Forum Dragon Ball Nao

» Rola Piccolo w drużynie Z

Kuba J. alias Gohan
Wojownik
Wojownik

Wiek: 40
Dni na forum: 6.058
Posty: 43
Skąd: Gogolin
Zakłądam ten temat, ponieważ uważam, że Piccolo to właściwie najważniejsza postać Smoczych Kul. Nawet nie wiem czy nie ważniejsza od Goku. Ale do rzeczy. Przede wszystkim zdumiewał mnie jego intelekt i wielkie opanowanie. Piccolo zawsze wiedział na co go stać i nigdy nie szarżował. O dzwo, mimo żebył początkowo zły nigdy nie był pyszałkowaty (jak choćby tenshinhan czy przede wszystkim Vegeta). Miał zawsze genialne strategiczne plany, które jednak nie zawsze dochodziły do skutku. Poza tym umiał przewidywać sytuacje, myślał nie dość, że bardzo trzeźwo to bardzo perspektywicznie. Jak po raz 100 oglądam DBZ to zauważam, ze to on był jakby mózgiem całej ekipy. Niepisanym autorytetem i przywócą. Był jedynym, który zawsze miał głowę na karku. Na pewno inteligencją przewyższał Ziemian i Saiyan. Co o tym myślicie?

"I love Bulma's feet" - Vegeta
Filippo Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kaeshi ]
Filippo
Wiek: 28
Dni na forum: 6.153
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 1
Posty: 1.003
Skąd: Zduńska Wola
Hmm....w to czy był najważniejsza postacią to jakoś wątpie. Po prostu trudno mi sobie wyobraźić Piccolo jako głównego bohatera . Co prawda miał głowe na karku i siłą tez mógł się pochwalić tak samo jak inteligencją. Prawdę też jest że przechwalać to się nie przechwalał , ale jeżeli chodzi o najwazniejszą postać Z to wątpie żeby akurat Piccolo był największym mózgiem tej ekipy . A co do jego planów to , nie wiedzieć czemu , żaden nie może mi się przypomnieć . Według mnie nie był też najważniejszą postacią i sadze że nigdy nie będzie.

"...jestem śmieszny czort, więc śmieję się..."
" Die With a Beer in Your Hand " - Tankard

THRASH ' EM ALL !!!
Danevert Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Danevert
Wiek: 33
Dni na forum: 6.089
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 673
Skąd: Koszalin
Kuba J. alias Gohan napisał(a):
O dzwo, mimo żebył początkowo zły nigdy nie był pyszałkowaty (jak choćby tenshinhan czy przede wszystkim Vegeta).
Z tym NIGDY to ja bym się tak daleko nie posuwał. Pamiętamy jak u North Kaio Piccolo miał się zmierzyć z Tienem, Yamchą i Chaozem. Ciągle ich ośmiezał i mówił, że gdyby było ich 10 to może walka byłaby ciekawa. Jednak jak wiemy, podczas pojedynku Ziemianie dali mocno w kość Nameczaninowi i pokazali, że nie można sobie z nich drwić.

Jeśli nas zranicie, nie będziemy krwawić
Jeśli będziecie nas łaskotać, nie będziemy się śmiać
Jeśli nas otrujecie, nie będziemy umierać
Ale jeśli nas oszukacie, to czy nie powinniśmy się zemścić?
Boss Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Boss
Wiek: 32
Dni na forum: 6.117
Ostrzeżenia: 1
Posty: 405
Skąd: Nysa
Daj spokoj takiego czegos w ogóle [ ort! ] nie powinno sie brac pod uwage... Poniewaz jest to niemozliwe i bylo to zrobione "specjalnie"...Tak samo jak niby Ziemianie dokopali odzialowi specjalnemu...Najslinieszjy z nich posiadal 60 000 jednostek...a nasi bohaterowie pokonali ich jakby by mieli z 200 000...Ten incydent mnie strasznie irytuje... Poniwaz jak wiadomo Goku po treningach u Kaito mial sile 500 jednostek ktora mogl podniesc Kaiokenem do jakis blisko 20 000 j...(nawet chyba nie tyle...) To jakim cudem jacys tam Ziemianie by byli o tyle lepsi od Goku...

"Kreujemy chwile prawdziwej wolności lecąc nad przeszkodami, które Wy omijacie każdego dnia... " David Belle

http://akcjaparkour.prv.pl/index.php?page=pk

You wanna fuck with me ?!!! OK...You wanna play rough ?!!! OK...Say hello to my little friend !!!
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Boss, a wiesz, ze offtopujesz?

Boss napisał(a):
To jakim cudem jacys tam Ziemianie by byli o tyle lepsi od Goku...
Moze z tego powodu, ze, gdy Goku spotkal sie z North Kaio, to byl od tych Ziemian slabszy?

Poza tym w DB, nie wszystko musi byc logiczne, bo Akira glownie tworzy gag mangi

Co do samego tematu. Oczywiscie, ze Piccolo byl prawdopodobnie najinteligentniejszym z calej grupy (zwlaszcza po polaczeniu z Kamim), ale nie byl najwazniejszy. Kazdy mial swoj udzial, i kazdy wniosl cos istotnego. Piccolo nie mogl byc wazniejszy od Goku, rzeczywiscie, byl madrzejszy, ale slabszy.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Boss Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Boss
Wiek: 32
Dni na forum: 6.117
Ostrzeżenia: 1
Posty: 405
Skąd: Nysa
Przepraszam za ten offtop...juz wiecej nie bede
Co do samego tematu...Jak dla mnie Piccolo byl bardzo wazna postacia, moze nie taka jak Goku, ale chyba zaraz po nim najwaznieszy...Poniewaz to od niego uzalezniony byl Kami ktorego smierc spowodowalaby utrate krysztalowych kul...Zawsze byl przestrzegany przez naszych bohaterow z niebezpieczenstwem ktorym nawiazywalaby sie jego smierc..Jeszcze raz jak dla mnie Piccolo byl zaraz po Goku najwazniejsza postacia w calym DB

"Kreujemy chwile prawdziwej wolności lecąc nad przeszkodami, które Wy omijacie każdego dnia... " David Belle

http://akcjaparkour.prv.pl/index.php?page=pk

You wanna fuck with me ?!!! OK...You wanna play rough ?!!! OK...Say hello to my little friend !!!
SSJ-ddkiller Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
SSJ-ddkiller
Wiek: 29
Dni na forum: 6.133
Posty: 222
Skąd: Leszno
no piccolo jest rzeczewiscie wazna postacia i jest ulubiencem akiry
ale czy jest wazniejszyod goku no nie powiem ... zgadzam sie do tego co powiedziales ze nigdy nie szarzowal i ze mial perfekcyne plany ale najwazniejszy to on nie jest ...

walcz by zyskać Honor.
walcz by Awansować.
walcz by zostać wodziem.

@@@@@@@@@@
Dragon Ball
@@@@@@@@@@
eli Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin
eli
Dni na forum: 6.615
Posty: 105
uff trochę mnie nie było, witam zatem ponownie
a co do roli piccolo.. muszę powiedzieć jedno; na pewno piccolo byl i jest jedna z najciekawszych postaci w db team (i co tu ukrywać- jedna z moich ulubionych). mogę zaryzykowac twierdzenie, ze do czasu pojawienia się Vegety był najmroczniejsza postacią. zgadzam sie z przedmówcami - imponowal jego spokój, niezależność, siła i zdolność logicznego myślenia (na co niestety niewielu bohaterów bylo stać )
bardzo podobal mi się motyw... strachu jaki przed nim odczuwano, np.początkowo kuririn, badż trójka "pracowników" juniora z filmu db.
moze równiez sam fakt, że był Namekiem wyróżniał go z drużyny.. niemniej był też najfajniejszym Namekiem w calym db i... najsilniejszym??
szkoda tylko, ze pod wzgledem sily na tle ssj wypadal raczej blado.

... idż wyprostowany wśród tych, co na kolanach...
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.124
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Dla mnie był on trzecim co do siły wojownikiem Z jako Namecznin nie mógł rozwinąć swoich umiętnośći dlatego myśle, że był takim outseiderem Z gdy brakowało Goku i Vegety on był najśliniejszy
Boss Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Boss
Wiek: 32
Dni na forum: 6.117
Ostrzeżenia: 1
Posty: 405
Skąd: Nysa
Zalezy ktora sage brac pod uwage...Jezeli byla by to saga Freezera to na pewno [ ort! ] bylo tak jak mowisz...Natomiast jesli mowic np. o sadze Buu to Piccolo wcale nie byl 3...Na pierwszym miejscu Goku na drugim Vegeta na trzecim Gohan na 4 Goten i Trunks...hmm i na piatym moglbym nawet rzec, ze Neptun, poniewaz z pewnoscia byl siliejszy od Piccolo w tejze sadze...
Mimo to, ze nasz Namczanin byl juz bardziej postacia epizodyczna w sadze Buu i nie odwzrowowywal sie piekielna sila to i tak go bardzo lubie...Choc chcialbym aby Piccolo byl zawsze pomiedzy Goku a Vegeta... Byly takie momenty ale bardzo krotko i szkoda bo Piccolo jest naprawde ciekawa postacia...nie to co ten pyszalek Vegeta !! Chcialbym ujrzec jak owy Sayianin dostaje baty od Serdzuszka xD

"Kreujemy chwile prawdziwej wolności lecąc nad przeszkodami, które Wy omijacie każdego dnia... " David Belle

http://akcjaparkour.prv.pl/index.php?page=pk

You wanna fuck with me ?!!! OK...You wanna play rough ?!!! OK...Say hello to my little friend !!!
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
Natomiast jesli mowic np. o sadze Buu to Piccolo wcale nie byl 3...Na pierwszym miejscu Goku na drugim Vegeta na trzecim Gohan na 4 Goten i Trunks...hmm i na piatym moglbym nawet rzec, ze Neptun, poniewaz z pewnoscia byl siliejszy od Piccolo w tejze sadze...
To nie miejsce na rankingi najsilniejszych wojowników. Poza tym Piccolo pzrewyższał siłą zarówno Trunksa jak i Gotena.

Co do samego tematu..
Nazwanie Piccolo najważniejszą postacią DB jest powazna nadinterpretacja treści Smoczych Kul.
Niewatpliwie pzrez dłuższą częśc srii Piccolo pozostaje w centrum wydarzeń, a apogeum jego roli to poczatek sagi Komórczaka.
To ostatni moment, gdzie Piccolo grał pierwsze skrzypce.
P:óxniej zdecydowaniae schodzi na dalszy plan, pozostaje nieco poza głównymi wydarzeniami, choc w nich czynnie uczestniczy. Jego pojedynek z Kaioshinem jest najlepszym tego przykładem.
Przemiana Piccolo z dumnego, groźnego i silnego wojownika w spokojngo i opnowanego mentora wyszał chyba samemu Nameczaninowi na dobre. Piccolo nie był juz w stanie konkurowac, pod wzgledem siły, z Goku, Vegeta czy Gohanem, którego sam uczył kiedyś wlaczyć. Ale jako mentor i strateg, spisywał sie bardzo dobrze.
Z cała pewności Piccolo jest jedna z najciekawszych postaci całej serii. a na jego przykładzie widzimy, ze "ludzie" się zmieniają.
Ogólnie postać bardzo ważna dla serii, ale z całą pewnościa nie najwazniejsza.

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
klaudas1288 Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
klaudas1288
Wiek: 116
Dni na forum: 5.935
Ostrzeżenia: 1
Posty: 62
gośc był wazny

1.uratował gohana
2.wyciagnal goku z piekła
3.zalatwil babidiego
4.byl wszechmogacym
5.byl trenerem gohana

Kto się sparzył mlekiem ten dmucha na twaróg.

Kyo – no imoto – ri tonami kaezu.
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.796
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Podobaja mi sie powyzsze argumenty. Ja uwazam, ze Piccolo jest bardzo istotna postacia. Po pierwsze jest wstepem do Vegety - przerazajacym adwersarzem, ktorego udalo sie sciagnac na jasna strone i zyskac w nim sprzymierzenca. Po drugie - jest nie tylko silny i liczy sie nie tylko jako wojownik, ale wazna jest rowniez jego inteligencja i ogolnie swoista madrosc. Jak zauwazono wczesniej, odegral role nie do przecenienia trenujac Gohana. Piccolo ma wiele waznych cech, ktore skladaja sie na interesujaca calosc - nie do pogardzenia.

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

pitek599 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
pitek599
Wiek: 41
Dni na forum: 5.443
Posty: 418
Skąd: Warszawa
Hm Piccolo Serduszko Junior. Jego rola w całej serji była nieoceniona poczynajac od tego ze to on zabił Radima ( no i przy okazji naszego Songa co zreszta pozwolilo mu poznac potezne techniki u Kaio ) poprzez nauke Gohana az po nauke Tronka i Gotena nauki scalania. Wtym czasie wykazal sie opanowaniem, trzezwym mysleniem i rozwagą medrca, zreszto po ponownym połaczeniu sie z Kamim Wszechmogacym stworzyli jednego z najsilniejszych wojowników na ziemi no i na pewno [ ort! ] najmądrzejszego. Zawsze pomagal Z teamowi silą jak i rada niebał sie nikogo i szkoda ze po sadze komurczaka przestalsie rozwijac pod wzgledem sily . Bardzo ciekawa postac wedłog mie osoba numer dwa w swiecie dragon ball zaraz po Goku a przed Gohanem i na pewno [ ort! ] przed Vegetą który [ ort! ] zresztą niczym sie niewykazał poza głupota i zadufaniem .
Kuba J. alias Gohan
Wojownik
Wojownik

Wiek: 40
Dni na forum: 6.058
Posty: 43
Skąd: Gogolin
Tak, a propos, żeby wyjaśnić pewien szczegół: Piccolo po staniu się jedną osobą jest silniejszy od każdego pojedynczego SSJ

"I love Bulma's feet" - Vegeta
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Rola Piccolo w drużynie Z
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook