Hyperze
- 21:00 - nowy odcinek
- 23:00 - powtórka poprzedniego odcinka

Tyle ode mnie.

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2, 3, 4  

Forum DB Nao » » » Fullmetal Alchemist, FMA: Brotherhood
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook