Forum Dragon Ball Nao

» Sens życia i jego spełnienie ocena: 10,00 (głosy: 2)110

Strony: 1, 2, 3  
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.834
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Dziś chciałbym dowiedzieć się co dla was jest sensem ludzkiego bytu,co uważacie za priorytet w swej egzystencji ? Dla jednych jest to rodzina,dla drugich kariera,pieniądze ... Jest wiele możliwości,pochwalcie sie co dla was jest sensem waszego istnienia (a może kto?).Druga cześć tematu dotyczy spełniena w życiu.Co dla was to oznacza,kiedy prawdziwie będziecie mogli spojrzeć sobie w twarz i powiedzieć z uniesioną głową:Spełniłem się ...

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
azi Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
azi
Wiek: 35
Dni na forum: 6.638
Posty: 325
Skąd: Mokotow
Moim Sensem Istnienia Jest Moia Dziewczyna I Rodzina.. Dązenie Do tego By BYć Silnym fizycznie i psyhicznie

pulkarecordzz.phorum.pl
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.699
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Na dzień dzisiejszy celem mojego życia jest wóda.Nigdy nie pragnęłem odnieść sukcesu , ani powszechnej akceptacji etc. Zato jak jestem pijany est mi po prostu dobrze , co jest celem chyba dla każdego , mimo że jest straszliwym banałem.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
mihesz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ

Wiek: 33
Dni na forum: 6.148
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 1
Posty: 519
Na pewno wszystkich nie tylko mnie dręczy to pytanie: dlaczego żyję, po co tu jestem,dlaczego jestem, do czego zostałem stworzony, czy odegram jakąś ważną rolę w życiu innych, czy może w życiu świata, czy moje istnienie nie ma sensu, czy zdobędę tylko odpowiedni status społeczny,założę rodzinę i będę z nimi wiódł spokojne, zwykłe, niczym nie zmącone życie śmiertelnika?
Te pytania wciąż krążą w mojej głowie. Codziennie,gdy wychodzę na spacer z moim psem, patrzę na niego i na otaczający mnie świat, na ludzi spieszących się do pracy, na ruch uliczny, na zabudowania i rozmyślam... Żyję, korzystam z uroków tego świata, ale co z tego? Czy moje życie będzie opierało się tylko na tym? Nad spełnianiem zachcianek ciała? Wiem, że to może brzmieć dziwnie,ale tak jest... Nawet teraz siedzę przed komputerem i marnuję swoje życie przed nim. Ale mogę porozmawiać sobie, może nie w cztery oczy, z innymi w cztery oczy. Może taki jest sens naszego życia, współdziałanie, przyjaźń, kontakt z innymi ludźmi, miłość do innych. gdyby ludzie szanowali się nawzajem, żyli ze sobą w zgodzie to mogliby dokonać naprawdę wielkich rzeczy!
Może nie jestem człowiekiem wielkiej wiary, ale powiem to:
Wszyscy jesteśmy braćmi i siostrami! Przyjaźń, miłość, przywiązanie to są wartości w które trzeba wierzyć! Myślę,że to jest sens naszego życia, tylko nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę!
A wy co o tym myślicie?!
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.699
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
sens życia = cel życia = śmierć. Tylko pytanie co i czy czeka nas coś po życiu. Jeśli tak , to logicznie wypadało by się zastanowić co i czy życie na ziemi ma na to jakiś wpływ , jeśli nic to najlepszym pomysłem na życie wydaje mi się nihilizm i hedonizm . Jeśli ktoś nie potrafi opowiedzieć się za żadną opcją to jego brocha. Może kiedyś będzie mi się chciało rozwinąć wypowiedź , bo na razie jest dość lapidarna.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Iskierka Kobieta
Ziemianin
Ziemianin
Iskierka
Wiek: 33
Dni na forum: 6.080
Posty: 27
Skąd: Okolice Olkusza (Małopolska)
Moim celem życia jest pomaganie innym. Od chwili kiedy zachorowałam do operacji nie zastanawiałam się nad tym, ból fizyczny i psychiczny utrudniał mi myślenie oczymkolwiek. Nie wiem o czym myślałam kiedy zwijałam się z bólu, chyba o niczym, miałam pustke w głowie. Kiedy obudziłam się po operacji, czekałam na ból który twoarzyszył mi na każdym kroku. Czekałam i czekałam i nic nie nadchodziło. Wtedy pomyślałam sobie i poczułam to co chcę w życiu robić. Pomagać, tak jak Ci lekarze mnie pomogli. Dzięki nim pisze tego posta i normalnie funkcjonuje. Bez nich już by mnie nie było... Kiedy byłam już na oddziale chirurgicznym i przychodzili wszyscy na obchód, pomyślałam sobie jaką oni mają satysfakcje widząc mnie uśmiechniętą, z błyszczącymi oczami, bez grymasu bólu, bez tej wewnetrznej walki którą widzieli gdy przyszli po raz pierwszy i widzieli mnie na gastrologii... Dzięki nim widzę te drogę, którą chcę podąrzać, a nie jak wcześniej, niepewnie iść do przodu, bez celu... Nadali mojemu życiu sens...
Revania Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Takeda ]
Revania
Wiek: 36
Dni na forum: 6.164
Posty: 406
Moim sensem życia jest bycie KIMŚ. Chcę być znana, rozpoznawana... Kiedy ludzie mnie nie zauważają, to po prostu nie widzę sensu do życia... Ja muszę zwracać na siebie uwagę, taką już mam naturę. Czy mówią źle, czy dobrze, oby mówili o mnie. Moim marzeniem jest założenie zespołu i zrobienie kariery muzycznej... Nie tylko w Polsce, także za granicą. Nie wykluczam też przeprowadzki za granicę i założenia zespołu właśnie tam, bo w Polsce trudno się wybić.
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.830
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Jak na razie moim celem jest znalezienie kogoś, kto nauczyłby mnie kochać. Mam 18 lat. Ludzie w moim wieku już się rozdziewiczają i rozprawiczają, a ja biedna nawet nie wiem, co to znaczy zwykły pocałunek. Mam nadzieję, że niedługo znajdę takiego chłopaka, który przymknie oko na moją nieśmiałość i dość "cichą" naturę. Chciałabym poznać chłopaka, przy którym będę mogła się wypłakać, który mnie pocieszy i powie, że nie warto przejmować się wiecznymi kłótniami rodziców. Takiego, który zaakceptuje moje oryginalne zainteresowania i nie wyśmieje mnie, gdy powiem mu, że słucham muzyki po japońsku i oglądam anime. Boję się myśli, że na studniówkę pójdę sama i będę patrzeć, jak koleżanki tańczą wolnego ze swoimi chłopakami.

To chyba tyle. Póki co, chcę skończyć szkołę, zdać maturę i egzamin zawodowy. Potem, czas pokaże.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.834
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Kochać i być kochanym, odwieczne pragnienie każdego człowieka ... skąd ja to znam ... Mam bardzo podobne pragnienie co Videl, teoretycznie ten sam sens życia, jednakże ... ja po prostu jestem po nieszczęśliwej miłości i czasem wolałbym, by to co było, nigdy nie miało miejsca.

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Przybi Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Przybi
Wiek: 32
Dni na forum: 6.062
Posty: 9
Dla mnie jak dla większości ludzi sensem bytu jest dążenie do założenia rodziny, być szczęśliwym i mieć sporo kasy, bez zbędnego smutku, zła i cierpienia, niestety to nie możliwe :F
Póki co dąże by mieć jakieś porządne doświadczenie i po prostu [ ort! ] trwać, poznawać ludzi nabierać doświadczenia poprzez praktykę i korzystać z życia, przyjdzie czas na utrzymywanie rodziny i zamartwianie się problemami, póki co korzystam z życia ile się da... w końcu mam 15 lat! :p
i Oczywiście chce kochać i być kochanym
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.965
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
azi napisał(a):
Moim Sensem Istnienia Jest Moia Dziewczyna I Rodzina.. Dązenie Do tego By BYć Silnym fizycznie i psyhicznie
Ja też dążę do tego by stać się silny fizycznie a przede wszystkim psychicznie.
Na rodzinie też mi zależy, ale na razie tak bardzo to sobie z tego sprawy nie zdaję czym jest rodzina.
Chciałbym stać się kiedyś taki jak Goku albo Naruto nigdy się nie poddawać. I dążę do tego.

Edit:
^^^^ o LOL

Obraz

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Mateusz: 12.04.2009, 15:33
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.043
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Focus napisał(a):
Co dla was to oznacza,kiedy prawdziwie będziecie mogli spojrzeć sobie w twarz i powiedzieć z uniesioną głową:Spełniłem się ..
Oczywiście, że żona i dziecko u boku = rodzina;)
Thought
Saiyanin
Saiyanin
[ Klan Takeda ]
Thought
Dni na forum: 6.168
Posty: 238
Skąd: ...
Moim sensem życia jest wiedza.
Nie będę tego tłumaczyć, po prostu pragnę zgromadzić jak najwięcej informacji.

Wiem, trochę lakoniczne, ale mój właściwy sens życia jest dość z powyższym powiązany i niech zostanie moja słodką tajemnicą...

When Thought looks in a mirror the mirror shatters, because not even glass is stupid enough to get in between Thought and Thought.
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.699
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Co dla was to oznacza,kiedy prawdziwie będziecie mogli spojrzeć sobie w twarz i powiedzieć z uniesioną głową:Spełniłem się ...
Jak już mnie robale zjedzą.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
ZameR Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
ZameR
Wiek: 33
Dni na forum: 6.042
Posty: 283
Dużo nad tym myślałem i nadal myślę... Nic innego nie może przyjść mi do głowy jak tylko to, że życie dąży do śmierci.... Sensem życia jest zapracowanie sobie na życie wieczne, ale i tak celem ziemskiego życia jest śmierć. Może myślę tak, bo jestem strasznym pesymistą, nie wiem... ale takie moje zdanie.
Thought
Saiyanin
Saiyanin
[ Klan Takeda ]
Thought
Dni na forum: 6.168
Posty: 238
Skąd: ...
Sensem życia jest zapracowanie sobie na życie wieczne, ale i tak celem ziemskiego życia jest śmierć
Celem życia jest śmierć, to prawda. Ale sensem jest raczej w możliwie sensowny sposób do tej śmierci dociągnąć i wypełnić swoje prywatne zalożenia i idee. I w przeciwnym razie każdy by się położył i czekał na zgon.

When Thought looks in a mirror the mirror shatters, because not even glass is stupid enough to get in between Thought and Thought.
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.699
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Celem życia jest śmierć, to prawda. Ale sensem jest raczej w możliwie sensowny sposób do tej śmierci dociągnąć i wypełnić swoje prywatne zalożenia i idee. I w przeciwnym razie każdy by się położył i czekał na zgon.
Niekoniecznie. Zależy co jest celem śmierci. Dalsze życie , nieistnienie , czy może śmierć po prostu nie ma sensu. W każdej z tych opcji raczej położenie się i czekanie jest stratą czasu .

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.713
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Sensem życia jest dokładanie starań.Cóż ktokolwiek mógłby zdziałać, niezależnie od tego,co wydaje się robić, nie dążąc do celu?
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.818
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Wiele razy zastanwiałem się nad tym i nadal nie jestem pewny swoich myśli. Według mnie każdy człowiek w swoim życiu ma misję do spełnienia, którą powierzył mu Bóg i jeśli wykona ją dobrze otrzyma nagrodę w postaci wiecznego raju. Głupie, ale szczere...

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Son Mati Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Kaeshi ]
Son Mati
Wiek: 32
Dni na forum: 5.745
Plusy: 1
Posty: 360
Skąd: Czerwionka-Lesczyny
Hako napisał(a):
Wiele razy zastanwiałem się nad tym i nadal nie jestem pewny swoich myśli. Według mnie każdy człowiek w swoim życiu ma misję do spełnienia, którą powierzył mu Bóg i jeśli wykona ją dobrze otrzyma nagrodę w postaci wiecznego raju. Głupie, ale szczere...
Bredzisz jak Kimimaro. Ludzie nauki by się wyśmiali, gdybyś zaczął gadać o "misjach" itp. Sorka, ale tak jest. Zgodzę się, że to głupie.
Misja... Gdyby tak naprawdę było, to by było sprzeczne z nauką Kościoła, facet. Bóg jest miłością, stworzył nas ludzi, aby dać nam szczęście i abyśmy cieszyli się chwałą Bożą i Jego Syna. Jezus wyraźnie mówi: "Kto chce zostać zbawiony, niech weźmie swój krzyż i niech idzie za Mną" Drogi do zbawienia są liczne i ty sam wybierasz jaką kroczysz!! Ty sam wybierasz w jaki sposób chcesz dojść do raju. Oczywiście sam jej nie wymyślasz, ale one wszystkie skupiają się wokół Jezusa i jego nauk. "Misja do spełnienia", to gadka dla ludzi wierzących w przeznaczenie, którego nie ma oraz tych, którym go brak.
To jest bardzo skrócona wersja wykładu Ks. Śpiewoka, niezwykle mądrego człowieka, nie tylko wiary, ale i filozofii. Gdybym ja potrafił gadać jak on, to kontrargumentów na to by nie było.

"Najpiękniejszy uśmiech posiadają ci, którzy rzadko się uśmiechają"
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2, 3  

Forum DB Nao » » » Sens życia i jego spełnienie
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook