Forum Dragon Ball Nao

» Haruki Murakami

Strony: 1, 2, 3  
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Haruki Murakami - wspolczesny japonski pisarz.
Zna ktos (jego tworczosc)?

Ja jakis czas temu dostalem i przeczytalem 'Kronike ptaka nakrecacza' (ねじまき鳥クロニクル, Nejimakidori kuronikuru).
Troche dziwna, z poczatku mniej, a moze i bardziej, ciezko okreslic, ale ogolnie mi sie podobala, choc do konca sadzilem, ze zakonczenie bedzie milsze.

Od paru dni mam tez "Kafke nad morzem", ale poki co tylko lezy (wczesniej jeszcze mam cos Dostojewskiego do przeczytania ^^).

Nieco info o pisarzu tutaj:
-> http://ksiazki.wp.pl/wiadomosci/id,31361,wiadomosc.html

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio zmieniony przez Shounen: 28.06.2008, 12:12
edhel Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Takeda ]

Wiek: 33
Dni na forum: 6.770
Posty: 514
Skąd: Pluton
Gotenkskun napisał(a):
Haruki Murakami - wspolczesny japonski pisarz.
Zna ktos (jego tworczosc)?
Och, oczywiście
Pomimo, że przeczytałam dopiero prawie 2 książki tegoż autora Bardzo polubiłam jego styl pisania^^ (w zasadzie jedyny autor książkowy, którego na prawdę polubiłam^^) - ee ... nie tylko polubiłam, wręcz mnie wciągnęła jego twórczość, a nigdy nie byłam jakąś pasjonatką w czytaniu^.~

Pierwszą pozycją było "Na południe od granicy, na zachód od słońca". Trzeba przyznać, że styl pisania może na początku wydawać się dziwny, jednakże takiej odmiany właśnie szukałam. Innego spojrzenia na świat i to właśnie Murakami mi dostarczył.

Drugą niedokończoną pozycja była "Przygoda z owcą". Wielce żałuję, że musiałam wyjechać wtedy, kiedy zostały mi ostatnie rozdziały - a więc i książka powędrowała z powrotem do biblioteki.
Główny bohater? Wydaje się, że zawsze to on jest tym wybitnym, jedynym i niepowtarzalnym, a jeżeli ktoś ma supermoce to właśnie on. Murakami jednak sprawę widzi inaczej... Bohater jest zwyczajnym, przeciętnym człowiekiem, jednakże, to że otaczają go niespotykane na co dzień osobistości/charaktery o często dziwnych umiejętnościach/problemach sprawia, że to właśnie 'ON', ten przeciętny przeciętniak wyróżnia się najbardziej. Do tego autor serwuje nam gromką ilość zaskakujących "codziennie niecodziennych" porównań...

Haruki tworząc powieść nie ma zaplanowanego jej przebiegu, to podczas pisania wciela się w bohatera. Stara się zobaczyć jego świat swoimi oczami. I w ten sposób czytelnik też wie/widzi tylko tyle co bohater - żyje jego życiem. Murakami kreuje świat poprzez wnętrze bohatera, a nie jego otoczkę. Często zresztą nawet nie wiemy jak ma na imię postać, w która możemy się wcielić, i której krokami podążamy...
To wszytko (i jeszcze więcej) sprawia, że z całą pewnością muszę dokończyć książkę jak wrócę i ze 100% pewnością mogę powiedzieć, że wypożyczę kolejną jego autorstwa.

Twórczość Haruki Murakamiego staje się coraz bardziej popularna - ojj... miałam zdziwienie, kiedy to w Empiku wręcz przygniotła mnie wystawa jego książek. Szkoda tylko, że fundusze nie pozwoliły na wykupienie tego, czy owego
"Kafką nad morzem" jestem zainteresowana (ba, o mało jej nawet wtedy nie kupiłam^^), dlatego Gotęksie jak już ją przeczytasz to powiedz czy warto się o nią ubiegać^.~ W zasadzie, nieważne co powiesz i tak przeczytam jak uda mi się ją jakimś cudem dostać
Ponoć "Kronika ptaka..." też jest świetna. Więc to są 2 pozycje na które będę polować po przyjeździe^.~

Pozdrawiam
Serdecznie

Ps. Dobra, a teraz trzeba przeczytać link któryś dał

"Chciałbym stworzyć coś pięknego, aby poruszyć ludzkie serca.
Zawsze kiedy byłem smutny, przygnębiony muzyka mi pomagała.
Chciałbym stworzyć muzykę, która pomagałaby ludziom."
Yoshiki Hayashi

[img401.imageshack.us/img401/7939/ban1b.jpg]
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
edhel napisał(a):
"Kafką nad morzem" jestem zainteresowana (ba, o mało jej nawet wtedy nie kupiłam^^), dlatego Gotęksie jak już ją przeczytasz to powiedz czy warto się o nią ubiegać
Tak, warto
Skonczylem ja czytac juz dosyc dawno temu, a teraz juz sobie zakupilem "Tańcz, tańcz, tańcz".
Jak czytalem "Kafke", to ciagle probowalem laczyc przedstawiane tam wydarzenia, ale zupelnie nic z tego nie wychodzilo ;p Niezle to pogmatwane, i pare watkow niewyjasnionych.
I znalazlem prawdopodobnie jeden blad logiczny, ale mniejsza z nim.

edhel napisał(a):
Ponoć "Kronika ptaka..." też jest świetna.
Przez krytykow uwazana za najwieksze jego dzielo.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
edhel Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Takeda ]

Wiek: 33
Dni na forum: 6.770
Posty: 514
Skąd: Pluton
Ponieważ przed chwilą skończyłam oglądać koncert, który był, jest i będzie dla mnie niezapomniany, to tym razem będzie krótko (?), bo jeszcze jestem pełna wrażeń po nim^^

Gotenkskun napisał(a):
a teraz juz sobie zakupilem "Tańcz, tańcz, tańcz".
Ja tą książkę skończyłam czytać, hmm... w zeszłym tygodniu. Nie ukrywam, że przypadła mi bardzo do gustu. Jednakże dużym smaczkiem były powiązania (duże i liczne) z Jego poprzednią powieścią A mianowicie z "Przygodą z owcą". W zasadzie w "Tańcz, tańcz, tańcz" możemy śledzić dalsze losy tego samego bohatera (i nie tylko jego)

Idąc do biblioteki chciałam wypożyczyć Owieczkę aby skończyć te ostatnie (2?) rozdziały i oczywiście lekturę A ponieważ Owcy nie było, to zamiast z lekturą wróciłam, z kolejnym dziełem Murakamiego Jak widać z kolejnością czytania trafiłam idealnie Co mnie niezmiernie cieszy, jednak "Tańcz..." jest tak napisane, że osoba niezaznajomiona z poprzednikiem nie powinna mieć problemu z łączeniem faktów^^ (a dla tych drugich, to taki miły bonus )

Gotenkskun napisał(a):
Przez krytykow uwazana za najwieksze jego dzielo.
Nie tylko przez krytyków^^ ale i większość fanów Tym bardziej na to czyham

Gotenkskun napisał(a):
Jak czytalem "Kafke", to ciagle probowalem laczyc przedstawiane tam wydarzenia, ale zupelnie nic z tego nie wychodzilo ;p Niezle to pogmatwane, i pare watkow niewyjasnionych.
I znalazlem prawdopodobnie jeden blad logiczny, ale mniejsza z nim.
Jak uda mi się przeczytać, to sprawdzę Jednak z tego co wiem, dla niektórych osób Murakami pisze dziwnie i niejasno Mnie, póki co, wszystko się wiązało w całość No ale pożyjemy, zobaczymy

Pozdrawiam
Serdecznie

"Chciałbym stworzyć coś pięknego, aby poruszyć ludzkie serca.
Zawsze kiedy byłem smutny, przygnębiony muzyka mi pomagała.
Chciałbym stworzyć muzykę, która pomagałaby ludziom."
Yoshiki Hayashi

[img401.imageshack.us/img401/7939/ban1b.jpg]
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Ostatnio szukalem dla kogos Murakamiego w necie i znalazlem "Norwegian Wood" w wersji pdf. Moze komus sie przyda, wiec daje linka:
-> Norwegian Wood (na RS)

Od ostatniego posta kupa czasu minela i oczywiscie "Tańcz, tańcz, tańcz" juz dawno przeczytalem. Obecnie czytam bardzo powoli "Koniec świata i Hard-boiled Wonderland", zupelnie inny klimat, niz w pozostalych. Praktycznie cala opiera sie na fantastyce, co mi bardzo odpowiada. Przeczytalem dopiero 2/5, wiec co tu duzo mowic. Ale polecam szczegolnie.

edhel napisał(a):
Jednak z tego co wiem, dla niektórych osób Murakami pisze dziwnie i niejasno Mnie, póki co, wszystko się wiązało w całość
Nie o to chodzi. Ja probowalem tam wiazac to czego sie nie powinno

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
edhel Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Takeda ]

Wiek: 33
Dni na forum: 6.770
Posty: 514
Skąd: Pluton
Gotenkskun napisał(a):
Ostatnio szukalem dla kogos Murakamiego w necie i znalazlem "Norwegian Wood" w wersji pdf. Moze komus sie przyda, wiec daje linka:
Co za pytanie ^___^
Dzięki wielkie

Gotenkskun napisał(a):
Od ostatniego posta kupa czasu minela i oczywiscie "Tańcz, tańcz, tańcz" juz dawno przeczytalem.
I jak ? Mnie osobiście ta powieść przypadła bardzo do gustu^^ Jak pisałam wcześniej polecam do tego przeczytać "Przygodę z owcą", bo wiele wątków jest powiązanych^^

Ja obecnie czytam "Kafkę nad morzem", termin oddania kończy się w piątek, jednak mam nadzieję, że zdążę^^ Mam już to długo, ale z brak czasu przeczytałam dopiero 3/5 książki. Nie powiem, zrobiło się dość ciekawie - 2 historie w jednym, na początku raz jedna była ciekawsza, raz druga, ale teraz porwały mnie obie

Gotenkskun napisał(a):
Nie o to chodzi. Ja probowalem tam wiazac to czego sie nie powinno
Ojjoj XD Mam nadzieję, że ja tego nie robię ^^'

I znalazlem prawdopodobnie jeden blad logiczny, ale mniejsza z nim.
, skoro to czytam, to pytanie brzmi - jaki ?

Btw. mnie też rzuciło się coś w oczy - chodzi o pewną datę przy początkowych "raportach", coś mi tam nie pasowało. Czytałam wtedy w pociągu, więc może coś źle załapałam^^', musiałabym się temu przyjrzeć na spokojnie jeszcze raz.

Ok, pozdrawiam!

"Chciałbym stworzyć coś pięknego, aby poruszyć ludzkie serca.
Zawsze kiedy byłem smutny, przygnębiony muzyka mi pomagała.
Chciałbym stworzyć muzykę, która pomagałaby ludziom."
Yoshiki Hayashi

[img401.imageshack.us/img401/7939/ban1b.jpg]
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Niedawno zaczęłam czytać "Koniec Świata i Hard-boiled Wonderland". Jestem na 53 stronie Już zauważyłam, że pan Murakami nie pisze zwyczajnie. Faktycznie, sporo tu futurystyki. Boharet żyje jednocześnie w dwóch światach - rzeczywistym i tym związanym z wyobraźnią i podświadomością. Zaczyna się ciekawie.

Miałam też w rękach "Kafkę nad morzem", jednak przez "Zbrodnię i Karę" nie przeczytałam ani jednej strony. Postanowiłam, że wypożyczę ją w wakacje, gdy żadna lektura nie będzie mi zawracać ... wiadomo czego.

[ Dodano: 28.04.2008, 17:18 (po 3 minutach) ]
Got Tse Tenks napisał(a):
Od paru dni mam tez "Kafke nad morzem", ale poki co tylko lezy (wczesniej jeszcze mam cos Dostojewskiego do przeczytania ^^).
Ha!! Właśnie! Tobie też Dostojewski nie pozwolił czytać!

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
edhel napisał(a):
skoro to czytam, to pytanie brzmi - jaki ?
To już wyjaśniliśmy, w Sylwestra bodajże

Laru-chan napisał(a):
Ha!! Właśnie! Tobie też Dostojewski nie pozwolił czytać!
Racja. Ale warto było, akurat krótkie opowiadanie Dostojewskiego, chociaż tytułu już nie pamiętam ;]

Patrzcie na to.
Ostatniego posta w temacie napisałem, jak jeszcze pisałem bez polskich znaków o_O
Ale to dlatego, że wspomnianej tam książki nadal nie przeczytałem...

Chciałem tylko poinformować zainteresowanych, iż wyszła u nas nowa książka Murakamiego, konkretnie zbiór opowiadań - Ślepa wierzba i śpiąca kobieta.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
edhel Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Takeda ]

Wiek: 33
Dni na forum: 6.770
Posty: 514
Skąd: Pluton
A ja tylko wspomnę, że po rocznej przerwie (kiedy to łaskawie szkoła się skończyła) w końcu dokończyłam czytać "Przygodę z owcą". Będąc w bibliotece zastanawiałam się czy sięgnąć po "Sputnika..." czy może dokończyć owcę, skoro w końcu pojawiła się na półce ^__^.
Jak widać wybrałam drugą opcję, co prawda nie pamiętałam dokładnie gdzie skończyłam czytać, więc tak nieco na wyczucie otworzyłam rozdział. Jakoś się połapałam co i jak, więc chyba nie trafiłam wielce źle ^__^ Ach, cieszę się, że to dokończyłam Sądziłam, że Pan Murakami nakreślił inną końcówkę, więc miłym zaskoczeniem było dla mnie to, co przeczytałam ^__^ Poszło szybciutko, bo pióro autora było dla mnie jak tlen, po ostatnich "Potop"owo podobnych lekturach xD

Pozdrawiam.

PS. Wow, wysłało mi się to w dziale dotyczącym "rodu Otori" ^__^" ale zaraz i tam coś napiszę na tamtym miejscu "

"Chciałbym stworzyć coś pięknego, aby poruszyć ludzkie serca.
Zawsze kiedy byłem smutny, przygnębiony muzyka mi pomagała.
Chciałbym stworzyć muzykę, która pomagałaby ludziom."
Yoshiki Hayashi

[img401.imageshack.us/img401/7939/ban1b.jpg]
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Ja Przygody z owcą jeszcze nie dotykałem, ale leży (stoi) i czeka.

Teraz tak się złożyło, że dwie na raz czytam
Po zmierzchu i wyżej wyżej wspomnianą Koniec świata i Hard-boiled Wonderland, tę drugą zacząłem w tamte wakacje, o lol, trochę się ciągnie xD

Po zmierzchu, opowiadanie, akcja dzieje się w ciągu jednej nocy, w love hotelu została pobita i okradziona Chinka, a jedna dziewczyna tajemniczo śpi w jakimś pokoju.

Koniec świata i Hard-boiled Wonderland, bardzo wciągająca (nie sugerujcie się, że czytam ją od wakacji :p). Tematyka z jednej strony s-f, z drugiej fantastyka.

W tramwajach przeczytałem jeszcze Na południe od granicy, na zachód od słońca, historia głównego bohatera ukazana od wieku bodajże 12 lat do ponad 40, o dziwo, chyba pozytywnie się kończy.
Oraz zbiór krótkich opowiadań Wszystkie boże dzieci tańczą, które wszystkie kręcą się wokół wielkiego trzęsienia ziemi w Kobe. Szczególnie mi się podobało dosyć oryginalne Pan Żaba ratuje Tokyo. "Walka" z wielką Dżdżownicą wywołującą trzęsienia.

Co do ostatniego, to zobaczcie co właśnie znalazłem
-> http://pl.youtube.com/watch?v=4NtGIEL40t4

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
edhel Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Takeda ]

Wiek: 33
Dni na forum: 6.770
Posty: 514
Skąd: Pluton
Naowicz napisał(a):
tę drugą zacząłem w tamte wakacje, o lol, trochę się ciągnie xD
Well, ja owcę też skończyłam dopiero w te wakacje, mimo że rozpoczęłam czytanie w ubiegłe Aczkolwiek u mnie wpływ na to miały zasady biblioteki xD Kurczę, fajnie by było mieć taki zestaw książek na własnej półce ^__^


Naowicz napisał(a):
W tramwajach przeczytałem jeszcze Na południe od granicy, na zachód od słońca,
Och, moja pierwsza pozycja od tego Pana


Naowicz napisał(a):
Oraz zbiór krótkich opowiadań Wszystkie boże dzieci tańczą, które wszystkie kręcą się wokół wielkiego trzęsienia ziemi w Kobe.
Um, to to chyba widziałam tylko w empiku No ale może znajdzie się w mojej bibliotece.
A właśnie. Goti, czytałeś może "Sputnika Sweetheart"? Ile razy zaglądnę na półkę z japońską literaturą, to Sputnik tam za każdym (no prawie) razem jest Już nie jeden raz brałam ją do ręki, ale zawsze odkładałam na później, a brałam coś innego. Nie wiesz czy jednak może warto wypożyczyć ? Bo jakoś nie mogłam podjąć decyzji xD

Naowicz napisał(a):
Co do ostatniego, to zobaczcie co właśnie znalazłem
-> http://pl.youtube.com/watch?v=4NtGIEL40t4
Whoa, great ! Fajnie zobaczyć takie coś ^__^ Szkoda, że to nie całość opowiadania^^ ale może gdzieś na y.tube się znajduje

Pozdrówka

"Chciałbym stworzyć coś pięknego, aby poruszyć ludzkie serca.
Zawsze kiedy byłem smutny, przygnębiony muzyka mi pomagała.
Chciałbym stworzyć muzykę, która pomagałaby ludziom."
Yoshiki Hayashi

[img401.imageshack.us/img401/7939/ban1b.jpg]
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Sputnika Sweetheart mam, ale jeszcze nie ruszałem, to nie wiem, ale pewnie warto, poza tym raczej krótkie, to można szybko przeczytać.

Co do tego filmiku, to to trailer, dodany 3 tygodnie temu, więc całego filmu jeszcze zapewne nie ma, ale być może powstanie, i być może nada się do oglądnięcia

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Nie wiem, jakim cudem, ale udało mi się (po pół roku polowania) dostać w bibliotece miejskiej dwie książki p. Murakamiego. Wspomniany przez Was zbiorek opowiadań "Wszystkie Boże dzieci tańczą" oraz opasłą i niezwykłą książkę pt. "Koniec Świata i hard boiled Wonderland".

Co do opowiadań. Bardzo mi się podobały. Najbardziej do gustu przypadło mi to o dziadku, który rozpalał ogniska oraz to o trójce przyjaciół ze studiów. Tytułów niestety nie zapamiętałam, ale ci, co czytali, będą wiedzieć o co chodzi. Opowiadanie o Panu Żabie mnie rozwaliło, szczególnie początek, gdy facet wraca do domu, a tu wielka żaba, która częstuje go herbatą

Co do powieści. Jestem zauroczona tą książką. Jak tylko dostanę jakąś wypłatę za buty, wydam do 45zł i kupię sobie "Koniec Świata..." na własność. Nie przepadam za science fiction, którego tu jest całkiem sporo, ale szybka akcja, przemiana głównego bohatera, niezwykła fabuła, tajemnica i niezwykły pomysł podziału książki mnie zafascynowała. Co drugi rozdział opowiadał o tym, co działo się w podświadomości bohatera. Autor ukazuje tam niezwykłe i fantazyjne miasto, gdzie ludzie tracą serca i cienie.

Polecam gorąco. Książka ma 480 stron, ale warto (czytanie idzie szybko).

Przede mną ciężki okres w szkole. Lektura za lekturą i kupa sprawdzianów, więc do p. Murakamiego wrócę chyba dopiero w wakacje

Pozdrawiam.

[ Dodano: 10.02.2009, 21:57 (po 3 minutach) ]
edhel napisał(a):
Twórczość Haruki Murakamiego staje się coraz bardziej popularna - ojj... miałam zdziwienie, kiedy to w Empiku wręcz przygniotła mnie wystawa jego książek. Szkoda tylko, że fundusze nie pozwoliły na wykupienie tego, czy owego
Przed Świętami mama pytała się mnie, co bym chciała pod choinkę. Pomyślałam: "Może Murakami? Nic nie czytałam, a wydaje się być ciekawy". Ale oczywiście w takim zadupiu jak Łuków w trzech najpopularniejszych księgarniach w mieście znalazłam jedną sztukę jego książki. Jeden tytuł w jednym egzemplarzu... Boże, i weź się rozwijaj w tym mieście.

Pozdrawiam.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Przeczytałem już wszystko, co u nas wydali.
Ostatni był zbiór Ślepa wierzba i śpiąca kobieta, chwilę wcześniej Norwegian Wood, jedną z dłuższych powieści, równie klimatyczna, jak inne.
Zbiór bardzo fajny, jedne opowiadania na parę stron, inne kilkadziesiąt. Jedno całe jest o spaghetti, to chyba stały element jego twórczości xD
Co mnie nieco zirytowało, to to, że jedno opowiadanie to był rozdział Norwegian Wood, a przynajmniej ten sam tekst.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.212
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Naoista napisał(a):
Co mnie nieco zirytowało, to to, że jedno opowiadanie to był rozdział Norwegian Wood, a przynajmniej ten sam tekst.
Jeszcze był jeden motyw użyty w 'Sputniku Sweetheart' - koty, które zjadły swą właścicielkę po śmierci, o ile mogę zaspoilerować. I choć ww sputniku zostaje to podane jako wzmianka w gazecie z lekko zarysowaną interpretacją, tak w zbiorku Murakami poświęca większą uwagę temu zagadnieniu.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Jeszcze był jeden motyw użyty w 'Sputniku Sweetheart' - koty, które zjadły swą właścicielkę po śmierci, o ile mogę zaspoilerować.
Można, bo jestem na świeżo po przeczytaniu

Jak dotąd przeczytałam:

1. "Koniec świata i Hard-Boiled Wonderland"
2. "Kafka nad Morzem"
3. "Wszystkie boże dzieci tańczą"
4. "Sputnik Sweetheart"

Obecnie mam "na stanie" "Norwegian Wood" i jestem na samiuteńkim początku.

Myślałam, że będę mieć na własność "Koniec świata..." i "Kronika ptaka nakręcacza", ale niestety gościu na Allegro oszukał mnie i ponad 20 innych osób. Już go szukają Póki co w moich zbiorach pozostaje "Kafka nad morzem".


Naoista napisał(a):
Jedno całe jest o spaghetti, to chyba stały element jego twórczości xD
Póki co tego nie zauważyłam

Za takie pewniki w jego książkach mogłabym uznać:
- nietypowe zakończenie
- intrygującego narratora
- elementy nie z tego świata
- ciekawie przedstawione sceny z seksem w roli głównej
- no i płynącą z kartek muzykę.

Na ten ostatni temat sporo rozwodził się autor biografii Murakamiego. Nie pamiętam, jak się gościu nazywa, ale książka ma tytuł: "Haruki Murakami i muzyka słów".

edhel napisał(a):
No ale może znajdzie się w mojej bibliotece.
A właśnie. Goti, czytałeś może "Sputnika Sweetheart"? Ile razy zaglądnę na półkę z japońską literaturą, to Sputnik tam za każdym (no prawie) razem jest Już nie jeden raz brałam ją do ręki, ale zawsze odkładałam na później, a brałam coś innego. Nie wiesz czy jednak może warto wypożyczyć ? Bo jakoś nie mogłam podjąć decyzji xD
Warto. Przepiękna historia o marzeniach i miłości. Cieszę się, że miałam okazję przeczytać

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Parę dni temu Muza wydała O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu, krótka dość.

W roku 1982 Haruki Murakami sprzedał jazzowy bar i poświęcił się pisaniu, a chcąc utrzymać się w formie, zaczął biegać. Po roku treningów przebiegł samodzielnie z Aten do Maratonu. Od tamtej pory zaliczył dziesiątki maratonów i kilka triatlonów, piszą między wyczynami kilkanaście cieszących się ogromnym uznaniem książek. W O czym mówię… rozważa wpływ biegania na swoje życie i przede wszystkim na pisarstwo.
Książka ta jest po części rejestrem treningów, dziennikiem intymnym, pamiętnikiem z podróży, a po części wspomnieniami. Obejmuje czteromiesięczny okres przygotowań do Maratonu Nowojorskiego z roku 2005. Świat Murakamiego oglądany przez soczewkę biegania jest na zmianę zabawny i otrzeźwiający, radosny i filozoficznie zadumany, ale nade wszystko odkrywczy - zarówno dla tych, którzy biegają i nie czytają książek, jak i dla tych, którzy czytają i nie biegają.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Przeczytałem niedawno O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu, w sumie taki pamiętnik skupiony na bieganiu (maratonów). Można się dowiedzieć ciekawych (powiedzmy, że to ciekawe) rzeczy, jak to, że np. autor przebiegł maraton 100 km i że w ogóle takie istnieją xD
I nawet fotki są.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Tinne Kobieta
Ziemianin
Ziemianin
Tinne
Wiek: 35
Dni na forum: 5.563
Posty: 9
Skąd: Rzeszów
Ten pan pisze dla mnie zbyt... hmm oryginalnie. Czytałam "Przygodę z owcą" (o ile czegoś nie pokręciłam) i "Kafkę...", wrażenia mam mieszane. Niemniej dobrze, że pojawił się taki styl pisania
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Ostatnio zrobiłam małe postępy, jeżeli chodzi o znajomość twórczości Murakamiego. Tuż przed wyjazdem kupiłam zbiorek "Wszystkie boże dzieci tańczą" i również przed wyjazdem skończyłam czytać "Kronikę ptaka nakręcacza". Trochę mi szkoda, bo z powodu letniej sesji nie miałam okazji dobrze się wgłębić w "Kronikę". Planuję ją kupić jeszcze we wrześniu. No chyba, że w Łukowskiej księgarni znajdę coś innego. Ostatnio zauważyłam zbiór "Ślepa wierzba i śpiąca kobieta". Tak więc sprawa do przemyślenia xD

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2, 3  

Forum DB Nao » » » Haruki Murakami
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook