Rok 1989 :: Start serii "Dragon Ball Z" (35 lat temu)

» Dragon Ball VS All

Strony:   1, 2
.Black Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
.Black
Wiek: 34
Dni na forum: 6.745
Ostrzeżenia: 3
Posty: 930
Hmmm, ciężka kwestia. Warto zauważyć że dla każdego anime są określone ściśle nawiasy informujące o poziomie, możności oraz dobrowolności. O co chodzi? Otóż, chodzi o to, że dla przykładu w takich Pokemonach maksymalna siła, moc czy jak to określać kończyły się na przyziemskim poziomie. Nie było Pokemonów morderców, niszczycieli planet czy tajemniczych Poków z kosmosu Co innego w DB. Fakt, iż z początku granica była naprawdę niska, Goku jako mały chłopiec nie potrzebował takiej mocy, by miotać gigantyczne fale uderzeniowe, wystarczyła mu siła do powalenia ryby. Dopiero późniejszy rozwój wydarzeń doprowadził do niezbędnośći wszechpotężnych mocy.

Tak więc, wracają do ścisłego kontekstu tematu, nie powinniśmy tutaj porównywać bohaterów lecz całe anime. Powinniśmy odszukać "najpotężniejsze" anime, którym jest chyba DB.
maku304 Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
maku304
Wiek: 35
Dni na forum: 6.689
Posty: 94
Skąd: kalisz pomorski
Krilan zabił by supermana pierdnięciem, albo Gogeta SSJ4 vs Batman tu bym mniał pompe, zapewne Gogeta samą przemianą na SSJ4 usmarzył by nieperza. To tak jak jechały by na siebie rozpędzony pociąg i ropędzony trabant. myślę ze niema co porownywac.

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez maku304: 14.02.2006, 15:38
Larme Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Larme
Wiek: 33
Dni na forum: 6.654
Posty: 313
Skąd: Alternatywna Przyszłość;)
Nie powinnam chyba zabierać zdania na tren temat ponieważ niewiele mang obejrzalam... Ale superman i DB to zupełnie inna bajka, o innej tematyce i tp.

*Prawda jest jak dupa- każdy ma swoją*
*Kiedyś kupię nóż i powyżynam wszystkich w koło, kupię nóż, zostawię tylko dwoje...*
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.837
Plusy: 1
Posty: 1.206
Skąd: Kraków
Gdy zobaczyłem post nade mną, zaksztusiłem się sokiem...(jabłkowym of course)

EDIT: Tamten post został usunięty ^_^

Fakt, każde universum ma własny sposób przedstawiania postaci, ich mocy, także inne wątki fabularne które wpływają na siłę postaci. Przecież gdyby Akira nie zdecydował się na uzanie Goku Saiyaninem, nigdy nie wspiąłby się na taki poziom. Całkowicie inne założenia powodują, że nawet najpotężniejsi z np. X Menów mogą wymiękać przy Mewtwo z Pokemonów, którego z kolei Yamcha załatwiłby jednym atakiem. Nie ma co porównywać postaci z różnych światów, gdyż jest to co najmniej bezcelowe. Może i Dragon Ball jest univerum z najpotężniejszymi postaciami, lecz wydaje mi się po jakie kolwiek "starcia" z postaciami z poza tego świata mijają się z cel(l)em.

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Hidden: 18.02.2006, 12:53
Larme Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Larme
Wiek: 33
Dni na forum: 6.654
Posty: 313
Skąd: Alternatywna Przyszłość;)
Gdy zobaczyłem post nade mną, zaksztusiłem się sokiem...(jabłkowym of course)

To bylo do mojego postu?

*Prawda jest jak dupa- każdy ma swoją*
*Kiedyś kupię nóż i powyżynam wszystkich w koło, kupię nóż, zostawię tylko dwoje...*
azi Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
azi
Wiek: 35
Dni na forum: 6.648
Posty: 325
Skąd: Mokotow
DBZ zdecydowanie ma najmocniejszych wojowników w swej fabule. Zgadzam się że gdyby Goku i reszta najpotęzniejszych wojowników nie była Sajainami to by nie przewyższali "zwykłego" Supermana. Chodziasz można się z tym niezgadzać patrząc na kamehame Genialnego Żółwika Razz
DB rządzi!
zapominasz o tienu krilanie yamhy i piccolo oni nie sa sajanami a sa mocni . dla nich walczyc z zpidermanem to pryszcz

pulkarecordzz.phorum.pl
Valwador3
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 6.642
Posty: 4
masz racje temat jest bez sensu Larme DB to nie bajka
eli Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin
eli
Dni na forum: 6.644
Posty: 105
co tu dużo pisać - każde anime ma COŚ w sobie. co do postaci z DB.. rzczywiście porównywanie ich z innymi nie ma sensu. choć na plus trzeba dodać, że Goku nie zajmuje sie takimi pierdołami jak ściaganie kotów z drzew jak np. Superman

... idż wyprostowany wśród tych, co na kolanach...
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.047
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
Valwador3 napisał(a):
masz racje temat jest bez sensu Larme DB to nie bajka
I tu się mylisz, bo to jest pewnego rodzaju odmiana Bajki, chociaż o wiele bardziej rozbudowana, poważniejsza i lepsza kreska.

Niestety, ale musze stanąć po stronie Larme, bądź co bądź DB to Anime, lecz zachowane są w nim elementy zwykłej bajki.

poza tym [ ort! ], jeżeli już masz takie zdanie, że "temat nie ma sensu" to prosze ciebie powiedz dlaczego tak sądzisz, bo samo napisanie tezy nie jest wielką sztuką...

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.052
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
glupi temat co by taki spiderman zrobil goku? albo taki hulk, things, i jeszcze duzo innych. calkiem inne poziomy... moze inaczej - inne swiaty to tak jakby sie pytalo - kto jest lepszy? koszykarz, czy pilkarz?
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.653
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Azi ja tylko dałem przykład. Równie dobrze mogłem napisać Janemba. Nie, ja nie zapomniałem. Ale mam wymieniać? - tien krilan yamha piccolo chaoz lord Slug Cooler Freeza itd etc. Zajeło by to niepotrzebie post i zaśmiecało forum. W DBZ było tyle postaci które pokonały by Hulka czy Spaidermana że aż miło.
_______________________
/ ,'
__ / ___ ,'
| ""--.--.._ __.. ,--. / _.-' ,' ,-' /
| `. "-.'""\_...-----..._ ,--. .--. .-----.._.""| | / / / ,-' ,--.' ,' .'/
|_ _ \__ ). \ _/_ | \| || .. > `. | / / /.' `. '. ,' /
| | `. ._) /|\ \ .-"""":-" "-. ` || |.' ,'`. | |_/_ / / ,-' ,"--',' /
| |_.' | / ""` \ ===/ ..|.. \ || < "" `. " |/__ ,' ,' ,' /
`. . \ ,-- \-..-\ /"\ / || |> )-- | / | ,-' ,' .-' /
|__..-'__||__\ |___\ __.:-.._..-'_|\___||____..-/ |__|--""____/ ,-' /
,:_____________________/
.-. .-. .-. .-. .-. .-. .-.
( * ) ( : ) ('*.) (: (:- (:: ((-))
`-' `-' `-' `-' `-' `-' `-'

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
azi Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
azi
Wiek: 35
Dni na forum: 6.648
Posty: 325
Skąd: Mokotow
heh ciekawo czy herkules dalby rade dla spider-mana

pulkarecordzz.phorum.pl
Albert Fish Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Albert Fish
Wiek: 37
Dni na forum: 6.372
Posty: 157
Skąd: Siemianowice
A ja was zaskocze i powiem ze znam kogos kto by wygrał z kazdym z bohaterów DB. A jest nim...... Ju Dż Oh czy jak mu tam leci (ten co w Duel Master gra)

On wyciągnoł by nieśmiertelnego Venonoborga a Son Goku by sie zastanawiał z czym te karty przyprawić by miały dobry smak. Nikt w końcu nie napisał że musi to być walka wręcz.

A poza tym nigdy nie widziałem by atomówki krwawiły, czyli sa nieśmiertelne i nieda sie ch zranić. Pewnie dały by rade w starciu z SSJ

"Śmiejecie się ze mnie, bo jestem inny. Ja się śmieje z was, bo jestescie tacy sami."
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.708
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Dobrze. Postaciacie które miałyby szanse toze wszystkimi bohaterami db :
- sandman (pokonanie podczas snu )
- agent Smith ( przejęcie przeciwnika )
- apocalypse
- James Bond ( bo on zawsze wygrywa )

Z niektórymi:
- lobo
- superman
- thor
- green lutern
- neo , morfeusz itp.
- marv

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 74
Dni na forum: 6.399
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
Albert Fish napisał(a):
A poza tym nigdy nie widziałem by atomówki krwawiły, czyli sa nieśmiertelne i nieda sie ch zranić. Pewnie dały by rade w starciu z SSJ
Lol, atomówki ?

Najgorsza bajka jaką widziałem...
Zresztą te potwory z tej bajki były tak samo silne jak Dinozaury w DB, a jak wiemy atomówki, miały tam jakieś trudności.....
W ogóle nie wspominaj mi nawet o tym...

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Old Shatterhand: 12.02.2007, 11:55
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 35
Dni na forum: 6.551
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Jedyne coś , z które mogło sobie powalczyc to np. eee ale dziwny temat. No dobra - Motomyszy z marsa heheheh
Freeman Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Freeman
Dni na forum: 6.284
Posty: 114
Nikt sie nie może mieżyć z sajanami a supermen to sobie może być ale za parobka u Goku czy Vegety
Gogeto Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Gogeto
Wiek: 30
Dni na forum: 6.251
Posty: 53
Skąd: okolice Włocławka
Moim zdaniem wygraliby oczywiście wojownicy Z.
Goku użyłby Kamehamy albo Genki Damy, a Vegeta Big Bank Atack i po sprawie.
Nawet zwykłe pociski KI by ich(Superman i spółka) nieźle poturbowały.
Sevba
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Sevba
Dni na forum: 6.181
Posty: 123
Skąd: Z Komina
Gogeto ma racje tu nie ma co gdybac ale moze jak by jacys Herosi z X-men'a sie zgadali bylo by ciekawie
florek_67 Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 29
Dni na forum: 5.747
Posty: 3
Skąd: PSK
Wiadomo inni bohaterowie nie mają szans z wojownikami Z. Popatrzmy sobie na supermena, zwróćmy uwagę na jego szybkość i teraz popatrzmy jak szybki jest genialny żółw. Pokazał swą szybkość na turnieju sztuk walki jako Jackie Chun (czy jakoś tak) w walce z Krilanem i co tu porównywać?? Ale temat fajny, interesujący.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2

Forum DB Nao » » » Dragon Ball VS All
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook